Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η Apple με την υπεροψία που τη διακρίνει (και που δυστυχώς διακρίνει και ορισμένα fanboys της..) την έκανε την πατάτα.. κάποτε θα το παραδεχτούν..

 

όπως και να το κάνουμε το να αφήνεις εκτεθειμένη την κεραία σε άμεση επαφή με ένα αγώγιμο σώμα όπως ο άνθρωπος (που να ιδρώνεις και παραπάνω δλδ τι έχει να γίνει) δημιουργεί πρόβλημα. Είναι τόσο απλό.-

 

η αναβάθμιση του λογισμικού θα αλλάξει τον τρόπο υπολογισμού του σήματος δλδ τον τρόπο που εμφανίζονται οι μπάρες.. ε και? η ουσία είναι το hardware.

 

διαβάστε το κλασικό The Register http://www.theregister.co.uk/2010/07/02/apple_iphone_4_denial_letter/ που δεν χαρίζει κάστανα και την ανάλυση-μέτρηση του Anandtech http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2 σε dB για να δείτε τι συμβαίνει..

 

ναι το iphone 4 είναι ένα πολύ όμορφο και πολυλειτουργικό κινητό, η πατάτα με την κεραία παραμένει πατάτα. δε θα επηρεάσει πολλούς χρήστες γιατί θα μάθουν να ζουν με αυτό ή θα αγοράσουν θήκη αλλά νομίζω πως είναι ώρα να δουν ορισμένοι πέρα από τη μύτη τους..

Edited by NiKant

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όπως και να το κάνουμε το να αφήνεις εκτεθειμένη την κεραία σε άμεση επαφή με ένα αγώγιμο σώμα όπως ο άνθρωπος (που να ιδρώνεις και παραπάνω δλδ τι έχει να γίνει) δημιουργεί πρόβλημα. Είναι τόσο απλό
εγώ πάλι δεν νομίζω οτι είναι τόσο απλό.

με την ίδια λογική της απλότητας θα σου έλεγα οτι εφόσον ακουμπάς απευθείας την κεραία και είσαι καλός αγωγός, γίνεσαι αυτόμάτως ενισχυτής σήματος και πιάνεις και δορυφορικά δίκτυα, σα τη νόβα ένα πράγμα. Ασε που αν δεν φοράς παππούτσια κινδυνευεις απο κεραυνο, καθώς θα αποτελείς την βέλτιστη οδό για την εκτόνωσή του.

Αλλά ακόμα κι έτσι να ήταν, θα μπορούσε ευκολα φανταζομαι να πετάξει ένα χρώμα πάνω στην κεραία, με μη αγώγιμο υλικό και να λύσει το προβλημα, αν ήταν αυτό.

Η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν βιντεάκια και με το 3gs να χάνει το σήμα του, αλλά δεν ξέρω αν προέκυψαν παλιά ή τώρα που έγινε ο σαματάς, θα ψάξω κανένα παλιότερο.

 

ας περιμένουμε την αναβάθμιση και βλέπουμε ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν νομίζω οτι είναι τόσο απλό.

με την ίδια λογική της απλότητας θα σου έλεγα οτι εφόσον ακουμπάς απευθείας την κεραία και είσαι καλός αγωγός, γίνεσαι αυτόμάτως ενισχυτής σήματος και πιάνεις και δορυφορικά δίκτυα, σα τη νόβα ένα πράγμα. Ασε που αν δεν φοράς παππούτσια κινδυνευεις απο κεραυνο, καθώς θα αποτελείς την βέλτιστη οδό για την εκτόνωσή του.

Αλλά ακόμα κι έτσι να ήταν, θα μπορούσε ευκολα φανταζομαι να πετάξει ένα χρώμα πάνω στην κεραία, με μη αγώγιμο υλικό και να λύσει το προβλημα, αν ήταν αυτό.

Η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν βιντεάκια και με το 3gs να χάνει το σήμα του, αλλά δεν ξέρω αν προέκυψαν παλιά ή τώρα που έγινε ο σαματάς, θα ψάξω κανένα παλιότερο.

 

ας περιμένουμε την αναβάθμιση και βλέπουμε ρε παιδιά...

 

 

αγαπητέ μου δεν είσαι καλός αγωγός γιατί απλά έχεις πολύ νερό! εκτός αν είσαι ο robocop..

