Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Theta, αγόρασα και εγώ την gold battery 2430mah. Αναμένω να 'ρθει για να πω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Theta, αγόρασα και εγώ την gold battery 2430mah. Αναμένω να 'ρθει για να πω εντυπώσεις.

 

Μόλις την πήρα, χωρίς να την φορτίσω μου κράτησε 3,5 μέρες. Θα έβγαζε και 4, αλλά τη φόρτισα κι έκανα calibration. Σήμερα κλείνω το δεύτερο εικοσιτετράωρο και είμαι στο 78%. Σημείωσε ότι το λειτουργώ κανονικά, wifi, ομιλία, data κλπ. Με το ρυθμό που πέφτει, έχω την εντύπωση ότι 5 μέρες θα κρατήσει χαλαρά! Και φαντάζομαι ότι μετά τη δεύτερη τρίτη φόρτιση θα πετάει... :lol:

 

Άσχετο, αλλά έχει πλάκα: Η παλιά μπαταρία ήταν στο 35% όταν την έβγαλα για να βάλω την καινούρια. Μόλις έβαλα λοιπόν την gold battery 2430mΑh, έδειξε 35%. Την επόμενη μέρα εξακολουθούσε να είναι στο 35%. Τρίτη μέρα, πάλι 35%. Κάποια στιγμή βέβαια έπεσε στο 20% περίπου κι έτσι τη φόρτισα. Αλλά τρεις μέρες είχε κολλήσει στο 35%... :)

 

Νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά της!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ο es explorer ρυθμιση για να επιτρεπει

κατεβασμα σε ολα τα αρχεια. (Στον internet explorer) οπως ο astro file?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πήρα, χωρίς να την φορτίσω μου κράτησε 3,5 μέρες. Θα έβγαζε και 4, αλλά τη φόρτισα κι έκανα calibration. Σήμερα κλείνω το δεύτερο εικοσιτετράωρο και είμαι στο 78%. Σημείωσε ότι το λειτουργώ κανονικά, wifi, ομιλία, data κλπ. Με το ρυθμό που πέφτει, έχω την εντύπωση ότι 5 μέρες θα κρατήσει χαλαρά! Και φαντάζομαι ότι μετά τη δεύτερη τρίτη φόρτιση θα πετάει... :lol:

 

Άσχετο, αλλά έχει πλάκα: Η παλιά μπαταρία ήταν στο 35% όταν την έβγαλα για να βάλω την καινούρια. Μόλις έβαλα λοιπόν την gold battery 2430mΑh, έδειξε 35%. Την επόμενη μέρα εξακολουθούσε να είναι στο 35%. Τρίτη μέρα, πάλι 35%. Κάποια στιγμή βέβαια έπεσε στο 20% περίπου κι έτσι τη φόρτισα. Αλλά τρεις μέρες είχε κολλήσει στο 35%... :)

 

Νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά της!

 

Ένα λινκ; :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχει κανεις απαντηση για το προβλημα που εχω αναφερει πιο πανω με το root?

οχι λύση, αλλά μία ιδέα: βάλε μια οποιαδήποτε custom rom που είναι ήδη ρουταρισμένη...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

οχι λύση, αλλά μία ιδέα: βάλε μια οποιαδήποτε custom rom που είναι ήδη ρουταρισμένη...

 

Θελω να κανω πρωτα root για να μπορεσω να κανω backup με το titanium. Ασε που το μονο που με ενδιαφερει αυτη τη στηγμη ειναι να "πειραξω" λιγο τον επεξεργαστη με το setcpu...

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ; :):)

 

Αν μπεις ΕΒΑΥ και γραψεις στην αναζητηση battery i5800 θα στην βγάλει.

Συνηθως παίζουν στα 12-15 ευρω.

 

Το σκέφτομαι κι εγώ να την πάρω, αλλά θα περιμένω καναν μηνα για να γραψουν όσοι την πήραν πιο σιγουρα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω πρωτα root για να μπορεσω να κανω backup με το titanium. Ασε που το μονο που με ενδιαφερει αυτη τη στηγμη ειναι να "πειραξω" λιγο τον επεξεργαστη με το setcpu...

Δεν πρέπει να το κάνεις πρωτα OC ?.... δηλ να βάλεις άλλον kernel ? το ίδιο πράγμα λέμε...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ; :):)

 

Από την Τρίτη 17/1 συνεχίζει μέχρι σήμερα 20/1 και είναι στο 35% και είναι με την πρώτη φόρτιση. Φαντάζομαι ότι θα καλυτερέψει :lol: Και πρόσεξε, όλα ανοιχτά ε; Δεδομένα, wifi κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση κύριοι,

Το έχει φίλος και με ρώτησε για πλοηγο, τι μου προτείνετε να του πω; Δοκίμασε κάποιον και του κόλλαγε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να βγάζει μέχρι και τη μπαταρία για να ξεκολλήσει!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.

