Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα δυστυχως,οχι,δεν μου το βγαζει το ς,πουθενα....που το εχουν κρυμμενο πια!!!!!:p

 

Εννοείς σε 3x4 πληκτρολόγιο; Δυστυχώς δεν έχει ς εκεί, μας έχει ρίξει η Sammy. Στο qwerty όμως έχει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλημέρα.

Παρέλαβα εχθές το τηλ: απο το σέρβις αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα απο το μάρκετ μου λέει συνέχεια :ανεπιτυχής λήψη...

έβγαλα έξω και την micro sd αλλά τα ίδια ξέρεις κανείς τι μπορώ να κάνω????

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει εδώ και ένα μήνα σε 2.2 και ενώ όλα είναι σουπερ παρατηρώ ότι έχει μειωθεί ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας από 2,5 μέρες σε 1. Δεν έχω αλλάξει την χρήση καθόλου.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι εκει που σου δείχνει που καταναλώθηκε η μπαταρία είναι έχει συνεχώς ''προβολή'' με πάνω απο 50% κάθε φορα. (ενω με την μαμισια εκδοση ειχε ελαχιστυο ποσοστο).Έχω την φωτεινότητα στο πιο χαμηλό όπως πάντα και τον χρόνο που κλεινει η οθόνη στα 15 δευτερολεπτα. Τι άλλο μπορεί να φταίει?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει εδώ και ένα μήνα σε 2.2 και ενώ όλα είναι σουπερ παρατηρώ ότι έχει μειωθεί ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας από 2,5 μέρες σε 1. Δεν έχω αλλάξει την χρήση καθόλου.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι εκει που σου δείχνει που καταναλώθηκε η μπαταρία είναι έχει συνεχώς ''προβολή'' με πάνω απο 50% κάθε φορα. (ενω με την μαμισια εκδοση ειχε ελαχιστυο ποσοστο).Έχω την φωτεινότητα στο πιο χαμηλό όπως πάντα και τον χρόνο που κλεινει η οθόνη στα 15 δευτερολεπτα. Τι άλλο μπορεί να φταίει?

Βαλε 5.6 και θα δεις... ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!

:cool::cool:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

Παρέλαβα εχθές το τηλ: απο το σέρβις αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα απο το μάρκετ μου λέει συνέχεια :ανεπιτυχής λήψη...

έβγαλα έξω και την micro sd αλλά τα ίδια ξέρεις κανείς τι μπορώ να κάνω????

 

Καμιά βοήθεια βρε παιδιά καποιος που να γνωρίζει???

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το i5800 ή το s5570 αλλά προτιμώ το πρώτο όμως είναι προαπαιτούμενο για μένα να βγει η έκδοση 2.2.

 

Ξερεις κανένας πότε περίπου θα βγεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το i5800 ή το s5570 αλλά προτιμώ το πρώτο όμως είναι προαπαιτούμενο για μένα να βγει η έκδοση 2.2.

 

Ξερεις κανένας πότε περίπου θα βγεί?

 

Καλησπέρα,

 

Η 2.2 υπάρχει και στα 2 κινητά που αναφέρεις. (Στο i5800 βέβαια είναι beta ακόμα). Εν πάση περιπτώσει, προτείνω να αγοράσεις το Samsung Galaxy Gio S5660 που είναι πιο ωραίο από το s5570. Επίσης το s5570 και το s5660 θα πάρουν 2.2 σε λίγο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πέρασα την 2.2 εχθές σύμφωνα με τις οδηγίες του astronaytis (πολύ καλή δουλειά έχει κάνει και με την βοήθειά του έγιναν όλα πολύ εύκολα...) αλλά το κινητό δεν έχει πλέον τις ρυθμίσεις για το ΑΡΝ .........

Ξέρετε που μπορώ να τις βρω????????

Μην πάνε χαμένα τα δωρεάν 300 ΜΒ που έχω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πέρασα την 2.2 εχθές σύμφωνα με τις οδηγίες του astronaytis (πολύ καλή δουλειά έχει κάνει και με την βοήθειά του έγιναν όλα πολύ εύκολα...) αλλά το κινητό δεν έχει πλέον τις ρυθμίσεις για το ΑΡΝ .........

Ξέρετε που μπορώ να τις βρω????????

