Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eπαναφορά μέσω SUS αν δε μπαίνει σε recovery.. Έχει μέσα οδηγίες το πρόγραμμα για το τι θα κάνεις..

 

ευχαριστω για την βοηθεια.θα το δοκιμασω και ελπιζω να πετυχει :p

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το x8 μου.κατεβασα σημερα την CM9 για ICS 4.0.4 γιατι μου την ζητησε ενας φιλος και κατεβασα και την GingerDX v019 για να την βαλω στο κινητο μου.ομως μπερδεψα τα αρχεια και εγκατεστησα την CM9.οταν το αντιληφθηκα προσπαθησα να μπω στο xrecovery για να κανω backup την εκδοση που ειχα αλλα μου κολλαει στο logo της Sony Ericsson.τι να κανω? :wacko: προσπαθησα να το συνδεσω με το PC Companion για να ξαναβαλω την 2.1 αλλα δεν συνδεεται.

 

Γεια σου φίλε το ίδιο ακριβως πρόβλημα αντιμετώπισα την προηγούμενη εβδομάδα . Κατάφερα τελικά και το επανεφερα στα αρχικα του με το PC Companion .

Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

neo v stock....τι κάνει αυτό;;σε τι βοηθά;;

 

Δε σε κατάλαβα. Τι θες να πεις;

 

Γεια σου φίλε το ίδιο ακριβως πρόβλημα αντιμετώπισα την προηγούμενη εβδομάδα . Κατάφερα τελικά και το επανεφερα στα αρχικα του με το PC Companion .

 

Μερικές φορές το PC Companion λέει ότι δεν έχει την έκδοση μας και έτσι σταματάει τη διαδικασία στη μέση..

Link to comment
Share on other sites

Τόσο κράτησε η μπαταρία μου απο την τελευταία φόρα που το φόρτισα. Είναι λογικό?

http://i45.tinypic.com/315iume.png http://i47.tinypic.com/6xztia.png

 

Απαράδεκτο για x8 τέτοια κατανάλωση:p:p

Δε μου ανοίγει τη πρώτη εικόνα οπότε θα ρωτήσω τι χρήση έκανες;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να τονίσω ότι έχω μόνιμα τον φωτισμό τέρμα κάτω. Η χρήση ήταν γύρω στα 10 τήλέφωνα την ημέρα , λίγο πείραγμα η κάμερα και κοίταγμα καμιάς φωτογραφίας και wi-fi κανα 5-7 λεπτά επειδή δούλευα αυτές τις μέρες. Επειδή το παρακολουθούσα κάθε μέρα μου έτρωγε στο 24ωρο 14-15% μπαταρία. Απλά πρίν μου κράταγε με την ίδια χρήση , αντε και λίγο παραπάνω wi-fi , 30 ώρες απο 100% - 10%.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέρα έβγαζα:p

Μια χαρά είσαι!!με stock kernel;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέρα έβγαζα:p

Μια χαρά είσαι!!με stock kernel;

 

Όταν το πρωτοπήρα είχα φρικάρει με την μπαταρία που δεν κράταγε πολύ. Αν μου κρατάει έτσι , είμαι αφεντικό!!! Με stock kernel! Απλά περασμένη μέσα η GDX 026 με τέρμα κάτω την φωτεινότητα. Θα το τσεκάρω και στις άλλες φορτίσεις να δώ πως θα πάει. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έλα παιδιά! Τώρα που γυρίζει!!:p

Πείτε μια καλή rom να δοκιμάσω! Η βασικά μια που θέλετε να δείτε από περιέργεια πως είναι και δεν θέλετε να πειράξετε το κινητό σας τώρα! Για να ακούσω ιδέες!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεκλειδώσει bootloader/περάσει custom kernel ή όχι;

 

εχω 11w37 να επιχειρησω ξεκλειδωμα με msm 7227?υπαρχει καποιος αλλος τροπος?ισως με testpoint?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έλα παιδιά! Τώρα που γυρίζει!!:p

Πείτε μια καλή rom να δοκιμάσω! Η βασικά μια που θέλετε να δείτε από περιέργεια πως είναι και δεν θέλετε να πειράξετε το κινητό σας τώρα! Για να ακούσω ιδέες!!

Τι λες για την LEWA ROM FOR X8 V2 ή την Xperience SEMC Debrand Engine V2 ?

 

εχω 11w37 να επιχειρησω ξεκλειδωμα με msm 7227?υπαρχει καποιος αλλος τροπος?ισως με testpoint?

Νομίζω πως δεν υπάρχει εναλλακτική. Καλύτερα να μην το πειράξεις το κινητό.

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καποιος οδηγος για να ξεκλειδωσει ο bootloader?και να περασω αλλον custom kernel

και πειτε μια σταθερη ρομ αν γινεται να την περασω,

ειναι για το κινητο της κοπελας μου.

