Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kyrille για αρχη σε ευχαριστω για την απαντηση..

 

το εχω κανει ξανα αυτο..αλλα δεν εμφανιστηκε ποτε το 3g..δεν μπορω να καταλαβω..:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kyrille για αρχη σε ευχαριστω για την απαντηση..

 

το εχω κανει ξανα αυτο..αλλα δεν εμφανιστηκε ποτε το 3g..δεν μπορω να καταλαβω..:blink:

 

Το κινητο σου προφανως δεν εχει ρυθμισεις ιντερνετ

ριξε μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161&page=12

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα. Πριν μια βδομάδα η κοπέλα μου αγόρασε το εν λόγω κινητό μετά από προτροπή μου. Το πρόβλημα που παρουσιάζει σχεδόν σε όλες τις κλήσεις είναι ότι αυτός που καλεί ακούει τη φωνή του. Δηλαδή έχει επιστροφή στη φωνή του. Αυτό παρατηρείται με το handsfree συνδεδεμένο. Δοκίμασε και με διαφορετικπό handsfree αλλά πάλι τα ίδια.

Αύριο θα το πάμε πίσω για αλλαγή. Έχει ή είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Το ιδιο ακριβως και με handsfree και χωρις.... Δεν ξερω τι να κανω

 

Πήγα στο Γερμανό που είχε αγοραστεί το κινητό και μετά από αρκετή πίεση (για το λόγο του ότι εκείνη τη στιγμή δεν παρουσίαζε το πρόβλημα) μου το αλλάξανε με καινούριο. Μέχρι στιγμής το καινούριο είναι μια χαρά.

Διακοσμητικά αυτοκόλλητα τοίχου

www.madmonkey.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις στο περιπου ποτε βγαινει η επισιμη εκδοση 2.2 android? Και κατι ακομα to apn on/off widget να το χρησιμοποιω μονο οταν μπαινω internet η οταν χρησιμοποιω apps?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Πήρα πριν δυο μέρες το τηλεφωνάκι αυτό και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω το gps να λειτουργήσει... Είναι το πρώτο μου gps τηλέφωνο και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Στην εφαρμογή maps αλλά και στην πλοήγηση δεν μου δίνει στίγμα. Αναβοσβήνει το σηματάκι του gps αλλά τίποτε... Μόλις για λίγα δευτερόλεπτα έπιασε σήμα όταν ήμουν στην δουλειά μου χθες και από τότε δείχνει συνεχώς αυτό το σημείο και όταν προσπαθώ να βρω ξανά στίγμα μου απαντά ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στην τοποθεσία μου, ή κάτι τέτοιο....:(
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις στο περιπου ποτε βγαινει η επισιμη εκδοση 2.2 android? Και κατι ακομα to apn on/off widget να το χρησιμοποιω μονο οταν μπαινω internet η οταν χρησιμοποιω apps?

 

να το εχεις παντα να κλειδωνει το apn.

ανοιγμα μονο οταν θες να μπεις internet μεσω κινητης τγλεφωνιας.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Πήρα πριν δυο μέρες το τηλεφωνάκι αυτό και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω το gps να λειτουργήσει... Είναι το πρώτο μου gps τηλέφωνο και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Στην εφαρμογή maps αλλά και στην πλοήγηση δεν μου δίνει στίγμα. Αναβοσβήνει το σηματάκι του gps αλλά τίποτε... Μόλις για λίγα δευτερόλεπτα έπιασε σήμα όταν ήμουν στην δουλειά μου χθες και από τότε δείχνει συνεχώς αυτό το σημείο και όταν προσπαθώ να βρω ξανά στίγμα μου απαντά ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στην τοποθεσία μου, ή κάτι τέτοιο....:(

 

κανει κανα πενταλεπτο να βρει δορυφορους εννοειται σε ανοιχτους χωρους.

εχεις καποιο προγραμμα πλοηγησης?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αφήσει να ψάχνει και για δυο ώρες...

Όταν λες ανοικτούς χώρους τι εννοείς, μέσα απ' το διαμέρισμα (με ανοικτή θέα απ' το μπαλκόνι, χωρίς άλλα εμπόδια) δεν πιάνει;

 

όχι, δεν έχω πρόγραμμα πλοήγησης, πέρα απ' αυτά που έχει το τηλέφωνο πάνω του, το χάρτες και το πλοήγηση. τους χάρτες τους βλέπω μέσω του ασύρματου δικτύου σπίτι μου...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το ξυπνητηρη? οταν ειναι απενεργοποιημενο δεν χτυπαει..ειναι προβλημα του κινητου? εχω κατεβασει και μια αλλη εφαρμογη αλλα τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το ξυπνητηρη? οταν ειναι απενεργοποιημενο δεν χτυπαει..ειναι προβλημα του κινητου? εχω κατεβασει και μια αλλη εφαρμογη αλλα τα ιδια.

 

Δυστυχώς στα κινητά αυτής της τεχνολογίας με λειτουργικά android κλπ όταν είναι κλειστό το κινητό δε λειτουργεί ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αφήσει να ψάχνει και για δυο ώρες...

Όταν λες ανοικτούς χώρους τι εννοείς, μέσα απ' το διαμέρισμα (με ανοικτή θέα απ' το μπαλκόνι, χωρίς άλλα εμπόδια) δεν πιάνει;

 

Για να πιάσεις δορυφόρους πρέπει να είσαι σε εξωτερικο χώρο

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει σύνδεση ad hoc με υπολογιστή; Σε windows 7 όταν δημιουργώ το δίκτυο, το κινητό δεν το βρίσκει. Έχω την εντύπωση οτι αυτό είναι γενικότερο πρόβλημα του android. Το άϊφον ενός φίλου συνδέεται κανονικά.

