Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, προσπαθω να μπω στο www.zoo.gr με opera mini 6 και μου ζηταει να ενεργοποιησω το javascript.

απο που θα μπορεσω να το ενεργοποιησω;

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα,καλα που μου το θυμησες και εμενα αυτο! αληθεια παιδια,μπαινει στο zoo.gr? τι παιζει με τη java και με ποιον bwoser θα μπαινει στο site αυτο του zoo? (οπως και να βλεπουμε βιντεο με ηχο απο το youtube)

 

ακομα να μου απαντησετε και στις 17 ερωτησεις μου στη σελιδα πιο πριν στην 129.....αναμενω ε! μη με ξεχασετε...

 

τελικα υποστηριζει flash player το χ8 ?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκανα root από το youtube

Από δω θα βρεις οδηγίεςοι οποίες είναι κατατοπιστικές!

Υ.Γ Αν ενοχλεί το βίντεο για κάποιο λόγο σβήστε το

 

οχι ενταξη μπορω να το κανω απλως ηθελα τον οδηγο για να κατεβασω το προγραμμα(super one clik)!!!!!!!!!!

μπορει καπιος να μου πει γιατι δν μπορω να rootaro το χ10 mini. .. . οταν παταω root και με βγαζει wait for devises. . . συνδεω το κινιτο αλλα με βγαζει εγκατασταση ανεπιτυχης και το super one clik γραφει οτι δν αποκρηνετε. . . .!!!!!!! γιατι συμβενει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ενασ φιλοσ μου αναβαθημησε το xperia x8 απο android 1.6 σε 2.1-update 1 και θελει να επιστερεψει ξανα στο android 1.6 διοτι αντιμετωπιζει προβλμα με τα βιντεο και με την αργη φορτωση τησ αρχικησ οθονησ.Πωσ γινετε λοιπον να επιστρεψει ξανα στο android 1.6???
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν και δεν απαντάω στο ερωτημά σου θεωρώ ότι είναι λάθος να γυρίσει στην 1,6. Το κινητό μετα τη 2,1 και κυρίως μετά το πρόσφατο update από τη sony ericsson είναι σαφώς πιο γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ενασ φιλοσ μου αναβαθημησε το xperia x8 απο android 1.6 σε 2.1-update 1 και θελει να επιστερεψει ξανα στο android 1.6 διοτι αντιμετωπιζει προβλμα με τα βιντεο και με την αργη φορτωση τησ αρχικησ οθονησ.Πωσ γινετε λοιπον να επιστρεψει ξανα στο android 1.6???

 

Να ξανακάνει αναβάθμιση σε 2.1 και θα φτιάξει... Δεν είναι πρόβλημα της 2.1 αρα απλώς κάτι δεν πήγε καλά κατα την διαδικασία της αναβάθμισης...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ειμα ιπροβληματισμενος......

 

εδω και 2,5 μερες διαβαζα ολες τις σελιδες που λετε για το χ8 κα ιειπα να παω να το δω απο κοντα επιτελους να το δουλεψω σε καταστηματα.....

 

γυρισα πριν λιγες ωρες .....ειμαι στεναχωρεμενος λιγο παιδια!

 

1) πολυ μικρη οθονη παιδια! τα εικονιδια οπου το ανοιξα και το ειδα..μικρα! χαλια! (δε ξερω αν διορθωνετε αυτο)

αλλα και παλι τι να λεμε..... μικρη η οθονη....

 

2) ειδα και αυτο το "προβλημα " με το καπακι ειδικα στο κατω μερος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

ΤΕΛΙΚΑ βλεπω να καταληγω σε κινητο με οθονη 3,5αρα. ενα smarthphones οπως ειδα πολλα μοντελα εκει που πηγα ανοικτα...

πρεπει να εχει εστω 3,5αρα (η 3αρα του χ8 φαινεται απειρομικρη ειτε την εχεις διπλα διπλα με αλλο ειτε μονο του το κινητο στα χερια σου...)

 

3) δεν ειναι το σωστο topic εδω μα καλοειδα το samsung ace τελειο μεγεθος οθονης(εχει και 2,2 ) και ας εχει 100€ παραπανω.

 

4) επισης μου αρεσε και το χ10.... πολυ καλο σε μαυρο χρωμα κτλπ (αν και δεν εχει επισημα 2,2 android)

 

5) καλα το iphone 4 απιαστο θεικο μενου.... τελεια γραφικα χρωματα ευκρινεια (θα μου πειτε εχει και ποσα χρηματα...)

 

δε ξερω τι να κανω...... πιθανως θα παρω ή το χ10 ή το samsung.....

 

εσας δηλαδη παιδια σας αρεσει το χ8 ? δεν εχετε προβλημα με τα μικρα εικονιδια με τη μικρη οθονη? εγω απογοητευτηκα και sorry.

