Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα galaxy 3 i5800 και φαινεται να μην υποστηριζει live wallpapers.ενω στο youtube υπαρχουν video που δειχνουν τετοιο κινητο με live wallpaper.Ξερει καποιος κατι γι αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων..(Σημειωση: εχω κανει ενημερωση λογισμικου και το κινητο φοραει το android 2.2)

 

Οδηγίες μπορείς να βρεις εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά θα δουλεύει. Επίσης τα firmware του Κυρίλλου υποστηρίζουν live wallpapers αν δεν κάνω λάθος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οδηγίες μπορείς να βρεις εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά θα δουλεύει. Επίσης τα firmware του Κυρίλλου υποστηρίζουν live wallpapers αν δεν κάνω λάθος.

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ...Επειδη ομως ειμαι σχετικα καινουριος στο λογισμικο android, η κατι δε κανω σωστα ι δε καταλαβαινω ακριβως τι λεει..Αν μπορουσε καποιος να μου πει βημα βημα τι πρεπει να κανω θα του ημουν παιδια πολυ υποχρεος..Σας ευχαριστω..Για την ακριβεια οταν παταω παρατεταμενα πανω στην οθονη για αλλαγη φοντου,μετα μου βγαζει τις επιλογες ''Συλλογη'' και ''Συλογη φοντου''..δηλαδη δε μου βγαζει καν την επιλογη για ''ζωντανη ταπετσαρια'' οπως σε αλλα μοντελα galaxy..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες μπορείς να βρεις εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά θα δουλεύει. Επίσης τα firmware του Κυρίλλου υποστηρίζουν live wallpapers αν δεν κάνω λάθος.

 

Μπορείς να δεις κι εδώ

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ...Επειδη ομως ειμαι σχετικα καινουριος στο λογισμικο android, η κατι δε κανω σωστα ι δε καταλαβαινω ακριβως τι λεει..Αν μπορουσε καποιος να μου πει βημα βημα τι πρεπει να κανω θα του ημουν παιδια πολυ υποχρεος..Σας ευχαριστω..Για την ακριβεια οταν παταω παρατεταμενα πανω στην οθονη για αλλαγη φοντου,μετα μου βγαζει τις επιλογες ''Συλλογη'' και ''Συλογη φοντου''..δηλαδη δε μου βγαζει καν την επιλογη για ''ζωντανη ταπετσαρια'' οπως σε αλλα μοντελα galaxy..

 

Δεν ξέρω τι εννοείς "άλλα μοντέλα Galaxy". Το Galaxy 3 ΔΕΝ υποστηρίζει ζωντανές ταπετσαρίες όταν έχεις την official, "απείραχτη" 2.2. Αν εννοείς άλλα μοντέλα όπως πχ το Galaxy SII, τότε ναι υποστηρίζουν. Εσύ έχεις την official 2.2 έκδοση του Android. Οι συσκευές που βλέπεις στο youtube πιθανόν έχουν ακολουθήσει τη διαδικασία στην οποία αναφέρθηκα πριν. Ή έχουν κάποιο modded firmware, πχ του Κυρίλλου. Εφόσον δεν έχεις κάνει κάτι από αυτά είναι λογικό να μη σου εμφανίζει το "ζωντανή ταπετσαρία".

 

Είτε ακολουθήσεις τις οδηγίες που σου έστειλα εγώ είτε αυτές που έστειλε ο φίλος από πάνω πρέπει να κάνεις root το κινητό σου. Αν ψάξεις λίγο στο forum θα βρεις τα πάντα σχετικά με το root. Θέλει λίγο ψάξιμο και πάνω από όλα υπομονή. Κατά τα άλλα οι οδηγίες που στείλαμε (ειδικά του dante_100 που δεν έχουν καθόλου κώδικα) δεν είδα να έχουν κάτι το εξεζητημένο. Αν τα πάρεις βήμα-βήμα θα τα καταφέρεις μια χαρά.

 

Αν δε αποφασίσεις να περάσεις και συ στη διεθνή παρέα αυτών που έχουν βάλει στο κινητό τους τα firmware του Κυρίλλου (το οποίο σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο αφού το κινητό σου θα είναι ούτως ή άλλως rooted και θα έχει υποστήριξη για live wallpapers), τότε μπορείς να βρεις τα πάντα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς "άλλα μοντέλα Galaxy". Το Galaxy 3 ΔΕΝ υποστηρίζει ζωντανές ταπετσαρίες όταν έχεις την official, "απείραχτη" 2.2. Αν εννοείς άλλα μοντέλα όπως πχ το Galaxy SII, τότε ναι υποστηρίζουν. Εσύ έχεις την official 2.2 έκδοση του Android. Οι συσκευές που βλέπεις στο youtube πιθανόν έχουν ακολουθήσει τη διαδικασία στην οποία αναφέρθηκα πριν. Ή έχουν κάποιο modded firmware, πχ του Κυρίλλου. Εφόσον δεν έχεις κάνει κάτι από αυτά είναι λογικό να μη σου εμφανίζει το "ζωντανή ταπετσαρία".

