Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις τon στοκ κερνελ καντον flash mesw flashtool οπως εκανες και τον custom. δε χρειαζεται να στο αναγνωριζει. απλα οταν 8α βαλεις το USB θα πατας το πισω κουμπι συνεχεια μεχρι να αναψει το πρασινο φοτακι και αρχιζει το install. αν δεν το εχεις πες μου να βρω λινκ να σου δωσω

Φίλε το πήγα το κινητό στην vodafone σε έναν τεχνικό και μου είπε πως θα το στείλει στην Αθήνα μήπως και το φτιάξουν....αν δεν το φτιάξουν και μου το στείλουν πίσω τότε θα κάνω αυτό που μου είπες........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε το πήγα το κινητό στην vodafone σε έναν τεχνικό και μου είπε πως θα το στείλει στην Αθήνα μήπως και το φτιάξουν....αν δεν το φτιάξουν και μου το στείλουν πίσω τότε θα κάνω αυτό που μου είπες........

 

ειναι ευκολο ρε συ απλα πρεπει να ψαχτεις λιγο. το εχω κανει brick 20 φορες και συνεχιζωωω. :Ρ δεν επρεπε να το στειλεις αμεσως. μπορουσεςς να το δοκιμασεις αυτο ;Ρ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι εντάξει. Κάνε ένα reboot το κινητό και μόλις εμφανιστεί το Sony Ericsson πάτα πολλές φορές την οθόνη. Αν μπεί σε ένα πορτοκαλί μενού, καλώς! Συνεχίζεις με τα βήματα που έγραψα μετά

 

Φιλε μου πατάω αλλα τίποτα.

Λογικά δεν έγινε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η 18.1 πεταειιι :):wink:

 

Εχει κανει αψογη δουλεια!ειμαι στο 49% με αρκετη χρηση tapatalk,internet κ.α!αλλος εντυπωσεις απο μπαταρια;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει αψογη δουλεια!ειμαι στο 49% με αρκετη χρηση tapatalk,internet κ.α!αλλος εντυπωσεις απο μπαταρια;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

και εμενα η μπαταρια πεταει......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα με xrecovery την GingerDX v017 που μου πρότεινε ο jim και κολλάει στο bootanimation .. τι φταίει?

Έκανες full wipe πιο πριν;(με αυτό χάνεις εφαρμογές κτλ)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και μετά έκανα full wipe.

 

Για ξανακανε μια προσπαθεια να τη περασεις,εκτος αν θελει καποια συγκριμενη ωρα μεχρι να ανοιξει.

Νομιζω οτι απο τη gingerdx v16κ μετα θελει το clockworkmod για να τη περασεις,εγω τις ειχα περασει με xrecovery κ παιζαν.

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα με xrecovery την GingerDX v017 που μου πρότεινε ο jim και κολλάει στο bootanimation .. τι φταίει?

Γιατί την έβαλες με xrecovery δεν σου είπα με Clockworkmod?? (πορτοκαλί γράμματα)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Για ξανακανε μια προσπαθεια να τη περασεις,εκτος αν θελει καποια συγκριμενη ωρα μεχρι να ανοιξει.

Νομιζω οτι απο τη gingerdx v16κ μετα θελει το clockworkmod για να τη περασεις,εγω τις ειχα περασει με xrecovery κ παιζαν.

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Εγώ ακολούθησα ότι έλεγε το παιδί εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3836595#post3836595

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα με xrecovery την GingerDX v017 που μου πρότεινε ο jim και κολλάει στο bootanimation .. τι φταίει?

 

http://www.4shared.com/get/UqaIOIGF/ClockworkMod_Recovery_v3005.html

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί την έβαλες με xrecovery δεν σου είπα με Clockworkmod?? (πορτοκαλί γράμματα)

 

Πέρασα τώρα το " update-GingerDX.v013 ".

Τι να κάνω μετά?

 

Λογικα θα υπαρχει απο μονο του πλεον το cwm,πατα το κουμπι που κλεινει,πατα reboot κ δες τι επιλογες σου δινει κ πες μας

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Αυτό το σημείο δεν το καταλαβαίνω..

Πότε να το πατήσω αυτό ? Την διαδικασία εξηγήστε μου plz

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σημείο δεν το καταλαβαίνω..

Πότε να το πατήσω αυτό ? Την διαδικασία εξηγήστε μου plz

 

Ακυρα τα παραπανω,ενα ενα γιατι με μπερδεψες!νομιζα ειχες εγκαταστησει με επιτυχια τη rom,περασες στην sd card την ginger13;την εκανες install;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το χα δοκιμάσει αυτό που λες και δε ικανοποίησε,το χεις δοκιμάσει εσύ;

 

Ναι το έχω βάλει και παίζει super. Όχι στον Opera, άλλα στο μαμίσιο browser παίζει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και μετά έκανα full wipe.

