Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το 3GS δίπλα νομίζεις πως έχεις TFT (4G) vs DSTN (3GS) !!!

 

Ε δεν είσαι και μακρυά. IPS vs TN είναι και για να πούμε την αλήθεια TN της κακιάς ώρας (στο 3GS). :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά εσύ το ξεφτύλισες. :lol:

Ποτέ μου στα 2-3 χρόνια που χρησιμοποιώ iPhone δεν ξεπέρασα τα 100-150MB το μήνα. Δεν έχει κανένα WiFi εκεί κοντά που το χρησιμοποιείς;

 

 

Κανένα όμως... Έχει ενα αλλά είναι κλειδωμενο και δεν είμαι καλός χάκερ. Ελπίζω μέχρι κυριακη να μην το έχω αδειάσει το πακέτο, μιας και τότε θα είμαι ξανά Αθήνα που έχω wifi.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για το θόρυβο που ακούγεται από το μηχανισμό του sleep button μιλάς; Αν ναι δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι σε ενοχλεί, εκτός βέβαια και αν πια στο δικό σου τηλέφωνο κινείται και ακούγεται τόσο πολύ. Χωρίς υπερβολή θα πρέπει να στήσω αυτί μέσα σε εντελώς απομονωμένο από θορύβους χώρο και να το τραντάξω λες και χτυπώ φραπέ για να ακουστεί rattling και αυτό χαμηλότερα από ψίθυρο.

 

Αυτό που λέμε ως "θόρυβο", "τρίξιμο" στο sleep button, είναι ένας θόρυβος σαν τρίξιμο, τον οποίο ΔΕΝ έκανε το 3GS, αλλά τελικά τον ίδιο ήχο κάνουν και τα κουμπιά της έντασης στο πλάι οπότε μάλλον δεν είναι πρόβλημα.

Και επειδή δεν έχω βρει άλλο θέμα ειδικά με το σήμα, δεν το αλλάζω με τίποτα ποιός ξέρει τί μπορεί να σου τύχει !!! :lol:

 

ΥΓ: Ενώ με το 3GS και με bluetooth έπρεπε να σπρώχνω όλο και πιο μέσα στο αυτί το bluetooth για να ακούω πάλι από μακρυά το συνομιλητή μου, με το 4άρι ακούγεται τόσο καθαρά και τόσο δυνατά που μειώνω την ένταση του ήχου. Δοκιμές χωρίς handsfree και με τα ενσύρματα ακουστικά οδηγούν στο ίδιο εκπληκτικό συμπέρασμα !!!

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι όλα τα προβλήματα μιας νεοαγορασμένης συσκευής να είναι μόνο αυτά. Αυτό που με ανησυχούσε ιδιαίτερα στο iPhone 4 ειδικά λόγω υψηλού dpi ήταν τυχόν καμμένα ή κολλημένα pixels καθώς και η σκόνη κάτω από το γυαλί. Ευτυχώς ούτε το δικό μου ούτε της κυρίας μου είχαν κάποιο τέτοιο πρόβλημα οπότε το γλύτωσα το ...εγκεφαλικό. :lol: Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι όλα τα προβλήματα μιας νεοαγορασμένης συσκευής να είναι μόνο αυτά. Αυτό που με ανησυχούσε ιδιαίτερα στο iPhone 4 ειδικά λόγω υψηλού dpi ήταν τυχόν καμμένα ή κολλημένα pixels καθώς και η σκόνη κάτω από το γυαλί. Ευτυχώς ούτε το δικό μου ούτε της κυρίας μου είχαν κάποιο τέτοιο πρόβλημα οπότε το γλύτωσα το ...εγκεφαλικό. :lol:

 

 

Έχει αναφερθεί θέμα με πιξελ ή σκόνη; Γενικά εννοώ. Γιατί μόνο στην κεραία και στη μπαταρία έχει γίνει ντορος.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για το θόρυβο που ακούγεται από το μηχανισμό του sleep button μιλάς; Αν ναι δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι σε ενοχλεί, εκτός βέβαια και αν πια στο δικό σου τηλέφωνο κινείται και ακούγεται τόσο πολύ. Χωρίς υπερβολή θα πρέπει να στήσω αυτί μέσα σε εντελώς απομονωμένο από θορύβους χώρο και να το τραντάξω λες και χτυπώ φραπέ για να ακουστεί rattling και αυτό χαμηλότερα από ψίθυρο.

