Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα..! εκτός το Roοt, τι άλλο πρέπει να έχουμε για να περάσουμε την 18.1 ??

GingerDX 018 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πολυ μα πολυ smooth...εξαιρετικη δουλεια jim..τωρα κανω μια μετρηση με το quandrant χωρις το module του overclock..μου εβγαλε 795....
Link to comment
Share on other sites

πολυ μα πολυ smooth...εξαιρετικη δουλεια jim..τωρα κανω μια μετρηση με το quandrant χωρις το module του overclock..μου εβγαλε 795....

quadrant advanced να έχεις και κάν'το κανα 2 φορές τέστ

Link to comment
Share on other sites

quadrant advanced να έχεις και κάν'το κανα 2 φορές τέστ

 

τωρα το εκανα με το standard...αυριο θα κατεβασω το advanced και θα σας πω..τωρα θα το δοκιμασω και clockαρισμενο..

Link to comment
Share on other sites

τωρα το εκανα με το standard...αυριο θα κατεβασω το advanced και θα σας πω..τωρα θα το δοκιμασω και clockαρισμενο..

οκ περιμένω νέα!

Link to comment
Share on other sites

915 clockαρισμενο..αυριο τα νεοτερα με το advanced..σας αποχαιρετω!!:):)

1121 ούτε overclock ούτε τίποτα :D Καλό βράδυ!

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

1121 ούτε overclock ούτε τίποτα :D Καλό βράδυ!

 

Περιμενετε με βρεεεε!σε μιση ωριτσα γραφω feed:-)

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα jimdem582 μολις το περασα το tweakpack σου και περιμενω να δω διαφορες, θα δοκιμασω οτι μπορω και εχεις και απο μενα feedback, να σαι καλα ειδικα για την μπαταρια καιγομαι να δω διαφορες!
Link to comment
Share on other sites

1121 ούτε overclock ούτε τίποτα :D Καλό βράδυ!

 

Μπραβο μπραβο μπραβο!

Παααρα πολυ γρηγορη κ η taskbar πιο γρηγορη απο ποτε!

Ειμαι ενθουσιασμενος!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....είχα ξεκλειδώσει τον bootloader στο xperia x8 μου αλλά ήθελα να τον ξανακλειδώσω......Αλλά έκανα το λάθος και τον κλείδωσα με τον custom kernel.........Τώρα τι να κάνω γιατί το κινητό ούτε καν ανοίγει και από τον υπολογιστή δεν αναγνωρίζεται.....είναι για πέταμα?????

 

Τι έκανες; ωω χριστέ μου..

Ποιόν kernel έχεις;

Όταν έκανες relock ποια rom είχες;

Δοκίμασες με το flash tool να περάσεις την rom που είχες;

Βγάλε την μπαταρία ξαναβαλτη..

μόνο με το flash tool (νομίζω) μπορείς να κάνεις κάτι

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες; ωω χριστέ μου..

Ποιόν kernel έχεις;

Όταν έκανες relock ποια rom είχες;

Δοκίμασες με το flash tool να περάσεις την rom που είχες;

Βγάλε την μπαταρία ξαναβαλτη..

μόνο με το flash tool (νομίζω) μπορείς να κάνεις κάτι

 

Εχεις δικιο κανονικα τωρα μονο με Flashtool μπορει να γινει κατι, να περασει ξανα καποια stock rom που εχει μεσα και το stock kernel.

Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

απαπα...πως στο καλο γινεται αυτο??

 

971 έπιασα χθες χωρίς υπερχρονισμό

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατα πόσο είστε ευχαριστημένοι με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας αφότου βάλατε το tweak, αλλά το δικό μου χθές 12 το βράδυ ήταν 96% και σήμερα 9 το πρωί που είδα είχε πάει 93% :p Super
Link to comment
Share on other sites

jim, δεν εχω περασει το tweak ακομα, ομως χθες που φορτισα το κινητο, με stock gingerdx, επεσε απο το 100% στο 98% μεσα σε μισή ώρα [9.00 με 9.30], και έκτοτε από τις 11.20 περιπου που ηταν καπου στο 97% ως τις 8 σημερα το πρωι είχε φτασει στο 94%. λεω να βαλω το tweak σημερα. αν το κάνω, πρεπει να μηδενίσω τα battery stats? να περιμενω ωσπου να το φορτισω ξανα? τι προτείνεις?

και κάτι ακόμα..αν θέλω να σβήσω κάποια από τα modules που έχεις συμπεριλαβει, να τα σβήσω απο το zip ή να το εγκαταστήσω και να τα σβήσω από το κινητο με root explorer εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά γράφω πρώτη φορά. Σύντομα πρόκειται να αποχωριστώ το X8 που μου κράτησε συντροφιά για έναν χρόνο, και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πού αποθηκεύονται τα sms στο τηλέφωνο, ώστε να βρω έναν τρόπο να τα μεταφέρω στο νέο μου κινητό (θα είναι επίσης android, το ideos X5 pro). Επίσης, αν γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που να μπορεί να κάνει αυτή τη δουλειά, θα με βοηθούσε! Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει ανάλογη μεταφορά με το myphoneexplorer;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατα πόσο είστε ευχαριστημένοι με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας αφότου βάλατε το tweak, αλλά το δικό μου χθές 12 το βράδυ ήταν 96% και σήμερα 9 το πρωί που είδα είχε πάει 93% :p Super

 

Εμενα με πηρε ο υπνος με το κιν ανοιχτο στις 1 περιπου το βραδυ με 13% κ στις 5 που ψιλοξύπνησα ηταν 12%.