 

The drop in signal from cupping the device with a case on is purely a function of us being "ugly bags of mostly water." A material which happens to be pretty good at attenuating RF - thus increasing path loss between the handset and cellular base station. There's nothing Apple nor anyone else can do to get around physics, plain and simple. It's something which demonstrably affects every phone's cellular reception.

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ μου δεν είσαι καλός αγωγός γιατί απλά έχεις πολύ νερό! εκτός αν είσαι ο robocop..
και απο πότε το νερό έπαψε να είναι αγώγιμο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα μερικα πραγματα

1.- Αν δεν το θελεις δεν το αγοραζεις

2.- Αν το αγορασεις και εισαι δυσαρεστημενος το επιστρεφεις

και ρωτω 1,7 εκατομμυρια συσκευες εχουν πουληθει μεσα σε λιγες μερες ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ?????? η μαλλον αν το πουλαει το δινει σε εξωφρενικη τιμη ????

Και αμαν πια δεν βαρεθηκατε να κατηγορειτε την apple και εμας τους apple fun boys οπως μας λετε ?

Δεν αναρωτηθηκε κανενας γιατι γουσταρουμε τοσο πολυ τα προιοντα της apple ?

Και ναι μπορει να εκανε ενα κατασκευαστικο λαθος η apple .. σου λεει εμμεσα ΜΕΣΑ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΩΣΤΟ ΠΙΣΩ , το εδωσε κανενας ????? και αν καποιος απο εδω μεσα το εχει και δεν ειναι καθολου ευχαριστημενος , ας το δωσει σε μενα ........ anyway θα βαλω μια θηκη και θα εχω ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ενα ακομη καταπληκτικο προιον της αγαπημενης μου εταιριας ...

(εδω εχω δωσει ενα καρο χρηματα στο παρελθον για να παρω πατατες windows mobiles & symbian.....)

Και επιμενω αν καποιος το εχει και δεν το θελει ας με κανει ενα pm

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

και απο πότε το νερό έπαψε να είναι αγώγιμο?

 

εντάξει νομίζω παίζουμε με τις λέξεις..:X

 

μιλάμε για ηλεκτρικό σήμα ή για RF signal? γιατί έχω την εντύπωση πως μόνο το 2ο μας ενδιαφέρει σε αυτή την περίπτωση.. άντε καλημέρα..! http://lmgtfy.com/?q=RF+signal+and+water

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

εντάξει νομίζω παίζουμε με τις λέξεις..:X

 

μιλάμε για ηλεκτρικό σήμα ή για RF signal? γιατί έχω την εντύπωση πως μόνο το 2ο μας ενδιαφέρει σε αυτή την περίπτωση.. άντε καλημέρα..! http://lmgtfy.com/?q=RF+signal+and+water

χμμμ δεν θα κάνουμε φυσική Σαββατιάτικα :Ρ

το φτωχό μου μυαλό αντιλαμβάνεται οτι αφού το πρόβλημα λύνεται με μια ταινία στα επίμαχα σημεία ή με τη θήκη, κάτι επηρεάζεις όταν το ακουμπάς με γυμνά χέρια.

 

Δεν ξερω αν λέγεται RF η ηλεκτρικό ή whatever σήμα, πάντως η αγωγιμότητα μας επηρρεάζει τη συσκευή και αυτό υποθέτω να μπορούσε να λυθεί ευκολα με κάποιου είδους επίστρωση στις κεραίες τις συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα μερικα πραγματα

1.- Αν δεν το θελεις δεν το αγοραζεις

2.- Αν το αγορασεις και εισαι δυσαρεστημενος το επιστρεφεις

και ρωτω 1,7 εκατομμυρια συσκευες εχουν πουληθει μεσα σε λιγες μερες ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ?????? η μαλλον αν το πουλαει το δινει σε εξωφρενικη τιμη ????

Και αμαν πια δεν βαρεθηκατε να κατηγορειτε την apple και εμας τους apple fun boys οπως μας λετε ?

Δεν αναρωτηθηκε κανενας γιατι γουσταρουμε τοσο πολυ τα προιοντα της apple ?

Και ναι μπορει να εκανε ενα κατασκευαστικο λαθος η apple .. σου λεει εμμεσα ΜΕΣΑ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΩΣΤΟ ΠΙΣΩ , το εδωσε κανενας ????? και αν καποιος απο εδω μεσα το εχει και δεν ειναι καθολου ευχαριστημενος , ας το δωσει σε μενα ........ anyway θα βαλω μια θηκη και θα εχω ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ενα ακομη καταπληκτικο προιον της αγαπημενης μου εταιριας ...

