Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μισό γιατί σε έχασα. Αφού Ginger τρέχεις τώρα απ ότι έχω καταλάβει. Άρα τι θες να κάνεις;;;;

 

απλη δοκιμη εκανα αλλα απετυχε...να δοκιμασω το full wipe ή τσαμπα κοπος?σκεφτομαι να μπω στους xda μηπως αναφερθηκε κατι παρομιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καταρχήν κατέβασε απ την αρχή την 026 και πέρνα τη στο κινητό. Σβήσε τη παλιά απ την SD. Φλασαρε την καινούργια και τότε κάνε full wipe..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κατέβασε απ την αρχή την 026 και πέρνα τη στο κινητό. Σβήσε τη παλιά απ την SD. Φλασαρε την καινούργια και τότε κάνε full wipe..

 

το να μην ειναι συμβατο το tweak του τζημ το αποκλειουμε ε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και αυτό. Δεν είναι δουλεμένο πάνω στην 026 οπότε μπορεί να μην είναι συμβατό με κάποιες αλλαγές..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και αυτό. Δεν είναι δουλεμένο πάνω στην 026 οπότε μπορεί να μην είναι συμβατό με κάποιες αλλαγές..

 

στους xda αναφερει οτι για οποιοδιποτε bug να δοκιμαζουμε full wipe..εκανα και εγω τωρα αν συνεχισει το προβλημα...την ξαναπερναω χωρις να βαλω το tweak απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περάσεις τη GDX χωρίς full wipe για να φύγουν οι αλλαγές του tweak. Το full wipe δε νομίζω να κάνει κάτι... Φλάσαρε από πάνω την GDX..
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περάσεις τη GDX χωρίς full wipe για να φύγουν οι αλλαγές του tweak. Το full wipe δε νομίζω να κάνει κάτι... Φλάσαρε από πάνω την GDX..

 

το εκανα και αυτο αλλα τπτ...ξανα εκανα restore το backup της 025 και δουλευει κανονικα το wifi τωρα θα ξανακατεβασω ξανα την ginger

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την GingerDX v026 (Stock Kernel ), χρειαζετε να κατεβασω καποιο αλλο προσθετο(ICSified-Settings,Hotfix-GDXUpdateNotify,GingerDX-Stock-Modules).ΥΓ το αναβοσβυμα της οθονης κατα την αναμονη το διορθωνει η v026. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

@Αlki κατι που θυμηθηκα με τον alfs καθε φορα που βαζουμε νεο update μιας ρομ πρεπει να προσθεσουμε και κατι adreno libs και κατι τετοια μηπως φταιει αυτο?????

 

Εdit απο οτι διαβαζω μαλλον βρηκα λυση..και ναι εφτιαξε...

ενα μονο δεν μου αρεσει πολυ βλεπει οτι ενω ειναι αρκετα γρηγορη ρομ η μπαρα καταστασης δεν ειναι τοσο γρηγορη οσο η ρομ...σαν να εχει πεσει λιγο σε σχεση με v25 καμια ρυθμιση να κανω ή τπτ τετοιο υπαρχει?

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

@Αlki κατι που θυμηθηκα με τον alfs καθε φορα που βαζουμε νεο update μιας ρομ πρεπει να προσθεσουμε και κατι adreno libs και κατι τετοια μηπως φταιει αυτο?????

 

Eχω την εντύπωση ότι για οποιαδήποτε άλλη rom πέραν της GDX πρέπει να περνάς τα adreno libs. Νομίζω η GDX τα έχει ενσωματωμένα..

 

@vegos007 μόνο εγκατάσταση τη rom..

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντύπωση ότι για οποιαδήποτε άλλη rom πέραν της GDX πρέπει να περνάς τα adreno libs. Νομίζω η GDX τα έχει ενσωματωμένα..

 

@vegos007 μόνο εγκατάσταση τη rom..

 

εγω το update-rom-chargemon+vold++AlfsKern.v2 περασα και εφτιαξε...αλλα η μπαρα και το ξεκλειδωμα ειναι καπως αργα...ενω το κινητο γενικοτερα αρκετα γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

έχω εγαταστήσει αυτό GingerDX v022 2.3.7 και όταν πάω στον dialer να πάρω τηλέφωνο πληκτρολογώ τον αριθμό αλλα το πράσινο πλήκτρο που είναι χαμηλά στην οθόνη δεν μπορω να το πατήσω, το βλέπω το αγγίζω αλλά δεν επιλέγεται. πρέπει να γυρίσω το κινητό σε οριζόντια θέση για να μπορέσω να το επιλέξω. τί φταίει;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1 μηπως πρεπει να αλλαξω?