 

η απορια μου ειναι λοιπον πως μπαινετε ιντερνετ με το χ8 !!!!!!!!!!!!

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ειμα ιπροβληματισμενος......

 

εδω και 2,5 μερες διαβαζα ολες τις σελιδες που λετε για το χ8 κα ιειπα να παω να το δω απο κοντα επιτελους να το δουλεψω σε καταστηματα.....

 

γυρισα πριν λιγες ωρες .....ειμαι στεναχωρεμενος λιγο παιδια!

 

1) πολυ μικρη οθονη παιδια! τα εικονιδια οπου το ανοιξα και το ειδα..μικρα! χαλια! (δε ξερω αν διορθωνετε αυτο)

αλλα και παλι τι να λεμε..... μικρη η οθονη....

 

2) ειδα και αυτο το "προβλημα " με το καπακι ειδικα στο κατω μερος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

ΤΕΛΙΚΑ βλεπω να καταληγω σε κινητο με οθονη 3,5αρα. ενα smarthphones οπως ειδα πολλα μοντελα εκει που πηγα ανοικτα...

πρεπει να εχει εστω 3,5αρα (η 3αρα του χ8 φαινεται απειρομικρη ειτε την εχεις διπλα διπλα με αλλο ειτε μονο του το κινητο στα χερια σου...)

 

3) δεν ειναι το σωστο topic εδω μα καλοειδα το samsung ace τελειο μεγεθος οθονης(εχει και 2,2 ) και ας εχει 100€ παραπανω.

 

4) επισης μου αρεσε και το χ10.... πολυ καλο σε μαυρο χρωμα κτλπ (αν και δεν εχει επισημα 2,2 android)

 

5) καλα το iphone 4 απιαστο θεικο μενου.... τελεια γραφικα χρωματα ευκρινεια (θα μου πειτε εχει και ποσα χρηματα...)

 

δε ξερω τι να κανω...... πιθανως θα παρω ή το χ10 ή το samsung.....

 

εσας δηλαδη παιδια σας αρεσει το χ8 ? δεν εχετε προβλημα με τα μικρα εικονιδια με τη μικρη οθονη? εγω απογοητευτηκα και sorry.

 

η απορια μου ειναι λοιπον πως μπαινετε ιντερνετ με το χ8 !!!!!!!!!!!!

 

 

κοίτα, σχετικά με την ερώτησή σου αν μας αρέσει το Χ8 ,είναι καθαρά θέμα δικό σου το κατά πόσο μία συσκευή ανταποκρίνεται στα θέλω σου... εγώ προσωπικά δεν είχα πρόβλημα με την μικρή κάμερα, ούτε θα έδινα παραπάνω λεφτά για μεγαλύτερη οθόνη. Επίσης μετά από διάβασμα στο φόρουμ κατέληξα ότι δεν με ενοχλεί η έλλειψη της 2.2! Αν εσύ κρίνεις ότι σε ενοχλεί η χρήση του κινητού λόγω της οθόνης, τότε εννοείται πως πηγαίνεις σε κάποιο άλλο μοντέλο! Μεγάλη μαγκιά επίσης που πήγες και το είδες live ώστε να βγάλεις τα συμπεράσματά σου. Επειδή δεν ξέρω τι ποσό διαθέτεις, απλά θα σου πρώτεινα να κοιτάξεις το SE Arc το οποίο έχει αρκετά μεγάλη οθόνη καθώς και το HTC Desire!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! οχι οχι θελω κινητο για τωρα μεχρι 260 ευρω περιπου.....

 

μακαρι να ειχα να επαιρνα το χ10 που ακουγεται οτι θα αναβαθμιστει καποια στιγμη σε 2,2....(επισημα)

 

ναι κριμα.. το ειδα το επιασα απο κοντα το χ8 πολυ μικρο! τι να δεις μεσα απο αυτο.... καμια σχεση με κινητα με 3,5 οθονες....

κατι μικρα εικονιδιακια,,,,,α πα πα... και sorry που το λεω αλλα .....προτιμω να δωσω κατι παραπανω για μεγαλυτερη οθονη.

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις ανάγκες του. Προσωπικά ολα τα κινητά που είχα ήταν μικρά σε μέγεθος και όταν βλέπω κινητά παντόφλες τρελαίνομαι. Αλλά από την άλλη το κινητό σπάνια θα το χρησιμοποιήσω για internet αφου γι αυτό έχω τον υπολογιστή μου. ΜΙα στο τόσο που το χρησιμοποιώ καλή είναι η οθόνη. Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! οχι οχι θελω κινητο για τωρα μεχρι 260 ευρω περιπου.....