(εδω εχω δωσει ενα καρο χρηματα στο παρελθον για να παρω πατατες windows mobiles & symbian.....)

Και επιμενω αν καποιος το εχει και δεν το θελει ας με κανει ενα pm

 

 

Ζητώ συγγνώμη (δεν το λέω ειρωνικά και επίσης με αυτό το μήνυμα σταματώ σε αυτό το thread). Δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν ούτε να μπω σε χαρακώματα. Αν μου χαρίσουν κανά iPhone 4 στο πουλάω στη μισή τιμή ευχαρίστως χωρίς καν να το ανοίξω. Όλοι έχουμε τις απόψεις μας και είναι απολύτως σεβαστές όπως εγώ π.χ. γουστάρω στα laptop την Toshiba..

 

Όμως το όλο θέμα, κατά τη γνώμη μου, δε γίνεται στην τελική για το αν έκανε πατάτα η Apple ή όχι (αυτό νομίζω είναι ξεκάθαρο) αλλά γιατί όπως έγραψα παραπάνω έχει την υπεροψία να μην το παραδέχεται. Μια υπεροψία που την διακατέχει από το ξεκίνημα της και δυστυχώς έχει περάσει στους περισσότερους χρήστες της (ήρεμαααα.. δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κανέναν..).

 

Αυτά.. και ειλικρινά καλημέρα σας..!

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι..πως εξηγητε οτι καποια iphone 4 δεν εχουν προβλημα?

Το δοκιμαζουν παντα σε περιοχη που εχει σημα καμπανα?Δεν θα επρεπε να ειναι σε ολα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι θέμα σήματος. Και μένα το δικό μου μέσα στο σπίτι δεν παρουσιάζει καμία μεταβολή σήματος. Αν πάω κάπου με χειρότερο σήμα και το κλείσω πολύ (αφύσικος τρόπος για να κρατήσεις τη συσκευή αλλά το κάνω για να δω μεταπτώσεις σήματος) τότε βλέπω τις μπάρες να πέφτουν. Παρόλα αυτά ό,τι και να έχω κάνει μέχρι τώρα κλήση δεν έχει πέσει σε περιοχή που δεν έπεφτε και πριν (δε μιλάω για περιοχές που χάνεις κλήση με οποιαδήποτε συσκευή - δε μας ενδιαφέρει αυτό).

 

Συνεχίζω τις δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι θέμα σήματος. Και μένα το δικό μου μέσα στο σπίτι δεν παρουσιάζει καμία μεταβολή σήματος. Αν πάω κάπου με χειρότερο σήμα και το κλείσω πολύ (αφύσικος τρόπος για να κρατήσεις τη συσκευή αλλά το κάνω για να δω μεταπτώσεις σήματος) τότε βλέπω τις μπάρες να πέφτουν. Παρόλα αυτά ό,τι και να έχω κάνει μέχρι τώρα κλήση δεν έχει πέσει σε περιοχή που δεν έπεφτε και πριν (δε μιλάω για περιοχές που χάνεις κλήση με οποιαδήποτε συσκευή - δε μας ενδιαφέρει αυτό).

 

Συνεχίζω τις δοκιμές.

 

Είναι πολλά πράματα που παίζουν ρόλο αλλά προσωπικά έχω δει 2 κινητα, με τον ιδιο παροχέα στο ίδιο σημείο να συμπεριφερόνται διαφορετικά.

 

Και κάτι άλλο που ανακάλυψα, η οθόνη δεν είναι τόσο scratch resistant όσο στο 3G οπόταν όσοι έχετε ήδη το τηλέφωνο προσέξτε το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά πράματα που παίζουν ρόλο αλλά προσωπικά έχω δει 2 κινητα, με τον ιδιο παροχέα στο ίδιο σημείο να συμπεριφερόνται διαφορετικά.