Μια ερώτηση κύριοι,

Το έχει φίλος και με ρώτησε για πλοηγο, τι μου προτείνετε να του πω; Δοκίμασε κάποιον και του κόλλαγε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να βγάζει μέχρι και τη μπαταρία για να ξεκολλήσει!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Αν διαβάσεις εδώ θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση κύριοι,

Το έχει φίλος και με ρώτησε για πλοηγο, τι μου προτείνετε να του πω; Δοκίμασε κάποιον και του κόλλαγε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να βγάζει μέχρι και τη μπαταρία για να ξεκολλήσει!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

1. να το κάνει OC με μια εκδοση του Κυριλλου για να μην κολλάει

2. igo ή Ndrive για πλοηγό, παιζουν χωρίς πρόβλημα

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ SAMSUNG GALAXY 3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΡΟΠΟ. ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΟ ΑΝΙΨΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΤΙΒΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ GOOGLE KAI PASSWORD. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;

 

Κάνε ένα factory reset.

 

Επίσης λάβε υπόψιν την παραπάνω παρατήρηση για τα κεφαλαία... απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα galaxy 3 πολυ φτηνο απο γνωστο.Λεει οτι εχει την εκδοση 2.3.5 Gingerbreak.

Ειναι επισημη εκδοση για το κινητο αυτο?

Παρακαλω μια γρηγορη απαντηση διοτι τον εχω αναμονη :D

Ευχαριστω.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα galaxy 3 πολυ φτηνο απο γνωστο.Λεει οτι εχει την εκδοση 2.3.5 Gingerbreak.

Ειναι επισημη εκδοση για το κινητο αυτο?

Παρακαλω μια γρηγορη απαντηση διοτι τον εχω αναμονη :D

Ευχαριστω.

 

η τελευταια επισημη ειναι η froyo 2.2 :)

εκδοση 2.3.7 gingerbread δεν υπαρχει επισημη για το κινητο και κατα την γνωμη μου δεν νομιζω οτι θα υπαρξει.

unoficial υπαρχει τετοια εκδοση αλλα δεν ειναι ολοκληρωμενη.Δεν δουλευουν δηλαδη μερικα πραγματακια οπως κ εγραφη βιντεο και κατι αλλα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω αλλαξει ρομ στο κινητο, εχω την 9.5 του Κυριλλου με partition στην sd. Ξερετε μηπως πως το επαναφερω στην official 2.2?

 

Και επισης... θα ηθελα να το πουλησω. Αν ενδιαφερεται κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω αλλαξει ρομ στο κινητο, εχω την 9.5 του Κυριλλου με partition στην sd. Ξερετε μηπως πως το επαναφερω στην official 2.2?

 

Μπορείς να φλασάρεις κανονικά την official 2.2 μέσω odin (όπως έκανες και για τη ROM του Κυρίλλου). Αν googlάρεις λίγο και αν ψάξεις λίγο στο xda κάπου θα τη βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ...sorry αν εχει ξαναγινει το ερωτημα αλλα οσο εχω διαβασει δεν το εχω συναντησει....

Εχω kyrillos rom με 9.5 update και εχω προβλημα με τις επαφες...Δεν ξερω αν το παρουσιαζει

και σε καποιον αλλο παντως εμενα μου τις εχει ανακατεψει αρκετα....Για να καταλαβετε περιπου τι παιζει,

στο γραμμα Α εχει ολες τις επαφες απο Α.Σωστα επισης παραμενουν και το Β και το Γ.Απο εκει και κατω ομως

αρχιζει και τα χαλαει....πχ στο Δ εχει τις επαφες που αρχιζουν απο Δ αλλα εχει και μια απο Η και μια απο Κ:wacko:

Στο Ε τωρα,εχει μονο μια απο Λ και μια απο Π......Στο Η στο Ι και στο Κ εχει μονο διευθηνσεις e-mail........

Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα εχω βρει τον μπελα μου αφου δεν διορθωνονται ακομα και αν τις διαγραψω

και ξαναπερασω το αρχειο vcf.....

Οποιος ξερει η μπορει να υποθεσει τι φταιει....ας ριξει μια απαντηση.........Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ...sorry αν εχει ξαναγινει το ερωτημα αλλα οσο εχω διαβασει δεν το εχω συναντησει....

