Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια..! καλη χρονια να εχουμε...!

 

εχτες πειραζα τις ρυθμισεις του κινητου και συγκεκριμενα ασυρματο και δικτυα.. τικαρα την επιλογη χρηση δικτυων μονο 2G,χωρις να ξερω τι πραγματικα σημαινει...; μπορει να μ εξηγησει καποιος...; παντως παρατηρησα πως εχω φουλ σημα..:confused: ενω πριν 2-3 γραμμες με το ζορι οπου και να ημουν...!

δεδομενα data roaming και ολα τα υπολοιπα τα εχω απενεργοποιημενα..!

 

2G ειναι κλησεις μυνηματα και ολα τα αλλα αλλα δεν εχεις δικτυο 3G , δηλαδη δε μπορεις να μπεις στο ιντερνετ.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια katebazω απο το μαρκετ widgets αλλα οταν παταω πανωστην αρχικη οθονη για να το προσθεσω δεν μου το βρισκει καν
Link to comment
Share on other sites

2G ειναι κλησεις μυνηματα και ολα τα αλλα αλλα δεν εχεις δικτυο 3G , δηλαδη δε μπορεις να μπεις στο ιντερνετ.

 

Μπορείς να μπεις ίντερνετ αλλά με χαμηλή ταχύτητα. Απλά με 2G έχεις πιο σταθερό σήμα και καίει λιγότερη μπαταρία το κινητό (Επειδή δεν έχεις παντού full 3g)

Link to comment
Share on other sites

παιδια katebazω απο το μαρκετ widgets αλλα οταν παταω πανωστην αρχικη οθονη για να το προσθεσω δεν μου το βρισκει καν

αλλα και πως μπορω να 3αναβαλω το timescape?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν το barcode scanner, διαβαζοντας το κωδικο καποιου προιοντος ,εχει δυνατοτητα να σου δωσει links για αγορα του;

και εχει το x8 δυνατοτητα να δουλεψει μια τετοια εφαρμογη,η επειδη δεν εχει flash και autofocus δεν γινεται;

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν το barcode scanner, διαβαζοντας το κωδικο καποιου προιοντος ,εχει δυνατοτητα να σου δωσει links για αγορα του;

και εχει το x8 δυνατοτητα να δουλεψει μια τετοια εφαρμογη,η επειδη δεν εχει flash και autofocus δεν γινεται;

 

Μπορείς να βάλεις το ebay και να βρίσκεις στο ebay τι θες απλά με σκανάρισμα. Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές όπως το shopshavvy αλλά δύσκολο χωρίς flash και autofocus.

Link to comment
Share on other sites

εγω γραφω αυτο dmesg | grep cyttsp-i2c

παταω enter και δεν μου γραφει τιποτα μετα

 

Πρώτα απ' όλα να διευκρινίσω ότι δεν είμαι ούτε ειδικός, ούτε έχω καμία γνώση προγραμματισμού ή κατασκευής hardware, απλά έκανα λίγο ψάξιμο. Από εκεί και πέρα αν γράφεις σωστά το μήνυμα (προσοχή δεν έιναι \ είναι |) τότε αν έχεις οποιαδήποτε ρομ που λέει ότι υποστηρίζει fake dual touch κατέβασε το multitouch visualizer από το market και δοκίμασε. Αν σου βρίσκει δύο δάχτυλα τότε έχεις synaptic.

 

Εγω οταν το δοκιμασα μου εβγαλε καποιο σφαλμα, και το παρατησα:p:p

 

Το σφάλμα σημαίνει ότι δεν έχεις cypress και έχεις synaptic. Γενικώς αν το κινητό το έχετε καιρό μάλλον synaptic είναι αν και δεν έχουν όλα τα καινούρια κινητά απαραίτητα cypress.

 

Ο κανόνας όμως είναι ο εξής: Αν σας δουλεύει το fake dual touch τότε έχετε synaptic. Αν δεν δουλεύει έχετε cypress και το κινητό υποστηρίζει real dual touch.