 

Είτε ακολουθήσεις τις οδηγίες που σου έστειλα εγώ είτε αυτές που έστειλε ο φίλος από πάνω πρέπει να κάνεις root το κινητό σου. Αν ψάξεις λίγο στο forum θα βρεις τα πάντα σχετικά με το root. Θέλει λίγο ψάξιμο και πάνω από όλα υπομονή. Κατά τα άλλα οι οδηγίες που στείλαμε (ειδικά του dante_100 που δεν έχουν καθόλου κώδικα) δεν είδα να έχουν κάτι το εξεζητημένο. Αν τα πάρεις βήμα-βήμα θα τα καταφέρεις μια χαρά.

 

Αν δε αποφασίσεις να περάσεις και συ στη διεθνή παρέα αυτών που έχουν βάλει στο κινητό τους τα firmware του Κυρίλλου (το οποίο σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο αφού το κινητό σου θα είναι ούτως ή άλλως rooted και θα έχει υποστήριξη για live wallpapers), τότε μπορείς να βρεις τα πάντα εδώ.

 

 

 

προσπαθωντας να κανω τα βηματα που λεει σ αυτο που εστειλε ο dante_100 κολλαω εκει που πρεπει να κανω ''mount r/w''...δε μου εμφανιζει αυτη την επιλογη και μου βγαζει ''your phone does not appear to be rooted.this is required in order to gain acces to proteted files and folder such as this''....αν εχετε κατι γι αυτο παρακαλω πειτε μου..σε διαφορετικη περιπτωση επειδη ειμαι νεος στο forum και γενικα στο android λογισμικο, πειτε μου τι ειναι το λογισμικο του Κυριλλου και αν αυτο ειναι καλυτερο φυσικα και θα το κανω :)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

προσπαθωντας να κανω τα βηματα που λεει σ αυτο που εστειλε ο dante_100 κολλαω εκει που πρεπει να κανω ''mount r/w''...δε μου εμφανιζει αυτη την επιλογη και μου βγαζει ''your phone does not appear to be rooted.this is required in order to gain acces to proteted files and folder such as this''....αν εχετε κατι γι αυτο παρακαλω πειτε μου..σε διαφορετικη περιπτωση επειδη ειμαι νεος στο forum και γενικα στο android λογισμικο, πειτε μου τι ειναι το λογισμικο του Κυριλλου και αν αυτο ειναι καλυτερο φυσικα και θα το κανω :)

 

θα πρεπει να εγκατεστησεις τον root explorer στο κινητο εκει εχει αυτη την επιλογη που ψαχνεις.μπορεις να βρεις την εφαρμογη στο XDA...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να εγκατεστησεις τον root explorer στο κινητο εκει εχει αυτη την επιλογη που ψαχνεις.μπορεις να βρεις την εφαρμογη στο XDA...

 

Αλλα πριν το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις κανει root το κινητο σου.....

 

δες εδω εναν οδηγο....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, χρόνια πολλά πρώτα απ' όλα.

Δώστε μου ένα λινκ με οδηγό για αναβάθμιση του Galaxy από Kyrillos 4 σε 9

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, χρόνια πολλά πρώτα απ' όλα.

Δώστε μου ένα λινκ με οδηγό για αναβάθμιση του Galaxy από Kyrillos 4 σε 9

 

Ευχαριστώ

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/home

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αλλα πριν το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις κανει root το κινητο σου.....

 

δες εδω εναν οδηγο....

 

 

 

Χρονια πολλα σε ολους..Παντα υγεια και ευτυχια ευχομαι...παιδια σας ευχαριστω πολυ...ΔΟΥΛΕΨΕ!!!Τωρα υποστηριζει live wallpapers.. :)

 

Μηπως ξερει καποιος, αν και πως το ιδιο κινητο (για galaxy i5800 μιλαμε παντα) γινεται να το κανω να παιζει streaming videos;;;;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά

έκανα αναβάθμιση μέσο kies το κινητό της

αδερφής μου. συνδέθηκε κανονικά και έκανα

την αναβάθμιση σε froyo 2.2 . κάτι όμως δεν

περαστηκε σωστά και προσπαθώ να το συνδέσω

ξανα στο kies για να δω αν είναι όλα εντάξει αλλά

το κινητό δεν συνδέεται .το βάζω το καλώδιο και

προσπαθεί να συνδεθεί αλλά γράφει συνδέεται αλλά

τίποτα.καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να συνδεθει ?

σας ευχαριστώ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα παιδες!

Μετα απο αρκετο καιρο, το πηρα αποφαση και εγκατεστησα την v9 του Κυριλλου!

Εξαιρετικη δουλεια, ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος μεχρι τωρα.

