Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόλις μπήκα στο account μου και δεν μου εχει επιλογη για "none"

δες το επιλογές μου έχει,

χρησιμοποιώ έναν χρόνο πιστωτική και θελω να την βγάλω τελειως .

Αν διάβασες τα κόκκινα γράμματα θα είδες ότι εκκρεμεί πληρωμή και γι' αυτό τον λόγο δεν σου εμφανίζει την επιλογή none στις κάρτες. Επίσης αν δεις πάνω από τα πλήκτρα "Cancel" και "Done" γράφει "Use this card to approve your outstanding balance of: 0,79€".

 

Κάποιο σφάλμα παρουσιάστηκε σε κάποια αγορά σου και δεν ολοκληρώθηκε. Οπότε και εκκρεμεί. Δες ποια ήταν η τελευταία σου αγορά κάνε ένα report γράφοντας το πρόβλημα που σου εμφανίζει, στείλε τους και το screen shot που μας έδειξες και θα επικοινωνήσουν μαζί σου άτομα από το customer care του iTunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες τα κόκκινα γράμματα θα είδες ότι εκκρεμεί πληρωμή και γι' αυτό τον λόγο δεν σου εμφανίζει την επιλογή none στις κάρτες. Επίσης αν δεις πάνω από τα πλήκτρα "Cancel" και "Done" γράφει "Use this card to approve your outstanding balance of: 0,79€".

 

Κάποιο σφάλμα παρουσιάστηκε σε κάποια αγορά σου και δεν ολοκληρώθηκε. Οπότε και εκκρεμεί. Δες ποια ήταν η τελευταία σου αγορά κάνε ένα report γράφοντας το πρόβλημα που σου εμφανίζει, στείλε τους και το screen shot που μας έδειξες και θα επικοινωνήσουν μαζί σου άτομα από το customer care του iTunes.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, εχεις δίκιο εκρεμει μια πληρωμη! Θα την ολοκληρωσω και λογικα μετα θα εμφανιστει η επιλογη "none"

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Στο safari Πως κανω αναζητηση στην σελιδα για μια λεξη;

 

Δεν μπορείς προς το παρόν εάν δεν έχεις κάνει JB στην συσκευή. Η συγκεκριμένη δυνατότητα έχει προστεθεί στην 4.2 έκδοση του iOS που αναμένεται τον Νοέμβριο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς προς το παρόν εάν δεν έχεις κάνει JB στην συσκευή. Η συγκεκριμένη δυνατότητα έχει προστεθεί στην 4.2 έκδοση του iOS που αναμένεται τον Νοέμβριο. ;)

 

Ευχαριστώ. Και το έψαχνα και δεν το έβρισκα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, εχεις δίκιο εκρεμει μια πληρωμη! Θα την ολοκληρωσω και λογικα μετα θα εμφανιστει η επιλογη "none"

Ναι μόλις ολοκληρωθεί η πληρωμή που εκκρεμεί τότε θα μπορείς όχι μόνο να αφαιρέσεις την κάρτα αλλά και να χρησιμοποιήσεις τον λογαριασμό σου. Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν σε αφήνει ούτε τα updates των εφαρμογών να κατεβάσεις άλλου ούτε καν free εφαρμογές. Γι' αυτό κανόνισε το όσο πιο γρήγορα μπορείς ώστε να χρησιμοποιήσεις ξανά το iTunes store.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!σκέφτομαι να πάρω και εγώ το iphone.δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλα τα ποστ.3 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.

1) Υπάρχει τρόπος να στέλνουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε sms?

2) Γίνεται με κάποια δωρεάν εφαρμογή ή κάποιον άλλον τσάμπα τρόπο να στέλνω αρχεία μέσω bluetooth?

3) Το γυαλί που έχει προστεθεί αντέχει ή είναι εύκολο να πάθει κάτι?(λογικά θα του βάλω θήκη άμα το πάρω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!σκέφτομαι να πάρω και εγώ το iphone.δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλα τα ποστ.3 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.

1) Υπάρχει τρόπος να στέλνουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε sms?

2) Γίνεται με κάποια δωρεάν εφαρμογή ή κάποιον άλλον τσάμπα τρόπο να στέλνω αρχεία μέσω bluetooth?