 

Και αυτό δε λέει κάτι. Ακόμα και δύο συσκευές που είναι δίπλα η μια στην άλλη μπορεί να συνδεθούν σε διαφορετική κυψέλη με αποτέλεσμα να συμπεριφέρονται διαφορετικά. Το έχω παρατηρήσει αρκετά αυτό το φαινόμενο. Ίδιες συσκευές στο ίδιο σημείο με τον ίδιο πάροχο να δείχνουν τελείως διαφορετική ένδειξη σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη φουρνιά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Αν αλλάξει κάτι στο hardware θα γίνει επανάσταση από τους early adopters γιατί αυτό θα ισοδυναμεί με παραδοχή προβλήματος στο hardware κάτι που αντικρούει η χθεσινή ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη φουρνιά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Αν αλλάξει κάτι στο hardware θα γίνει επανάσταση από τους early adopters γιατί αυτό θα ισοδυναμεί με παραδοχή προβλήματος στο hardware κάτι που αντικρούει η χθεσινή ανακοίνωση.

 

Νίκο καλησπέρα. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ή να διαψεύσεις το ζήτημα σχετικά με την data συμπεριφορά της συσκευής όταν κατεβάζεις δεδομένα από το δίκτυο? Αναφέρομαι στο 3G δίκτυο.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το εχετε μπορειτε να δοκιμασετε κατι...μπορειτε να το κανετε δλδ να κανετε τη γεφυρα με το δαχτυλο οταν εχετε το wifi ανοιχτο και μια οταν το εχετε κλειστο???συμπεριφερεται το ιδιο??Οσο για το ανθρωπινο σωμα και το νερο τα λογια ειναι περιττα αφου το σωμα και πιο συγκεκριμενα οι μεμβρανες των κυτταρων ειναι καλοι αγωγοι καθοτι ολα λειτουργουν με μεταβολες σε συγκεντρωσεις ανιοντων κατιοντων που και φυσικα ειναι "εκτεθειμενα" σε οποιαδηποτε ειδους ακτινοβολια ραδιοκυματα κτλ κτλ...για αυτο κοιταμε και στα κινητα οσο πιο χαμηλο δεικτη για μα αποφυγουμε τυχον παρενεργειες....
Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη φουρνιά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Αν αλλάξει κάτι στο hardware θα γίνει επανάσταση από τους early adopters γιατί αυτό θα ισοδυναμεί με παραδοχή προβλήματος στο hardware κάτι που αντικρούει η χθεσινή ανακοίνωση.

 

Εκτός κι αν λύνεται με την επικάλυψη της κεραίας με κάποιο υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλησπέρα. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ή να διαψεύσεις το ζήτημα σχετικά με την data συμπεριφορά της συσκευής όταν κατεβάζεις δεδομένα από το δίκτυο? Αναφέρομαι στο 3G δίκτυο.

 

Εννοείς να πάω κάπου με ήδη κακό σήμα, να το κρατήσω με το αριστερό χέρι σε portrait και να πληκτρολογώ με το δεξί;

 

Εκτός κι αν λύνεται με την επικάλυψη της κεραίας με κάποιο υλικό.

 

Επίσης αν γίνει κάτι θα έχουμε ιστορίες..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να πάω κάπου με ήδη κακό σήμα, να το κρατήσω με το αριστερό χέρι σε portrait και να πληκτρολογώ με το δεξί;

 

 

 

Επίσης αν γίνει κάτι θα έχουμε ιστορίες..

 

Δεν χρειάζεται να πληκτρολογησεις κάτι. Κανε απλά refresh την σελίδα. Προφανώς και θα πρέπει να κανείς το τεστ σε κάποιο σημείο που θα υπάρχει αισθητή διαφορά στην ένδειξη του σήματος. Για παράδειγμα απο 5 να πέσει στην 1 μπάρα. Δεν μένουμε όλοι δίπλα στις κυψέλες κινητής. ;)

 

Σε αυτό το πείραμα το αποτελέσμα δεν θα είναι διακριτό με την έννοια του κλείνει η δεν κλείνει η κλήση. Πιστεύω θα μπορέσεις να δεις καλύτερες την διάφορα στην απόδοση της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

πολύ ωραία η ιδέα σου Αρτέμη και μάλιστα το έκανα όχι με ένα από site που δε μπορείς με το μάτι να δεις διαφορές αλλά με την εφαρμογή Speed Test.

