Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το ξεκλειδωσεις κ το κλειδωσεις δεν σβηνει? Μπορει να εφαγε κολλημα το κινητο. Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει φάει σκάλωμα η πυξίδα μου και όλες οι παρόμοιες εφαρμογές (gmaps) και δεν έχω πλέον προσανατολισμό πουθενά!! Ξέρει κανείς κάτι??
Link to comment
Share on other sites

συρε το χερι σου απο κατω προς τα πανω (πανω στο πληκτρολογιο)

Φίλε εμένα δεν μου δουλεύει αυτό...Υπαρχει καποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Galaxy 3 μια εβδομάδα και παιδεύομαι να ξεμπλοκάρω από το προηγούμενό μου Νοκια. Πολύ ωραίο το φόρουμ αλλά έχω φτάσει μόνο στο #1185 post και πρέπει να ρωτήσω μήπως υπάρχει βοήθεια στα εξής:

 

1. Όταν ακούω ραδιόφωνο ενώ μετακινούμαι και το βάζω στη θήκη/τσέπη πιέζεται το πλήκτρο έντασης ήχου (είναι πολύ ευαίσθητο) μόνο του, ακόμα και με κλειδωμένη οθόνη. Υπάρχει κλείδωμα για την ένταση ήχου;

 

2. Έκανα μεταφορά τα contacts με το Kies, ήταν λίγο παίδεμα, αλλά τελικά εντάξει. Τώρα όμως εμφανίζονται πρώτα τα μικρά ονόματα και όχι τα επίθετα. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει;

 

3. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει update σε froyo απ' ότι έχω καταλάβει;

 

Ευχαριστώ και θα συνεχίσω να διαβάζω τα post...

 

zarola

 

Συγνώμην που επανέρχομαι: Δεν μπορώ να εγκαταστήσω δαιφορετικούς ήχους κλήσεις (ringtones) σε διαφορετικές επαφές. Δοκίμασα τα πάντα αλλά τζίφος. Πως απευθύνομαι στο σερβις. Τηλέφωνο(;) ή πάω έκεί που το αγόρασα (Multirama) ή στη Samsung (που στο κέντρο Αθήνας;).

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

zarola

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

συρε το χερι σου απο κατω προς τα πανω (πανω στο πληκτρολογιο)

 

Δεν παίζει... αλλάζει μόνο απο κεφαλαία σε μικρά και αντίστροφα...

 

Καμιά άλλη λύση;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει... αλλάζει μόνο απο κεφαλαία σε μικρά και αντίστροφα...

 

Καμιά άλλη λύση;;;

Απ' ότι έχω διαβάσει εδώ και έχω κάνει: πρέπει να έχεις ε΄πιλέξει διαδοχικά τις δύο γλώσσες (πχ Αγγλικά πρώτα και μετά ελληνικά, εφόσον αυτή θα χρησιμοποιείς ως πρώτη επιλογή, ή αντίστροφα) οπότε μετά λειτουργεί το σύρσιμο από κάτω προς πάνω.

 

ΥΓ: Ευχαριστώ τη Ομ. Διαχείρισης για τη διόρθωση στο δικό μου post και ζητώ συγνώμην.

 

zarola

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω διαβάσει εδώ και έχω κάνει: πρέπει να έχεις ε΄πιλέξει διαδοχικά τις δύο γλώσσες (πχ Αγγλικά πρώτα και μετά ελληνικά, εφόσον αυτή θα χρησιμοποιείς ως πρώτη επιλογή, ή αντίστροφα) οπότε μετά λειτουργεί το σύρσιμο από κάτω προς πάνω.

 

ΥΓ: Ευχαριστώ τη Ομ. Διαχείρισης για τη διόρθωση στο δικό μου post και ζητώ συγνώμην.

 

zarola

'H κάτι κάνω λάθος ή το κινητό μου δεν θέλει.... :(:(:blink::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'H κάτι κάνω λάθος ή το κινητό μου δεν θέλει.... :(:(:blink::blink:

 

Αν έχεις 2.1 μπορείς να αλλάξεις γλώσσα μόνο στο πληκτρολόγιο μορφής 3/4. Αυτό το κάνεις αν σύρειs το δάχτυλο σου από το δάχτυλο πληκτρο που γράφει XT9μέχρι το πληκτρο που έχει το αβγ

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση έχω.

 

Πώς μπορώ να αφαιρέσω τις φωτογραφίες του Picasa και του Blogger που έχουν μπει στην Συλλογή μου με τον συγχρονισμό?

 

EDIT: Το βρήκα μόνος μου!!!

