Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ready. Ευχαριστω πολυ. Ελπιζω τωρα να το δειχνει πιο αμεσα το νεο μειλ...

 

Την μπαταρία να κοιτάξεις αν κατεβαίνει τρελά, γιατί και εγώ το είχα κάνει αυτό λόγο του server του gmail που δεν δουλεύει και τόσο σωστά μου άδειαζε την μπαταρία σε μίση μέρα, και βέβαια το ξήλωσα.

 

Έχει να κάνει με τον τρόπο που ελέγχει τα mail και στην γονατίζει..

Προσοχή στην μπαταρία σου..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σε ειδοποιεί αμέσως. Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Τελεια. Θα το δω και στην πραξη. Ευχαριστω!

Την μπαταρία να κοιτάξεις αν κατεβαίνει τρελά, γιατί και εγώ το είχα κάνει αυτό λόγο του server του gmail που δεν δουλεύει και τόσο σωστά μου άδειαζε την μπαταρία σε μίση μέρα, και βέβαια το ξήλωσα.

 

Έχει να κάνει με τον τρόπο που ελέγχει τα mail και στην γονατίζει..

Προσοχή στην μπαταρία σου..

 

Θα το τσεκαρω να δω τι παιζει με τη μπαταρια και πως αντιδρα. Αν μου το κανει, τοτε θα αρκεστω το 15λεπτο... Δεν ειναι κακο....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τελεια. Θα το δω και στην πραξη. Ευχαριστω!

 

 

Θα το τσεκαρω να δω τι παιζει με τη μπαταρια και πως αντιδρα. Αν μου το κανει, τοτε θα αρκεστω το 15λεπτο... Δεν ειναι κακο....

 

Και εγώ εκεί αρκέστηκα, και να σου πω δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκεί αρκέστηκα, και να σου πω δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου..:)

Κι εμενα αν μου τρωει την μπαταρια, καθολου δε θα με ενοχλει....

 

Να ρωτησω και κατι ακομα. Στα σμσ εμενα δε μου δειχνει πουθενα ποσους χαρακτηρες γραφω, και ειναι στα μικρα τα γραμματα που στελνω. Υποθετω οτι μαλλον δεν εχω 160... Πως φτιαχνεται αυτο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αν μου τρωει την μπαταρια, καθολου δε θα με ενοχλει....

 

Να ρωτησω και κατι ακομα. Στα σμσ εμενα δε μου δειχνει πουθενα ποσους χαρακτηρες γραφω, και ειναι στα μικρα τα γραμματα που στελνω. Υποθετω οτι μαλλον δεν εχω 160... Πως φτιαχνεται αυτο;

 

Έχει διακόπτη στα settings μηνύματα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αν μου τρωει την μπαταρια, καθολου δε θα με ενοχλει....

 

Να ρωτησω και κατι ακομα. Στα σμσ εμενα δε μου δειχνει πουθενα ποσους χαρακτηρες γραφω, και ειναι στα μικρα τα γραμματα που στελνω. Υποθετω οτι μαλλον δεν εχω 160... Πως φτιαχνεται αυτο;

 

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων θα βρεις την ενεργοποίηση της ένδειξης. Αν έχεις vodafone το carrier settings update στέλνει το μήνυμα με κεφαλαία και 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα (ας γράφονται με μικρά) και μετράει τα γράμματα σωστά. Αν έχεις cosmote τότε έχεις 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Edited by ioterl
διόρθωση αριθμού χαρακτήρων
Link to comment
Share on other sites

Έχει διακόπτη στα settings μηνύματα..

Και να πω οτι δεν εψαξα;;; Αλλα... Ευχαριστω πολυ!!!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

70 ειναι οι χαρακτηρες και γιατι η COSMOTE δεν το κανει κ αυτους 160 ;

 

Έλα μου ντε ακόμα κοιμούνται μάλλον..

 

Αλλά με το jb όλα λύνονται!!!;)

 

 

ρε παιδια κολλησα ασχημα τωρα. Ποια η διαφορα του exchange με το να βαλω απλα το gmail μου στην εφαρμογη mail?

 

Σου έρχεται το μήνυμα απέυθείας και όχι σε 15 λεπτά που έχει ήδη από τα settings του iPhone

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το push στο mail δουλευει μονο στο exchange? Οσο για το συγχρονισμο calendar και contacts δεν ειναι απαραιτητο το exchange, σωστα? Και απλο setup του gmail αρκει αλλα συγχρονιζει μινιμουμ ανα 15 λεπτα?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το push στο mail δουλευει μονο στο exchange? Οσο για το συγχρονισμο calendar και contacts δεν ειναι απαραιτητο το exchange, σωστα? Και απλο setup του gmail αρκει αλλα συγχρονιζει μινιμουμ ανα 15 λεπτα?

