Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το led ειδοποιησης αναβει κανονικα σε αναπαντητες/μηνυματα/email ;

μηνυμα με 160 χαρακτηρες, χωρις χρηση αλλου προγραμματος, γινεται ;

mms δουλευουν κανονικα ; (αποστολη/ληψη)

η floyo 0.20 ειναι με sense ή aosp ;

Κανονικότα όλα σα να έχω το λογισμικό της S.E.

Sense ή aosp;;;Φώτισε με λιγακι τον άσχετο!:wacko:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κανονικότα όλα σα να έχω το λογισμικό της S.E.

Sense ή aosp;;;Φώτισε με λιγακι τον άσχετο!:wacko:

 

sense ειναι το ui που χρησιμοποιει η HTC

αν εχεις δει καποιο κινητο HTC, εχεις δει το sense

aosp ειναι το ξερο android χωρις αισθητικες παρεμβασεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή την έκδοση

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

και μπορώ να πω ότι έχω δει και εγώ διαφορά στη μπαταρία!Ένα ολόκληρο Σ/Κ με λίγο απ'όλα όσο αφορά τη χρήση και το φόρτισα σήμερα το πρωί!!

Καλή κίνηση έκανες μπράβο!!!!!

 

υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω την room ?? στα ελληνικα αν ειναι δηνατον για να αποφυγω χαζα λαθοι. . .!!! :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω την room ?? στα ελληνικα αν ειναι δηνατον για να αποφυγω χαζα λαθοι. . .!!! :)

 

και μενα με ενδιαφερει κατι τετοιο , αλλα δεν ξερω ποια ρομ ειναι η καταλληλη , καποια βοηθεια? ειδα 1-2 στο φορουμ xda, σαν να μπερδευτηκα λιγο ... :O

για το χ8

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω την room ?? στα ελληνικα αν ειναι δηνατον για να αποφυγω χαζα λαθοι. . .!!! :)

Για ρίξε μια ματιά εδώ

Εγώ αυτό τον οδηγό ακολούθησα και τα κατάφερα!!

Είναι rootαρισμένο το κινητό σου;

sense ειναι το ui που χρησιμοποιει η HTC

αν εχεις δει καποιο κινητο HTC, εχεις δει το sense

aosp ειναι το ξερο android χωρις αισθητικες παρεμβασεις

Αυτό βλέπω στη κεντρική οθόνη

 

υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω την room ?? στα ελληνικα αν ειναι δηνατον για να αποφυγω χαζα λαθοι. . .!!! :)

 

και μενα με ενδιαφερει κατι τετοιο , αλλα δεν ξερω ποια ρομ ειναι η καταλληλη , καποια βοηθεια? ειδα 1-2 στο φορουμ xda, σαν να μπερδευτηκα λιγο ... :O

για το χ8

 

Ρίξε μια ματιά στην απάντηση που έδωσα πιο πάνω για οδηγίες!

Εγώ για να καταλήξω στη floyo πέρασα από το κίνητο πολλααααα roms πολλά restores,το ένα δεν έβγαινε από flight mode το άλλο δεν είχε κάμερα και κάτι άλλο που δε το θυμάμαι,ένα άλλο μου έβγαζε σφάλμα στο wi-fi αλλά δεν ασχολήθηκα να το λύσω και κατέληξα στη λιγότερο μπελαλίδικη έκδοση!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στην απάντηση που έδωσα πιο πάνω για οδηγίες!

Εγώ για να καταλήξω στη floyo πέρασα από το κίνητο πολλααααα roms πολλά restores,το ένα δεν έβγαινε από flight mode το άλλο δεν είχε κάμερα και κάτι άλλο που δε το θυμάμαι,ένα άλλο μου έβγαζε σφάλμα στο wi-fi αλλά δεν ασχολήθηκα να το λύσω και κατέληξα στη λιγότερο μπελαλίδικη έκδοση!