 

1) Go to Settings

2) "Accounts and Sync"

3) Select your Gmail account

4) Un-check "Sync Picassa Albums"

5) Press the menu button and "sync now"

 

link

Edited by Snowball18
UPDATE
Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα την εξής χαζομάρα!!Εγκατέστησα το power max το ενεργοποίησα και ενώ ήταν ανοιχτό χτες το βράδυ κοιμισμένος το απεγκατέστησα και τώρα ενώ η χρήση δεδομένων πακέτου είναι τικαρισμένη δεν κάνει ανταλλαγή δεδομένων παρά μόνο με wifi. Τα δύο αντίστοιχα βελάκια δεν εμφανίζονται. Ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή σήμερα, την ανοιγόκλεισα αλλά τίποτα.. Καμιά ιδέα κανείς??

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

'H κάτι κάνω λάθος ή το κινητό μου δεν θέλει.... :(:(:blink::blink:

 

Ίσως υπερβολικό, αλλά επειδή δεν έβρισκα άλλο τρόπο εγκατέστησα αυτό το οποίο δουλεύει πολύ καλά.

(είμαι ακόμα σε Eclair βέβαια... αν κανείς το έχει δοκιμάσει σε Froyo ή σε custom ROM, σχόλια ευπρόσδεκτα)

Σου δίνει ουσιαστικά το πληκτρολόγιο του Gingerbread, με την εναλλαγή γλώσσας στο layout να είναι

πάνω στο <space>. Τα plugin - π.χ. το plugin των Ελληνικών - δεν τα έβαλα γιατί δεν καίγομαι να έχω

λεξικά για πρόβλεψη κειμένου σε πλήρες πληκτρολόγιο. Επίσης σου δίνει νούμερα απευθείας με long press

κι' άλλα καλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχει να προτείνει κάποιος κάποια καλά στερεοφωνικά ακουστικά που να λειτουργούν και σαν hands free για το Galaxy 3?

 

Αυτά που είχε μέσα στο κουτί είναι άθλιας ποιότητας και αναγκαστικά πρέπει να αγοράσω άλλα... :mad:

 

Υ.Γ. Αν η ερώτησή μου προκαλεί παράβαση των κανονισμών του φόρουμ (γκρίζα διαφήμιση?) παρακαλώ όποιος θέλει να απαντήσει με pm...

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση έχω.

 

Πώς μπορώ να αφαιρέσω τις φωτογραφίες του Picasa και του Blogger που έχουν μπει στην Συλλογή μου με τον συγχρονισμό?

 

EDIT: Το βρήκα μόνος μου!!!

 

1) Go to Settings

2) "Accounts and Sync"

3) Select your Gmail account

4) Un-check "Sync Picassa Albums"

5) Press the menu button and "sync now"

 

link

 

με τη μανίσια τη rom δεν υπάρχει uncheck. ? τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω την ειδοποιηση πληρους φορτισης της μπαταριας.Το βαζω να φορτισει τη νυχτα και με ξυπναει με τον ηχο της ειδοποιησης
Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε περίπτωση να γίνει αναβάθμιση από android 2.1 σε 2.2,τότε το κινητό δε θα αποσυρόταν από την Cosmote...Μετά κόπων και βασάνων κατάφερα να βρω ενα κομμάτι σε άλλο κατάστημα..Βλέπετε δεν με νοιάζει ιδιαίτερα,ίσως επειδή είμαι καινούριος στο χώρο των smartphones,η έκδοση του λειτουργικού,Εξάλλου πιστεύω ότι η οποιαδήποτε ανεπίσημη αναβάθμιση ίσως να "μπουκώσει" το κινητό,αφού το hardware του είναι σχεδιασμένο να αποδίδει καλύτερα σε στάνταρ επίσημες εκδόσεις.Μου θυμίζει κάτι overclocking που έκανα πιο πιτσιρικάς στον επεξεργαστή του pc μου,με αποτέλεσμα να καεί σαν μπιφτέκι.Εγώ έχω άλη έγνοια.Επειδή ήμουν κολλημένος τόσα χρόνια με τη σειρά walkman της Sony Ericcson,θέλω να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό είναι συμβατό με εξωτερικά φορητά ηχεία για να ακούω και κάνα heavy metal,στο ΙΚΑ που εργάζομαι.Κι αν μπορώ μέσω του φορητού ηχείου να ακούω και να βλέπω ταινίες από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω την ειδοποιηση πληρους φορτισης της μπαταριας.Το βαζω να φορτισει τη νυχτα και με ξυπναει με τον ηχο της ειδοποιησης

 

Εξαρταται αν εχεις την 2,1 η την 2,2 εκδοση.στην 2,1 ειχε επιλογη στις ρυθμισεις.η.2,2 που εχω βλεπω οτι δεν εχει επιλογη.εγω εχω περασμενο το battery calibration που μπορω απο εκει να το απενεργεποιησω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Σταματησε ξαφνικα να συνδεεται με wifi εχει κανεις λυση στο προβλημα?

Βλεπει τα δικτυα αλλα δεν συνδεεται με τιποτα και μετα απο reboot το ιδιο.

