Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει σχέση η ROM, το Κies δεν συνδέεται αν έχεις το USB debugging τικαρισμένο. Απλά ξετίκαρέ το.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας φίλοι,

μόλις απόκτησα το Galaxy 3 και αυτή είναι η πρώτη μου επαφή με Android.

Επειδή λόγω ηλικίας δεν μπορώ να διαβάσω 200 και κάτι σελίδες μήπως βρώ την απάντηση, αν μπορεί κάποιος έμπειρος ας με βοηθήσει.

Προσπαθώ να μπώ στο μάρκετ, οπότε μου ζητάει να ρυθμίσω τον λογαριασμό μου στο Google.

Το πρόβλημα είναι οτι, είτε προσπαθήσω να δημιουργήσω λογαριασμό, είτε να συνδεθώ με ένα gmail που ήδη έχω, κάνει προσπάθεια να επικοινωνήσει με το Google και μου βγάζει πάντα την ίδια απάντηση, οτι δεν μπορεί να δημιουργήσει αξιόπιστη σύνδεση μέσω αυτού του διακομιστή.

Δεν καταλαβαίνω τι φταίει, τι πρέπει να ρυθμίσω;

Εχω συμβόλαιο Vodafone, αλλά χρησιμοποιώ το wi-fi του σπιτιού μου (conn-x) για να μήν χρεώνομαι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Τι firmware έχεις? (android 2.1 ή 2.2?) Εμένα μου φαίνονται μια χαρά! Μπορείς να κατεβάσεις άλλον player από το μαρκετ (songbird, winamp κ.α.)

 

εχω την 5,5

επισης ξερει κανεις αν υπαρχει ρυθμιση ωστε η οθονη να μην κλειδωνει πολυ γρηγορα??

και ενα τελευταιο ρε παιδια

ειμαι με wifi και με ανοικτο το tapatalk. Δεχομαι εισερχομενη κληση το κινητο δονειται σβηνει η οθονη και μεχρι να ανοιξει η οθονη της κλησης εχει περασει τοση ωρα που τελικα βγαινει αναπαντητη. Τυχαιο?

μηπως να ξαναφλασαρω την ιδια?

μηπως να ξαναφλασαρω overclocked ROM μπας και βελτιωθει ?

 

Επισης γινεται το αναπoδο του tetherng?δηλαδη με USB συνδεση να παιρνει το κινητο internet απο το pc??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εχω την 5,5

επισης ξερει κανεις αν υπαρχει ρυθμιση ωστε η οθονη να μην κλειδωνει πολυ γρηγορα??

 

Πας ρυθμίσεις>αναπαραγωγή και εμφάνιση και μετά εκεί που λέει λήξη χρονικού ορίου οθόνης.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. εχω πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ λόγω τρελής δουλειάς και διαβάζω ότι έχουν γίνει φοβερές αλλαγες!

 

για να καταλάβω,έχει βγει επίσημη έκδοση 2.2? από kies θα την βάλουμε?

 

για να βάλω την τελευταία του κυρίλλου 5.6 πρέπει να εχω κάποια άλλη έκδοση πρώτα ή με την μαμισια είμαι οκ?

 

και κάτι τελευταίο.εχω εγκατεστημένο το apn on off. ακόμη κ όταν είναι κλειστό,αν κάποιος μου στείλει mms το λαμβάνω αμέσως. σήμερα παρότι πήρα ένα δεν μπορούσα να απαντήσω,δεν έφευγε! το είχα πάθει και πριν 2 μηνεσ και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (σε ευχαριστώ αστροναύτη για την βοήθεια με αυτό τότε!).

 

ξέρετε τι μπορεί να φταίει κ μου δείχνει συνέχεια αποστολή?

 

ευχαριστώ ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αναπαραγωγή αρχείων divx με τον μαμισιο player αντιμετωπίσω το γνωστό πρόβλημα μη συγχρονισμού εικόνας-ήχου. Υπάρχει κάποιος άλλος player απο market που να παίζει σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το. mobo player. ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος. Διαβαζει κ srt υποτιτλους οποτε ειναι μια χαρα. Δν παρατηρησα καποιο προβλημα συγχρονισμου. Θα το βρεις στο market.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το. mobo player. ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος. Διαβαζει κ srt υποτιτλους οποτε ειναι μια χαρα. Δν παρατηρησα καποιο προβλημα συγχρονισμου. Θα το βρεις στο market.

Ευχαριστω φιλε, θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις>αναπαραγωγή και εμφάνιση και μετά εκεί που λέει λήξη χρονικού ορίου οθόνης.