 

Δουλεύει και με το mobileme αλλά θέλει ετήσια συνδρομή. Το πλεονέκτημα του exchange είναι πως μέσω activesync επιτρέπει εκτός των άλλων και συγχρονισμό επαφών, αν και με το Gmail contacts δεν λειτουργεί τόσο καλά στην αντιστοίχιση των πεδίων. Εκτός μάλιστα από αυτό, στην περίπτωση του Google δεν είναι σπάνιες οι περιπτώσεις που δεν λειτουργεί και πολύ σωστά ο exchange server τους με αποτέλεσμα αρκετά timeouts και χαμένα notifications.

 

Πάντως όπως σωστά παρατήρησε και ο avid, και η δική μου πρόταση προς όλους είναι η αποφυγή των push notifications. Εδώ δεν μιλάμε για κάποια μικρή επιβάρυνση στην κατανάλωση αλλά για ένα τεράστιο ποσοστό σε βάρος της αυτονομίας (και της θερμότητας). Το 15λεπτο ή ακόμα και τα 30' είναι ένας λογικότατος χρόνος ακόμα και για την πλέον απαιτητική χρήση.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μισο λεπτο. Στον λογαριασμο μου στο mail μου δινει τη δυνατοτητα να τραβηξει και calendar. Και με ρωταει αν θελω να διαγραφει ή να τα κρατησω στο iphone. Αυτο σημαινει οτι αν ανοιξω το calendar στις ρυθμισεις του gmail μου απο δω και περα θα συγχρονιζει με το google calendar? Κι αν επιλεξω να τα κρατησει στο Iphone τι γινεται? Σε αυτο το κομματι ομολογω ειμαι αδιαβαστος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μισο λεπτο. Στον λογαριασμο μου στο mail μου δινει τη δυνατοτητα να τραβηξει και calendar. Και με ρωταει αν θελω να διαγραφει ή να τα κρατησω στο iphone. Αυτο σημαινει οτι αν ανοιξω το calendar στις ρυθμισεις του gmail μου απο δω και περα θα συγχρονιζει με το google calendar? Κι αν επιλεξω να τα κρατησει στο Iphone τι γινεται? Σε αυτο το κομματι ομολογω ειμαι αδιαβαστος

 

Αν επιλέξεις να τα κρατά μόνο στο iPhone τότε απλά δεν θα συγχρονίζει με το Google account σου, αυτό είναι όλο. Ουσιαστικά είναι το ίδιο με το να πας στις ρυθμίσεις των mail accounts και να κλείσεις το συγχρονισμό ημερολογίων.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update αφορά μόνο την vodafone και διορθώνει την αποστολή sms. Μετά από αυτό θα στέλνει 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα και ο μετρητής γραμμάτων θα μετράει κανονικά .../160

Εννοεις 160 χαρακτηρες ανα SMS ακομα και με Ελληνικου μικρους χαρακτηρες? Μακαρι να ειναι ετσι. Ισχυει κατι αντιστοιχο και για Cosmote ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις να τα κρατά μόνο στο iPhone τότε απλά δεν θα συγχρονίζει με το Google account σου, αυτό είναι όλο. Ουσιαστικά είναι το ίδιο με το να πας στις ρυθμίσεις των mail accounts και να κλείσεις το συγχρονισμό ημερολογίων.

 

α οκ ευχαριστω παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις 160 χαρακτηρες ανα SMS ακομα και με Ελληνικου μικρους χαρακτηρες? Μακαρι να ειναι ετσι. Ισχυει κατι αντιστοιχο και για Cosmote ή οχι?

 

Στην cosmote όχι...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote όχι...

 

 

Καθώς με ενδιαφέρει αυτό το θέμα,με το BiteSMS που διαβάζω πως λειτουργεί,λύνεται το πρόβλημα στην OS 4.0.1?

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα φιλε!ο οτε δινει doa 7 ημερων?

Eνημερωτικα σου δινω και εγω την απαντηση μου για εσενα και οσους δεν γνωριζουν. Το doa 7 ημερων δεν το δινει καμια εταιρια επειδη το θελει αλλα ειναι νομος απο την ευρωπαικη ενωση. Σε οποιο καταστημα και αν πας και παρεις μια συσκευη η οποια δεν λειτουργει σωστα ειναι υποχρεωμενοι στις πρωτες 7 μερες για αντικατασταση και οχι για επισκευη. Περισσοτερες πληροφοριες στο 1520 προστασια καταναλωτη (υπουργειο αναπτυξης)

Αν στο έκανε και στην 4.0.2, μην αφήσεις να περάσουν η μέρες είναι γνώμη μου.

