Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θελεις δοκιμαζουμε καποια στιγμη να κανουμε ολη την διαδικασια μαζι

 

βεβαιως και να το ξαναδοκιμασουμε! μολις ετοιμασω της κινησεις που κανω το ανεβαζω...

 

Αν θελεις δοκιμαζουμε καποια στιγμη να κανουμε ολη την διαδικασια μαζι

 

 

recovery-miscellaneous-partition sdcard- 1gb - 0wb - reboot.. αυτες ειναι η κινησεις που κανω. μου δουλευει μονο στα 512mb, στο 1gb μου βγαζει ''damaged sd card'' και κανω φορματ για να την δει.

 

 

Έχει κανείς force close στις εφαρμογές με την v9.2??

 

ΥΓ: Astronaytis, ο οδηγός είναι υπέρτατος!!!

 

καλημερα! εμενα μου κανει συνεχεια και στο market, και στα μηνυματα... γενικοτερα σερνεται και με την 9.3 που εβαλα.τι κανουμε γιαυτο?

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Δοκίμασα εχθές πρώτη φορά να κάνω αναβάθμιση του κινητού μου στην Rom του Κύριλλου ακολουθώντας τις οδηγίες του astronayti.

Το πρόβλημα εμφανίστηκε νωρίς όταν το superoneclick σταματούσε στο 5ο βήμα, καθώς δεν έβρισκε μία βιβλιοθήκη. Το τρέχω σε windows 7 64-bit. Ψάχνοντας λίγο στο google είδα ότι και άλλος κόσμος είχε αυτό το πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση του superoneclick 2.2 και το αντιμετώπιζαν κατεβάζοντας την προηγούμενη έκδοση 2.1.

 

Πράγματι, με την έκδοση αυτή έτρεξε το πρόγραμμα. Στη συνέχεια με ρώτησε να βάλει το busybox και απάντησα ναι, παρόλα αυτά κόλλησε εκεί για πολύ ώρα χωρίς να κάνει τίποτα (porgram not responding). Το έκλεισα, είδα στο κινητό ότι υπάρχει superuser. Δοκίμασα να τρέξω το superoneclick ξανά και μου έγραψε ότι ήμουν root. Δοκίμασα να τρέξω το titanium, παρόλα αυτά χωρίς το busybox δεν μπορούσε να κάνει τίποτα (μου έλεγε ότι πρέπει να έχω την pro version για να το ενεργοποιήσει). Δοκίμασα και επανέλαβα τη διαδικασία κάνοντας πρώτα unroot το κινητό και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα.

 

Έχετε κάποια ιδέα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Δοκίμασα εχθές πρώτη φορά να κάνω αναβάθμιση του κινητού μου στην Rom του Κύριλλου ακολουθώντας τις οδηγίες του astronayti.

Το πρόβλημα εμφανίστηκε νωρίς όταν το superoneclick σταματούσε στο 5ο βήμα, καθώς δεν έβρισκε μία βιβλιοθήκη. Το τρέχω σε windows 7 64-bit. Ψάχνοντας λίγο στο google είδα ότι και άλλος κόσμος είχε αυτό το πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση του superoneclick 2.2 και το αντιμετώπιζαν κατεβάζοντας την προηγούμενη έκδοση 2.1.

 

Πράγματι, με την έκδοση αυτή έτρεξε το πρόγραμμα. Στη συνέχεια με ρώτησε να βάλει το busybox και απάντησα ναι, παρόλα αυτά κόλλησε εκεί για πολύ ώρα χωρίς να κάνει τίποτα (porgram not responding). Το έκλεισα, είδα στο κινητό ότι υπάρχει superuser. Δοκίμασα να τρέξω το superoneclick ξανά και μου έγραψε ότι ήμουν root. Δοκίμασα να τρέξω το titanium, παρόλα αυτά χωρίς το busybox δεν μπορούσε να κάνει τίποτα (μου έλεγε ότι πρέπει να έχω την pro version για να το ενεργοποιήσει). Δοκίμασα και επανέλαβα τη διαδικασία κάνοντας πρώτα unroot το κινητό και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα.

 

Έχετε κάποια ιδέα?

 

Ευχαριστώ.

