Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια θα ιθελα να ροτισω κατι σχετικα με τον samsung galaxy 3 σχετικα με το ιντερνετ αμα εχετε δυναντοτητα να μπειτε στο ιντερνετ και αμα περνι android 2.2 το κινητο το συγκρεκριμενο :)

 

θα ιθελα να ροτισω σχετικα κατι και με το κιες γιατι οταν συνδεο το τηλεφωνο με τον υπολογιστη δεν τον βρισκει παρακαλω πιτε μ τι να κανω υπαρχι αλλος τροπος να το συνδεσω στο υπολογιστη και να το βρει ευχαριστω :) Παρακαλω απαντιστε μου για το κιες.. γιατι δεν μου βρισκει το κινητο υπαρχι καποιος αλλος τροπος.. γιατι θελω καπια αρχεια να περασω στο κινητο Και ιντερνετ αμα μπορει να μπει με καπιο πακετο συνδεσης με wifi ξερω οτι μπορει να μπει αλα εχω παρι ενα πακετο για ιντερνετ απο καπιο ετερια αλα δεν μπενει μιπως ξερετε τι πρεπι να κανω να αλλαξω καποιες ρυθμισεις!! ευχαριστω :)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by Giross
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια θα ιθελα να ροτισω κατι σχετικα με τον samsung galaxy 3 σχετικα με το ιντερνετ αμα εχετε δυναντοτητα να μπειτε στο ιντερνετ και αμα περνι android 2.2 το κινητο το συγκρεκριμενο :)

 

Βεβαίως και μπαίνει στο ιντερνετ και έχει και android 2.2 αλλά όχι το επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@όλους:

Για να μην τρέχω πίσω από τον καθένα και να συνενώνω post, να ενημερώσω ότι βάσει των κανονισμών τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται. Για το λόγο αυτό υπάρχει η δυνατότητα της Τροποποίησης Μηνύματος

 

http://images.myphone.gr/prebuttons/edit.png

 

όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο μήνυμα μας ή της Πολλαπλής Παράθεσης

 

http://images.myphone.gr/prebuttons/multiquote_off.png

 

όταν θέλουμε να απαντήσουμε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Ευχαριστώ.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την cosmote whats up. Δεν πάει άλλο. Ξέρει κανείς το τηλέφωνο υποστήριξης το live όχι το 1313 που έχει τηλεφωνητή να τους πω δυο λογάκια?

 

EDIT: Το έλυσα. Πήρα στο 13838, πάτησα το 9 (όχι το πρώτο που αλλάζει γλώσσα σε αγγλικά), ....) και μου 'πε έναν κωδικό που πληκτρολόγησα στο dialpad (διαφορετικός για κάθε αριθμό) και κομπλέ. :)

 

Για frog eiναι το 1299 κ σου δίνουν 2 αριθμόυς μακρυνάρι ο 2ος ...:)

Ολα οκ, thanks μεγαλε ΄)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γιατι θελω να ροτισω καποια πραγματα για το samsung galaxy 3.... παρακαλω οπιος εχει αφτη τη συσκευη και τη γνωριζει καλα θα μπορουσε να μου πει το email του να μιλισουμε.. καλιτερα για να μην γινετε εδω και spam... γιατι θελω να ροτισω πολλα ευχαριστω Αφιστε email ι σε προσωπικο μυνημα ι στο all σας παρακαλω:) μονο για το κινητο θελλω να ροτισω γιατι μερικα πραγματα.. ουτε ι ετερια δεν τα γνωριζει )τα λενε λαθασμενα... περνεις τηλεφωνο και ο καθενας λει τι δικια του ... βλακια:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας γιατι θελω να ροτισω καποια πραγματα για το samsung galaxy 3.... παρακαλω οπιος εχει αφτη τη συσκευη και τη γνωριζει καλα θα μπορουσε να μου πει το email του να μιλισουμε.. καλιτερα για να μην γινετε εδω και spam... γιατι θελω να ροτισω πολλα ευχαριστω Αφιστε email ι σε προσωπικο μυνημα ι στο all σας παρακαλω:) μονο για το κινητο θελλω να ροτισω γιατι μερικα πραγματα.. ουτε ι ετερια δεν τα γνωριζει )τα λενε λαθασμενα... περνεις τηλεφωνο και ο καθενας λει τι δικια του ... βλακια:)

 

Σε πρώτη φάση γράψε σωστά τα ελληνικά σου για να μη μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις.

 

Σε δεύτερη φάση μπορείς να διαβάσεις σε αυτό το θέμα, θα λύσεις πολλές απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένη τέτοια δυνατότητα το ίδιο το τηλέφωνο. Πήγαινε ρυθμίσεις - Τοποθεσία και ασφάλεια - Εντοπισμός κινητού.