 

Η Gingerdx μετά την v14 πρέπει να φλασάριστει με CWMrecovery και όχι με XRECOVERY

άλλα script φλασάρει το ένα recovery και άλλα το άλλο

Σε εσένα προτείνω να περάσεις με xrecovery (είναι το μπλε μενού) την v14 πρώτα με full wipe

Μετά ρίξε στην κάρτα την v18 και τα addons που βρίσκονται στην πρώτη σελίδα της rom

Πάτησε παρατεταμένα το power button(είναι το κουμπί που βρίσκεται πάνω πάνω)/θα σου βγάλει ένα μενού/reboot/clockworkMod/θα σου βγάλει πορτοκαλί μενού/install zip from sd card/choose zip from sd/install/πίσω με το πλήκτρο back/reboot phone

Άνοιγμα την rom ξανα σε clockwork και install τα addons (modules για τον stock kernel)

 

Αφού κάνεις μία φορά full wipe την προηγούμενη στις επόμενες δεν χρειάζεται

Απλώς όταν βγαίνει μία νέα θα κάνεις install και reboot μόνο και θα ξαναφλασάρεις τα addons (modules) και τα tweaks αν θες...

Απλά πράγματα

Αν τα καταφέρεις σε λίγο καιρό θα τα παίζεις στα δάκτυλα...

 

Άσε που τολμώ να πω ότι θα είσαι έτοιμος και για το δημοψήφισμα:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έβαλα χτες τη v.18 και μετά το zip του jimdem582 κανονικά όπως πάντα. Το κινητό μέχρι να φορτώσει εντελώς τη ρομ, έφαγε άπειρα κολλήματα, έκανε (ούτε που θυμάμαι πόσα) restart και τελικά με τα χίλια ζόρια άνοιξε και μάλιστα πήγαινε σφαίρα.

 

Το έβαλα λοιπόν πριν από μισή ώρα να το φορτίσω. Mόλις συνέδεσα το USB έκανε πάλι restart (αυτό το γνωστό που έκανε και με τη v.14) και ακόμα δεν έχει καταφέρει να ανοίξει εντελώς. Είναι νορμάλ να κάνει τόση ώρα και τόσα reboots πριν ανοίξει; Μπορώ να κάνω κάτι πριν καταφύγω στο full wipe;

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έβαλα χτες τη v.18 και μετά το zip του jimdem582 κανονικά όπως πάντα. Το κινητό μέχρι να φορτώσει εντελώς τη ρομ, έφαγε άπειρα κολλήματα, έκανε (ούτε που θυμάμαι πόσα) restart και τελικά με τα χίλια ζόρια άνοιξε και μάλιστα πήγαινε σφαίρα.

 

Το έβαλα λοιπόν πριν από μισή ώρα να το φορτίσω. Mόλις συνέδεσα το USB έκανε πάλι restart (αυτό το γνωστό που έκανε και με τη v.14) και ακόμα δεν έχει καταφέρει να ανοίξει εντελώς. Είναι νορμάλ να κάνει τόση ώρα και τόσα reboots πριν ανοίξει; Μπορώ να κάνω κάτι πριν καταφύγω στο full wipe;

Δεν είναι φυσιολογικό να κάνει τόσα restarts! Την πρώτη φορά με τη rom και το tweak δικαιολογημένα να αργήσει λίγο αλλα και πάλι όχι τόσο πολύ. Κάτι παίζει με το κινητό σου κάποια ρύθμιση ίσως. Δοκίμασε με full wipe να δεις τι θα γίνει.

 

Εσύ μου είχες προτείνει για flash στον stock browser? Πές πως έγινε στην 18.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα παιδες.

Απο χθες παρατηρησα οτι στη taskbar κατι εμφανιζεται για κλασματα δευτερολεπτου,το συγχρονισμο τον εχω απενεργοποιηση

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα παιδες.

Απο χθες παρατηρησα οτι στη taskbar κατι εμφανιζεται για κλασματα δευτερολεπτου,το συγχρονισμο τον εχω απενεργοποιηση

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Όταν λες κατι εμφανίζεται τι εννοείς??

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κατι εμφανίζεται τι εννοείς??

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Δε ξερω τι ειναι,σα συμβολο μοιαζει,σε κλασματα δευτερολεπτου το κανει

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

μετά από 2+ εβδομάδες νορμάλ λειτουργίας, επανήλθαμε στην παλιά υπερκατανάλωση της μπαταρίας. η μόνη αλλαγή από τότε ήταν η εγκατάσταση του viber το οποίο σημειωτέον δεν τρέχει συνέχεια. και ξαναρωτάω: αν επαναφέρω το Χ8 στην παλιά ρομ της μάνας του, υπάρχει τρόπος να στοιχίσω τις επαφές με "επώνυμο, ονομα" ή θα βλέπεω 45 γιάννηδες στοιχισμένους; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι ειναι,σα συμβολο μοιαζει,σε κλασματα δευτερολεπτου το κανει

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

αν ειναι μονο για τοσο λογικα δεν θα ειναι τιποτα σημαντικο...φανταζομαι..

 

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

μετά από 2+ εβδομάδες νορμάλ λειτουργίας, επανήλθαμε στην παλιά υπερκατανάλωση της μπαταρίας. η μόνη αλλαγή από τότε ήταν η εγκατάσταση του viber το οποίο σημειωτέον δεν τρέχει συνέχεια. και ξαναρωτάω: αν επαναφέρω το Χ8 στην παλιά ρομ της μάνας του, υπάρχει τρόπος να στοιχίσω τις επαφές με "επώνυμο, ονομα" ή θα βλέπεω 45 γιάννηδες στοιχισμένους; :cool:

 

μαλλον πως θα βλεπεις 45 γιαννηδες στοιχισμενους..δοκιμασε να κανεις ενα wipe battery stats..θα βελτιωθει η διαρκεια της μπαταριας αισθητα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...