 

Αν το μόνο πρόβλημα σου είναι αυτό που αναφέρεις που στην ουσία δεν μιλάμε για πρόβλημα απλά σε ενημερώνει ότι έχεις την free έκδοση του titanium η οποία έχει κάποιους περιορισμούς και το μόνο που σου λέει είναι ότι σε προτρέπει αν θες να αγοράσεις την pro έκδοση του titanium

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση astronayti!

 

Θα πρέπει επομένως να αγοράσω το titanium ? Δεν μου επιτρέπει διαφορετικά να ενεργοποιήσω το busybox από το titanium. Εναλλακτική λύση υπάρχει χωρίς να προβώ σε αγορά ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση astronayti!

 

Θα πρέπει επομένως να αγοράσω το titanium ? Δεν μου επιτρέπει διαφορετικά να ενεργοποιήσω το busybox από το titanium. Εναλλακτική λύση υπάρχει χωρίς να προβώ σε αγορά ?

 

Eχεις pm ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εμενα μου κανει συνεχεια και στο market, και στα μηνυματα... γενικοτερα σερνεται και με την 9.3 που εβαλα.τι κανουμε γιαυτο?

 

Απο προσωπικη εμπειρια μπορω να σου πω οτι αν η καρτα μνημης σου δεν ειναι class 6 και ανω......αδικα προσπαθεις.:(

Απ'οτι καταλαβα (και ας με διορθωσουν τα παιδια) η rom του Κύριλλου χρησιμοποιει μερος της καρτας σαν μνημη του τηλεφωνου.Αρα αν η καρτα ειναι αργη σου καθυστερει ολο το συστημα.....

Ειχα και εγω προβλημα με την 9.3 αλλα αγορασα 4gb class 6 και τωρα τρεχει ικανοποιητικα.Απλα ο browser του κινητου παρουσιαζει προβλημα...ετσι μπηκε στο τηλεφωνο ο opera.....και ολα οκ!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εμενα μου κανει συνεχεια και στο market, και στα μηνυματα... γενικοτερα σερνεται και με την 9.3 που εβαλα.τι κανουμε γιαυτο?

 

Απο προσωπικη εμπειρια μπορω να σου πω οτι αν η καρτα μνημης σου δεν ειναι class 6 και ανω......αδικα προσπαθεις.:(

Απ'οτι καταλαβα (και ας με διορθωσουν τα παιδια) η rom του Κύριλλου χρησιμοποιει μερος της καρτας σαν μνημη του τηλεφωνου.Αρα αν η καρτα ειναι αργη σου καθυστερει ολο το συστημα.....

Ειχα και εγω προβλημα με την 9.3 αλλα αγορασα 4gb class 6 και τωρα τρεχει ικανοποιητικα.Απλα ο browser του κινητου παρουσιαζει προβλημα...ετσι μπηκε στο τηλεφωνο ο opera.....και ολα οκ!!

ακριβώς, τα λες πολύ καλά.

H class 6 είναι πολύ φτηνή πλέον...

Μην ξεχνάς: ενεργοποιείς hybrid2sd, και supercharger!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επειδή βλέπω ότι εμφανίζονται αγγελίες εκεί που δεν πρέπει να το ξεκαθαρίσω...

 

Απαγορεύονται οι αγγελίες στο forum οπουδήποτε αλλού εκτός του buy&sell στο οποίο πρόσβαση έχουν μέλη με τουλάχιστον 150 post και 100 ημέρες εγγραφής.

 

Παρακαλώ όλους προς σεβασμό των κανονισμών με τους οποίους συμφωνήσατε κατά την εγγραφή σας στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια , μπορει να μου δωσει καποιος το apk απο την εφαρμογη ¨τα αρχεια μου¨

 

Απάντηση έχεις πάρει ήδη... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3883481#post3883481

 

Παρακαλώ να μην επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια θα ηθελα να κανω ρωτησω κατι σχετικα με το κινητο θα μπορουσα να εμπενα ιντερνετ απο με το κινητο απο το pc και αν ναι πως και κατι αλλο αυτο που εβγαλε η wind με 5 ευρω εχεις 500 mb κατι τετοιο ειναι απεριοριστα η τελιωνουν ? αναλογα με τα download που κανεις.. ? και που θα μπορουσα να βρω καλα hands free για το κινητο παρομοια με αυτα που εχει η συσκευασια ..:)