 

ειδα κ ευχαριστω! αλλα ειδα οτι καποια προγραμματα δεν λειτουργουν , στο ενα η εγραφη βιντεο στο αλλο Βιντεο,

3D ,Sensors ,GPS,ακουστικα .. βρηκα 2 ρομ στο φορουμ xda 1. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964223

2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1036335 δεν ξερω ποια απο τις δυο ειναι περισοτερο λειτουργικη βεβαια και ποια ειναι ιδανικη για το χ8 .. :O

Link to comment
Share on other sites

ειδα κ ευχαριστω! αλλα ειδα οτι καποια προγραμματα δεν λειτουργουν , στο ενα η εγραφη βιντεο στο αλλο Βιντεο,

3D ,Sensors ,GPS,ακουστικα .. βρηκα 2 ρομ στο φορουμ xda 1. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964223

2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1036335 δεν ξερω ποια απο τις δυο ειναι περισοτερο λειτουργικη βεβαια και ποια ειναι ιδανικη για το χ8 .. :O

 

 

 

Δες και αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060654

Είναι από έλληνες και η v2 είναι σε 2 εκδόσεις.Πολύ γρήγορες, σταθερές και δουλεύουν τα πάντα με dualtouch και flash player

Οι εκδόσεις είναι:

Overclock: για αυτούς που θέλουν επιδόσεις..με κόστος, πολύ ενέργεια..

Undervolt: κανονικές επιδόσεις με χαμηλή ενέργεια

Δες wikipedia τι είναι..

Με xrecovery κάνε backup αυτή που έχεις και αν δεν σου αρέσει ξαναβάζεις την stock,

Όπως ακριβώς την έχεις.

Προτείνω σε όσους έχουν rom, να πάνε:

Ρυθμίσεις/προβολή/και να ενεργοποιήσουν τα εφέ παραθύρων..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060654

Είναι από έλληνες και η v2 είναι σε 2 εκδόσεις.Πολύ γρήγορες, σταθερές και δουλεύουν τα πάντα με dualtouch και flash player

Οι εκδόσεις είναι:

Overclock: για αυτούς που θέλουν επιδόσεις..με κόστος, πολύ ενέργεια..

Undervolt: κανονικές επιδόσεις με χαμηλή ενέργεια

Δες wikipedia τι είναι..

Με xrecovery κάνε backup αυτή που έχεις και αν δεν σου αρέσει ξαναβάζεις την stock,

Όπως ακριβώς την έχεις.

Προτείνω σε όσους έχουν rom

 

 

ποια θα μου προτεινες? ειμαι ασχετη απο τετοια :p οποτε εχοντας ηδη ροοτ το κινητο , πρεπει να κανω install busybox και το rootexplorer? το superuser k το es file explorer δεν κανουν??

 

Undervolt: κανονικές επιδόσεις με χαμηλή ενέργεια , κατι τετοιο θα προτιμουσα και οπωσδηποτε οσο πιο σταθερη γινεται

Edited by doritaa
Link to comment
Share on other sites

ποια θα μου προτεινες? ειμαι ασχετη απο τετοια :p οποτε εχοντας ηδη ροοτ το κινητο , πρεπει να κανω install busybox και το rootexplorer? το superuser k το es file explorer δεν κανουν??

 

Undervolt: κανονικές επιδόσεις με χαμηλή ενέργεια , κατι τετοιο θα προτιμουσα και οπωσδηποτε οσο πιο σταθερη γινεται

Ναι.busybox και root explorer για να βάλεις xrecovery στο x8, στο x10 και σε κάποιες άλλες εταιρίες κινητών γίνεται, απλώς με μία εφαρμογή.Δυστυχώς εμείς πρέπει να το κάνουμε μόνοι μας..

Με το xrecovery, μπορείς να έχεις όλες τις rom, μαζί με την δικιά σου, στην κάρτα μνήμης και να φλασάρεις όποια θες.

Αν είναι να βάλεις Fryoyo, και παραπάνω, σου συνιστώ να αγοράσεις μία

Micro sdhc 6 class και άνω, μιας, και τις εφαρμογές θα τις έχεις εγκατεστημένες στην κάρτα..

Η ειρωνεία της συζήτησης είναι ότι, αν φλασάρεις μια custom, όλα αυτά που θα κάνεις με κόπο να τα βάλεις, τα 'χει έτοιμα..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Ναι.busybox και root explorer για να βάλεις xrecovery στο x8, στο x10 και σε κάποιες άλλες εταιρίες κινητών γίνεται, απλώς με μία εφαρμογή.Δυστυχώς εμείς πρέπει να το κάνουμε μόνοι μας..

Με το xrecovery, μπορείς να έχεις όλες τις rom, μαζί με την δικιά σου, στην κάρτα μνήμης και να φλασάρεις όποια θες.

Αν είναι να βάλεις Fryoyo, και παραπάνω, σου συνιστώ να αγοράσεις μία

Micro sdhc 6 class και άνω, μιας, και τις εφαρμογές θα τις έχεις εγκατεστημένες στην κάρτα..

Η ειρωνεία της συζήτησης είναι ότι, αν φλασάρεις μια custom, όλα αυτά που θα κάνεις με κόπο να τα βάλεις, τα 'χει έτοιμα..

