Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παω στις ρυθμισεις- ασυρματη επικοινωνια αλλα δεν μου λεει πουθενα ρυθμισεις usb!!

εχει μονο λειτουργια πτησης, ρυθμισεις Wi-Fi, ρυθμισεις bluetooth, ρυθμισεις VPN, δικτυα κινητης τηλεφωνιας και συγχρονισμο!!!

α και εχω τα 7!

 

Έχεις έκδοση 2.1 άρα θα παs να το βρειs ρυθμίσεις πληροφορίες τηλεφώνου ρυθμίσεις usb

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια,

Αναμένω απο Vodafone σε 2 μέρες, την αφιξη ένος Galaxy 3 και επειδη διαβάζω απο εδω ρυθμίσεις, updates λογισμικου και ακομα ένα σωρό για μια σωστή λειτουργια του τηλ όπως το θέλουμε αλλα αρχίζω και τα χάνω με τα τόσα που μπορουν να γίνουν..μπορεί καποιος να μου πεί τι κάνουμε πρώτα πρώτα πριν περασουμε οτιδήποτε στο τηλ..δηλ την σειρά..οπως πχ 1.κατεβάζω το samsung kies, 2. το κανω root, 3. update firmware, 4. update σε 2.2 απο Κύριλο για παραδειγμα και μετα εφαρμογές απο android market κτλ κτλ.

Δεν είχα ποτε samsung και ποτε smartphone, και απο Android...άστα βράστα..:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έχω λογαριασμό gmail.αλλά ενώ μπαίνω στο μάρκετ όταν πάω να κατεβάσω κάτι μου λεει ανέπιτυχης λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Εχω εδω και 3 εβδομαδες ενα samsoung 3 δυο ειναι τα προβληματα που εχω.

 

Το ενα εμφανιστηκε σημερα το απογευμα. Χωρις να εχω χρησιμοποιησει το τηλεφωνο ξαφνικα ηρθε ενα μηνυμα απο την cosmote που ελεγε οτι ειχα χρεωθει με το day pass για internet. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι δεν μπορω να το κοψω απο αυτους και πρεπει να ειναι καποια ρυθμιση στην συσκευη μου. Καταλαβαινω οτι κατι πρεπει να δουλευει απο πισω και να θελει συνδεση με ιντερνετ. Εψαξα και εδω στο forum αλλα δυστυχως στις τελευταιες 30 σελιδες δεν βρηκα τιποτα :-(

 

Μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος με τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω μιας και αυριο θα με χρεωσει και παλι....

 

Εχω 2.1 version και δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη απο το μαρκετ μιας και ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μου κανει δεκτο τον λογαριασμο του google λεει περιμενετε να συνδεθει με τον λογαριασμο αλλα μετα απο λιγη ωρα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει....σημα εχει οκ οταν το δοκιμαζω. Εδω βρηκα και μια λυση που ελεγε να συνδεθω πρωτα απο το youtube αλλα και απο εκει δεν μου ζητησε καθολου να κανω Login μηπως μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Εχω εδω και 3 εβδομαδες ενα samsoung 3 δυο ειναι τα προβληματα που εχω.

 

Το ενα εμφανιστηκε σημερα το απογευμα. Χωρις να εχω χρησιμοποιησει το τηλεφωνο ξαφνικα ηρθε ενα μηνυμα απο την cosmote που ελεγε οτι ειχα χρεωθει με το day pass για internet. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι δεν μπορω να το κοψω απο αυτους και πρεπει να ειναι καποια ρυθμιση στην συσκευη μου. Καταλαβαινω οτι κατι πρεπει να δουλευει απο πισω και να θελει συνδεση με ιντερνετ. Εψαξα και εδω στο forum αλλα δυστυχως στις τελευταιες 30 σελιδες δεν βρηκα τιποτα :-(

 

 

 

Όταν συνδεθείς στο android market δωρεάν εφαρμογή, με όνομα APNdroid η οποία εμφανίζει απλά ένα διακόπτη που κλείνει τη πρόσβαση στο ίντερνετ. Όχι το wifi!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2.1 version και δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη απο το μαρκετ μιας και ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μου κανει δεκτο τον λογαριασμο του google λεει περιμενετε να συνδεθει με τον λογαριασμο αλλα μετα απο λιγη ωρα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει....σημα εχει οκ οταν το δοκιμαζω. Εδω βρηκα και μια λυση που ελεγε να συνδεθω πρωτα απο το youtube αλλα και απο εκει δεν μου ζητησε καθολου να κανω Login μηπως μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια

 

προσπάθησε ρυθμίσεις > λογαριασμοί και συγχρονισμός > προσθήκη λογαριασμού. Τουλάχιστον εγώ έτσι συνδέθηκα εξ αρχής, δεν δοκίμασα άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πραγματικα γρηγορη απαντησ.

