Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι λετε για την v015 ειναι καλη οσο την εχετε σταθερη. . . ???? και κατι ακομα... το hotphix ειναι για το wifi πως το κανω. . .;;;;; :shifty:

 

η 015 ειναι πιο smooth απ την 014..το hotfix ηταν για την 014..τωρα ειναι ενα αλλο hotfix για να μπορεις να παιρνεις τηλεφωνα γιατι δημιουργηθηκε ενα προβλημα..πρωτα εγκαθηστας την ρομ μεσω CMW και μετα πατας το πισω κουμπι και ξανακανεις την ιδια διαδικασια που εκανες για να εγκαταστησεις τη ρομ απλα εγκαθιστας το hotfix..αν δεν πατησεις το πισω κουμπι για να σε βγαλει στο μενου του CMW δεν θα σου κανει εγκατασταση το hotfix..τουλαχιστον εμενα ετσι εγινε..και αν θες και τα modules που εβγαλε ο doixanh τα περνας και αυτα χυμα στην sd και τα κανεις και αυτα εγκατασταση μεσω CMW...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποιος αναλαμβανει υπευθυνα την αναβαθμηση του κινητου μου (x8) απο 2.1 eclair σε version 2.2 και πανω την ποιο σταθερη rom κατα προτιμηση... εναντι πληρωμης... ευχαριστω..!

 

Αν ρήξεις καλό διάβασμα....θα το κανείς και μόνο σου...!! και πίστεψε με , η ικανοποίηση θα είναι μεγάλη..@@@!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο game xerete...?????τα κλασικα angry birds, pro,3d games κ.α.τα εχω παιξει κανα καινουριο αν παιζει μονο...

 

 

 

 

 

SE X8 ANDROID VERSION:2.3.5 GINGER.. οχι παιζουμε! :cool:

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει καποια λυση..οταν εχεις τα ακουστικα ακουγεται ο ηχος απ τα ακουστικα..

 

 

 

ααα..εσυ το βλεπεις απο εκει..απο εκει που το βλεπεις εσυ (1ο screenshot) ενω απο εκει που το βλεπω εγω (2ο screenshot)

 

[ATTACH]22070[/ATTACH] [ATTACH]22071[/ATTACH]

 

εγω στο 2ο screenshot εχω 37

ποιος ειναι ο πιο σωστος τροπος απο τους δυο;

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο game xerete...?????τα κλασικα angry birds, pro,3d games κ.α.τα εχω παιξει κανα καινουριο αν παιζει μονο...

 

Βασικά δεν γίνεται ντόρος όπως στα pc-ps3-xbox games. Ό,τι είναι να βγεί, θα βγεί :p Προσωπικά δεν παίζω καθόλου παιχνίδια στο κινητό. Στις αρχές μόνο και τώρα άντε καμιά φορά αν είμαι κάπου χωρίς pc. Δεν συγκρίνεται να παίζεις σε 3" απο το να παίζεις στο pc σε directx 11 με εκατομμύρια φορές καλύτερη ποιότητα και λειτουργία απο τα mobile games. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο game xerete...?????τα κλασικα angry birds, pro,3d games κ.α.τα εχω παιξει κανα καινουριο αν παιζει μονο...

 

 

 

 

 

SE X8 ANDROID VERSION:2.3.5 GINGER.. οχι παιζουμε! :cool:

 

Apparatus...

 

Edit: και λίγο of topic , όσοι έχετε ps3

Προτείνω το Ico & shadow of the colossus HD collection

 

Remaster..μέσα στη βδομάδα!

 

Υψηλή ποιότητα.. καλλιτεχνικής αξίας θα'λεγα..!

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Apparatus...

 

Edit: και λίγο of topic , όσοι έχετε ps3

Προτείνω το Ico & shadow of the colossus HD collection

 

Remaster..μέσα στη βδομάδα!

 

Υψηλή ποιότητα.. καλλιτεχνικής αξίας θα'λεγα..!

