Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ρε 2.2 ειναι αλλα ρε τα αλλα κινητα εχουν sto tethering απο κατω wifi portable hot spot ?:D πως γινεται :)

 

Όταν λες άλλα κινητά εννοείς άλλες συσκεύες σαν τη δικιά μας ή άλλα μοντέλα; Στο δικό μου από όταν πέρασα 2.2 εκεί ήταν. Τέλοσπάντων μια φορά wifi hotspot έχει, όπου και αν το έχει στις ρυθμίσεις!!!

 

Sent from my Kyrillos13 Galaxy 3 v8.1 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.. θελω να ρωτησω πως μπορω να παρω τις εφαρμογες μου απο το galaxy 3 γιατι εχω αλλαξει γαλαξια και δεν θελω να τις χασω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. θελω να ρωτησω πως μπορω να παρω τις εφαρμογες μου απο το galaxy 3 γιατι εχω αλλαξει γαλαξια και δεν θελω να τις χασω?

 

Κατέβασε από το market το Titanium Backup.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται root? επειδη θελω να πουλησω μετα την συσκευη βγαζω την καρτα μνημης κανω ενα reset και ειμαι ετοιμος η΄ πρεπει να κανω και κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το flash player: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18446002 Είναι μια μονταρισμένη έκδοση που δουλεύει στο κινητό μας :)

 

(εύγε για το avatar ;) :luck: )

Εγκαθίσταται αλλά δεν παίζει.

Φταίει ίσως ότι έχω τη stock ROM ή ότι είμαι στο όριο

της εσωτερικής μνήμης (χάθηκε να έβαζαν λίγη παραπάνω; :whip: )

 

Στην ROM που έχεις περασμένη πως συμπεριφέρεται το Skype;

Edited by johnroberts
παράθεση
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται root? επειδη θελω να πουλησω μετα την συσκευη βγαζω την καρτα μνημης κανω ενα reset και ειμαι ετοιμος η΄ πρεπει να κανω και κατι αλλο?

 

Ναι χρειάζεται root. Δε γνωρίζω αν με το reset "ξεrootάρεται" η συσκευή. Νομίζω πρέπει να χρησιμοποιήσεις το εργαλείο με το οποίο έκανες το root (πχ SuperOneClick) για να το αφαιρέσεις. Μετά reset και φορμάτ την sd και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειάζεται root. Δε γνωρίζω αν με το reset "ξεrootάρεται" η συσκευή. Νομίζω πρέπει να χρησιμοποιήσεις το εργαλείο με το οποίο έκανες το root (πχ SuperOneClick) για να το αφαιρέσεις. Μετά reset και φορμάτ την sd και είσαι εντάξει.

Δεν ξερουτάρει με RESET!

Ο πιο εύκολος τρόπος, από το ίδιο προγραμμα που έκανε root. (αλλιώς πρέπει να ξέρεις τι να σβήσεις)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κινητο μου δεν μπορει να συνδεθει με το KIES υπαρχει καποιος τροπος να περσω τις επαφες μου που ειναι αποθηκευμενες σε μορφη .spb;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εμενα το κινητό έχει κλείδωση και μου ζητά να βάλω των λογαριασμό google μου αλλά στο πληκτρολόγιο μου δεν μου γυρνά στα αγγλικά ετσι δεν μπορώ να των καταχωρήσω γνωρίζει κανείς κάτι? γιατι δεν μου αλλάζει και γλώσσα και δεν μπορώ να πάω πουθενά αλλού ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πως να συνδέσω το GALAXY 3 με usb στον υπολογιστή??? βάζω το καλώδιο και δεν μου το βγάζει στον υπολογιστή..... θέλει κανένα πρόγραμμα?? Παρακαλώ help xD
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις εγκαταστησει μια φορα το kies για να περασει τους drivers μεσα στο συστημα. Απο εκει και περα δοκιμασε αν βαλεις το κινητο σαν συσκευη usb ισως το λειτουργησει και διαβασει την καρτα μνημης σου...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πως να συνδέσω το GALAXY 3 με usb στον υπολογιστή??? βάζω το καλώδιο και δεν μου το βγάζει στον υπολογιστή..... θέλει κανένα πρόγραμμα?? Παρακαλώ help xD

ρυθμίσεις/ασυρματη επικοινωνία/ρυθμίσεις USB

εκεί βαλε τον τρόπο που θέλεις για να επικοινωνήσεις

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αναβαθμίσω το κινητό μου με κάποια έκδοση του Κύριλλου.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ξανακάνει τη διαδικασία.