 

Κάτι βρήκα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=754961, Γιά όποιον ενδιαφέρεται.

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το kies και μου είπε οτι υπάρχει αναβάθμιση απο JG6 σε JG8.Πραγματποίησα την αναβάθμιση και εδώ και μισή ώρα έχει κολλήσει στο 38%. Είναι φυσιολογικό;
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας. υπολογιζω να παρω το κινητο τωρα που εχει πεσει αισθητα η τιμη του..επειδη δεν νομιζω να διαβασω ολες τις σελιδες του thread, (αν και διαβασα παρα πολλες) αξιζει να το παρω; λαβετε υποψην οτι θα ειναι το πρωτο μου smartphone. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Υπάρχει μήπως καποια εφαρμογη στο μαρκετ φρεε, που να επιτρεπει την άμεση απενεργοποίηση του κινητου καθως επίσης κ να εμφανιζει καποιο ρολοι αντι για μαυρη οθονη?

ευχαριστω!!

(εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι που να καλυπτει)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να σβησω ολες τις επαφες και απο την sim και απο την μνημη του τηλεφωνου?

Καποιος που να ξερει κατι για αυτο? ^^ Δε βρισκω μαζικο delete στην μνημη του τηλεφωνου καθως και δε βρισκω καθολου επιλογη να σβησω νουμερα απο την sim. :p

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει κατι για αυτο? ^^ Δε βρισκω μαζικο delete στην μνημη του τηλεφωνου καθως και δε βρισκω καθολου επιλογη να σβησω νουμερα απο την sim. :p

Μεσω kies 2: Αν επιλεξεις επαφες, υπαρχει επιλογη για επιλογή ολων ειτε από sim ειτε απο συσκευη οποτε απλο ειναι , τις επιλεγεις κ τις διαγραφεις

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτο παντως, η πιο απλη εφαρμογη που την εχει και το πιο φτηνο κινητο..

 

ουτε σε windows mobile χτυπαει.

στα απλα κινητα αν ειναι κλειστα χτυπαει?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μεσω kies 2: Αν επιλεξεις επαφες, υπαρχει επιλογη για επιλογή ολων ειτε από sim ειτε απο συσκευη οποτε απλο ειναι , τις επιλεγεις κ τις διαγραφεις

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

παιδια γεια σας. υπολογιζω να παρω το κινητο τωρα που εχει πεσει αισθητα η τιμη του..επειδη δεν νομιζω να διαβασω ολες τις σελιδες του thread, (αν και διαβασα παρα πολλες) αξιζει να το παρω; λαβετε υποψην οτι θα ειναι το πρωτο μου smartphone. ευχαριστω!

 

Sorry για το double post αλλα δε γνωριζω να κανω διπλη παραθεση.

Αξιζει με χιλια να το παρεις.Και εμενα το πρωτο μου smartphone ειναι και το εχω καταευχαριστηθει.Ειδικα με την τιμη που εχει τωρα.Εγω το πηρα πριν κανα μηνα 250...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!οταν παω να γραψω ενα sms συμβαινουν δυο προβληματα!πρωτον το καθε μηνυμα ειναι μονο εξηντα χαρακτηρες και δευτερον μετα απο ενα κειμενο που γραφω οταν παει να δημιουργηθει τεταρτο μηνυμα αυτοματως μετατρεπεται το μηνυμα σε mms...τι φταιει?πληροφοριακα εχω froyo rom την τελευταια απο samfirmware..ευχαριστω προκαταβολικα!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα την 1η αποσύνδεση της micro sd...

Μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχω καρτα...

την εβγαλα την ξαναβαλα κ οκ!!! Συμβαινει σε πολλες μαρκες :(

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει κατι για αυτο? ^^ Δε βρισκω μαζικο delete στην μνημη του τηλεφωνου καθως και δε βρισκω καθολου επιλογη να σβησω νουμερα απο την sim. :p

 

Υπάρχει και μια εφαρμογή στο market "delete contacts", που μπορεί να σε βοηθήσει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!οταν παω να γραψω ενα sms συμβαινουν δυο προβληματα!πρωτον το καθε μηνυμα ειναι μονο εξηντα χαρακτηρες και δευτερον μετα απο ενα κειμενο που γραφω οταν παει να δημιουργηθει τεταρτο μηνυμα αυτοματως μετατρεπεται το μηνυμα σε mms...τι φταιει?πληροφοριακα εχω froyo rom την τελευταια απο samfirmware..ευχαριστω προκαταβολικα!

 

ρυθμιση sms και επιλογη: αυτοματα!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χτες πηρα το τηλεφωνάκι για την κοπέλα μου, θεωρώντας ότι για μένα θα ήταν απλό ύστερα απο την εμπειρία μου με τα android. Αλλα έχω μερικά σημαντικά προβλήματα κ θέλω παρα πολύ την βοήθεια σας.

 

1. Στις επαφές, όταν θέλεις να αναζητήσεις αλφαβητικά μία, στα δεξιά που έχει το αλφάβητο για να τρέξεις σε ένα γράμμα είναι μόνο στα Αγγλικά. Οπότε οι επαφές που είναι γραμμένες στα Ελληνικά δε μπορείς να τις βρείς γρήγορα κ άμεσα. Τι γίνετε με αυτό?

 

2. Οταν γράφεις κάτι, π.χ. sms, γλώσσα στο πληκτρολόγιο πως μπορείς να αλλάξεις άμεσα?

 

3. Το ρημαδό mobile internet πως κλίνει? Γιατι ενω δεν έχω ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες περιαγωγήες δεδομένων αυτό τρέχει ακόμα. Έλεος..............

 

σας ευχαριστώ πολύ. Με το widlfire ΜΟυ δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...