 

εχω ηδη κανει εγκατασταση exrecovery k busybox. τι ενοεις με αυτο? ''αν φλασάρεις μια custom, όλα αυτά που θα κάνεις με κόπο να τα βάλεις, τα 'χει έτοιμα..'' αυριο εχω σκοπο να αγορασω μια καρτα 8gb πιστευω ειναι καλη. απορια : οταν 8α αντικαταστησω την καρτα μου , μπορω απλα να αντιγραψω τα αρχεια απο την παλια στην καινουρια και ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη κανει εγκατασταση exrecovery k busybox. τι ενοεις με αυτο? ''αν φλασάρεις μια custom, όλα αυτά που θα κάνεις με κόπο να τα βάλεις, τα 'χει έτοιμα..'' αυριο εχω σκοπο να αγορασω μια καρτα 8gb πιστευω ειναι καλη. απορια : οταν 8α αντικαταστησω την καρτα μου , μπορω απλα να αντιγραψω τα αρχεια απο την παλια στην καινουρια και ολα οκ?

κοίτα να είναι 6 class.είναι λίγο πιο ακριβή από τις άλλες, αλλά είναι ταχύτατη.

δες αυτή:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Memory-Cards/Transcend-microSDHC-8GB-with-SD-adaptor-class6-TS8GUSDHC6.htm

Η αυτή:

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-8GB-Plus-Class-6-sd-adapter-2-in-one-high-speed.357910.html

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'όλους, σας είχα απασχολήσει τον Ιανουάριο με ένα πρόβλημα με αποσυνδέσεις του wifi το οποίο λύθηκε με αναβάθμιση του router Netgear DGN1000.... στο χ8 μου έχω την έκδοση 2.1 και χθες είδα ειδοποίηση στο Pc companion ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού, έκανα λοιπόν ένα backup και έκανα αναβάθμιση,μόλις έκανα όμως restore και χρειάστηκε να συνδεθώ με wifi για να ξανακατεβάσω τις εφαρμογές δεν συνδέθηκε.

Έβαλα πάλι τους κωδικούς, βρίσκει το δίκτυο αλλά αποσυνδέεται αμέσως..... πάλι από την αρχή δηλαδή.... τώρα θα μου πείτε τι την ήθελα την αναβάθμιση....

Το χει πάθει κανείς αυτό παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ

Εγώ αυτό τον οδηγό ακολούθησα και τα κατάφερα!!

Είναι rootαρισμένο το κινητό σου;

 

Αυτό βλέπω στη κεντρική οθόνη

 

ναι το εχω rootarismeno. . . παντα.. .!!! :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να είναι 6 class.είναι λίγο πιο ακριβή από τις άλλες, αλλά είναι ταχύτατη.

Βλέπω έχεις τη fryoyo,τι διαφορές έχει με τη floyo;;

Παίζουν όλα εσένα σωστά;;;

Τι παραπάνω έχει η έκδοση σου σε σχέση με τη floyo;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχεις τη fryoyo,τι διαφορές έχει με τη floyo;;

Παίζουν όλα εσένα σωστά;;;

Τι παραπάνω έχει η έκδοση σου σε σχέση με τη floyo;;

 

Froyo είναι..τυπογραφικό λάθος..

Όλα δουλεύουν σαν ελβετικό ρολόι

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα μπερδευτικα κατα πολυ για τις rooms!!!!!!!!!

 

κανω εγκατασταση το xrecovery. . . !!! μετα κατεβαζω την room sto pc. . . στο κινητο με ποιον τροπο την περναω υστερα??? φυσικα με τις προυποθεσεις οτι εχω κανει ροοτ και εχω κανει partitation την sd. . . αφτο για το χωρισμο της καρτας μου παιζει καποιο ρολο στο να κανω εκγατασταση υστερα το xrecovery και στη συνεχεια την room???? τωρα για την επαναφορα των εφαρμογων μου στο κινητο( χρησιμοποιω το titanium backup) με την εγκατασταση της room δεν θα χαθει το προγραμμα?? αρα θα χασω και τις εφαρμογες μου αν χαθει?? ή βρισκω τον φακελο απο τον υπολ και τον κανω αντιγραφει στο υπολ μου??? και ετσι θα των κανω παλι επικοληση στο κινιτο μου και θα μπορω να τα ξαναεπαναφερω??? και αν υπαρχει κανενα βιντεο που να δειχνει πως να περασω rooms οπως υπαρχει για το xrecovery και το root θα σας ειμουν ευγνωμων....!!!!!!!! συγνωμη αν σας ζαλησα και σας κουρασα με τις αποριες μου . . .!!!!!!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060654

Είναι από έλληνες και η v2 είναι σε 2 εκδόσεις.Πολύ γρήγορες, σταθερές και δουλεύουν τα πάντα με dualtouch και flash player

Οι εκδόσεις είναι:

Overclock: για αυτούς που θέλουν επιδόσεις..με κόστος, πολύ ενέργεια..