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει ένας αναλυτικός οδηγός.

Επίσης επειδή έχω χάσει το μέτρημα που μπορώ να βρω τη ποιο πρόσφατη (σταθερή) έκδοση του Κύριλλου; (Ποια είναι αυτή;)

 

Σας ευχαριστώ.

 

ΥΓ: από λογισμικό έχω την original έκδοση 2,2 περασμένη μεσω kies

Edited by nurse
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αναβαθμίσω το κινητό μου με κάποια έκδοση του Κύριλλου.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ξανακάνει τη διαδικασία.

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει ένας αναλυτικός οδηγός.

Επίσης επειδή έχω χάσει το μέτρημα που μπορώ να βρω τη ποιο πρόσφατη (σταθερή) έκδοση του Κύριλλου; (Ποια είναι αυτή;)

 

Σας ευχαριστώ.

 

ΥΓ: από λογισμικό έχω την original έκδοση 2,2 περασμένη μεσω kies

 

Όλα αυτά που θες βρίσκονται εδώ. Η διαδικασία είναι ιδιαίτερα απλή, αλλά χρειάζεται προσοχή. Αρχικά μπορείς να δεις τι σου προσφέρει (features) και στην συνέχεια έχει κάποιες οδηγίες που θα σε βοηθήσουν. Την κατεβάζεις από το 2ο ποστ (κατέβασε την v8 NON-OC και βάλτη και μετά την v8.1 που μπαίνει με ένα διαφορετικό τρόπο). Μόλις την φλασάρεις και εντοπίσεις πρόβλημα ή έχεις απορία για κάτι δες εδώ, και αν δεν σε καλύψει ρωτάς εδώ :) Καλό φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα πήγαν καλά.

Ελληνικά δεν υπάρχουν απ' ότι είδα πέρα από το πληκτρολόγιο της samsung (δεν με πειράζει)

Οδηγίες για να περάσω την έκδοση 8,1 που θα βρω; Το αρχείο το βρήκα στο πιο πάνω λινκ.

Επίσης υπάρχει αδυναμία συγχρονισμού με τις επαφές στο gmail. Η εφαρμογή κρασάρει στην έκδοση 8.0... Τι πρέπει να κάνω;

 

Για την εγκατασταση της 8,1 θα πρεπει να βαλεις το αρχειο zip στην καρτα μνημης και μετα απο το recovery (πατημενο το button off στο κινητο επιλεγεις recovery) θα κανεις install from sd και θα επιλεξεις το zip.

μην ξεχασεις να κανεις wipe data!(θα χασεις τα αρχεια σου οποτε καλο θα ηταν να κανεις και ενα back up πριν).

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε μήπως κανένα link για να κατεβάσω το kies(το πρόγραμμα που είπατε) για το GALAXY 3 θα σας ήμουν ευγνώμων....

Ευχαριστώ...:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατασταση της 8,1 θα πρεπει να βαλεις το αρχειο zip στην καρτα μνημης και μετα απο το recovery (πατημενο το button off στο κινητο επιλεγεις recovery) θα κανεις install from sd και θα επιλεξεις το zip.

μην ξεχασεις να κανεις wipe data!(θα χασεις τα αρχεια σου οποτε καλο θα ηταν να κανεις και ενα back up πριν).

 

Με μια πρώτη ματιά όλα πήγαν καλά. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Απορώ γιατί δεν αναβάθμισα νωρίτερα!!!!

Υπάρχουν μερικά κωλύματα αλλά νομίζω ότι είναι λόγο αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε μήπως κανένα link για να κατεβάσω το kies(το πρόγραμμα που είπατε) για το GALAXY 3 θα σας ήμουν ευγνώμων....