3) Το γυαλί που έχει προστεθεί αντέχει ή είναι εύκολο να πάθει κάτι?(λογικά θα του βάλω θήκη άμα το πάρω)

1) Για 160 χαρακτήρες/μήνυμα θα πρέπει να κάνεις jailbreak. Η μόνη περίπτωση που έχεις 160 χαρακτήρες χωρίς jailbreak είναι να έχεις Vodafone.

2) Υπάρχουν εφαρμογές για ανταλλαγή αρχείων μέσω ΒΤ αλλά είναι μόνο για μεταξύ 2 iPhone.

3) Αν το προσέχεις δεν έχει φόβο να πάθει τίποτα. Αν όμως η χρήση που θα του κάνεις είναι άγαρμπη τότε ίσως να εμφανιστεί κάτι. Αν το π.χ. το πετάς από εδώ και από εκεί ή το βάζεις σε τσέπες με άλλα αντικείμενα ή οτιδήποτε παρόμοιο τότε όλα είναι πιθανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

1) Για 160 χαρακτήρες/μήνυμα θα πρέπει να κάνεις jailbreak. Η μόνη περίπτωση που έχεις 160 χαρακτήρες χωρίς jailbreak είναι να έχεις Vodafone.

2) Υπάρχουν εφαρμογές για ανταλλαγή αρχείων μέσω ΒΤ αλλά είναι μόνο για μεταξύ 2 iPhone.

3) Αν το προσέχεις δεν έχει φόβο να πάθει τίποτα. Αν όμως η χρήση που θα του κάνεις είναι άγαρμπη τότε ίσως να εμφανιστεί κάτι. Αν το π.χ. το πετάς από εδώ και από εκεί ή το βάζεις σε τσέπες με άλλα αντικείμενα ή οτιδήποτε παρόμοιο τότε όλα είναι πιθανά.

ευχαριστώ για την απάντησή σου.υπάρχει περίπτωση να πάθει τίποτα το κινητό με jailbreak?ξέρεις αν γίνεται να βγάλω microsim με τον τωρινό μου αριθμό χωρίς να χαλάσω την τωρινή sim?αν ναι, πόσο κοστίζει?cosmote εχω
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις μια microsim ,δεν ξέρω πόσο την χρεώνει η cosmote ( εμένα μου την έδωσε τσάμπα η Vodafone) ,δεν χάνεις τον αριθμό σου φυσικά!

Τι να πάθει το κινητό δηλ αμα του κανεις JB?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντησή σου.υπάρχει περίπτωση να πάθει τίποτα το κινητό με jailbreak?ξέρεις αν γίνεται να βγάλω microsim με τον τωρινό μου αριθμό χωρίς να χαλάσω την τωρινή sim?αν ναι, πόσο κοστίζει?cosmote εχω

Όχι δεν παθαίνει κάτι το κινητό σου με jailbreak. Ναι γίνεται, θα πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα cosmote και με την παραγγελία της συσκευής θα ζητήσεις να σου δώσουν και μια micro SIM. Το κόστος δεν γνωρίζω πόσο είναι, αλλά μπορείς να το ρωτήσεις στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της cosmote ή σε κάποιο κατάστημα της.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παθαίνει κάτι το κινητό σου με jailbreak. Ναι γίνεται, θα πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα cosmote και με την παραγγελία της συσκευής θα ζητήσεις να σου δώσουν και μια micro SIM. Το κόστος δεν γνωρίζω πόσο είναι, αλλά μπορείς να το ρωτήσεις στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της cosmote ή σε κάποιο κατάστημα της.

ευχαριστώ πολύ!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεσηκωσω λιγο το κοσμο με δυο links σχετικα με το λευκο iPhone 4. :D

 

White iPhone 4 vs. black iPhone 4 comparison

 

White Apple iPhone 4 is about to make an appearance with Rogers soon?

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!!:happy:

 

14 ευρό την δίνει η cosmote....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντησή σου.υπάρχει περίπτωση να πάθει τίποτα το κινητό με jailbreak?ξέρεις αν γίνεται να βγάλω microsim με τον τωρινό μου αριθμό χωρίς να χαλάσω την τωρινή sim?αν ναι, πόσο κοστίζει?cosmote εχω

 

Όταν το κινητό γίνεται jailbreak οι εφαρμογές δεν τρέχουν σε sandbox περιβάλλον με ότι σημαίνει αυτό για την ασφάλεια.