Την ειχα δει σε προηγουμενα ποστ αυτη την λυση αλλα οπως ανεφερα το δευτερο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο μαρκετ :-(

 

 

Ουπς δεν ειχα δει την 2η απαντηση σου.....θα την δοκιμασω και θα σου πω.....

Edited by lia80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πραγματικα γρηγορη απαντησ.

Την ειχα δει σε προηγουμενα ποστ αυτη την λυση αλλα οπως ανεφερα το δευτερο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο μαρκετ :-(

 

Ενας φιλος με galaxy s για να καταφερει τελικα να συνδεσει το κινητο του στο market αναγκαστηκε να κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Τιποτα αλλο δεν τον βοηθησε.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

Αναμένω απο Vodafone σε 2 μέρες, την αφιξη ένος Galaxy 3 και επειδη διαβάζω απο εδω ρυθμίσεις, updates λογισμικου και ακομα ένα σωρό για μια σωστή λειτουργια του τηλ όπως το θέλουμε αλλα αρχίζω και τα χάνω με τα τόσα που μπορουν να γίνουν..μπορεί καποιος να μου πεί τι κάνουμε πρώτα πρώτα πριν περασουμε οτιδήποτε στο τηλ..δηλ την σειρά..οπως πχ 1.κατεβάζω το samsung kies, 2. το κανω root, 3. update firmware, 4. update σε 2.2 απο Κύριλο για παραδειγμα και μετα εφαρμογές απο android market κτλ κτλ.

Δεν είχα ποτε samsung και ποτε smartphone, και απο Android...άστα βράστα..:)

 

 

1. Κατέβασε το κιες και φτιάξε λογαριασμό google (gmail) αν δεν έχεις.

2. Δεν χρειάζεται ροοτ μιας και δεν έχεις εγκατεστημένες εφαρμογές για backup...

3. Περνάς κατευθίαν την ρομ μου... :)

4. Μετά μπορείς να δεις το κινητό, να βάλεις ότι εφαρμογές θες από το android market και γενικά να το χαρείς.

5. Και αν έχεις απορία εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα Κύριλε και για την απαντηση και για τις ρομ που απο οτι διαβαζω και εδω και στο xda έχεις κανει τρομερη δουλεια!! Μπράβο με χίλια..!!

 

edit: οταν εγκαταστησω την ρομ μετα δεν θα χρειάζεται να κανω ροοτ για να βλεπω τις επι πληρωμη εφαρμογες, να περνανε οι εφαρμογες στην sd κτλ? μετο που εγκαθιστας την ρομ αυτοματως γινεσαι και ροοτ η καταλαβα λάθος??

Ευχαριστώ!

Edited by Royal21
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει πριν από ημέρες την έκδοση I5800XWJPF από το samfirmware.

Από τότε άρχισε να έχει πρόβλημα συγχρονισμού με το Kies.

Σήμερα αυτόματα έβαλε την νέα έκδοση Kies 2.0.0.11044_11, και η διαφορά είναι μεγάλη. Συγχρονίζει αμέσως, ενώ η διαχείριση των αρχείων γίνεται πολύ πιο γρήγορα.

http://s4.postimage.org/q9i0rj91f/KIES.png

image host

Για πρώτη φορά εμφανίζει σωστά στο KIES τις ώρες λήψης των φωτογραφιών και των βίντεο , ενώ συγχρονίζει και τις επαφές του τηλεφώνου.

 

Και τώρα στο Kies αναφέρει ότι αυτή είναι η τελευταία έκδοση!

http://s4.postimage.org/j69lhgxoh/KIES.png

image hosting service

Edited by viron
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει πριν από ημέρες την έκδοση I5800XWJPF από το samfirmware.

Από τότε άρχισε να έχει πρόβλημα συγχρονισμού με το Kies.

Σήμερα αυτόματα έβαλε την νέα έκδοση Kies 2.0.0.11044_11, και η διαφορά είναι μεγάλη. Συγχρονίζει αμέσως, ενώ η διαχείριση των αρχείων γίνεται πολύ πιο γρήγορα.

http://s4.postimage.org/q9i0rj91f/KIES.png

image host

Για πρώτη φορά εμφανίζει σωστά στο KIES τις ώρες λήψης των φωτογραφιών και των βίντεο , ενώ συγχρονίζει και τις επαφές του τηλεφώνου.