Undervolt: κανονικές επιδόσεις με χαμηλή ενέργεια

Δες wikipedia τι είναι..

Με xrecovery κάνε backup αυτή που έχεις και αν δεν σου αρέσει ξαναβάζεις την stock,

Όπως ακριβώς την έχεις.

Προτείνω σε όσους έχουν rom, να πάνε:

Ρυθμίσεις/προβολή/και να ενεργοποιήσουν τα εφέ παραθύρων..

 

Να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τη συγκεκριμένη rom? Μετά το install μέσα από το xrecovery πόση ώρα χρειάζεται για ανοίξει το κινητό στην κεντρική οθόνη και στο menu; Δηλαδή αφού πραγματοποιήσεις επιτυχώς την εγκατάσταση και κάνεις reboot. Χρειάζεται να πατήσεις κάτι την ώρα που σου γράφει "root access!" και όλα τα σχετικά; Γιατί ενώ όλα φαινόταν να πηγαιίνουν καλά η διαδικασία σταμάτησε εκεί. Χρειάζεται να πατήσω κάτι, να περιμένω παρά πάνω ώρα η κάτι άλλο..; :worry:

Edited by anna88_VS
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τη συγκεκριμένη rom? Μετά το install μέσα από το xrecovery πόση ώρα χρειάζεται για ανοίξει το κινητό στην κεντρική οθόνη και στο menu; Δηλαδή αφού πραγματοποιήσεις επιτυχώς την εγκατάσταση και κάνεις reboot. Χρειάζεται να πατήσεις κάτι την ώρα που σου γράφει "root access!" και όλα τα σχετικά; Γιατί ενώ όλα φαινόταν να πηγαιίνουν καλά η διαδικασία σταμάτησε εκεί. Χρειάζεται να πατήσω κάτι, να περιμένω παρά πάνω ώρα η κάτι άλλο..; :worry:

 

Διάβασε ξανά τις οδηγίες.κάτι δεν έκανες σωστά

ξαναφλασάρεισε την .μετά το install και πριν το reboot κάνε factory reset (full wipe)

Link to comment
Share on other sites

Froyo είναι..τυπογραφικό λάθος..

Όλα δουλεύουν σαν ελβετικό ρολόι

 

Ωραία!Έχω συνδέση κινητό με υπολογιστή περνάω τη rom και σου λέω εντυπώσεις!:p

 

Ωραία!Έχω συνδέση κινητό με υπολογιστή περνάω τη rom και σου λέω εντυπώσεις!:p

 

Μου λέει md5 dismatch τι πρέπει να κάνω;;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε ξανά τις οδηγίες.κάτι δεν έκανες σωστά

ξαναφλασάρεισε την .μετά το install και πριν το reboot κάνε factory reset (full wipe)

 

 

Ναι έχεις δίκιο. Μέσα στη βιασύνη μου (επειδή πειραματίζομαι γενικότερα :happy: ) δεν επέλεξα factory reset. So let's try it again :)

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να είναι 6 class.είναι λίγο πιο ακριβή από τις άλλες, αλλά είναι ταχύτατη.

δες αυτή:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Memory-Cards/Transcend-microSDHC-8GB-with-SD-adaptor-class6-TS8GUSDHC6.htm

Η αυτή:

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-8GB-Plus-Class-6-sd-adapter-2-in-one-high-speed.357910.html

 

 

ναι την πρωτη ειδα και εγω απο το πλαισιο, αλλα εχω μπερδευτει λιγο στην επιλογη της ρομ , ποια ειναι η λειτοθργικοτερη ολων??? κ επισης , οταν αντικαταστησω την καρτα , αρκει μια αντιγραφη απο την παλια στην καινουρια κ ολα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να με βοηθησετε και εμενα λιγο με τις αποριες που εχω. . . .

