Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο θέμα είχε και το x8 μιας ξαδέρφης μου που προσπάθησα να κάνω το ίδιο πράγμα προχτές. Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο market, μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χθες το βραδυ καταφερα και brickαρα ενα X8. Ξεκλειδωσα τον bootloader αλλα μετα δεν ανοιγε το κινητο (δοκιμασα με pc companion αλλα δεν αναβει ουτε το πρασινο λαμπακι πατωντας το back). Αφου εψαξα, ειδα οτι η συσκευη ειχε κωδικο 11w49, οποτε καταλαβα οτι εκανα βλακεια:p

 

Λυση να το φτιαξω μονος μου δεν υπαρχει ε?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Service πάει. Δε θα πάρουν χαμπάρι τίποτα. Πες τους μια δικαιολογία και θα το φάνε...
Link to comment
Share on other sites

Viper....Μην κανεις τον κοπο να το πας...Δεν θα στο φτιαξουν...Εμενα ειχε και εγγυηση οταν το brickαρα..Μου ζητησαν 105 ευρω για να μου το φτιαξουν..Η λυση?Βρες μια μεταχειρησμενη πλακετα και βαλτην μονος.Εγω βρηκα μια με 40 ευρω και την εβαλα μονος.Πλεον μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο Χ8 με 40 ευρω..
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Και μενα εχει εγγυηση (2 μηνων ειναι το κινητο). Θα δοκιμασω να το παω για service και αν μου ζητησουν λεφτα θα το παρω πισω.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδες:)

Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου που έκαψε τη πλακέτα του το άλλαξαν κανονικότατα... Το συνέδεσε στο PC και του το έκαψε...
Link to comment
Share on other sites

Απο brickαρισμα δεν το φτιαχνουν πλεον.100% σιγουρο αυτο που λεω.Απο βλαβη που δεν ευθυνεται το χερι σου,φυσικα και θα το φτιαξουν.!!alkis_7 πως παει η CM9?Tην τεσταρεις ακομα??
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Απο brickαρισμα δεν το φτιαχνουν πλεον.100% σιγουρο αυτο που λεω.Απο βλαβη που δεν ευθυνεται το χερι σου,φυσικα και θα το φτιαξουν.!!alkis_7 πως παει η CM9?Tην τεσταρεις ακομα??

 

Αν το κινητό έχει κάψει πλακέτα και τους πεις μια καλή δικαιολογία, πως θα καταλάβουν ότι το πείραξες εσύ;;)

Την άλλαξα χτες. Πέρασα την PrimeHD. Πολύ καλή και ίσως η πιο ελαφριά..

Link to comment
Share on other sites

Αααα ετσι το εννοεις!:grin:Η PrimeHD ειναι πολυ καλη ρομ.Η dark shin engine ειναι καλυτερη παντως..Με τετοια διαφημιση που κανω σε αυτην την ρομ,επρεπε να με πληρωνει ο δημιουργος της :grin:
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή και η Shin αλλά θέλει πολύ σβήσιμο, για μένα πάντα. Ενώ η PrimeHD τίποτα. Σε μισή ώρα είχα έτοιμο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή και η Shin αλλά θέλει πολύ σβήσιμο, για μένα πάντα. Ενώ η PrimeHD τίποτα. Σε μισή ώρα είχα έτοιμο κινητό...

 

αλκιι λινκ για την prime Hd :P αξιζει τον κοπο δλδ?:P

Link to comment
Share on other sites

Απο brickαρισμα δεν το φτιαχνουν πλεον.

 

Μας πηραν χαμπάρι φαίνεται! :lol::lol:

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

εε ας αλλαξουμε τοτε βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια

 

Αμα θες τέσταρε την με Alfs για να δούμε πως θα πάει και με αυτόν!

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες τέσταρε την με Alfs για να δούμε πως θα πάει και με αυτόν!

 

παει πολυ γρηγορα...πολυ ωραια...αλλα παω να ενεργοποιησω ασυρματο και λεει σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις nAa τότε..

 

δεν παμε καλα...περναω τον naa και το κινητο δεν ανοιγει καθοουλα ξαναπερναω alfs και ανοιγε...τι στο καλο γτ δεν ανοιγει με naa?

 

Εdit:ακυρο ειχα κανει εγω βλακεια τον περναω τωρα

Edit2:δεν ειχα κανει εγω βλακεια με naa kernel δεν ανοιγει...παταω το κουμπι φωτιζει η οθονη και χωρις να βγαλει το λογκο του naa και χωρις να κανει τιποτα σβηνει

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...