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. :)

Μόλις πύρα το Galaxy3. ‘’ GT-I5800 / 2.2 / I5800XXJP4 / 2.6.32.9 root@SE-S608#1 / FROYO.XXJPN ‘’. Θα ήθελα την συμβουλή σας γύρο από το κινητό. Προσωπικά θέλω να βάλω την τελευταία ROM του Kyrillos13 (για της οποίες ακούω πολλή καλά λόγια στο forum). Έχω κατεβάσει τον οδηγό του astronaytis, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ''συμβαδίζει'' με το συγκεκριμένο κινητό.

Ευχαριστώ :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. :)

Μόλις πύρα το Galaxy3. ‘’ GT-I5800 / 2.2 / I5800XXJP4 / 2.6.32.9 root@SE-S608#1 / FROYO.XXJPN ‘’. Θα ήθελα την συμβουλή σας γύρο από το κινητό. Προσωπικά θέλω να βάλω την τελευταία ROM του Kyrillos13 (για της οποίες ακούω πολλή καλά λόγια στο forum). Έχω κατεβάσει τον οδηγό του astronaytis, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ''συμβαδίζει'' με το συγκεκριμένο κινητό.

Ευχαριστώ :thanks:

 

Το galaxy 3 το πήρες με android 2.1 και έκανες την αναβάθμιση για JPN εε? Ακολούθησε τον οδηγό του astronayti, είναι καλός!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατα την γνωμη σας πιο ειναι το καλυτερο GPS για το κινητο μας??????

 

NDrive... αν και δεν το πολυχρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια κατα την γνωμη σας πιο ειναι το καλυτερο GPS για το κινητο μας??????

 

Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αυτό. Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy 3 το πήρες με android 2.1 και έκανες την αναβάθμιση για JPN εε? Ακολούθησε τον οδηγό του astronayti, είναι καλός!

 

Το κινητό το πήρα πριν από 3 ώρες περίπου στην κατάσταση που περιέγραψα καινούριο. Όταν ενεργοποίησα το κινητό, χωρίς να του βάλω την sim, δεν αναγνώρισα την γλώσσα του τηλεφώνου, και μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα τα Ελληνικά. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας? Καλύπτετε σε αυτή την περίπτωση από την Samsung Hellas?

 

Το ότι έχει I5800XXJP4 αντί για I5800XXJPF που αναφέρει ο astronaytis υπάρχει πρόβλημα? Αν κατάλαβα καλά συνεχίζω μετά το κομμάτι όπου περιγράφει την εγκατάσταση τις Froyo αγνοώντας τα όλα τα προηγούμενα βήματα?

 

Επίσης υπάρχει κάποια λίστα με προγράμματα/παιχνίδια που προτείνετε ειδικά για το συγκεκριμένο κινητό?

Edited by perryar
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. :)

Μόλις πύρα το Galaxy3. ‘’ GT-I5800 / 2.2 / I5800XXJP4 / 2.6.32.9 root@SE-S608#1 / FROYO.XXJPN ‘’. Θα ήθελα την συμβουλή σας γύρο από το κινητό. Προσωπικά θέλω να βάλω την τελευταία ROM του Kyrillos13 (για της οποίες ακούω πολλή καλά λόγια στο forum). Έχω κατεβάσει τον οδηγό του astronaytis, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ''συμβαδίζει'' με το συγκεκριμένο κινητό.

Ευχαριστώ :thanks:

/ 2.2 / ???

Βγήκε επιτέλους η επίσημη 2.2 ???

Θαυμα-θαυμα !!!

 

=> Βάλε την 5.7 - Ο,τι και να κάνει η Samsung, δεν φτάνει τον ΦΟΒΕΡΟ Κύριλλο... Θα είναι σαν να αγόρασες νέο, ακριβότερο κινητό πολυμηχάνημα :-)

 

NDrive... αν και δεν το πολυχρησιμοποιώ.

Igo φιλε Κύριλλε... αν και δεν συγκρίνεται ακόμα με το Igo που υπάρχει στα Windows CE, δυστυχώς...

Στην κανονική έκδοση (να δουμε ποτε θα βγει) μπορείς να το παραμετροποιήσεις όπως θέλεις και να βάλεις χάρτη σχεδόν όποιο θέλεις...

Από άποψη χαρτών - ο καλύτερος της αγοράς είναι δυστυχώς της MLS (Destinator), που δεν το εχω βρεί σε android ακόμα και η έκδοση 7 (που παίρνει ευκολα και δωρεάν Ελληνικά pois - ραντάρ κλπ) έχει ΑΡΧΑΙΟ σύστημα πλοήγησης :-(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

/ 2.2 / ???

Βγήκε επιτέλους η επίσημη 2.2 ???

Θαυμα-θαυμα !!![/color][/size]

Τελικά βγήκε η επίσημη 2.2? Έχω ήδη περάσει την JPF στο κινητό μου κι έτσι δενμπορω να το ελεγξω μέσω kies . Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μας απαντήσει με βεβαιότητα;

 

edit: Παντως το Kies δεν εχει αναβαθμιστει εδω και ενα μηνα

Edited by omilitis1987
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...