Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να της κατεβάσεις στον υπολογιστή σου, να τις περάσεις στην κάρτα μνήμης και να τις εγκαταστήσεις μέσω ενός file explorer.

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να της κατεβάσεις στον υπολογιστή σου, να τις περάσεις στην κάρτα μνήμης και να τις εγκαταστήσεις μέσω ενός file explorer.

 

Καλώς ήρθες!

 

καλώς σας βρήκα...file explorer...???βοηθησε με λιγο...απο κινητα ειμαι πολυ πισω ακομα...αυτο ομως δεν θα μπορουσε να ακυρωσει την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το astro file manager. Είναι εφαρμογή και δεν έχει καμία σχέση με ακύρωση εγγύησης.

Διάβασε και τον οδηγό για το x10 mini. Θα σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ επειδή είμαι καινούριος η εγκατάσταση του astro file manager γίνεται αποκλειστικά μέσω του κινητού (wifi) ή μπορούμε και μέσω pc?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το astro file manager. Είναι εφαρμογή και δεν έχει καμία σχέση με ακύρωση εγγύησης.

Διάβασε και τον οδηγό για το x10 mini. Θα σε βοηθήσει.

 

οντως...ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση...ηδη αισθανομαι σοφοτερος...

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα και εγώ το εργαλείο. πολύ ευχαριστημένοσ απλά θα ήθελα να είναι λίγο πιο φωτογραφικό το κινητό σαν το χ10 mini... ας πούμε
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με το wi-fi αν και την πρώτη μέρα έμπαινε γενικά παντού με σταμάτησε!Βρίσκει κανονικά όλα το hotspots πατάω να μπούν και μου λέει αποσυνδέθηκε αν και δεν έχουν περάσει ακόμα οι 2 βδομάδες ελπίζω να βρω μια λύση εδώ!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και γω...Πως κανω install το igo myway???κανω τον install και μετα μ ζηταει να βαλω την SD μου με τα content files...πως γινεται αυτο...???Και αμα το καταφερω αυτο πως περνάω τους χάρτες?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ επειδή είμαι καινούριος η εγκατάσταση του astro file manager γίνεται αποκλειστικά μέσω του κινητού (wifi) ή μπορούμε και μέσω pc?

Μπορείς και με αλλον τρόπο. Δες εδώ

 

Καλώς ήρθες! :)

 

@MariosNak

Αν συνδέεται και μετά από λίγο αποσυνδέεται κοίτα στο SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ και θα βρεις απάντηση.

 

Καλώς ήρθες κι εσύ! :)

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άνοιξα το κουτί ενός Χ8 ενός φίλου και ξεκίνησα να το settάρω. Μόλις το σύνδεσα στον Η/Υ, μου έβγαλε ότι υπάρχει λογισμικό διαθέσιμο για αναβάθμιση. Το έκανα, τελειωσε κανονικά και μετά ............ ΚΟΛΑΣΗ. Από τις 19:00 μέχρι τώρα το κινητό δεν ανοίγει, παρουσίαζει στην εκκίνηση ένα μεγάλο κίτρινο τριγωνο μένα θαυμαστικό μεσα και μια συσκευή τηλεφωνου και ξανασβηνει.

Χωρίς να έχω κάνει τίποτε, μονο το update από το επίσημο site της SE. Τι είναι αυτά ρε συ, τίποτε δεν μποροθυν να κάνουν σωστά ? Ακόμη πεδευομαι. Ότι και αν δοκιμασα μέχρι τώρα ΤΖΙΦΟΣ. Ούτε το PC Companion, ούτε το SEUS το βλεπουυν όταν το συνδέω. Ανάβει πρασινο το ledaki, αλλα από κει και μετά δεν το αναγνωρίζουν καν το κινητό :mad:

 

Edit : Τελικά, μετά από 5 ώρες ταλαιπωριας, απεγκατέστησα το PC Companion και το SEUS, έκανα επανεκκίνηση τον υπολογιστή και τα ξαναεγκατεστησα.

Δοκίμασα πάλι με το SEUS, και ω του θαυματος, αναγνωρισε τη συσκευη, ξεκινησε την αναβαθμιση, ολοκληρωθηκε η διαδικασια εγκαταστασης και η συσκευή λειτουργεί πλεον μια χαρα.

Προφανώς κάποια κατάλοιπα του PC Companion και του SEUS εμποδιζαν την αναγνώριση της συσκευής.

