Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ'ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, και τις παραπομπες..πολυ κατατοπιστικες... δε με βλεπω να βαζω καποιο αντιικο ακομα, ειδικα μεχρι ν ασχοληθω με το να κατεβαζω εφαρμογες..οσο δε κατεβαζω δλδ δεν εχω προβλημα με το απλα να σερφαρω σε διαφορες σελιδες ε?..αυτο καταλαβα:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έτσι ακριβώς. Αλλά και να κατεβάζεις πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα. Με λίγη προσοχή δεν θα έχεις μπέλαδες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

είναι κανένας που έχει κάνει ενημλερωση λογισμικού μέσω PC COMPANION σε χ8?μου έβγαλε μετά πρόβλημα στο wifi (εικονίδιο με ερωτηματικό) και δεν μπορεί να συνδεθεί.απ' ότι είδα και σε 'αλλα forum έχει συμβεί σε πολλούς κατόχους χ8 και αναφέρουν κάποιες ενέργειες αλλά δεν βγαζω άκρη με αυτά που λένε.έχει κανένας ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

είναι κανένας που έχει κάνει ενημλερωση λογισμικού μέσω PC COMPANION σε χ8?μου έβγαλε μετά πρόβλημα στο wifi (εικονίδιο με ερωτηματικό) και δεν μπορεί να συνδεθεί.απ' ότι είδα και σε 'αλλα forum έχει συμβεί σε πολλούς κατόχους χ8 και αναφέρουν κάποιες ενέργειες αλλά δεν βγαζω άκρη με αυτά που λένε.έχει κανένας ιδέα?

Έχω κάνει κανονικά την αναβάθμιση μέσω του PC COMPANION και δεν αντιμετώπισα κανέβα πρόβλημα με το wifi.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω ένα πρόβλημα εδώ και μέρες...Διέγραψα απο το site της google το e-mail που είχα βάλει και στο κινητό μου (Χ8) και τώρα δεν μπορώ να μπω στο "market"!Έφτιαξα καινούργιο e-mail,το έβαλα και αυτό στο κινητό (απο τις ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός) αλλά επειδή είναι προεπιλεγμένο το παλιό e-mail που έχω διαγράψει , πάλι δεν μπορώ να μπω στο market..Προσπαθώ να διαγράψω το παλιό e-mail από το κινητό(κατάργηση λογαριασμού) αλλά δεν γίνεται γιατί λέει οτι απαιτείται από κάποιες εφαρμογές...Έκλεισα όλες τις εφαρμογές από την διαχείριση εφαρμογών κ προσπάθησα να κάνω κατάργηση αλλά πάλι τίποτα...Τί πρέπει να κάνω για να ξαναμπώ στο market?(υποψιν δεν έχω κάνει root την συσκευή..)

Το βασικό μου προβλημα είναι ότι θέλω οπωσδήποτε να εγκαταστήσω το skype,

γιατί αύριο φεύγω για εξωτερικό αλλά δεν μπορώ να το κατεβάσω από το market,

αλλά δεν έχω και κάποιον file manager εγκατεστημένο για να το βάλω από το pc και να το εγκαταστήσω..Γίνεται να εγκαταστήσω εφαρμογή από pc χωρίς file manager?

Δεν ξέρω γιατί έκανες αυτό που έκανες όμως το κινητό σου ειναι πρακτικά δεμένο με αυτό το account... εξού και το μηνυμα.

 

Βασικά αν βρεις το apk μπορείς να το κατεβάσεις στο κινητό και να το κάνεις install.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω οτι μερικοι εχεται το λογισμικο 2.2.1 froyo. . . . εχει βγει στις αναβαθμισεις η ειναι σπασμενο και περασμενο στο κινιτο. . . .????
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει custom rom. Δεν το λες σπασμένο μιας και υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο android.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να κάνουμε εγκατάσταση μια εφαρμογή από τον υπολογιστή ??? σε ποιον φακελο πρεπει να την βάλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά έχει ο μικρός αδελφός μου το χ8 και θέλει να βάλει μνήμη 16gb!!!! Έχετε να προτείνετε κάποια???? Και από τα class ποιο είναι το μέγιστο που δέχεται?? Αγορά από εδώ ή από έξω τι προτείνετε??? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να κάνουμε εγκατάσταση μια εφαρμογή από τον υπολογιστή ??? σε ποιον φακελο πρεπει να την βάλουμε?