 

Και τώρα στο Kies αναφέρει ότι αυτή είναι η τελευταία έκδοση!

http://s4.postimage.org/j69lhgxoh/KIES.png

image hosting service

 

Δες εδώ για να κάνεις συγχρονισμό και όχι μόνο μέσω wifi. Δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Εχω εδω και 3 εβδομαδες ενα samsoung 3 δυο ειναι τα προβληματα που εχω.

 

Το ενα εμφανιστηκε σημερα το απογευμα. Χωρις να εχω χρησιμοποιησει το τηλεφωνο ξαφνικα ηρθε ενα μηνυμα απο την cosmote που ελεγε οτι ειχα χρεωθει με το day pass για internet. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι δεν μπορω να το κοψω απο αυτους και πρεπει να ειναι καποια ρυθμιση στην συσκευη μου. Καταλαβαινω οτι κατι πρεπει να δουλευει απο πισω και να θελει συνδεση με ιντερνετ. Εψαξα και εδω στο forum αλλα δυστυχως στις τελευταιες 30 σελιδες δεν βρηκα τιποτα :-(

 

Μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος με τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω μιας και αυριο θα με χρεωσει και παλι....

 

Εχω 2.1 version και δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη απο το μαρκετ μιας και ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μου κανει δεκτο τον λογαριασμο του google λεει περιμενετε να συνδεθει με τον λογαριασμο αλλα μετα απο λιγη ωρα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει....σημα εχει οκ οταν το δοκιμαζω. Εδω βρηκα και μια λυση που ελεγε να συνδεθω πρωτα απο το youtube αλλα και απο εκει δεν μου ζητησε καθολου να κανω Login μηπως μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια

πας λογαριασμοι και συγχρονισμος και κανεις δημιουργια λογαριασμου χωρις τα @gmail.com.Μετα δοκιμασε το market.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα Κύριλε και για την απαντηση και για τις ρομ που απο οτι διαβαζω και εδω και στο xda έχεις κανει τρομερη δουλεια!! Μπράβο με χίλια..!!

 

edit: οταν εγκαταστησω την ρομ μετα δεν θα χρειάζεται να κανω ροοτ για να βλεπω τις επι πληρωμη εφαρμογες, να περνανε οι εφαρμογες στην sd κτλ? μετο που εγκαθιστας την ρομ αυτοματως γινεσαι και ροοτ η καταλαβα λάθος??

Ευχαριστώ!

 

η ρομ μου έχει ήδη root, σωστά κατάλαβες. Επίσης καλό θα είναι να δημιουργήσεις ένα ext4 partition στην sd (με την εφαρμογή "mad team partition" που βρίσκεται στην ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ για να κάνεις συγχρονισμό και όχι μόνο μέσω wifi. Δουλεύει άψογα.

 

είσαι άρχοντας!! τέλειο το πρόγραμμα!!

*Συγχρονίζει και με Outlook!!! Αυτά είναι!!

Edited by tolise
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

σκέφτομαι να αγοράσω άν και καθηστερημένα το κινητό αυτό! είναι βλέπετε και πολύ προσβάσημο στην τιμή πλέον.

απο ότι διαβάζω( και οι συζητήσεις είναι πάρα πολλές και δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω όλες) το κινητό έχει δυνατότητες και πολλά updates.

θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις (δεδομένου του ότι δεν έχω καμία επαφή με android )

'' όταν μπαίνεις στο facebook απο wifi ή μη έχεις την δυνατότητα του livechat?

 

'' υπάρχουν εφαρμογές γραφείου π.χ κάτι παρόμοιο με τα word και excel ?

 

'' μπορείς να μιλήσεις (μέσω wifi ) με skype ??

 

'' μπορείς να κατεβάσεις και να παίξεις όλα τα υπάρχοντα παιχνίδια που υπάρχουν στο market του android ή χρειάζεται να έχεις καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη??

 

'' το κινητό υπάρχει διαθέσιμο με android 2.1 μπορώ να του κάνω την αναβάθμιση για ένα ανώτερο επίπεδο που από ότι ξέρω υπάρχει?π.χ 2.2 ή και 2.3 αν γίνεται..

 

'' τελικά αξίζει άν και μετά απο περίπου 1 χρόνο κυκλοφορίας του να το αγοράσει κανείς??