 

 

Εσυ εισαι of topic..δν σου μιλαω για ps3.. για το χ8 παιχνιδια λεω....αλλωστε το forum ein g to χ8..:lol:

 

τσπ παιδια οποιος χρειαζετε help για την αναβαθμιση απο 2.1 σε 2.3.5 ας μου στειλει πμ (ο οδηγος που θα σας στειλω θα ειναι πληρης..ακομα και ασχετοι απο αναβαθμισεις.ας απευθυνθειτε σε εμενα..

 

 

 

Sony Ericsson Xperia X8 Android 2.3.5 :) οχι ειμαι χθεσινος!:P

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι of topic..δν σου μιλαω για ps3.. για το χ8 παιχνιδια λεω....αλλωστε το forum ein g to χ8..:lol:

 

Μα αυτό ακριβώς εννοεί ο φίλος superuser οτι θα πει κάτι off-topic! :wacko: Εσύ πώς το κατάλαβες διαφορετικά, δεν ξέρω!

τσπ παιδια οποιος χρειαζετε help για την αναβαθμιση απο 2.1 σε 2.3.5 ας μου πμ (ο οδηγος που θα σας στειλω θα ειναι πληρης..ακομα και ασχετοι απο αναβαθμισεις.ας απευθυνθειτε σε εμενα..

 

Αφού αρχικά δείχνεις οτι με το να κάνεις update γνωρίζεις και καλά απο πληροφορική, δυστυχώς μετά το ακυρώνεις με το να δίνεις δημόσια το e-mail σου. Όσοι φίλοι θέλουν έχει εδώ στο myphone ωραιότατους οδηγούς που γράφτηκαν μήνες πρίν και έχουν κύρος, καθώς και οδηγούς στο xda φτιαγμένους απο τους ίδιους τους developers. Εσύ λογικά χθές έκανες το update. Δεν είναι και καμιά σούπερ χακεριά ούτε θέλει master στην πληροφορική για να το κάνεις :p Όποια παιδιά έχουν απορίες καλύτερα να τις λένε εδώ δημόσια γιατί μπορεί και άλλοι να έχουν τα ίδια προβλήματα και να βρούν έτσι ευκολότερα τη λύση

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το email αφαιρέθηκε για λόγους προστασίας προσωπικού απορρήτου και για να μην γεμίσει το inbox του mpa3 με spam. Για αυτό άλλωστε έχουμε και τα πμ. Τα υπόλοιπα τα είπε ο jimdem582.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει καποια λυση..οταν εχεις τα ακουστικα ακουγεται ο ηχος απ τα ακουστικα..

 

 

 

ααα..εσυ το βλεπεις απο εκει..απο εκει που το βλεπεις εσυ (1ο screenshot) ενω απο εκει που το βλεπω εγω (2ο screenshot)

 

[ATTACH]22070[/ATTACH] [ATTACH]22071[/ATTACH]

wow ποιο θεμα ειναι αυτο?

 

Παιδια εχω προβλημα με το Wifi. βρησκω το μοντεμ μ βαζω τον κωδικο. λεει Ελεγχος ταυτοτητας κ περιμενω. μετα λεει αποσυνδεθηκε κ δν μπενει. σε ολες τις ρομ μ το κανει κ στο στοκ κερνελ και στο kernel LinuxDX που εβαλα τον 003.. καμια βοηθεια?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το Wifi. βρησκω το μοντεμ μ βαζω τον κωδικο. λεει Ελεγχος ταυτοτητας κ περιμενω. μετα λεει αποσυνδεθηκε κ δν μπενει. σε ολες τις ρομ μ το κανει κ στο στοκ κερνελ και στο kernel LinuxDX που εβαλα τον 003.. καμια βοηθεια?

Για δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα δίκτυα που έχεις αποθηκευμένα. Μετά θα δουλέψει. Δοκιμασμένο ;)

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα δίκτυα που έχεις αποθηκευμένα. Μετά θα δουλέψει. Δοκιμασμένο ;)

 

τ εχω κανει και τιποτα.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι of topic..δν σου μιλαω για ps3.. για το χ8 παιχνιδια λεω....αλλωστε το forum ein g to χ8..:lol:

 

τσπ παιδια οποιος χρειαζετε help για την αναβαθμιση απο 2.1 σε 2.3.5 ας μου στειλει πμ (ο οδηγος που θα σας στειλω θα ειναι πληρης..ακομα και ασχετοι απο αναβαθμισεις.ας απευθυνθειτε σε εμενα..