Απλα έχασα 5 ώρες χωρίς λόγο. Τι να κάνουμε, That's Life :!::!::!:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να περάσω τους χάρτες και τα υπόλοιπα αρχειάκια που χρειάζονται για το igo myway 2009 χωρίς να χρειαστεί να κάνω root;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άνοιξα το κουτί ενός Χ8 ενός φίλου και ξεκίνησα να το settάρω. Μόλις το σύνδεσα στον Η/Υ, μου έβγαλε ότι υπάρχει λογισμικό διαθέσιμο για αναβάθμιση. Το έκανα, τελειωσε κανονικά και μετά ............ ΚΟΛΑΣΗ. Από τις 19:00 μέχρι τώρα το κινητό δεν ανοίγει, παρουσίαζει στην εκκίνηση ένα μεγάλο κίτρινο τριγωνο μένα θαυμαστικό μεσα και μια συσκευή τηλεφωνου και ξανασβηνει.

Χωρίς να έχω κάνει τίποτε, μονο το update από το επίσημο site της SE. Τι είναι αυτά ρε συ, τίποτε δεν μποροθυν να κάνουν σωστά ? Ακόμη πεδευομαι. Ότι και αν δοκιμασα μέχρι τώρα ΤΖΙΦΟΣ. Ούτε το PC Companion, ούτε το SEUS το βλεπουυν όταν το συνδέω. Ανάβει πρασινο το ledaki, αλλα από κει και μετά δεν το αναγνωρίζουν καν το κινητό :mad:

 

Edit : Τελικά, μετά από 5 ώρες ταλαιπωριας, απεγκατέστησα το PC Companion και το SEUS, έκανα επανεκκίνηση τον υπολογιστή και τα ξαναεγκατεστησα.

Δοκίμασα πάλι με το SEUS, και ω του θαυματος, αναγνωρισε τη συσκευη, ξεκινησε την αναβαθμιση, ολοκληρωθηκε η διαδικασια εγκαταστασης και η συσκευή λειτουργεί πλεον μια χαρα.

Προφανώς κάποια κατάλοιπα του PC Companion και του SEUS εμποδιζαν την αναγνώριση της συσκευής.

Απλα έχασα 5 ώρες χωρίς λόγο. Τι να κάνουμε, That's Life :!::!::!:

χρειαζεται καποια αναβαθμιση ? βγηκε τελικα το update ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα 2-3 απορίες έχω αν είναι εύκολο....

1. θέλω να είναι το bluetooth ανιχνευσιμο μόνιμα, και γω μόνο να το ανοιγοκλείνω

2. πως γίνεται να σώζω τα επισυναπτόμενα αρχεία από τα μέιλ μου

3. στην εφαρμογή email του κινητού, ενώ έχω διαβάσει όλα τα μέιλ μου, γράφει ότι έχω 19 αδιάβαστα

 

οποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει, ευχαριστώ

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται καποια αναβαθμιση ? βγηκε τελικα το update ?

 

Δεν ειναι η 2.1, μην τα συγχεουμε, καποια αναβαθμιση της 1.6 εγινε, αλλα ηταν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ :!: Ευτυχως προσωρινα :shifty:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας,γιατι εχω καποιο προβλημα με το market.σημερα οτι εφαρμογη παω να κατεβασω μου βγαζει οτι το κατεβασμα ειναι ανεπιτυχες προσπαθηστε ξανα.τι μπορει να φταιει?αλλες φορες δεν το εκανε αυτο,παρα μονο σημερα το κανει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα του κινητού. Το κάνει μερικές φορές το market αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Και εγω καινουργιος...παρακολουθω το φορουμ μια βδομαδα τωρα..και παιδες ναι ! πηγα το πηρα ! απλα τα σπαει , ερωτας που λενε ! Μια χαρουλα ολα , ειμαι κομπλε , ολα ρολοι..θα ηθελα να σας ρωτησω ομως..αν εχετε ακουσει/δει καποια ημηρομηνια για αναβαθμηση apo 1.6 android σε 2.1 για το xperia x8 , διοτι για το χ10 , χ10 μινι και χ10 μινι προ εχει βγει ...Παρακαλω πειτε μ αν γνωριζεται κατι! Ευχαριστω ταμαλα! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Και εγω καινουργιος...παρακολουθω το φορουμ μια βδομαδα τωρα..και παιδες ναι ! πηγα το πηρα ! απλα τα σπαει , ερωτας που λενε ! Μια χαρουλα ολα , ειμαι κομπλε , ολα ρολοι..θα ηθελα να σας ρωτησω ομως..αν εχετε ακουσει/δει καποια ημηρομηνια για αναβαθμηση apo 1.6 android σε 2.1 για το xperia x8 , διοτι για το χ10 , χ10 μινι και χ10 μινι προ εχει βγει ...Παρακαλω πειτε μ αν γνωριζεται κατι! Ευχαριστω ταμαλα! :rolleyes:
Σε μερικες εβδομαδες συμφωνα με τη Sony Ericsson. Υπομονη...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια κομπλε :D Γιατι τα υπολοιπα την πηρανε ενω το χ8 οχι ...και νιωθω μειονεκτικα ..:lol: μια χαρουλα , θα τσεκαρω συχνα ..περιμενω νεα ! Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω !! :p
Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιησω το adw.launcher πρεπει να εχω κανει root ???? το κατεβασα , (donut κιολας), αλλα δεν υπαρχει ουτε εικονιδιο στο μενου , ουτε μου αφηνε ανοιχτη την επιλογη "ανοιγμα" αμεσως μετα την εγκαταστση. Στις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις ειναι ομως μεσα. καμια βοηθεια ?