γι αυτο ακριβώς μιλάω, στο δικό μου ήταν υπερβολικός ο θόρυβος το πρωί που το πηρα και τώρα βράδυ πια έχει "πέσει" κάπως (ίσως "μαλάκωσε" κάτι με τόσα πατήματα?). και στο 3g το έκανε αλλά όχι τόσο έντονα. να φανταστείς το πρωϊ νομιζα ότι είχε ξεφύγει καμιά βίδα εκεί μέσα!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί θέμα με πιξελ ή σκόνη; Γενικά εννοώ. Γιατί μόνο στην κεραία και στη μπαταρία έχει γίνει ντορος.

 

Στα forums του macrumors και στα Apple discussions έχουν αναφερθεί κάποια περιστατικά. Δυστυχώς είναι κάτι που δεν μπορεί να το αποφύγει κανένας κατασκευαστής και κανένα μοντέλο, οπότε είναι να μην σου τύχει. Πάντως καλό είναι να ρίχνουμε μια καλή ματιά στην οθόνη από άκρη σε άκρη με λευκό και μαύρο background μήπως και εντοπίσουμε κάποιο πρόβλημα.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κατεβάσω εφαρμογές. Γίνεται να φτιάξω λογαριασμό για free εφαρμογές και από εβδομάδα που θα βάλω λεφτά στην κάρτα να τον σβησω και να φτιαξω αλλο και να περάσω και τον αριθμό της κάρτας για πληρωτες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κατεβάσω εφαρμογές. Γίνεται να φτιάξω λογαριασμό για free εφαρμογές και από εβδομάδα που θα βάλω λεφτά στην κάρτα να τον σβησω και να φτιαξω αλλο και να περάσω και τον αριθμό της κάρτας για πληρωτες εφαρμογες.

 

Ναι φυσικά και γίνεται. Και δεν θα σβήσεις το λογαριασμό που θα κάνεις τώρα, απλά όταν βάλεις λεφτά στην κάρτα θα πας στο account σου μέσα από το iTunes και θα αλλάξεις στο "payment info" την κάρτα από "none" σε αυτή που χρησιμοποιείς συμπληρώνοντας και τα λοιπά στοιχεία της.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και γίνεται. Και δεν θα σβήσεις το λογαριασμό που θα κάνεις τώρα, απλά όταν βάλεις λεφτά στην κάρτα θα πας στο account σου μέσα από το iTunes και θα αλλάξεις στο "payment info" την κάρτα από "none" σε αυτή που χρησιμοποιείς συμπληρώνοντας και τα λοιπά στοιχεία της.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο ακριβώς μιλάω, στο δικό μου ήταν υπερβολικός ο θόρυβος το πρωί που το πηρα και τώρα βράδυ πια έχει "πέσει" κάπως (ίσως "μαλάκωσε" κάτι με τόσα πατήματα?). και στο 3g το έκανε αλλά όχι τόσο έντονα. να φανταστείς το πρωϊ νομιζα ότι είχε ξεφύγει καμιά βίδα εκεί μέσα!!!

 

Δοκίμασε τα πλευρικά πλήκτρα έντασης, κάνουν ακριβώς τον ίδιο θόρυβο! Δεν μπορεί να είναι όλα προβληματικά...

Η ένταση και η ποιότητα του ήχου όταν μιλάς είναι κλάσεις ανώτερες σε σχέση με το προηγούμενο. Ειδικά με bluetooth στο αμάξι με δυσκολία άκουγα το συνομιλητή μου...

Η οθόνη μου είναι ΟΚ...

Υπόψη ότι αν πήρατε microsim πρέπει να πάρετε μετατροπέα (δεν νομίζω να έχουν έρθει στην Ελλάδα) για να μπει η sim σε οποιοδήποτε άλλο κινητό! Είναι ιδανικό για τη θεραπεία όσων έχουν την τάση να πηγαίνουν βόλτα τη sim από τη μια συσκευή στην άλλη !!! :lol:

 

Τί έκδοση είχε όταν το πήρατε; Εγώ βρήκα την 4.02...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα πλευρικά πλήκτρα έντασης, κάνουν ακριβώς τον ίδιο θόρυβο! Δεν μπορεί να είναι όλα προβληματικά...

Η ένταση και η ποιότητα του ήχου όταν μιλάς είναι κλάσεις ανώτερες σε σχέση με το προηγούμενο. Ειδικά με bluetooth στο αμάξι με δυσκολία άκουγα το συνομιλητή μου...

Η οθόνη μου είναι ΟΚ...

Υπόψη ότι αν πήρατε microsim πρέπει να πάρετε μετατροπέα (δεν νομίζω να έχουν έρθει στην Ελλάδα) για να μπει η sim σε οποιοδήποτε άλλο κινητό! Είναι ιδανικό για τη θεραπεία όσων έχουν την τάση να πηγαίνουν βόλτα τη sim από τη μια συσκευή στην άλλη !!! :lol:

 

Τί έκδοση είχε όταν το πήρατε; Εγώ βρήκα την 4.02...