 

μακαρι να ειχα να επαιρνα το χ10 που ακουγεται οτι θα αναβαθμιστει καποια στιγμη σε 2,2....(επισημα)

 

ναι κριμα.. το ειδα το επιασα απο κοντα το χ8 πολυ μικρο! τι να δεις μεσα απο αυτο.... καμια σχεση με κινητα με 3,5 οθονες....

κατι μικρα εικονιδιακια,,,,,α πα πα... και sorry που το λεω αλλα .....προτιμω να δωσω κατι παραπανω για μεγαλυτερη οθονη.

 

ακριβώς αυτό εννοώ :) !!! αφού προτιμάς μεγαλύτερη οθόνη εννοείται ότι πας σε άλλο μοντέλο...προσωπική και μόνο άποψη μου είναι ότι το Χ8 έχει αρκετά μεγάλη οθόνη, για τα πράγματα τα οποία θέλω εγώ να κάνω με την συσκευή! Αν σε ενδιαφέρει το HTC wildfire (προσοχή, σκέτο Wildfire, οχι wildfire S) έχει οθόνη 3,2 ιντσες και 16εκ χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας με τις ανάγκες του!!

Εγώ επέλεξα το x8 γιατί εκεί έφτανε η τσέπη μου και μ'άρεσει σα κινητό!

Αυτό που είπε και ένας φίλος παραπάνω για ίντερνετ έχω το pc μου αλλά η οθόνη με καλύπτει για να μπαίνω ίντερνετ!!

Κάτι άλλο άσχετο!

Πως μπορεί να παίξει σε x8 android 2.1 το nfs shift;;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854181

Δες μήπως σε βοηθήσει αν και θα συμφωνήσω με τον yperion.

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

επισης, επειδη και εγω εχω χ8 και χρησημοπιοω την Android 2.1-update 1 και εγω εχω προβλημα με την αργη φωρτοση τησ αρχικησ οθονησ και επειδη εχω και αρκετα προγραμματα περιμενω πανω απο 3 λεπτα για να φορτωσει.Εγω το εχω ξανακανει update αλλα δεν αλλαξε κατι.Αλλα ο φιλοσ μου που σασ λεω εχει μεγαλο προβλημα και με τα βιντεο!!! τωρα δεν ξερω μπορει να φταινε και τα βιντεο...(τα οπιοα ειναι σε μορφη 3GP). Παρακαλω παιδια βοηθηστε με γιατι εγω τα ακουω επειδη εγω τον ειπα να κανει update...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω από το ότι ο φίλος σου αδίκως γκρινιάζει και ιδιαίτερα σε σένα. Το update επιβάλλεται και τουλάχιστον το δικό μου κινητό έγινε 3 φορές πιο γρήγορο σε οποιαδήποτε λειτουργία του μετά και το τελευταίο update της se. Πραγματικά μετά το τελευταίο update νόμιζα πως πήρα νέο κινητό. Παλιότερα πάταγα να μπω στις επαφές και έκανε 5 sec ενώ τώρα γίνεται άμεσα. Τώρα αν αργεί να bootαρει όταν το έχω κλειστό ελάχιστα με ενδιαφέρει αφού σπάνια το κλείνω.
Link to comment
Share on other sites

Mα ειναι δυνατον να πηρε ο φιλος smartphone και να θελει να γυρισει πισω στο...2009 (1.6 Donut). Ας επαιρνε κανα απλο dumb

 

Πες του να ξαναπερασει προσεκτικα την 2.1

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν η vodafone έχει το x8 σε μαύρο χρώμα γιατί την δευτέρα θα πάρω την επιδότηση... Αλλιώς μπορώ να το πάρω από το πλαίσιο με την επιδότηση της vodafone που το έχει σε μαύρο η όχι; Γιατί κάπου διάβασα ότι μπορείς να το πάρεις από το πλαίσιο με επιδότηση της vodafone ισχύει κάτι τέτοιο η κάνω όνειρα;

 

Κι εγώ με επιδότηση από Vodafone από πλαίσιο το πήρα σε μαύρο και μάλιστα είχε δύο καλύματα μέσα το κουτί. Ένα σκέτο μαύρο κι ένα μαύρο-γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 2.1, δημιουργηθηκε προβλημα με τα emails. Παρολο που ανοιγει το inbox και φαινονται ποια emails υπαρχουν, δεν ανοιγουν τα emails.Καμια ιδεα για το τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , μια ερωτηση εχω , ειναι εφικτο να απεγκαταστησω καποιες εργοστασιακες εφαρμογες που εχει το x8? πχ το timescape ή το talk?
Link to comment
Share on other sites

To talk και γενικά τις εφαρμογές της google δεν τις πειράζεις γιατί θα σου δημιουργήσει πρόβλημα με το market.