 

 

 

Sony Ericsson Xperia X8 Android 2.3.5 :) οχι ειμαι χθεσινος!:P

 

X8 (on topic): δοκίμασε το Apparatus από το μάρκετ

 

Ps3 (of topic): Ico & shadow of the colossus collection

 

Νομίζω ότι ήμουν κατανοητός..

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό ακριβώς εννοεί ο φίλος superuser οτι θα πει κάτι off-topic! :wacko: Εσύ πώς το κατάλαβες διαφορετικά, δεν ξέρω!

 

 

Αφού αρχικά δείχνεις οτι με το να κάνεις update γνωρίζεις και καλά απο πληροφορική, δυστυχώς μετά το ακυρώνεις με το να δίνεις δημόσια το e-mail σου. Όσοι φίλοι θέλουν έχει εδώ στο myphone ωραιότατους οδηγούς που γράφτηκαν μήνες πρίν και έχουν κύρος, καθώς και οδηγούς στο xda φτιαγμένους απο τους ίδιους τους developers. Εσύ λογικά χθές έκανες το update. Δεν είναι και καμιά σούπερ χακεριά ούτε θέλει master στην πληροφορική για να το κάνεις :p Όποια παιδιά έχουν απορίες καλύτερα να τις λένε εδώ δημόσια γιατί μπορεί και άλλοι να έχουν τα ίδια προβλήματα και να βρούν έτσι ευκολότερα τη λύση

 

 

Αγορινα μου εσυ αν θες μην μου στειλεις email μηλαω για τους αλλους που θελουν να κανουν αναβαθμιση με την βοηθια μ..και δν υποτιθετε οτι ξερω απο πληροφορικη...παω πληροφορικη..:lol: εσυ δν κτλβα τι υποτιθετε εισαι και με κρινεις..τσπ..

 

οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε και οι κοτες..;)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

wow ποιο θεμα ειναι αυτο?

 

θεμα εχω το A-Theme lite και εχω κατεβασει το zedge και εχω περασει σαν φοντο(και φαινεται και στο μενου-δεν ξερω πως(λογικα ειναι το θεμα που το κανει αυτο)-την μηχανη της ferrari(λατρης αυτης της τεραστιας εταιρειας)!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα μου εσυ αν θες μην μου στειλεις email μηλαω για τους αλλους που θελουν να κανουν αναβαθμιση με την βοηθια μ..και δν υποτιθετε οτι ξερω απο πληροφορικη...παω πληροφορικη..:lol: εσυ δν κτλβα τι υποτιθετε εισαι και με κρινεις..τσπ..

 

οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε και οι κοτες..;)

Κι εγώ παω πληροφορική και ξέρω δεκάδες άτομα που επίσης πάνε και δεν ξέρουν την τύφλα τους ούτε να μπαίνουν στο ίντερνετ απλά πέρασαν και ψωνίζονται επειδή σπουδάζουν πληροφορική! Δεν σε κρίνω εγώ, οι πράξεις σου σε κρίνουν. Οπότε ας επιστρέψουμε στο θέμα μας γιατί αυτό με τα πίτουρα και τις κότες πιστεύω ταιριάζει πολύ στην περίπτωσή σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα μου εσυ αν θες μην μου στειλεις email μηλαω για τους αλλους που θελουν να κανουν αναβαθμιση με την βοηθια μ..και δν υποτιθετε οτι ξερω απο πληροφορικη...παω πληροφορικη..:lol: εσυ δν κτλβα τι υποτιθετε εισαι και με κρινεις..τσπ..

 

οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε και οι κοτες..;)

 

Κι εγώ παω πληροφορική και ξέρω δεκάδες άτομα που επίσης πάνε και δεν ξέρουν την τύφλα τους ούτε να μπαίνουν στο ίντερνετ απλά πέρασαν και ψωνίζονται επειδή σπουδάζουν πληροφορική! Δεν σε κρίνω εγώ, οι πράξεις σου σε κρίνουν. Οπότε ας επιστρέψουμε στο θέμα μας γιατί αυτό με τα πίτουρα και τις κότες πιστεύω ταιριάζει πολύ στην περίπτωσή σου ;)

 

Μιας και είμαστε και οι τρεις της πληροφορικής κι έχουμε τους δικούς μας "κώδικες" επικοινωνίας θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι, να επανέλθουμε στο θέμα και να συνεχίσουμε ομαλά τη συζήτησή μας.