 

Συγνώμη αν κούρασα.

Edited by sonik_5
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το ebay και να βρίσκεις στο ebay τι θες απλά με σκανάρισμα. Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές όπως το shopshavvy αλλά δύσκολο χωρίς flash και autofocus.

Barcode scanner δε δουλευει στο χ8 . Ειναι τεσταρισμενο

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Barcode scanner δε δουλευει στο χ8 . Ειναι τεσταρισμενο

 

 

Sent from my Xperia Neo V

 

Εμένα δούλευε αλλά ήθελε καλό φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

παιδια katebazω απο το μαρκετ widgets αλλα οταν παταω πανωστην αρχικη οθονη για να το προσθεσω δεν μου το βρισκει καν[/quote

αλλα και πως μπορω να 3αναβαλω το timescape?

 

Δεν πρεπει να ειναι στην sd, αλλα στη μνημη του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλευε αλλά ήθελε καλό φωτισμό

 

Eμενα καθολου! εβλεπε τις 5 τελειες και κολλαγε εκει.

 

off topic : To nexus που εχεις ειναι μαρκας Samsung ?

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Eμενα καθολου! εβλεπε τις 5 τελειες και κολλαγε εκει.

 

off topic : To nexus που εχεις ειναι μαρκας Samsung ?

 

Ναι όπως και το galaxy nexus. Το nexus one είναι HTC. Χαιρετίσματα από την χιονισμενη κοζάνη το ξαναεστρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως και το galaxy nexus. Το nexus one είναι HTC. Χαιρετίσματα από την χιονισμενη κοζάνη το ξαναεστρωσε!

 

Tυχερε. Εδω ουτε νυφαδα ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζήτημα των κινητών που πεθαίνουν μετά από από ξεκλείδωμα του bootloader φαίνεται ότι κινητά κατασκευασμένα μετά από κάποια ημερομηνία είναι έτσι κατασκευασμένα ώστε σε πιθανή προσπάθεια ξεκλειδώματος να κάνουν ακριβώς αυτό. Να πεθαίνουν. Μόνη ελπίδα επαναφοράς τους με καλώδια και JTAG/RIFF BOX.

 

Συγκεκριμένα υπάρχουν αναφορές για κινητά που κατασκευάστηκαν από την 26η εβδομάδα του 2011 και μετά. Καλό είναι λοιπόν στους οδηγούς να μπει μία προειδοποίηση προς τους νέους κατόχους x8 ότι ξεκλειδώνοντας τον bootloader για να βάλουν custom kernel το κινητό τους υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πεθάνει.

 

Την ημερομηνία κατασκευής του κινητού μπορεί να την δει ο καθένας βγάζοντας την μπαταρία, στο λευκό καρτελάκι από κάτω της. Στο δικό μου πχ λέει 11w45 που σημαίνει 45η εβδομάδα του 2011.

 

Και τα link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399381

http://support.setool.net/showthread.php?3-UPDATES-AND-NEWS&p=74240#post74240 (στο ποστ της 27/10/11)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια να εχουμε....πως μπορω να περασω νεουσ τροπουσ κλειδωματος???????/
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως και το galaxy nexus. Το nexus one είναι HTC. Χαιρετίσματα από την χιονισμενη κοζάνη το ξαναεστρωσε!

 

Λαμια τιποτα. Χαχα εγω δεν ηξερα τι μαρκα ηταν νομιζα μονο της google. Στειλε καμια screenshot απο το κινητο , ραμ και σχετικα σε πμ

 

Sent from my Xperia Neo V

 

καλημερα και καλη χρονια να εχουμε....πως μπορω να περασω νεουσ τροπουσ κλειδωματος???????/

 

Με εφαρμογες απο το μαρκετ π.χ. widgetlocker , golocker και τα λοιπα

 

Sent from my Xperia Neo V

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω overclock στο κινιτο..αν ναι πως και ειναι ασφαλες?ocerclock se pc 3ερω οτι γινετε και εχω κανει αλλα και σε κινιτο?
Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω overclock στο κινιτο..αν ναι πως και ειναι ασφαλες?ocerclock se pc 3ερω οτι γινετε και εχω κανει αλλα και σε κινιτο?