ευχαριστω:)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενας οδηγος εδω απο τον iliadelo, και βεβαιως οι οδηγιες του jimdem εδω

Αν η ημ/νια κατασκευης του κινητου ειναι απο 11W29 και μετα, θα σε συμβουλευα να μην το κανεις

Link to comment
Share on other sites

Τι λες για την LEWA ROM FOR X8 V2 ή την Xperience SEMC Debrand Engine V2 ?

 

Θα δοκιμάσω και τις 2! Μια αύριο και1 μεθαύριο!!!

 

καλησπερα υπαρχει καποιος οδηγος για να ξεκλειδωσει ο bootloader?και να περασω αλλον custom kernel

και πειτε μια σταθερη ρομ αν γινεται να την περασω,

ειναι για το κινητο της κοπελας μου.

ευχαριστω:)

 

Τα αρχεία θα τα βρεις στην υπογραφή μου μιας και μερικά Links στον οδηγό δεν έχουν ανανεωθεί.. Αλλά κοίτα αυτό που σου είπε ο Homer για την ημερομηνία παραγωγής!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα PrimeHD!

PrimeHD 9.0 | CM 7.2 | Stock / nAa / Alfs | 09/06/2012

Changelog:

 

PrimeHD 9.0:

Full wipe required

Completely new base

CM7.2 RC_2

Most of the bug fixes from 8.0

Most stabler(really?)

ICS icons in Settings

CWM Recovery fixed for Stock Kernel

Few new modules from GingerDX

New wallpaper, hope you all like it

App2SD fixed

FM Radio fixed

framework fixes

Updated Google system apps

Battery tweaks

Added GPS Country Optimizer by djnilse

Few other fixes

Reboot to CWM fixed

lib sensors included

WiFi fixed

Improved "Laggy at times with Stock kernel"

Compass fixed

Unstable at higher OC fixed(?)

...few others

 

@alkis_7: πως πανε οι δοκιμες ; :) [οχι οτι θελω να σε πιεσω...κουβεντα να γινεται, γιατι πολυ ησυχια εχει πεσει εδω περα]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Θα ηθελα μια χαρη. Θελω να μου πειτε ποια ρομ ειναι η καλυτερη και πιο σταθερη για το χ8 ( δεν με ενδιαφερει αν ειναι 2.2 ή 2.3 ) και επισης αν εχετε οδηγους για ροοτ bootloader cmw κτλ .. Θα ημουν ευγνωμων αν μου δινατε λινκς. Ευχαριστω εκ των προτερων :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Θα ηθελα μια χαρη. Θελω να μου πειτε ποια ρομ ειναι η καλυτερη και πιο σταθερη για το χ8 ( δεν με ενδιαφερει αν ειναι 2.2 ή 2.3 ) και επισης αν εχετε οδηγους για ροοτ bootloader cmw κτλ .. Θα ημουν ευγνωμων αν μου δινατε λινκς. Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Καλημέρα και σε σενα. Τα λινκς για τους οδηγους υπαρχουν 3 ποστ πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

@alkis_7: πως πανε οι δοκιμες ; :) [οχι οτι θελω να σε πιεσω...κουβεντα να γινεται, γιατι πολυ ησυχια εχει πεσει εδω περα]

 

Δεν πάνε γιατί δεν είχα ιντερνετ 3 μέρες.. Από αύριο λογικά...

 

Καλημερα παιδια.. Θα ηθελα μια χαρη. Θελω να μου πειτε ποια ρομ ειναι η καλυτερη και πιο σταθερη για το χ8 ( δεν με ενδιαφερει αν ειναι 2.2 ή 2.3 ) και επισης αν εχετε οδηγους για ροοτ bootloader cmw κτλ .. Θα ημουν ευγνωμων αν μου δινατε λινκς. Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Καλησπέρα. Οδηγός για root και recovery εδώ.

Custom Rom εδώ

Οδηγός για ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα custom kernel εδώ (τα αρχεία που χρειάζονται είναι στην υπογραφή μου γιατί τα Links εκεί είναι down..)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ το κινητο μου εχει κολλησει μετα απο μια αναβαθμηση που εκανα και οταν το ανοιγω σταματαει εκει που λεει Sony Erricsson με ασπρα γραμματα και δεν κανει τιποτα..ας μου πει καποιος πως να το ξεκολλησω..ειν επειγον ΠΑΡΑΚΑΛΩ
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον καλωσήρθες.

Δεύτερον άνοιξες τσάμπα νέο θέμα μιας και υπάρχει ήδη επίσημο..

Τρίτον προφανώς πήγες να βάλεις custom rom. Έκανες full wipe μετά την εγκατάσταση της rom;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...