Εχω kyrillos rom με 9.5 update και εχω προβλημα με τις επαφες...Δεν ξερω αν το παρουσιαζει

και σε καποιον αλλο παντως εμενα μου τις εχει ανακατεψει αρκετα....Για να καταλαβετε περιπου τι παιζει,

στο γραμμα Α εχει ολες τις επαφες απο Α.Σωστα επισης παραμενουν και το Β και το Γ.Απο εκει και κατω ομως

αρχιζει και τα χαλαει....πχ στο Δ εχει τις επαφες που αρχιζουν απο Δ αλλα εχει και μια απο Η και μια απο Κ:wacko:

Στο Ε τωρα,εχει μονο μια απο Λ και μια απο Π......Στο Η στο Ι και στο Κ εχει μονο διευθηνσεις e-mail........

Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα εχω βρει τον μπελα μου αφου δεν διορθωνονται ακομα και αν τις διαγραψω

και ξαναπερασω το αρχειο vcf.....

Οποιος ξερει η μπορει να υποθεσει τι φταιει....ας ριξει μια απαντηση.........Ευχαριστω πολυ.

ειναι σαλατα όντως

και άλλοι το έχουν πει

καμμία απάντηση μεχρι τώρα...:(

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαλατα όντως

και άλλοι το έχουν πει

καμμία απάντηση μεχρι τώρα...:(

 

Τουλαχιστον ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της gold battery 2430mah που είχα αναφέρει και παλιότερα, για όσους ενδιαφέρονται για εντυπώσεις. Λοιπόν, με την πρώτη της φόρτιση η νέα μπαταρία κράτησε από Τρίτη 17/1 τη φόρτισα την Κυριακή το βράδυ 22/1, όχι γιατί τελείωσε αλλά απλώς γιατί την άλλη μέρα είχα δουλειά και φοβήθηκα μήπως τελειώσει. Από Δευτέρα 23/1 πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή είναι σήμερα 27/1 στο 40%. Μόνο μια μέρα το έκλεισα το βράδυ από τις 12 μέχρι της 7 το πρωί γιατί δεν ήθελα να με ενοχλήσουν. Κατά τα άλλα είναι όλα ανοιχτά και το δουλεύω με μια κανονική μέση χρήση. Αξίζει κάθε ευρώ που έδωσα.

 

Το θέμα με τις επαφές το είχα κι εγώ. Αλλά με την KyoraRom κι αφού πέρασα το vcf αρχείο γιατί κατά λάθος έσβησα κάποιες επαφές, είναι όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της gold battery 2430mah που είχα αναφέρει και παλιότερα, για όσους ενδιαφέρονται για εντυπώσεις. Λοιπόν, με την πρώτη της φόρτιση η νέα μπαταρία κράτησε από Τρίτη 17/1 τη φόρτισα την Κυριακή το βράδυ 22/1, όχι γιατί τελείωσε αλλά απλώς γιατί την άλλη μέρα είχα δουλειά και φοβήθηκα μήπως τελειώσει. Από Δευτέρα 23/1 πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή είναι σήμερα 27/1 στο 40%. Μόνο μια μέρα το έκλεισα το βράδυ από τις 12 μέχρι της 7 το πρωί γιατί δεν ήθελα να με ενοχλήσουν. Κατά τα άλλα είναι όλα ανοιχτά και το δουλεύω με μια κανονική μέση χρήση. Αξίζει κάθε ευρώ που έδωσα.

 

Το θέμα με τις επαφές το είχα κι εγώ. Αλλά με την KyoraRom κι αφού πέρασα το vcf αρχείο γιατί κατά λάθος έσβησα κάποιες επαφές, είναι όλα ΟΚ.

 

Ευχαριστουμε και εσενα theta για την πληροφορια οτι με την KyoraRom διορθωνεται......σιγουρα καποιοι βοηθηθηκαν...Απλα επειδη το galaxy 3 εχει γινει η δευτερη μου συσκευη,(η βασικη μου ειναι το galaxy S)

καποια στιγμη ειχα αρχισει να δοκιμαζω αρκετες rom και εχω την εντυπωση οτι στην KyoraRom κατι παλι δεν δουλευε....καμερα ηταν? το βιντεο? δεν θυμαμαι σιγουρα.....αλλα κατι με ειχε "χαλασει" και ξαναγυρισα στον Κυριλλο.Και απο τοτε που διαβασα καπου οτι ακομα παει 3η λυκειου και αναμεσα στα διαβασματα του, παλευει και με λογισμικα για κινητα....δεν θελω να τον βγαλω με τιποτα!! Ετσι μονο και μονο για τον κοπο και την προσπαθεια του..!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...