 

Δες το μέχρι την 6η μέρα εκτενέστερα, και αν στο κάνει έστω και για μία στιγμή έφυγες για αντικατάσταση...:)

Μου το εκανε και πριν απο λιγο :(

Ακόμα κάθεσαι;; Αν στο κάνει τώρα θα στο κάνει και μετά.

Δούλεψε και σήμερα και αν το κάνει έστω και μία φορά στείλτο πίσω, πριν μπλέξεις με service μετά!

 

Εγώ το πήρα επιτέλους. Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ελπίζω να μην αλλάξει τίποτε από τα παραπάνω..

 

Καλοριζικο και εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την συσκευη ειναι απλα αψογη το προβλημα μου ειναι οτι ενω πριν λιγο μου εκανε παλι το κολημα με την οθονη τωρα δουλευει παλι κανονικα + οτι καποια στιγμη εφαγε και ενα κολημα και ετρεμε η οθονη... Το προβλημα μου ειναι οταν το παω αυριο στον οτε αν λειτουργει κανονικα εκεινη την στιγμη δεν προκειτε να το αντικαταστησουν εφοσον δεν θα βλεπουν το προβλημα :(

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Έλα μου ντε ακόμα κοιμούνται μάλλον..

 

Αλλά με το jb όλα λύνονται!!!;)

 

 

 

 

Σου έρχεται το μήνυμα απέυθείας και όχι σε 15 λεπτά που έχει ήδη από τα settings του iPhone

 

α οκ ευχαριστω παρα πολυ!

 

Επίσης αν έχεις περισσότερα από ένα ημερολόγια στο Google account σου, το iphone θα βλέπει μόνο το ένα το δικό σου. Για να προσθέσεις και τα υπόλοιπα πας από το κινητό σου στη σελίδα http://www.google.com/calendar/iphoneselect (αφού έχει κάνει login) και επιλέγεις και τα υπόλοιπα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καθώς με ενδιαφέρει αυτό το θέμα,με το BiteSMS που διαβάζω πως λειτουργεί,λύνεται το πρόβλημα στην OS 4.0.1?

Υπάρχει ο τρόπος με το biteSMS, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277683 και υπάρχει και ο τρόπος που αναφέρεται εδώ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3290729#post3290729 (μην σας μπερδέψει που λέει για carrier logo) και λειτουργεί κανονικά με την ενσωματωμένη εφαρμογή μηνυμάτων. Το έχω δοκιμάσει σε iOS 4.0.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε διαφορά φωτεινότητας μεταξύ 3GS KAI 4 κλικ εδώ και εδώ

βλέπετε κάποιο πρόβλημα ??? Η κάνω λάθος και η φωτεινότητα του 4 είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το push στο mail δουλευει μονο στο exchange? Οσο για το συγχρονισμο calendar και contacts δεν ειναι απαραιτητο το exchange, σωστα? Και απλο setup του gmail αρκει αλλα συγχρονιζει μινιμουμ ανα 15 λεπτα?

Φίλε για άμεσο push notification για gmail, κατέβασε το Push Gmail από App Store ή από Installous. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Άμεση ενημέρωση για email στο δευτερόλεπτο. ;) iPhone χωρίς push δε λέει.

 

Επίσης για τους λάτρεις του στοιχήματος ή των άμεσων ζωντανών αποτελεσμάτων, Futbol24 εφαρμογή και ενεργοποίηση των push με μόλις 0,79€ για πάντα. Ενημέρωση στο δευτερόλεπτο μόλις μπει η μπάλα στο πλεκτό για όλα τα ποδοσφαιρικά ματς ανά τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Κοιτάξτε διαφορά φωτεινότητας μεταξύ 3GS KAI 4 κλικ εδώ και εδώ

βλέπετε κάποιο πρόβλημα ??? Η κάνω λάθος και η φωτεινότητα του 4 είναι αυτή?

 

Σε πολλά καινούργια iphone4 εμφανίζεται μια κιτρινιλα που υποχωρεί μετά από 2-3 ημέρες χρήσης. Παρακολούθησε το και μετά βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά καινούργια iphone4 εμφανίζεται μια κιτρινιλα που υποχωρεί μετά από 2-3 ημέρες χρήσης. Παρακολούθησε το και μετά βλέπουμε!

Και στο 3GS υπήρχε σε κάποιες παρτίδες αυτή η κιτρινίλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...