 

Για οτιδήποτε άλλο θέλετε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα πμ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης, θυμίζω ότι απαγορεύεται να γράφετε με greeklish και συντομογραφίες. :!:

Θα γράφετε σε κανονικά Ελληνικά, όπως αυτά που υπάρχουν στα βιβλία.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ για να εχεις επιλογες διαφορες και ρυθμισεις στη καμερα πρεπει να περασεις διαφορες εφαρμογες. Μεχρι τοτε απλως τραβας φωτο και βιντεο χωρις να ρυθμιζεις -πριν βγαλεις φωτογραφια- τιποτα.! Και μετα λεγαμε για το iphone και περι bluetooth.. :shifty:

Τωρα καταλαβαινω την αξια των smartphones..

Σαν να αγοραζω ενα sony ericsson w995 χωρις ρυθμισεις καμερας, κλειδωμενο bluetooth, εγγραφη βιντεο μεχρι 10 δευτερολεπτα, και να λεω και ευχαριστω, και αμα θελω να εχω ολα τα παραπανω να βαλω εφαρμογες επι πληρωμη κιολας.

Ετσι για να εχει την εντυπωση ο χρηστης- ιδιοκτητης smartphone οτι ειναι μαγκας που περναει τετοιες εφαρμογες στο κινητο του, που επρεπε να υπαρχουν ηδη. Οκ το sony ericsson x8 ειναι ενα φτηνο κινητο αλλα ελεος.

Link to comment
Share on other sites

θεμα εχω το A-Theme lite και εχω κατεβασει το zedge και εχω περασει σαν φοντο(και φαινεται και στο μενου-δεν ξερω πως(λογικα ειναι το θεμα που το κανει αυτο)-την μηχανη της ferrari(λατρης αυτης της τεραστιας εταιρειας)!!!

 

α ενταξει :Ρ το bravia engine τι ειναι που εχεις βαλει? το εχω δει στους ΧDA αλλα τι ειναι δεν καταλαβα...

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

α ενταξει :Ρ το bravia engine τι ειναι που εχεις βαλει? το εχω δει στους ΧDA αλλα τι ειναι δεν καταλαβα...

 

ειναι η λειτουργια που εχει το xperia arc νομιζω και δειχνει πιο καθαρες τις εικονες..εχεις μια μικρη διαφορα..μην φανταστεις ομως τιποτα τρομερο...

Link to comment
Share on other sites

ειναι η λειτουργια που εχει το xperia arc νομιζω και δειχνει πιο καθαρες τις εικονες..εχεις μια μικρη διαφορα..μην φανταστεις ομως τιποτα τρομερο...

 

α οκει. θα το δοκιμαζω

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ωραία προσπάθεια είναι και το "sesify" του achep στο xda. Σε πολύ πρώιμο στάδιο βέβαια αλλά μετατρέπει το περιβάλλον χρήστη και φαίνεται όπως στα νέα κινητά της σειράς xperia. Θα μου πείτε υπάρχει και το Arcswift θέμα αλλά αυτό που λεω εγώ είναι πιο ποιοτικό και προσεγμένο

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ωραία προσπάθεια είναι και το "sesify" του achep στο xda. Σε πολύ πρώιμο στάδιο βέβαια αλλά μετατρέπει το περιβάλλον χρήστη και φαίνεται όπως στα νέα κινητά της σειράς xperia. Θα μου πείτε υπάρχει και το Arcswift θέμα αλλά αυτό που λεω εγώ είναι πιο ποιοτικό και προσεγμένοπολύ καλό ακούγεται!!

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Πολύ καλό ακούγεται!!το δοκιμασες??

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ακούγεται!!το δοκιμασες??

Δοκίμασα εγώ αν λέμε το ίδιο(sesify)!!

Πλησιάζει το στυλ των xperia,το συστήνω!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...