 

Έχουμε και λέμε:

 

Έχω τη συσκευή στο γραφείο και δείχνει 5 μπάρες. Μέτρηση:

 

929 kbps down / 580 kbps up

 

Πιάνω τη συσκευή στα χέρια μου και το σήμα πλέον δείχνει δύο μπάρες. Μετρήσεις:

 

965 kbps down ! / 315 kbps up

 

Δεύτερη μέτρηση έχοντας πάλι 2 μπάρες αλλά έχοντας κρατήσει πιο πολύ ώρα τη συσκευή:

 

785 kbps down / 433 kbps up

 

 

Σε κάλυψα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νίκο. Με κάλυψες εν μέρει. Και εξηγούμαι. Όπως μπορείς να διαπιστώσεις και εσύ με τις μετρήσεις που πήρες επηρεάζεται σε ένα ποσοστό το effective bandwith της σύνδεσης ανάλογα με τον τρόπο που κρατάς το τηλέφωνο. Κυρίως επηρεάζετε το upstream κανάλι. Η συγκεκριμένη μέτρηση έγινε όμως κάτω από θεωρητικά ευνοϊκές συνθήκες καθώς η συσκευή σου αρχικά είχε 5 μπάρες σήμα. Το ζήτημα είναι να γίνει ανάλογη μέτρηση σε περιοχές με χαμηλότερο SNR στις οποίες και εικάζω πως το μέγεθος του προβλήματος θα είναι κατά πολύ μεγαλύτερο. Μια τελευταία ερώτηση. Αρχικά η ένδειξη που είχες ήταν 3G και μόλις έπεσε στις δύο μπάρες έγινε GPRS ή παρέμεινε 3G. Υποθέτω πως από τις μετρήσεις που μας δίνεις παρέμεινε 3G.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν, η Apple είναι μια εταιρεία που επένδυσε πολύ στο Interface Usability, αλλά από RF και τέτοια είχε (και φαίνεται ότι συνεχίζει να έχει) μαύρα μεσάνυχτα ...

 

Τώρα όμως έκανε μυθική πατάτα διότι για ΠΡΩΤΗ φορά η χαμηλή ποιότητα σχεδιασμού του RF ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ το usability καθώς αναγκάζει το χρήστη να έχει συγκεκριμένη συμπεριφορά στο πιάσιμο της συσκευής ...

 

Απλά ερασιτέχνες, δεν έχω να πω κάτι άλλο ...

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία πάντως δημοσίευσε αυτό το μήνυμα ... πράγμα που καταρρίπτει όλες τις αμπελοφιλοσοφίες που κατά καιρούς πολλοί τριγύρω ισχυρίζονται ... ας περιμένουμε λοιπόν το update σε λίγες εβδομάδες ... και για τους δυσαρεστημένους υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επιστροφής της συσκευής και η πλήρης αποζημίωσή τους .. τι άλλο να κάνει κι αυτή η εταιρία; Άλλες όταν κατά καιρούς έβγαλαν ελλατωματικά μοντέλα .. τις είδατε να αποζημιώνουν κανένα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία πάντως δημοσίευσε αυτό το μήνυμα ... πράγμα που καταρρίπτει όλες τις αμπελοφιλοσοφίες που κατά καιρούς πολλοί τριγύρω ισχυρίζονται ... ας περιμένουμε λοιπόν το update σε λίγες εβδομάδες ... και για τους δυσαρεστημένους υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επιστροφής της συσκευής και η πλήρης αποζημίωσή τους .. τι άλλο να κάνει κι αυτή η εταιρία; Άλλες όταν κατά καιρούς έβγαλαν ελλατωματικά μοντέλα .. τις είδατε να αποζημιώνουν κανένα;

 

Μαρία από ότι θυμάμαι είσαι στην Αγγλία (ακόμη; ) μήπως πέρασες από κανένα κατάστημα να μας πεις και τη δική σου εμπειρία, γιατί κατά τα γραφόμενα συσκευές που αγοράστηκαν στην Αγγλία έχουν αρκετά προβλήματα, 2 βέβαια που είδαμε στην Ελλάδα και είχαν επίσης αγοραστεί από εκεί δεν είχαν κανένα, οπότε κάθε ψύχραιμη και εμπεριστατωμένη εμπειρία από πρώτο χέρι όπως του Νίκου πιο πάνω έχει ενδιαφέρον :)

 

Νομίζω ότι πλέον το ζήτημα δεν εστιάζεται στο πόσες "μπάρες" φαίνονται (που είναι βέβαιο και όχι μόνο από την ανακοίνωση της Apple ότι δεν παίζει τόσο πολύ ρόλο), αλλά τελικά άσχετα από το πλήθος των μπαρών το τηλέφωνο κάνει ή δεν κάνει κλήσεις, πέφτει ή δεν πέφτει το internet και αν ναι υπό ποιές συνθήκες.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...