 

Καλημέρα, θα περάσεις το .apk που θέλεις σε οποιδήποτε φάκελο της κάρτας μνήμης (συνήθως προτιμούμε τον φάκελο downloads για λογους οργάνωσης) και στη συνέχεια από τη συσκευή σου με τη βοήθεια κκάποιου file manager όπως ο Astro θα πας στο συγκεκριμένο φάκελο απ' όπου θα τρέξεις το .apk.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά έχει ο μικρός αδελφός μου το χ8 και θέλει να βάλει μνήμη 16gb!!!! Έχετε να προτείνετε κάποια???? Και από τα class ποιο είναι το μέγιστο που δέχεται?? Αγορά από εδώ ή από έξω τι προτείνετε??? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Αγορά από Ελλάδα ή εεξωτερικό δεν νομίζω πως έχει καμία διαφορά, Εγώ προσωπικά είμαι fan της Kingston, όσον αφορά την class θα φροντίσεις να είναι τουλάχιστον 6. Απο εκεί και πάνω δεν έχεις θέμα (φυσικά the greater is better) γιατί αλλιώς αν έχεις πολλά αρχεια στην κάρτα μνήμης θα βλέπεις πολύ συχνά το ¨"κυκλάκι" ότι φορτώνει...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει custom rom. Δεν το λες σπασμένο μιας και υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο android.

 

τα customs πως τα βαζει καποιος στο κινιτο. . .?αν βαλεις customs χανεις και την εγγυηση που εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα περάσεις το .apk που θέλεις σε οποιδήποτε φάκελο της κάρτας μνήμης (συνήθως προτιμούμε τον φάκελο downloads για λογους οργάνωσης) και στη συνέχεια από τη συσκευή σου με τη βοήθεια κκάποιου file manager όπως ο Astro θα πας στο συγκεκριμένο φάκελο απ' όπου θα τρέξεις το .apk.

το ASTRO με αυτόν τον τρόπο γίνεται να το βάλω???

Link to comment
Share on other sites

το ASTRO με αυτόν τον τρόπο γίνεται να το βάλω???

 

Τον κατεβάζεις από το market, Ψάξε Astro file manager. Δεν χρειάζεται να τον κατεβάσεις στο pc. Συνδέσου απευθείας από το κινητό με wifi.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πριν δυο μέρες πήρα το Χ8 έκανα αναβάθμιση λογισμικού αλλά έχω ένα πρόβλημα,στην αρχική οθόνη μου βγάζει το εξής μήνυμα {Λυπούμαστε. Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής αρχικής οθόνης (διαδικασία com.sonyericsson.homescreen) .προσπαθήστε ξανά} Απο κάτω μου έχει την επιλογή (αναγκαστικό κλείσιμο) Κάνω αναγκαστικό κλείσιμο αλλά δεν γίνετε τίποτα,το ξανα βγάζει.

Ξανα έκανα πάλι την αναβάθμιση,αρχικά διορθώθηκε αλλά τώρα πάλι τα ίδια.Έχει κάποιος κάποια άλλη λύση για το πρόβλημα μου ?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Δοκίμασε μερικές φορές ακόμα να κάνεις αναβάθμιση μέσω SEUS. Αν δεν στρώσει τότε πρέπει αναγκαστικά να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το android market απο το κιντο. . . . . αν πιεσω τιν οθονη και την μετακινησω αναλογα δεξια η αριστερα. . . μπορω να διαλεξω την κατηγορια κορυφαιες-νεες εφαρμογες αντοιστηχα. . . . το προβλιμα μου ειναι οτι αυτο δν μου το εκανε στην αρχη. . . και τωρα πατωντας στις νεε εφαρμογες απο (οποιαδηποτε κατηγορια δν εχει σημασια) με βγαζει αναγκαστικο κλεισημο. . . . και δν μπορω να δω τις νεες εφαρμογες. . . μονο τις κορυφαιες. . . τι να κανω βοηθηστεμε λιγο παιδεια. . .