 

Μπορεις να κανεις,εισαι root;;

Επικίνδυνο ειναι αν το παρακανεις στα mhz,αν το πας πχ 800 θα κανει απανωτα restarts.οποτε καλο ειναι να παρεις backup

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ροοτ..τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ροοτ..τι πρεπει να κανω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299810

Εδω θα βρεις Οδηγίες για το overclock.

Συμβουλη:αν εχεις gingerdx μη κάνεις overclock,διοτι εχει undervolt κ αν συνδυασεις κ overclock δε θα δεις τρελα πραγματα,ισως στο κανει πιο αργο το τηλ.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εχω ginderdx οποτε δεν θα το κανω..παντως thanks...........και καλη μας χρονια..να ειναι καλυτερο το 2012 για ολους με υγεια και ευτυχια...και συνεχιστε την καλη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζήτημα των κινητών που πεθαίνουν μετά από από ξεκλείδωμα του bootloader φαίνεται ότι κινητά κατασκευασμένα μετά από κάποια ημερομηνία είναι έτσι κατασκευασμένα ώστε σε πιθανή προσπάθεια ξεκλειδώματος να κάνουν ακριβώς αυτό. Να πεθαίνουν. Μόνη ελπίδα επαναφοράς τους με καλώδια και JTAG/RIFF BOX.

 

Συγκεκριμένα υπάρχουν αναφορές για κινητά που κατασκευάστηκαν από την 26η εβδομάδα του 2011 και μετά. Καλό είναι λοιπόν στους οδηγούς να μπει μία προειδοποίηση προς τους νέους κατόχους x8 ότι ξεκλειδώνοντας τον bootloader για να βάλουν custom kernel το κινητό τους υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πεθάνει.

 

Την ημερομηνία κατασκευής του κινητού μπορεί να την δει ο καθένας βγάζοντας την μπαταρία, στο λευκό καρτελάκι από κάτω της. Στο δικό μου πχ λέει 11w45 που σημαίνει 45η εβδομάδα του 2011.

 

Και τα link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399381

http://support.setool.net/showthread.php?3-UPDATES-AND-NEWS&p=74240#post74240 (στο ποστ της 27/10/11)

 

Εμενα που φτιαχτηκε τον αυγουστο και το πηρα στα τελη αυγουστου, το εχω 4-5 μηνες με ξεκλειδωτο το bootloader και συνεχως φλασαρισμα κερνελ δεν επαθε τιποτα. αν κανεις σωστα τα βηματα δεν θα εχεις προβλημα πιστευω...

 

Καλή Χρονιά , Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά . Και ευτυχισμένο το 2012

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

help help help.καλη χρονια..μαλλον brickara to kinito mou..μου βγαζει το λογοτυπο τησ se και τιποτα αλο...βοηθεια....κατεωασα το seus αλλα το pc μ δεν 3ερω γιατι αλλα δεν το τρεχει ...helppppppppppppppppp

 

EDIT:

 

τεληκα το εφτια3α.¨¨-) ¨¨-)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχω ginderdx οποτε δεν θα το κανω..παντως thanks...........και καλη μας χρονια..να ειναι καλυτερο το 2012 για ολους με υγεια και ευτυχια...και συνεχιστε την καλη δουλεια

 

Καλη χρονια και ευτυχισμενο το 2012!!Οτι επιθυμειτε να το εχετε την φετινη χρονια!!

 

Κωστα ειναι λιγο δυσκολο να γινει πιο αργο το κινητο με το clockαρισμα. Απλα επειδη υπαρχει και το undervolt, μπορει να δημιουργηθουν μικροκολληματα, αν και εγω οσο το ειχα δεν παρουσιαστηκε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...