Το timescape μπορείς, νομίζω , να το διαγράψεις αλλά πρέπει να κάνεις root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θα επενέλθω σε ένα θέμα που έχω ξαναθίξει, το είχα λύσει αλλά μου ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα και τα έχω πάρει στο κρανίο γιατι δε μπορω να καταλαβω τι δε κανω σωστα.

 

Πήρα ένα νεο Notebook και θέλω να συνδέσω το Χ8 μεσω USB με το myphoneexplorer και δε μπορω. Ενώ το έψω κάνει ήδη στο PC μου, κάνω τα ίδια πράγματα αλλά δε μου βγαινει και δε ξερω το γιατι. Συνοψίζω:

 

Εχω εγκαταστήσει πρόγραμμα στο notebook και client στο Χ8

Ανοίγω πρόγραμμα στο PC, συνδέω με USB, πατάω "ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΗΛ" όταν με ρωτάει το Χ8, ενεργοποιώ USB DEBUGGING, πατάω "ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΗΛ" όταν με ξαναρωτάει το Χ8, ανοίγω client στο Χ8.

 

Αυτό κάνω στο PC μου και συνδέομαι κανονικά. Στο notebook δεν βρισκει σύνδεση.

 

Εχω εγκαταστήσει τα drivers του Χ8, αν και δε μου ζητούνται πουθενά.

 

Καμία ιδέα;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θα επενέλθω σε ένα θέμα που έχω ξαναθίξει, το είχα λύσει αλλά μου ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα και τα έχω πάρει στο κρανίο γιατι δε μπορω να καταλαβω τι δε κανω σωστα.

 

Πήρα ένα νεο Notebook και θέλω να συνδέσω το Χ8 μεσω USB με το myphoneexplorer και δε μπορω. Ενώ το έψω κάνει ήδη στο PC μου, κάνω τα ίδια πράγματα αλλά δε μου βγαινει και δε ξερω το γιατι. Συνοψίζω:

 

Εχω εγκαταστήσει πρόγραμμα στο notebook και client στο Χ8

Ανοίγω πρόγραμμα στο PC, συνδέω με USB, πατάω "ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΗΛ" όταν με ρωτάει το Χ8, ενεργοποιώ USB DEBUGGING, πατάω "ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΗΛ" όταν με ξαναρωτάει το Χ8, ανοίγω client στο Χ8.

 

Αυτό κάνω στο PC μου και συνδέομαι κανονικά. Στο notebook δεν βρισκει σύνδεση.

 

Εχω εγκαταστήσει τα drivers του Χ8, αν και δε μου ζητούνται πουθενά.

 

Καμία ιδέα;;;;;;;;;;;;;

 

Αν κι δεν εχω το συγκεκριμένο πρόγραμα, μήπως αντί για φόρτωση τηλ. πρέπει να πατήσεις σύνδεση usb ( ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι πως ακριβώς το λέει).

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το x8 αλλα εχω 2 αποριες και αν μπορουσε καποιος να μου τις λυσει θα του ημουν ευγνωμων .. Η πρωτη ειναι η εξης: ενω εχω λογισμικο 2.1.1 με το τελευταιο update, υπαρχουν ορισμενες εφαρμογες που αν και απαιτουν 2.1+.. , δεν τις κανει εγκατασταση. Συγκεκριμενα ξεκιναει να τις εγκαταστησει ομως τελικα μου εμφανιζει το μηνυμα "Η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη". Ενα παραδειγμα τετοιας εφαρμογης ειναι ο mozilla firefox browser.

Η δευτερη απορια μου εχει να κανει με τα HD παιχνιδια της Gameloft. Μπορει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω για να τρεξουν σωστα;

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το x8 αλλα εχω 2 αποριες και αν μπορουσε καποιος να μου τις λυσει θα του ημουν ευγνωμων .. Η πρωτη ειναι η εξης: ενω εχω λογισμικο 2.1.1 με το τελευταιο update, υπαρχουν ορισμενες εφαρμογες που αν και απαιτουν 2.1+.. , δεν τις κανει εγκατασταση. Συγκεκριμενα ξεκιναει να τις εγκαταστησει ομως τελικα μου εμφανιζει το μηνυμα "Η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη". Ενα παραδειγμα τετοιας εφαρμογης ειναι ο mozilla firefox browser.

Η δευτερη απορια μου εχει να κανει με τα HD παιχνιδια της Gameloft. Μπορει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω για να τρεξουν σωστα;

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :)

 

http://support.mozilla.com/en-US/kb/will-firefox-work-my-mobile-device

Νομίζω δεν υποστηρίζεται από τη cpu της συσκευής.

 

Για τα hd games κατι είχε πάρει το μάτι μου στο xda.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...