κανω εγκατασταση το xrecovery. . . !!! μετα κατεβαζω την room sto pc. . . στο κινητο με ποιον τροπο την περναω υστερα??? φυσικα με τις προυποθεσεις οτι εχω κανει ροοτ και εχω κανει partitation την sd. . . αφτο για το χωρισμο της καρτας μου παιζει καποιο ρολο στο να κανω εκγατασταση υστερα το xrecovery και στη συνεχεια την room???? τωρα για την επαναφορα των εφαρμογων μου στο κινητο( χρησιμοποιω το titanium backup) με την εγκατασταση της room δεν θα χαθει το προγραμμα?? αρα θα χασω και τις εφαρμογες μου αν χαθει?? ή βρισκω τον φακελο απο τον υπολ και τον κανω αντιγραφει στο υπολ μου??? και ετσι θα των κανω παλι επικοληση στο κινιτο μου και θα μπορω να τα ξαναεπαναφερω??? και αν υπαρχει κανενα βιντεο που να δειχνει πως να περασω rooms οπως υπαρχει για το xrecovery και το root θα σας ειμουν ευγνωμων....!!!!!!!! συγνωμη αν σας ζαλησα και σας κουρασα με τις αποριες μου . . .!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα μπερδευτικα κατα πολυ για τις rooms!!!!!!!!!

 

κανω εγκατασταση το xrecovery. . . !!! μετα κατεβαζω την room sto pc. . . στο κινητο με ποιον τροπο την περναω υστερα??? φυσικα με τις προυποθεσεις οτι εχω κανει ροοτ και εχω κανει partitation την sd. . . αφτο για το χωρισμο της καρτας μου παιζει καποιο ρολο στο να κανω εκγατασταση υστερα το xrecovery και στη συνεχεια την room???? τωρα για την επαναφορα των εφαρμογων μου στο κινητο( χρησιμοποιω το titanium backup) με την εγκατασταση της room δεν θα χαθει το προγραμμα?? αρα θα χασω και τις εφαρμογες μου αν χαθει?? ή βρισκω τον φακελο απο τον υπολ και τον κανω αντιγραφει στο υπολ μου??? και ετσι θα των κανω παλι επικοληση στο κινιτο μου και θα μπορω να τα ξαναεπαναφερω??? και αν υπαρχει κανενα βιντεο που να δειχνει πως να περασω rooms οπως υπαρχει για το xrecovery και το root θα σας ειμουν ευγνωμων....!!!!!!!! συγνωμη αν σας ζαλησα και σας κουρασα με τις αποριες μου . . .!!!!!!

 

Για να περάσεις από το PC οτιδήποτε θέλεις μέσα στη συσκευή σου πρέπει να έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή που αναγνωρίζει ό,τι φάκελο ή αρχείο έχεις μέσα στην κάρτα μνήμης. Εγώ θα σου πρότεινα το astro file manager, που μπορείς να το βρεις δωρεάν στο market. Σχετικά με το "χωρισμό" της κάρτας μνήμης σου τώρα: η καινούρια rom που θέλεις να βάλεις δεν έχει κάποια σχέση με αυτό. Όσον αφορά στο backup, τα προγράμματά σου και όλο το σύστημα όπως ακριβώς το είχες θα τα επαναφέρεις σε περίπτωση που θελήσεις μέσα από το xrecovery. Αφού θα έχεις κάνει backup από κει φυσικά προηγουμένως. Σε περίπτωση λοιπόν που θέλεις να επαναφέρεις το κινητό σου όπως ακριβώς το είχες πριν, μέσα από το menu του xrecovery πάντα, θα επιλέξεις restore. :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ τη floyo-0.20 χωρίς κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση. Στο 10λεπτο είχα ένα restart αλλά είπα να της δώσω μια ευκαιρία να δω πως θα πάει μέχρι το βράδυ.

 

Όντως το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο κλπ. αλλά έχω ένα πρόβλημα με το market. Από το κινητό όλα μια χαρά. Από το PC όμως ένω μου δείχνει κανονικά εγκατεστημένες τις εφαρμογές που είχα στη μαμά rom, δε βρήσκει στο λογαριασμό μου συνδεδεμένο τηλέφωνο (ούτε στις ρυθμίσεις του λογαριασμού στο Market). Έχω συγχρονίσει κανονικά με gmail τα πάντα και (όπως ξαναείπα) από το κινητό κατεβάζω super. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

ναι την πρωτη ειδα και εγω απο το πλαισιο, αλλα εχω μπερδευτει λιγο στην επιλογη της ρομ , ποια ειναι η λειτοθργικοτερη ολων??? κ επισης , οταν αντικαταστησω την καρτα , αρκει μια αντιγραφη απο την παλια στην καινουρια κ ολα ειναι οκ?

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/401558-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B7%CF%82-micro-sd-%CF%83%CE%B5-android-22-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CF%87%CE%AC%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%86/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...