 

 

Ο μετατροπεας και κάνει 2€ στη vodafone εδώ και καμία βδομάδα. 4.0.1 ευτυχώς.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση σε οσους εχουν κανει jailbreak. Επηρεαζει τη λειτουργια και γενικα την αποδοση του κινητου?Αν ναι πειτε μου συγκεκριμενα τι επηρεαζει..
Link to comment
Share on other sites

Ότι την επηρεάζει, την επηρεάζει. Γονατιζει απο τις τόσες τσάμπα εφαρμογές. Λιωνει στη χρήση και καταναλώνει μπαταρία. Πως ν αντέξει η κείμενη όλη μέρα με πειράγματα;;;

Πέρα απο την πλάκα, εμένα το ίδιο μου φαίνεται. Τέλειο.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που δεν εχω κατλαβει οσο αφορα το multitasking. μας δειχνει εφαρμογες οι οποιες τρεχουνε?? κανοντας το δεξια βλεπω καμια 10αρια ακομα εφαρμογες. ολες αυτες τρεχουνε στο backround? κι αν ναι πως κλεινουνε??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που δεν εχω κατλαβει οσο αφορα το multitasking. μας δειχνει εφαρμογες οι οποιες τρεχουνε?? κανοντας το δεξια βλεπω καμια 10αρια ακομα εφαρμογες. ολες αυτες τρεχουνε στο backround? κι αν ναι πως κλεινουνε??

 

 

Με διπλό κλικ του home ανοίγει κάτω και βλέπουμε ποιες τρέχουν. Για να κλείσουν πατάμε παρατεταμενα μια, όπως δλδ όταν θελουμε να μετακινησουμε μια στο home και απλά παταμε το κόκκινο - .

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μπορεί να το ξέρετε, αν και δεν το έχω διαβάσει εδώ, αλλά οποίος θέλει screen shot χωρίς app, ας πατήσει το home και μαζί το sleep. Και θα βγει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με διπλό κλικ του home ανοίγει κάτω και βλέπουμε ποιες τρέχουν. Για να κλείσουν πατάμε παρατεταμενα μια, όπως δλδ όταν θελουμε να μετακινησουμε μια στο home και απλά παταμε το κόκκινο - .

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Διαφωτιστικοτατος. Να σαι καλα. Δε βρισκω την αιτια παντως να τρεχουνε 20 εφαρμογες φόντο. 5-6 για να κανεις εναλλαγη το κατλαβαινω. Υπαρχει λογος για περισσοτερες??

Link to comment
Share on other sites

Ο μετατροπεας και κάνει 2€ στη vodafone εδώ και καμία βδομάδα. 4.0.1 ευτυχώς.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σοβαρά, έχουν; Δεν σκέφτηκα να ρωτήσω... Καλό είναι να κουβαλάς ένα μόνο για συμβατότητα. Κατά τα άλλα δεν έχεις λόγο να βγάλεις τη sim και να τη βάλεις σε άλλη συσκευή... Πότε πρόλαβαν και πέρασαν την 4.0.2 σε νέες συσκευές οι άτιμοι;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μπορεί να το ξέρετε, αν και δεν το έχω διαβάσει εδώ, αλλά οποίος θέλει screen shot χωρίς app, ας πατήσει το home και μαζί το sleep. Και θα βγει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλε μου απο που την πηρες την συσκευη? Ηταν καλα σφραγισμενη?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Διαφωτιστικοτατος. Να σαι καλα. Δε βρισκω την αιτια παντως να τρεχουνε 20 εφαρμογες φόντο. 5-6 για να κανεις εναλλαγη το κατλαβαινω. Υπαρχει λογος για περισσοτερες??

 

 

Εγω καμία δεν αφήνω. Ακόμα και facebook απλά είναι συνδεδεμένος. Η εφαρμογή κλειστή. Βέβαια και τα push τρώνε αλλά κάτι λιγότερο.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο που την πηρες την συσκευη? Ηταν καλα σφραγισμενη?

 

 

Απο τα κεντρικά του ΟΤΕ. Μια χαρα κλειστή ήταν. Γιατί; Τι σχέση έχει με το screen shot;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εχω το ρουτερ linksys wag 200 και με το νοκια ν82 μολις βαλω τον κωδικο συνδεεται με το iphone 4 οχι. γιατι γινεται αυτο? Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Απο τα κεντρικά του ΟΤΕ. Μια χαρα κλειστή ήταν. Γιατί; Τι σχέση έχει με το screen shot;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι σορρυ απλα μου εκανε εντυπωση το 4.0.2 καμια σχεση με τα screenshot

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...