Το κινητό δεν πρόκειται αν πάθει κάτι, στο κάτω κάτω το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση αν θες.

Πάντως πρόσεχε τι εφαρμογές βάζεις μετά που το κάνεις jb γιατί η προστασία που έχει το κινητό μετά το jb φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από 1/10 λέτε να έρθουν καινούρια iPhone 4 χωρίς πρόβλημα στο σήμα? Έχει ακουστεί τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προβλημα στο σημα? Ολα τα κινητα ετσι κανουν αναλογα με το παροχο και το σημα τους. Παλι τα ιδια θα λεμε?

 

Οσο για διαθεση iPhone 4 στην Ελλαδα, λενε πολλα. Εχω διαβασει για Οκτωβρη, Νοεμβρη, Δεκεμβρη και αρχες του 2011. Οποτε ειναι ακομα ρευστα τα πραγματα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαβασατε?κατι λεει για 2 καινουρια μηλοτηλεφωνα.

http://www.iphonehellas.gr/21251/two-new-iphones-plus-an-unidentified-device-show-up-in-the-appletv-firmware/

.Μηπως πρεπει να περιμενουμε??

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προβλημα στο σημα? Ολα τα κινητα ετσι κανουν αναλογα με το παροχο και το σημα τους. Παλι τα ιδια θα λεμε?

 

Οσο για διαθεση iPhone 4 στην Ελλαδα, λενε πολλα. Εχω διαβασει για Οκτωβρη, Νοεμβρη, Δεκεμβρη και αρχες του 2011. Οποτε ειναι ακομα ρευστα τα πραγματα. ;)

 

Αφού στο http://www.vodafone.gr είναι ακόμα διαθέσιμο άμεσα.

Ούτε κι εγώ φίλε θέλω να κράξω ή τίποτα τέτοιο. Αλλά δεν το κρύβω ότι έχω διαβάσει και άλλους που λένε ότι δεν λαμβάνουν καν κλήση πχ αν έχουν ανοιχτό το 3G και όλες οι κλήσεις έρχονται με sms πχ. (σου λέω για ακραίες περιπτώσεις) αλλά και πιο απλά πράγματα σαν αυτά που ξέρεις. Τώρα τι να πω ο καθένας έχει την άποψή του. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο πάντως που τόσος μεγάλος αριθμών έχει πρόβλημα σοβαρό και δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του. Και εγώ θα το παραγγείλω πάντως το ΣΚ και δεν κρύβω ότι θα παίξω Τζόκερ και ό,τι μου κάτσει :p

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαβασατε?κατι λεει για 2 καινουρια μηλοτηλεφωνα.

http://www.iphonehellas.gr/21251/two-new-iphones-plus-an-unidentified-device-show-up-in-the-appletv-firmware/

.Μηπως πρεπει να περιμενουμε??

 

Ειναι τα δυο λευκα iPhone 4, το 16αρι και το 32αρι. :tease:

 

Για την αλλη συσκευη δεν εχω ιδεα ακομα. :blink:

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τα δυο λευκα iPhone 4, το 16αρι και το 32αρι. Για την αλλη συσκευη δεν εχω ιδεα ακομα. :blink:

 

Και γιατί να βγον ξεχωριστά ονόματα για το άσπρο? Δεν θυμάμαι να είχε γίνει αυτό και τις προηγούμενες φορές. Μόνο και μόνο για το χρώμα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να βγον ξεχωριστά ονόματα για το άσπρο? Δεν θυμάμαι να είχε γίνει αυτό και τις προηγούμενες φορές. Μόνο και μόνο για το χρώμα δηλαδή?

 

Ηταν με μια ιδεα humour το ποστ μου αλλα το εκανες παραθεση πριν τελειωσω τη τροποποιηση. No problem. Anyway, ισως βγαλουν και ενα iPhone 4 Nano αλλα πιστευω οτι θα μαθουμε συντομα. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα κάνουν αλλαγή στο hardware , θα φτιάξουν το πρόβλημα με το σήμα και για να ρίξουν και στάχτη στα μάτια (μην φαίνεται ότι το κάνουν μόνο για το σήμα) μπορεί να κάνουν και καμιά μικρή βελτίωση. (τύπου 4s με λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή κτλ)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...