 

συγνώμη άν σας κούρασα και άν τα ξανα έχετε πει αυτά και ποιο πρίν ....

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

σκέφτομαι να αγοράσω άν και καθηστερημένα το κινητό αυτό! είναι βλέπετε και πολύ προσβάσημο στην τιμή πλέον.

απο ότι διαβάζω( και οι συζητήσεις είναι πάρα πολλές και δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω όλες) το κινητό έχει δυνατότητες και πολλά updates.

θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις (δεδομένου του ότι δεν έχω καμία επαφή με android )

'' όταν μπαίνεις στο facebook απο wifi ή μη έχεις την δυνατότητα του livechat?

 

'' υπάρχουν εφαρμογές γραφείου π.χ κάτι παρόμοιο με τα word και excel ?

 

'' μπορείς να μιλήσεις (μέσω wifi ) με skype ??

 

'' μπορείς να κατεβάσεις και να παίξεις όλα τα υπάρχοντα παιχνίδια που υπάρχουν στο market του android ή χρειάζεται να έχεις καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη??

 

'' το κινητό υπάρχει διαθέσιμο με android 2.1 μπορώ να του κάνω την αναβάθμιση για ένα ανώτερο επίπεδο που από ότι ξέρω υπάρχει?π.χ 2.2 ή και 2.3 αν γίνεται..

 

'' τελικά αξίζει άν και μετά απο περίπου 1 χρόνο κυκλοφορίας του να το αγοράσει κανείς??

 

συγνώμη άν σας κούρασα και άν τα ξανα έχετε πει αυτά και ποιο πρίν ....

ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Για το facebook δεν ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ. Εφαρμογές γραφείου ναι υπάρχουν, μπορείς να μιλήσεις με Skype, παιχνίδια μπορείς να κατεβάσεις όσα θες με τον περιορισμό ότι τα 3D δε θα παίζουν πολύ καλά ή και καθόλου αν είναι απαιτητικά, αναβάθμιση μπορείς να κάνεις, αλλά επίσημη αναβάθμιση δεν έχει βγει ακόμα. Αξίζει να το αγοράσεις με 1000. Είναι best value for money, :cool:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ θέτα!

κοκομο ευχαριστώ πολύ και σένα γιατι δεν το είχα δει στο mediamarkt..

 

Υ.Γ η μόνη αναπάντητη απορία μου είναι για το facebook άν έχει live chat! για όποιον χρησιμοποιεί άς απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ θέτα!

κοκομο ευχαριστώ πολύ και σένα γιατι δεν το είχα δει στο mediamarkt..

 

Υ.Γ η μόνη αναπάντητη απορία μου είναι για το facebook άν έχει live chat! για όποιον χρησιμοποιεί άς απαντήσει..

 

Θα πρέπει να εγκαταστάσεις μια πρόσθετη εφαρμογή από το μάρκετ δωρεάν για να κάνεις live chat. Go chat λέγεται

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη για facebook εχει δυνατοτητα για chat απο μονη της, δεν χρειαζεται να εγκαταστησεις κατι παραπανω...
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα.απο μια γρηγορη δοκιμη την 4,1oc γυρισα.στην 3,3 γιατι ασειαζε 70% μπαταρια σε μια μερα με 5λεπτα ομιλια και κανα.10λεπτο σκαλισμα.

Το προβλημα ειναι οτι δεν κατεβαζει εφαρμογες απο market. . Εμφανιζει την μπαρα προοδου οτι κατεβαζει και μετα απο5 δευτερα εξαφανιζεται.η μονη δοκιμη που εκανα ηταν οτι κατεβασα κανονικα το titanium περασα τις εφαρμογες και σημερα που δοκιμασα ειναι νεκρο.εχει βρεθει λυση σε αυυο?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

η ρομ μου έχει ήδη root, σωστά κατάλαβες. Επίσης καλό θα είναι να δημιουργήσεις ένα ext4 partition στην sd (με την εφαρμογή "mad team partition" που βρίσκεται στην ρομ :)

 

παλι καλα..για noob! αυτο με το παρτισιον το διαβασα σε προηγουμενα μηνυματα...ειναι οπως και στα windows το σκεπτικο, δηλ σε μια 16αρα sd κανω παρτισιον 5gb πχ ώστε να αποθηκεύονται οι εφαρμογές και τα υπολοιπα 11 για μουσικη,ταινιες και οτιδηποτε αλλο..ε??

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...