Μην πάνε χαμένα τα δωρεάν 300 ΜΒ που έχω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δοκίμασε αυτό http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πέρασα την 2.2 εχθές σύμφωνα με τις οδηγίες του astronaytis (πολύ καλή δουλειά έχει κάνει και με την βοήθειά του έγιναν όλα πολύ εύκολα...) αλλά το κινητό δεν έχει πλέον τις ρυθμίσεις για το ΑΡΝ .........

Ξέρετε που μπορώ να τις βρω????????

Μην πάνε χαμένα τα δωρεάν 300 ΜΒ που έχω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote

 

 

Φίλε μου έβαλες και τη ρομ 5.5?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το θεμα αυτο το χω με την 5,5 που περασα χτες. Την 2,2 δε τη δουλεψα καθόλου

Ενω στις ρυθμίσεις- ασυρματα-δικτυα κινητης-ονοματα σημείων προσβασης μου δειχνει 3 πακετα ρυθμίσεων της vodafone

1. Το Χρηση δεδομενων πακετ ενω το τικαρω δε παραμενει τικαρισμενο

2. Απο το μενου επιλογες τηλεφωνου (με το Powerbutton) η επιλογη λειτουργία δικτυου ειναι οκ

 

Τι παει στραβα και δε συνδεεται????? :(

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εγκαταστήσω μόνο το I5800XENJP1 χωρίς κάποια rom ή root, θα έχω κανονικα τα android 2.2 froyo στα ελληνικά σαν να έκανα αναβάθμιση μέσω kies?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το θεμα αυτο το χω με την 5,5 που περασα χτες. Την 2,2 δε τη δουλεψα καθόλου

Ενω στις ρυθμίσεις- ασυρματα-δικτυα κινητης-ονοματα σημείων προσβασης μου δειχνει 3 πακετα ρυθμίσεων της vodafone

1. Το Χρηση δεδομενων πακετ ενω το τικαρω δε παραμενει τικαρισμενο

2. Απο το μενου επιλογες τηλεφωνου (με το Powerbutton) η επιλογη λειτουργία δικτυου ειναι οκ

 

Τι παει στραβα και δε συνδεεται????? :(

 

Αν έχεις Vodafone συμβόλαιο πήγαινε ρυθμίσεις ασύρματη επικοινωνία δίκτυα κινητής ονόματα σημείων πρόσβασης μπεs μέσα στο πρώτο πακέτο και άλλαξε το apn σε internet.vodafone.gr.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θερμη παρακληση προς τους γκουρου αυτου του ποστ: Μηπως ειναι ωρα για ενα τουτοριαλ σε βιντεακι σε ενοτητες ροοτ, φλασαρισμα, απαραιτητες ρυθμησεις ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια ξερει κανεις αμα το samsung galaxy 3 υπαρχει καπια εφαρμογη η προγραμα για τηλεωραση εληνικη να υπαρχουν τα εληνικα καναλια παρακαλω πειτε μου:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βασικα δεν εχω χακαρει το κιν μου. Θα μπορουσα κατευθειαν να βαλω την 5,6 η πρεπει να το παω σταδιακα? και που θα μπορουσα να την βρω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, δοκίμασε τις παρακάτω ρυθμίσεις (για android 2.1)

 

 

From your phone dialer type *#*#1472365#*#*- This will bring up the secret GPSSetup2 application.

 

Settings\Parameter Settings\Address\Server Type: 1x MPC

 

Settings\Parameter Settings\Position mode: option3

 

Settings\Fix Request Settings\Session Operation: Standalone

 

Settings\Fix Request Settings\Server Option: Local

 

gpsOne XTRA\Xtra Enable: Enable

 

 

After the following steps: Save the settings by exiting and then turn off and on your phone.

 

After this: use*#*#1472365#*#* and again enter GPSSetup2 application.

 

Enter: Commands/TTFF test and press start test. It will run the test 5 times. Exit the application.

 

Κυριλλε οι παραπάνω ρυθμίσεις είναι και για Froyo ή οχι???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βασικα δεν εχω χακαρει το κιν μου. Θα μπορουσα κατευθειαν να βαλω την 5,6 η πρεπει να το παω σταδιακα? και που θα μπορουσα να την βρω? Ευχαριστω

 

Θεωρητικά μπορείς αν βάλεις την 5.5 πρώτα. Αν δεν μπει θα πρέπει να βάλεις την 2.2 μετά την 5.5 και μετά την 5.6

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε οι παραπάνω ρυθμίσεις είναι και για Froyo ή οχι???