......

ξερει κανεισ καμια (free) εφαρμογη που να διαβαζει και να επεξεργαζεται κειμενα word excel pdf ? εχω βει μονο το pdfGview το οποιο μονο διαβαζει δεν επεξεργαζεται ! ευχαριστω.

Edited by geo_kim
Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιησω το adw.launcher πρεπει να εχω κανει root ???? το κατεβασα , (donut κιολας), αλλα δεν υπαρχει ουτε εικονιδιο στο μενου , ουτε μου αφηνε ανοιχτη την επιλογη "ανοιγμα" αμεσως μετα την εγκαταστση. Στις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις ειναι ομως μεσα. καμια βοηθεια ?

......

ξερει κανεισ καμια (free) εφαρμογη που να διαβαζει και να επεξεργαζεται κειμενα word excel pdf ? εχω βει μονο το pdfGview το οποιο μονο διαβαζει δεν επεξεργαζεται ! ευχαριστω.

 

Δηλαδή όταν πατάς το πλήκτρο home δε σου ζητάει να επιλέξεις με ποιο launcher θα ανοίξεις το κινητό?

Μπορεί να έχεις επιλέξει να ανοίγει με την default της sony ericsson ως προεπιλογή οπότε πήγαινε Ρυθμίσεις>εφαρμογές>διαχείριση εφαρμογών>αρχική οθόνη και εκεί επέλεξε εκκαθάριση προεπιλογών. Μετά λογικά με το home θα σου ζητάει να επιλέξεις. Δεν χρειάζεται να έχεις rooted συσκευή.

Μπορείς επίσης να δεις και μια εφαρμογή που υπάρχει: Home Switcher

 

Για να δεις αρχεία word, excel κτλ δες το documents to go. Για να τα επεξεργαστείς πρέπει να αγοράσεις την paid έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

......

ξερει κανεισ καμια (free) εφαρμογη που να διαβαζει και να επεξεργαζεται κειμενα word excel pdf ? εχω βει μονο το pdfGview το οποιο μονο διαβαζει δεν επεξεργαζεται ! ευχαριστω.

 

Εδώ και μερικές μέρες χρησιμοποιώ το Documents To Go 3.0 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Μπορείς να πάρεις μία γεύση εδώ. Επίσης εχθές είδα τυχαία ότι υπάρχει και OpenOffice για Android αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει για να εκφέρω γνώμη. Ελπίζω να σε βοήθησα....:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν πατάς το πλήκτρο home δε σου ζητάει να επιλέξεις με ποιο launcher θα ανοίξεις το κινητό?

Μπορεί να έχεις επιλέξει να ανοίγει με την default της sony ericsson ως προεπιλογή οπότε πήγαινε Ρυθμίσεις>εφαρμογές>διαχείριση εφαρμογών>αρχική οθόνη και εκεί επέλεξε εκκαθάριση προεπιλογών. Μετά λογικά με το home θα σου ζητάει να επιλέξεις. Δεν χρειάζεται να έχεις rooted συσκευή.

Μπορείς επίσης να δεις και μια εφαρμογή που υπάρχει: Home Switcher

 

Για να δεις αρχεία word, excel κτλ δες το documents to go. Για να τα επεξεργαστείς πρέπει να αγοράσεις την paid έκδοση.

επιτελους... αυτο ακριβως που ειπες επρεπε να κανω! ευχαριστω και παλι !!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ξενερωμα ειναι οτι και στη 2.1 δεν θα δουμε καμμια διαφορα εκτος οτι παιζουν μερικες εφαρμογες παραπανω σαν το skype ας πουμε.. η μεγαλη διαφορα ειναι στη 2.2 οπου και μπορουμε να αποθηκευουμε στην καρτα εφαρμογες και flash υποστιριζει ωστε να βλεπουμε video και ηχο στο ιντερνετ.. κατι που στη SE δεν θα δουμε ποτε.. το ψηνω για ανταλλαγη με lg optimus one.. και να δωσω και κατι ακομα..
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile-review.com/review/image/sonyeric/x8-yendo-cedar/pic12.jpg

 

:happy:

θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση!

"Οταν το Χ8 ειναι ενεργο ή αλλιως θορυβοδες και ερχεται ενα μυνημα κειμενου ο ηχος που εχω βαλει να χτυπαει δεν σταματαει παραμονο οταν τελειωσει το τραγουδι,δηλαδη αν το τραγουδι ειναι 3' δεν θα σταματησει.Ξερετε μηπως πως γινετε η διακοπη του ηχου???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...