 

παιδια οσοι εχετε ginger 026 περαστε το hotfix Λίνκ!

 

 

Tο περασα εγω ...αλλα τι κανει ακριβως δε καταλαβα :/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1 μηπως πρεπει να αλλαξω?

 

τι εννοεις μηπως πρεπει να αλλαξεις...αν θες τον αλλαζεις και αν μπορεις βεβαια γιατι καποια κινητα ειναι επικινδυνο..αναλογα με την ημερομηνια κατασκευης τους...οσο για το τι κανει το hotfix ειναι για μια εφαρμογη που περιεχει η 026 και διρθωνει ενα μικρο προβληματακι της

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις μηπως πρεπει να αλλαξεις...αν θες τον αλλαζεις και αν μπορεις βεβαια γιατι καποια κινητα ειναι επικινδυνο..αναλογα με την ημερομηνια κατασκευης τους...οσο για το τι κανει το hotfix ειναι για μια εφαρμογη που περιεχει η 026 και διρθωνει ενα μικρο προβληματακι της

 

 

να το αφησω ετσι δηλαδη το kernel? εχω βαλει τν 026 το προβήματακι ηταν το gps που γραφει?

Link to comment
Share on other sites

να το αφησω ετσι δηλαδη το kernel? εχω βαλει τν 026 το προβήματακι ηταν το gps που γραφει?

 

το προβλημα ηταν το update gdxnotify. οσο για τον custom kernel πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader,πριν το κανεις αυτο θα πρεπει να κοιταξεις πισω την ημερομηνια κατασκευεις αν ειναι 11W29 και πανω...αστο μην το δοκιμασεις καθολου γτ το κινητο σου κατα ενα μεγαλο ποσοσστο θα bricarei αν ειναι 11W28 και κατω τοτε μπορεις να το δοκιμασεις αλλα και παλι με δικη σου ευθύνη.

οδήγος για να ξεκλειδωσεις τον bootloader και να ξερεις οτι για την ginger συμβατος κερνελ ειναι ο alfs kernel

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ηταν το update gdxnotify. οσο για τον custom kernel πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader,πριν το κανεις αυτο θα πρεπει να κοιταξεις πισω την ημερομηνια κατασκευεις αν ειναι 11W29 και πανω...αστο μην το δοκιμασεις καθολου γτ το κινητο σου κατα ενα μεγαλο ποσοσστο θα bricarei αν ειναι 11W28 και κατω τοτε μπορεις να το δοκιμασεις αλλα και παλι με δικη σου ευθύνη.

οδήγος για να ξεκλειδωσεις τον bootloader και να ξερεις οτι για την ginger συμβατος κερνελ ειναι ο alfs kernel

 

Αστο καλητερα :D

Link to comment
Share on other sites

Αστο καλητερα :D

 

χαχα δεν ειναι κατι το τρομερα δυσκολο...αν η ημερομενια κατασκευης στο επιτρεπει...και περασεις αλλο κερνελ μετα...εχει μεγαλες διαφορες σε αποδοση και μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

χαχα δεν ειναι κατι το τρομερα δυσκολο...αν η ημερομενια κατασκευης στο επιτρεπει...και περασεις αλλο κερνελ μετα...εχει μεγαλες διαφορες σε αποδοση και μπαταρια

 

Δε ξερω πως γινεται θελω οδηγιες :( Που θα δω τν αριθμο αυτο που μου γραφεις? πρεπει να του κανω backup?

Edited by Mimh_chios
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα θέμα με το defender II :p Ενώ το πρώτο defender το έπαιζα κανονικά, έχοτνας φτάσει στο 220τοσο level το καινούριο μου κολλάει σε ορισμένες στιγμές. Μπορεί να έχω παίξει μισή ώρα ή 2 λεπτά και να φάει ξαφνικά κόλλημα στο menu, και κολλάει όλο το κινη΄το. Μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας ξαναζωντανεύει. Λέτε να το απεγκαταστήσω;

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...