 

Ναι είναι απλά για κωδικό χρησιμοποίησε το *#*#3214789650*#*# :P

Link to comment
Share on other sites

γεια ξερει κανεις αμα το samsung galaxy 3 υπαρχει καπια εφαρμογη η προγραμα για τηλεωραση εληνικη να υπαρχουν τα εληνικα καναλια παρακαλω πειτε μου:)

 

greektvguide

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι απλά για κωδικό χρησιμοποίησε το *#*#3214789650*#*# :P

 

Ευχαριστώ πολυ. Και κατι ακόμα αυτες οι ρυθμίσεις είναι και για αλλα κινητα?? πχ (LG optimus one P500)??? το έχει ο αδερφός μου γιαυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πέρασα την 2.2 εχθές σύμφωνα με τις οδηγίες του astronaytis (πολύ καλή δουλειά έχει κάνει και με την βοήθειά του έγιναν όλα πολύ εύκολα...) αλλά το κινητό δεν έχει πλέον τις ρυθμίσεις για το ΑΡΝ .........

Ξέρετε που μπορώ να τις βρω????????

Μην πάνε χαμένα τα δωρεάν 300 ΜΒ που έχω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote

 

 

Φίλε μου έβαλες και τη ρομ 5.5?

 

Οχι.....Για εμενα ηταν η πρωτη φορα που εκανα τετοια δουλεια σε κινητο και ομολογω οτι μου εφαγε αρκετη ωρα......

Αν δεν ειχα την τυχη να συνδεθει εκεινη την ωρα ο astronaytis για να με βοηθησει ισως να προσπαθουσα ακομα !!!!!!!!!!!!!!

Παντως τωρα που εκανα την αρχη θα την περασω και αυτη και την 5.6 (νομιζω οτι θελει πρωτα η 5.5 και μετα η 5.6 ) αλλα αργοτερα και αφου σιγουρεψω οτι θα ειναι ενας απο τους δυο online (astronaytis , kyrillos ) :):):)

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι.....Για εμενα ηταν η πρωτη φορα που εκανα τετοια δουλεια σε κινητο και ομολογω οτι μου εφαγε αρκετη ωρα......

Αν δεν ειχα την τυχη να συνδεθει εκεινη την ωρα ο astronaytis για να με βοηθησει ισως να προσπαθουσα ακομα !!!!!!!!!!!!!!

Παντως τωρα που εκανα την αρχη θα την περασω και αυτη και την 5.6 (νομιζω οτι θελει πρωτα η 5.5 και μετα η 5.6 ) αλλα αργοτερα και αφου σιγουρεψω οτι θα ειναι ενας απο τους δυο online (astronaytis , kyrillos ) :):):)

 

Εγώ θα είμαι μέσα τουλάχιστον για άλλη μισή ώρα. Μπορεί και παραπάνω. :)

 

 

Ευχαριστώ πολυ. Και κατι ακόμα αυτες οι ρυθμίσεις είναι και για αλλα κινητα?? πχ (LG optimus one P500)??? το έχει ο αδερφός μου γιαυτό ρωτάω

 

Μπορεί

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

 

Οχι.....Για εμενα ηταν η πρωτη φορα που εκανα τετοια δουλεια σε κινητο και ομολογω οτι μου εφαγε αρκετη ωρα......

Αν δεν ειχα την τυχη να συνδεθει εκεινη την ωρα ο astronaytis για να με βοηθησει ισως να προσπαθουσα ακομα !!!!!!!!!!!!!!

Παντως τωρα που εκανα την αρχη θα την περασω και αυτη και την 5.6 (νομιζω οτι θελει πρωτα η 5.5 και μετα η 5.6 ) αλλα αργοτερα και αφου σιγουρεψω οτι θα ειναι ενας απο τους δυο online (astronaytis , kyrillos ) :):):)

 

Στο chat της σελίδας μου θα είμαι γύρω στις 10. Αν βιάζεσε ζητά βοήθεια από τα παιδιά εδώ. Είναι πρόθυμοι όλοι να βοηθησουν

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είμαι μέσα τουλάχιστον για άλλη μισή ώρα. Μπορεί και παραπάνω. :)

 

 

 

 

Μπορεί

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Κύριλλε. Εισαι Σωτήρας.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...