 

το κανα κι ομως δεν αλλαξε κατι

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το Galaxy 3 και έχω την απορία:

Το wi-fi δουλεύει αυτόματα μόλις το κινητό μου συνδεθεί σε αυτό ενώ όλες τις υπόλοιπες ώρες δουλεύει το GSM (δηλαδή η σύνδεση internet μέσω του δικτύου μου);

Ο λόγος που ρωτάω είναι για να καταλάβω αν οι εφαρμογές που λειτουργούν στο παρασκήνιο κατεβάζουν συνεχώς δεδομένα (και με χρεώνουν!) όταν είμαι εκτός δικτύου wi-fi. Αν ναι, υπάρχει τρόπος να πω στη συσκευή μου (ή στις εφαρμογές) να ενημερώνονται μόνο όταν βρίσκεται εντός δικτύου wi-fi;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το κανα κι ομως δεν αλλαξε κατι

 

Αυτο που χρειαζομαι ειναι να μην σβηνει η οθονη κατα την διαρκεια της κλήσης. Δεδομένου ότι η κληση δεν τερματίζεται με hardwear κουμπί και της καθυστερησης του κινητου να ξανααναψει η οθονη μετα την κληση πολλες φορες μενει η γραμμη ανοικτη.

Στο ολο μπερδεμα συμβαλει και ο αισθητηρας κινησης, που δεν εχω βρει πως μπορω να τον καλιμπρπαρω, μιας και δεν αντιλαμβανεται εγκαιρα τη θεση του τηλεφωνου.

Αρα :

μηπως υπαρχει καποιο .apk που να απενεργοποιεί το σβησιμο της οθονης που γινεται απο τους αισθητηρες κινησης και φωτος αν δεν κανω λαθος?

ή μήπως υπαρχει ρυθμιση να μην σβηνει η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης?

και τελικα μπορουμε να καλιμπραρουμε τον αισθητηρα κινησης??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το Galaxy 3 και έχω την απορία:

Το wi-fi δουλεύει αυτόματα μόλις το κινητό μου συνδεθεί σε αυτό ενώ όλες τις υπόλοιπες ώρες δουλεύει το GSM (δηλαδή η σύνδεση internet μέσω του δικτύου μου);

Ο λόγος που ρωτάω είναι για να καταλάβω αν οι εφαρμογές που λειτουργούν στο παρασκήνιο κατεβάζουν συνεχώς δεδομένα (και με χρεώνουν!) όταν είμαι εκτός δικτύου wi-fi. Αν ναι, υπάρχει τρόπος να πω στη συσκευή μου (ή στις εφαρμογές) να ενημερώνονται μόνο όταν βρίσκεται εντός δικτύου wi-fi;

ευχαριστώ

 

Apn on off wigdet στο android market .Κατεβασε το και εγκατεστησε το.Βγαλε widget στην οθονη σου και απενεργοποιεις οποτε εσυ θες την συνδεση σου στο δικτυο ωστε να μην χρεωνεσαι παρα την θεληση σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Νέος κάτοχος κι εγώ του του τηλεφώνου και το ψάχνω ακόμα...

Έχω διαβάσει αρκετές από τις σελίδες του νήματος και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

 

Μπορώ να περάσω την Froyo χωρίς να περάσω custom rom?

 

(Αν η ερώτηση είναι χαζή, δείξτε κατανόηση, είμαι εντελώς newbας... :O)

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Νέος κάτοχος κι εγώ του του τηλεφώνου και το ψάχνω ακόμα...

Έχω διαβάσει αρκετές από τις σελίδες του νήματος και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

 

Μπορώ να περάσω την Froyo χωρίς να περάσω custom rom?

 

(Αν η ερώτηση είναι χαζή, δείξτε κατανόηση, είμαι εντελώς newbας... :O)

 

Φυσικα αλλα χανεις την εγγυηση αφου δεν ειναι η επισημη 2,2

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια πληροφορια για την επισημη;

 

Sent from my phone using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια πληροφορια για την επισημη;

 

Sent from my phone using Tapatalk

 

Και περιμενουμε ,περιμενουμε,περιμενουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα αλλα χανεις την εγγυηση αφου δεν ειναι η επισημη 2,2

 

Τι ακριβώς εξυπηρετεί η custom rom?

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εξυπηρετεί η custom rom?

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Ειναι βελτιωμενη απο εφαρμογες γραφικα και ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

Και περιμενουμε ,περιμενουμε,περιμενουμε......

 

Χιτσκοκικό θρίλερ έχει καταλήξει :confused:

 

Μέχρι και τα εγχειρίδια χρήστη έχουν βγάλει στις "αναβαθμισμένες" εκδόσεις

για να ανεβάσουν το σασπένς... :p

(εδώ... πάνω στα εγχειρίδια χρήστη)

 

(Το Froyo_Cyprus, σεφταλιές έχει;;; :lol:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακομα μια ερωτησουλα σχετικά με τα μυνηματα στο galaxy

ερωτηση 3582

Στην εφαρμογη email (οχι gmail) αν σβησω ενα mail χανεται ή τα κραταει σε καποιο φακελο?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Πως γίνεται να έχω επιλογή αλλαγής γλώσσας πάνω στο πληκτρολόγιο;

 

συρε το χερι σου απο κατω προς τα πανω (πανω στο πληκτρολογιο)

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία δεν σβήνει η οθόνη όταν φορτίζει. Παραμένει αναμένη, από που το κλείνω αυτό;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...