 

 

 

σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα. . .!!!!!!!!!!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έβγαζε όταν πήγαινα στο market στις νεες εφαρμογές μου έβγαζε κάποιο σφάλμα και με πέταγε στην αρχική σελίδα,έκανα αναβάθμιση και όλα κομπλέ..

Τώρα κάτι άλλο.Που μπορώ να βρω τα save του angry birds;;Μετά το update χάθηκαν...

 

Καμιά εφαρμογή υπάρχει για το x8 που να μεταφέρει αρχεία από την εσωτερική μνήμη στην sd;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι με κανει. . .για την εκρηβεια με βγαζει το εξης μνμ ( υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης market -διαδηκασια com.android.vending- προσπαθηστε ξανα) με εχει αγανακτησει δν μπορω αλλο. . . δν μπορω να κατεβασω apps. . . . και εγω το εχω αναβαθμηση δν μπορω να το ξανακανω. . . .!!! ( κατι ασχετο βγηκε επισημο μνμ απο την SE οτι το καλοκαιρι θα βγει στην αγορα αναβαθμηση 2.3 αλλα ειναι μονο για το χ10.. . . το χ8 και το χ10μινι δν μπορουν να την παρουν. . .)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Έχω μια ερώτηση: Την πρώτη φορά που φορτίζεται το X8, πριν ξεκινήσει η φόρτιση κάνει κάποιου είδους αποφόρτηση;

 

Πήρα χτες το X8 και το έβαλα σήμερα το πρωί να το φορτίσω στο PC χωρίς να ανοίξω τη συσκευή. Στη μπαταρία βγήκε ο κεραυνός κανονικά και το led έγινε πορτοκαλί. Όσο περνούσε η ώρα το λευκό της μπαταρίας μειωνόταν και γινόταν περισσότερο μάυρο. Τη στιγμή που έγινε τελικά (μετά απο κάνα 3ωρο) εντελώς μαύρη το led έγινε κόκκινο. Ανοίγω το κινητό (χωρίς sim) άδεια η μπαταρία και το led αναβόσβηνε κόκκινο! Μου δίνει ένας συνάδελφος το κάλωδιο του (Χ10 έχει) για κάνα 10λεπτο ήταν ακριβώς στην ίδια φάση και τώρα δείχνει ότι αρχίζει πάλι να γεμίζει (πορτοκαλί led και γεμίζει το άσπρο στο icon)

 

Έχει πρόβλημα το καλώδιο μου; Υπάρχει περίπτωση να βγαίνει η αστραπή και να μη φορτίζει;

Ακόμα κι αν όντως είναι θέμα καλωδίου και δε φορτίζει, είναι φυσιολογικό που ξεφόρτισε το τηλέφωνο μέσα σε 3 ώρες ενώ ήταν κλειστό; :worry:

 

Για πείτε καμιά ιδέα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια σκευτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο και ηθελα να ρωτησω αν το παρω τωρα θα ειναι αναβαθμισμενο σε 2.1 η θα πρεπει να το αναβαθμισω εγω απο την 1.6;;

 

Η να παρω το wildfire;;

Edited by Antrikos1990
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99,99999% θα είναι. Αλλά και να μην είναι μπορείς να του κάνεις μόνος σου την αναβάθμιση οπότε μην σε απασχολεί αυτό.

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99,99999% θα είναι. Αλλά και να μην είναι μπορείς να του κάνεις μόνος σου την αναβάθμιση οπότε μην σε απασχολεί αυτό.

 

Καλώς ήρθες!

 

ευχαριστω πολυ zxr και για την απαντηση και το καλως ηρθές,

 

και κατι αλλο που θελω να ρωτησω το wildfire ειναι καλυτερο απο το χ8 ρωταω γιατι βλεπω οτι οι ποιο πολυ αυτο λενε αλλα δεν το πιστυω γιατι το χ8 εχει καλυτερη αναλυση καλητερο επεξεργαστη... εσυ τι λες ρε φιλε;;

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Όλα σχετικά είναι. Εξαρτάται τι θες από ένα κινητό. Καλύτερα όμως να ρίξεις μια ματιά στους Διαξιφισμούς. Σίγουρα έχει αναλυθεί το θέμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...