 

Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το κινητο πως θα μπορουσα να καθαριζω την οθονη και που θα μπορουσα να βρω μια καλη θηκη για να προστατευτει το κινητο πχ αμα πεσει κατω... :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το κινητο πως θα μπορουσα να καθαριζω την οθονη και που θα μπορουσα να βρω μια καλη θηκη για να προστατευτει το κινητο πχ αμα πεσει κατω... :)

 

Την οθόνη με ένα απλό βαμβακερό ύφασμα, τίποτε άλλο. Για θήκη προτείνω ανεπιφύλακτα την αγορά του ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια θα ηθελα να κανω ρωτησω κατι σχετικα με το κινητο θα μπορουσα να εμπενα ιντερνετ απο με το κινητο απο το pc και αν ναι πως και κατι αλλο αυτο που εβγαλε η wind με 5 ευρω εχεις 500 mb κατι τετοιο ειναι απεριοριστα η τελιωνουν ? αναλογα με τα download που κανεις.. ? και που θα μπορουσα να βρω καλα hands free για το κινητο παρομοια με αυτα που εχει η συσκευασια ..:)

 

Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το κινητο πως θα μπορουσα να καθαριζω την οθονη και που θα μπορουσα να βρω μια καλη θηκη για να προστατευτει το κινητο πχ αμα πεσει κατω... :)

 

Εγώ πήρα αυτή τη θήκη, βέβαια 2-3 ευρώ φθηνότερα γιατί την πέτυχα σε προσφορά. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αφού παρέχει πολύ καλή προστασία στο κινητό. Την οθόνη με ένα μαλακό πανί όπως είπε και ο φίλος από πάνω (εγώ χρησιμοποιώ πανί για γυαλιά ή πανί για οθόνες). Επίσης στα Jumbo μπορείς να βρεις πάμφθηνα screen protector (ζελατίνες) τα οποία τα κόβεις στο μέγεθος που θες (2-3 ευρώ το κουτί με 2 μεγάλα κ δύο μικρά). ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Δεν μπορώ να συνδεθώ με το galaxy μου σε ενα συγκεκριμένο μόντεμ για να μπώ στο ίντερνετ...

Εννοώ οτι μπαίνω σε κάθε άλλο μόντεμ εκτός απο αυτό...το πρόβλημα βρίσκεται στο μόντεμ ή στο κινητό ??

Εάν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει...Ευχαριστώ

 

Το μοντέλο του μόντεμ είναι ΒaudTec...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Δεν μπορώ να συνδεθώ με το galaxy μου σε ενα συγκεκριμένο μόντεμ για να μπώ στο ίντερνετ...

Εννοώ οτι μπαίνω σε κάθε άλλο μόντεμ εκτός απο αυτό...το πρόβλημα βρίσκεται στο μόντεμ ή στο κινητό ??

Εάν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει...Ευχαριστώ

 

Το μοντέλο του μόντεμ είναι ΒaudTec...

 

Μήπως το μόντεμ εχει πρότυπο ασφαλείας wpa?? Αν ναι δοκιμασε να το κάνεις από τη σελίδα ρυθμίσεων του wpa2.. Οταν λες ότι δε μπορείς να συνδεθείς εννοείς ότι του βάζεις τον κωδικό και κάνει αποσύνδεση?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο forum. Λοιπόν έχω ένα θεματάκι όσον αφορά την εφαρμογή ''Go Launcher Ex'' η οποία είναι διαθέσιμη στο androit market. Κάνω εγκατάσταση κανονικά και την τρέχω. (Το κινητό αυτό έχει τα δυο πλαϊνά κουμπιά και ένα στη μέση.) Όταν λοιπόν πατάω το μεσαίο αντί να με βγάλει στην αρχική οθόνη όπου θα δω τα εικονίδια από το καινούριο μου theme βλέπω την αρχική οθόνη όπως θα ήταν χωρίς το''Go Launcher Ex'' .. Αυτό άρχισε να γίνεται μια μέρα που ενώ πάτησα το μεσαίο κουμπί, μου έβγαλε 2 επιλογές, 1)να μεταβώ στην αρχική οθόνη του ''Go Launcher Ex'' 2)να μεταβώ στην αρχική οθόνη χωρίς το θέμα..Όμως εγώ καταλάθος πάτησα την επιλογή 2)(να μεταβώ στην αρχική οθόνη χωρίς το θέμα) και από εκείνη τη στιγμή όταν πατάω το μεσαίο κουμπί, η εφαρμογή απενεργοποιείται.