Ευχαριστώ...:) :) :)

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I5800DKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό τον καιρό που έχω το τηλέφωνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wi-fi. Κάθε 5-10 λεπτά χάνει την επικοινωνία με το ρούτερ μου και χρειάζεται απ το κινητό να το κλείνω και να το ανοίγω ώστε να το ξαναβρίσκει. Θεώρησα πως είναι κάποιο hardware θέμα του τηλεφώνου μιας και με αυτό το ρούτερ (Thompson TG585 v8), δουλεύουν απρόσκοπτα και άλλα κινητά και ασύρματες συσκευές.

 

Όμως τις προάλλες σε κάποιο φιλικό σπίτι με ένα παρόμοιο μοντέλο ρούτερ (Thompson TG585 v7 και με παλαιό firmware) το τηλέφωνό μου δούλεψε όλη την ώρα χωρίς να χάσει σήμα.

 

Τι στο καλό μπορώ να ρυθμίσω στο δικό μου ρούτερ;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό τον καιρό που έχω το τηλέφωνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wi-fi. Κάθε 5-10 λεπτά χάνει την επικοινωνία με το ρούτερ μου και χρειάζεται απ το κινητό να το κλείνω και να το ανοίγω ώστε να το ξαναβρίσκει. Θεώρησα πως είναι κάποιο hardware θέμα του τηλεφώνου μιας και με αυτό το ρούτερ (Thompson TG585 v8), δουλεύουν απρόσκοπτα και άλλα κινητά και ασύρματες συσκευές.

 

Όμως τις προάλλες σε κάποιο φιλικό σπίτι με ένα παρόμοιο μοντέλο ρούτερ (Thompson TG585 v7 και με παλαιό firmware) το τηλέφωνό μου δούλεψε όλη την ώρα χωρίς να χάσει σήμα.

 

Τι στο καλό μπορώ να ρυθμίσω στο δικό μου ρούτερ;

Kαι ενα φιλος μου επαθε το ίδιο, με HTC κινητό. Αυτό που έκανε, (ειχε Forthnet συνδεση) μπήκε στο site της forthnet, οπου αναφέρεται το πρόβλημα του νεου ρουτερ και έκανε firmware update στο ρουτερ και διορθωθηκαν όλα.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τελευταίο firmware στο ρούτερ
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τελευταίο firmware στο ρούτερ

 

ξαναπερασε το μηπως και λυθει το προβλημα σου!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας πανω σε κατι.

Το κινητο μου εχει την official 2.2 απο Kies και θελω να βαλω την custom rom του Κυριλλου, την τελευταια που βγηκε, γιατι εχω ακουσει οτι το κινητο γινεται "πυραυλος".

Θα μπορουσε καποιος να μου τι πρεπει να κανω. Με απλες οδηγιες και κατανοητες αν γινεται.

Επισης, θελω να κανω partition της καρτας μνημης ωστε να πηγαινουν εκει οι εφαρμογες.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Πετρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας πανω σε κατι.

Το κινητο μου εχει την official 2.2 απο Kies και θελω να βαλω την custom rom του Κυριλλου, την τελευταια που βγηκε, γιατι εχω ακουσει οτι το κινητο γινεται "πυραυλος".

Θα μπορουσε καποιος να μου τι πρεπει να κανω. Με απλες οδηγιες και κατανοητες αν γινεται.

Επισης, θελω να κανω partition της καρτας μνημης ωστε να πηγαινουν εκει οι εφαρμογες.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Πετρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3829139#post3829139 :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση. Τις διαβασα αλλα θα ηθελα να μου λυσεις καποιες αποριες ή εσυ ή οποιος αλλος συμφορουμιτης γνωριζει.

1. Το κινητο ποτε θα το συνδεσω με τον υπολογιστη γιατι φανταζομαι εκει που πρεπει να επιλεξεις καποια πραγματα απο το Odin υποθετω οτι τα επιλεγεις απο τον υπολογιστη.

2. Το partition της SD το κανω αφου βαλω τη ρομ? Αν οχι ποτε πρεπει να το κανω?

3. Το κινητο θα χρειαστει να το κανω ροοτ? Αν ναι δεν εχω προβλημα. Α και κατι που δεν γνωριζω. Μπορω μετα να το "ξε-ρουταρω"?

Αυτα προς το παρον.

 

Ευχαριστω και παλι,

Πετρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...