Δεν ειμαι σιγουρος ομως πως μπορω να κανω το τελικο βημα στην v9.3? Κανω το Update ακριβως οπως και με τη ρομ? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδι που ξέρεις οτι δεν περάστηκε σωστά αν δεν σου συνδέεται ανοιζε το kies και πάτα αντιμετοπιση προβλημάτων συνδεσης χωρις να εχεις συνδεσει το κινητο με το kies αν και για καλο και για κακό κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων . αφού περάσεις τις επαφες στην κάρτα μνημης η καντες ενα backup μεσω Kies ........ ελπίζω να δουλέψει .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει καποιος αν το galaxy i5800 διαβαζει streaming videos στο ιντερνετ;;Γιατι εμενα δε μου τα ανοιγει..Αν οχι τοτε μηπως υπαρχει καποια βελτιωση που μπορουμε να κανουμε για να τα διαβαζει;;Στο κινητο φοραω το λογισμικο android 2.2
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα παιδες!

Μετα απο αρκετο καιρο, το πηρα αποφαση και εγκατεστησα την v9 του Κυριλλου!

Εξαιρετικη δουλεια, ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος μεχρι τωρα.

Δεν ειμαι σιγουρος ομως πως μπορω να κανω το τελικο βημα στην v9.3? Κανω το Update ακριβως οπως και με τη ρομ? Ευχαριστω

 

περνας το update.zip (μην το ξεζιπαρεις) στην καρτα μνημης του κινητου σου.Μετα πηγαινε στο recovery (πατημενο το κουμπι που κλεινεις το κινητο και επιλεγεις recovery) και κανεις update from sdcard :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει καποιος αν το galaxy i5800 διαβαζει streaming videos στο ιντερνετ;;Γιατι εμενα δε μου τα ανοιγει..Αν οχι τοτε μηπως υπαρχει καποια βελτιωση που μπορουμε να κανουμε για να τα διαβαζει;;Στο κινητο φοραω το λογισμικο android 2.2...εχω γραψει ξανα την ερωτηση αλλα μεχρι τωρα μαλλον δεν ηξερε κανεις...:wacko:
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

 

ψαχνω καρτα μνημης για το κινητακι στα 8gb.ποια να παρω τελικα?class 10?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

 

ψαχνω καρτα μνημης για το κινητακι στα 8gb.ποια να παρω τελικα?class 10?

Αν χρησιμοποιείς το hybrid2sd (δηλ κομμάτι της κάρτας ως εσωτερική μνήμη), θές όσο το δυνατόν πιο γρηγορη (τουλάχιστoν class6).

Απο κει και πέρα, όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα αναγκών (αποθήκευσης) και χρημάτων.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το hybrid2sd (δηλ κομμάτι της κάρτας ως εσωτερική μνήμη), θές όσο το δυνατόν πιο γρηγορη (τουλάχιστoν class6).

Απο κει και πέρα, όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα αναγκών (αποθήκευσης) και χρημάτων.

 

καλυτερη απο την 6 ειναι η 10?

 

διαβαζω σε καποια site που εχουν αναρτησει τις ταχυτητες απο τις καρτες που πουλανε και ειναι ολα αναποδα.στα πιο πολλα εχω δει την 10αρα σαν 10mb αναγνωση εγγραφη και εχω πετυχει 6αρες να φτανουν στα 21.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αποφασισα να βαλω και εγω custom rom στο galaxy αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τιποτα ως προς το πως θα το κανω!συγκεκριμενα θελω να βαλω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1230801

πρωτον να πω οτι εχω την εργοστασιακη καρτα μνημης,θα υπαρχει μεγαλο προβλημα οσο αφορα τις ταχυτητες και την χωρητικοτητα της?τι προετοιμασια χρειαζεται η καρτα ?(partitons Klp)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως κάνουμε προώθηση των κλήσεων; Σε 2.3 έχει επιλογή αλλά σε 2.2 δεν το βρίσκω.

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

περασα το Trial svox ariadne να δοκιμασω.

στην εκφωνηση μου κανει διακοπες στον ηχο σαν παρεμβολες .Εχει καννενας υποψη του τι παιζει?δοκιμασα να το περασω και στο τηλεφωνο (ηταν στην καρτα μνημης ) πειρξα ολες τις ρυθμισεις αλλα τιποτα.

καμια ιδεα??

 

Καλημέρα, πως κάνουμε προώθηση των κλήσεων; Σε 2.3 έχει επιλογή αλλά σε 2.2 δεν το βρίσκω.

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

 

 

ρυθμισεις- κλησεων-φωνητικη κληση-προωθηση κλησεων.

 

την 2.3??? που την βρηκες?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

περασα το Trial svox ariadne να δοκιμασω.

στην εκφωνηση μου κανει διακοπες στον ηχο σαν παρεμβολες .Εχει καννενας υποψη του τι παιζει?δοκιμασα να το περασω και στο τηλεφωνο (ηταν στην καρτα μνημης ) πειρξα ολες τις ρυθμισεις αλλα τιποτα.

καμια ιδεα??

 

Εχεις OC ή non-oc έκδοση?

Βαλε κάποιο widget και δες το φορτίο της CPU σου (0-100%).

Οταν είχα Non-OC το έκανε αυτό (διακοπές) πολύ συχνά...

 

@gkas1973: φίλε, σε ποιό galaxy αναφέρεσαι? Εμείς δεν έχουμε 2.3 (ακόμα τουλάχιστον...)

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...