Το έβαλα για φόρτιση και στις 8 είχε φορτίσει.

Μέχρι τώρα με 3τηλέφωνα 5μνμ,κανά δεκάλεπτο tapatalk και λίγο ψάξιμο διαφόρων θεμάτων είμαι στο 84%.

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Edited by iliasx8
Λάθος post

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες; ωω χριστέ μου..

Ποιόν kernel έχεις;

Όταν έκανες relock ποια rom είχες;

Δοκίμασες με το flash tool να περάσεις την rom που είχες;

Βγάλε την μπαταρία ξαναβαλτη..

μόνο με το flash tool (νομίζω) μπορείς να κάνεις κάτι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1267747 αυτον τον kernel είχα....και όταν έκανα relock είχα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1089690 αυτη την ρομ.......προσπάθησα με το flashtool αλλά δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστή σαν συσκευή xperia.......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία σχέση. Υπάρχει στην υπογραφή μου και είναι αποκλειστικά για x8 με gingerdx rom

Link to comment
Share on other sites

(Μια μικρή διόρθωση: Η rom όχι Ο rom :) )

Εγώ σου προτείνω την GingerDX. Την κατεβάζεις απο εδώ. Αν δεν έχεις recovery το περνάς με αυτό το εργαλείο. Συνδέεις το κινητό, πατάς ρυθμίσεις, ρυθμίσεις εφαρμογών, usb debugging. Μετά ανοίγεις το αρχείο x8toolbox που βρίσκεται στο zip και με συνδεδεμένο το κινητό πατάς recovery, install dual mode recovery. Τώρα είσαι έτοιμος για τη rom. Αφού περάσεις το αρχείο της rom που κατέβασες στην κάρτα sd, κλείνεις και ανοίγεις το κινητό. Μόλις εμφανιστεί το Sony Ericsson άρχισε να πατάς την οθόνη πολλές φορές μέχρι να μπεί στο recovery (ένα μενού με πορτοκαλί γράμματα) εκεί πάτα πρώτα backup. Αφού κάνεις backup πάτα factory reset. Έπειτα πάτα install custom zip. Βρες το zip που πέρασες και επέλεξέ το. Περίμενε να μπεί η ρομ και τέλος! Πάτα reboot phone. Μόλις ανοίξει το ρυθμίζεις όπως την πρώτη φορά (καλύτερα βγάλε τη sim μή σε χρεώσει το ίντερνετ). Αφού ανοίξει πήγαινε ρυθμίσεις, ασύρματο και δίκτυα, ενεργοποίηση κίνησης δεδομένων. Μόλις βγάλεις αυτή τη ρύθμιση, κλείσε το κινητό, βάλε τη sim και άνοιξέ το. Μετά πάλι πάτα την οθόνη. Μόλις μπεις στο recovery, πάτα restore, advanced restore, restore data (για να περαστούν επαφές μηνύματα εφαρμογές κλπ). Πάτα reboot phone μόλις τελειώσει. Άνοιξέ το πάλι και δες αν όλα είναι εντάξει. Αν ναι, κατέβασε αυτό (το έχω κάνει εγώ) και βάλ'το πάλι σαν να βάζεις rom. Θα κάνει το κινητό σου πολύ πιο γρήγορο. Enjoy!! :D

 

Aπο εδω και περα δεν καταλαβα...:

Μετά ανοίγεις το αρχείο x8toolbox που βρίσκεται στο zip και με συνδεδεμένο το κινητό πατάς recovery, install dual mode recovery.

 

το ανοιξα το zip και δεν μου εχει αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

Aπο εδω και περα δεν καταλαβα...:

 

 

το ανοιξα το zip και δεν μου εχει αυτο που λες

Ξέχασα να σου δώσω το toolbox. κατέβασέ το απο εδώ, ξεζιπάρισέ το και εκεί μέσα θα υπάρχει το αρχείο που λέω

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1267747 αυτον τον kernel είχα....και όταν έκανα relock είχα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1089690 αυτη την ρομ.......προσπάθησα με το flashtool αλλά δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστή σαν συσκευή xperia.......

 

Αν εχεις τon στοκ κερνελ καντον flash mesw flashtool οπως εκανες και τον custom. δε χρειαζεται να στο αναγνωριζει. απλα οταν 8α βαλεις το USB θα πατας το πισω κουμπι συνεχεια μεχρι να αναψει το πρασινο φοτακι και αρχιζει το install. αν δεν το εχεις πες μου να βρω λινκ να σου δωσω

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...