Η ερώτηση μου είναι, μήπως ξέρετε κάποια ρύθμιση της εφαρμογής ωστε να παραμένει ενεργοποιημένη όποιο κουμπί και να πατάω..

Ελπίζω να τα έγραψα κατανοητά, Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατέβασε και εγκατέστησε από το market την εφαρμογή Home Switcher και επέλεξε ως default τον launcher που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και εγκατέστησε από το market την εφαρμογή Home Switcher και επέλεξε ως default τον launcher που θέλεις.

 

ή μπορείς να το κάνεις μεσω του Home Smack ή και χειροκίνητα..

Πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογων , βρίσκεις το GoLauncher και κάνεις Διαγραφή Προεπιλογών (ή κάτι τέτοιο, delete default in english) και αν ξαναπατήσεις το μεσαίο κουμπί θα σου ξαναβγάλει την δυνατότητα να επιλέξεις launcher.. :D

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το κάνω με το ''Home Switcher'' με τον άλλον τρόπο..δεν μπόρεσα γιατί η επιλογή ''Διαγραφή Προεπιλογών'' δεν ήταν εφικτή.. Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!:D:D:D:D:D:D:D

 

λοιποον...εκανα αυτο που ειπες..οπως εγραψα και στο προηγουμενο σχολιο αλλα τώρα το μεσαιο κουμπι κολλάει:///

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

ή μπορείς να το κάνεις μεσω του Home Smack ή και χειροκίνητα..

Πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογων , βρίσκεις το GoLauncher και κάνεις Διαγραφή Προεπιλογών (ή κάτι τέτοιο, delete default in english) και αν ξαναπατήσεις το μεσαίο κουμπί θα σου ξαναβγάλει την δυνατότητα να επιλέξεις launcher.. :D

 

Επειδη η προεπιλογη δεν εχει γινει στον Go launcher αλλα στον default launcher ,το σωστο ειναι να πας

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογων και στην καρτελα "ολα" θα βρεις την εφαρμογη Αρχικη οθονη...

η στα αγγλικα Home.Εκει πρεπει να κανεις Διαγραφή Προεπιλογών.Τωρα για την εγαρμογη home swicher δεν ξερω να σου πω..δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε...

Μηπως αυτη σου απενεργοποιησε το μεσαιο κουμπι? Τι εννοεις κολλαει?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και πάλι πολύ. Πήγα στο Home Switcher όρισα ως default το Go Launcher Ex και μετά με εβγαλε σε μια επιλογή όπου έλεγα να διαγραψω τις προεπιλογές...πάτησα εντάξει και μετά με έβγαλε στο ''HOME'' όπου πάτησα ''διαγραφή προεπιλογών'' και τώρα είμαι κομπλέ:D:D Κάτι άλλο τώρα..θέλω να βάλω εφαρμογές στην αρχική οθόνη..όπως ρολόι.. ψάχνω στο adroit market αλλά δεν βρίσκω τίποτε..έχετε να προτείνεται κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και πάλι πολύ. Πήγα στο Home Switcher όρισα ως default το Go Launcher Ex και μετά με εβγαλε σε μια επιλογή όπου έλεγα να διαγραψω τις προεπιλογές...πάτησα εντάξει και μετά με έβγαλε στο ''HOME'' όπου πάτησα ''διαγραφή προεπιλογών'' και τώρα είμαι κομπλέ:D:D Κάτι άλλο τώρα..θέλω να βάλω εφαρμογές στην αρχική οθόνη..όπως ρολόι.. ψάχνω στο adroit market αλλά δεν βρίσκω τίποτε..έχετε να προτείνεται κάτι;

 

Κανε αναζήτηση στο market για analogic η digital clocks. Θα βρεις παρα πολλά

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...