Ακολούθησα τις οδηγίες που δίνονται στο Samsungdive.com για την ενσωματωμένη δυνατότητα κλειδώματος εξ΄αποστάσεως σε περίπτωση κλοπής του τηλεφώνου, αλλά αφού ολοκλήρωσα την δημιουργία λογαριασμού στο site και αφού συμπλήρωσα τα στοιχεία μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, όταν πάω ξανά στο site να δω αν αντιστοιχήθηκε επιτυχώς η συσκευή με τον λογαριασμό μου, μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

 

http://i54.tinypic.com/mbsj1z.png

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος την υπηρεσία με επιτυχία να μου στείλει pm; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

και δυο χαζες ερωτησεις

 

1) ανοιγω την εφαρμογη ιντερνετ οκ...αλλα πως βγαινω απο την εφαρμογη και πως εναλλασω εφαρμογες ?

 

2) που στη ευχη ειναι η εφαρμογη για να τραβας φωτογραφιες ??

 

τωρα καταλαβατε γιατι στην αρχη εγραψα χαζες ερωτησεις!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

και δυο χαζες ερωτησεις

 

1) ανοιγω την εφαρμογη ιντερνετ οκ...αλλα πως βγαινω απο την εφαρμογη και πως εναλλασω εφαρμογες ?

 

2) που στη ευχη ειναι η εφαρμογη για να τραβας φωτογραφιες ??

 

τωρα καταλαβατε γιατι στην αρχη εγραψα χαζες ερωτησεις!

 

1) με το home button.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεας πως μπορω να βαλω εναν δικο μου ηχο για ηχο ειδοποιησης....?

ευχαριστω:O

 

Υπάρχει απάντηση εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω διαβάσει μέχρι στιγμής 40 από τις 222 σελίδες του θέματος αλλά δεν έχω βρει απάντηση στην εξής απορία: Έχω εγκαταστήσει το APN ON OFF για να κλείνω το 3G 'Ιντερνετ όταν δεν θέλω να χρεώνομαι αλλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο widget που να με αφήνει να κλείνω επιλεκτικά το 3G Ίντερνετ για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Π.χ. θέλω να επιτρέπεται η χρήση 3G στο GMail αλλά όχι σε άλλα προγράμματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω διαβάσει μέχρι στιγμής 40 από τις 222 σελίδες του θέματος αλλά δεν έχω βρει απάντηση στην εξής απορία: Έχω εγκαταστήσει το APN ON OFF για να κλείνω το 3G 'Ιντερνετ όταν δεν θέλω να χρεώνομαι αλλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο widget που να με αφήνει να κλείνω επιλεκτικά το 3G Ίντερνετ για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Π.χ. θέλω να επιτρέπεται η χρήση 3G στο GMail αλλά όχι σε άλλα προγράμματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

οχι δυστηχως δεν υπαρχει.

Το 3g στα android εχει την φιλοσοφια να εισαι μονιμα συνδεμενος και καθε εφαρμογη ΟΤΑΝ θελει να καταναλωνει data.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρειτώ. Έχω το εξής πρόβλημα με το τηλέφωνο μου. Δε λαμβάνω τα sms την ώρα που στέλνονται αλλά αρκτετές ώρες μετά. Δεν συμβαίνειε πάντα αλλά συνβαίνει συχνά. Χρειάζομαι βοήθεια γιατί αυτό με συσκολεύει πολύ στη δουλεία μου. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ακούσει αυτό που λες.. Νομίζω ότι για όλες τις μπαταρίες ισχύει αυτό που είπα. Ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του! Ίσως έχω λάθος...

Η μπαταρία του Galaxy 3 είναι Li-ion. Με μια απλή αναζήτηση στο Ίντερνετ βρήκα ότι αυτού του είδους οι μπαταρίες δεν πάσχουν από το «φαινόμενο της μνήμης» όπως οι παλαιότερης τεχνολογίας μπαταρίες, οπότε δεν χρειάζεται να εξαντληθούν πριν τις φορτίσουμε. Επειδή όλες οι μπαταρίες έχουν ένα συγκεκριμένο αριθμό κύκλων φόρτισης-εκφόρτισης πριν αρχίσουν να παλιώνουν, είναι καλύτερα να τις φορτίζουμε όταν πέφτουν στο μισό, ώστε να μην ολοκληρώνουν έναν πλήρη κύκλο φόρτισης-εκφόρτισης και να κρατάνε περισσότερο.

 

Li-ion battery: Used on a lot of newer devices, has no "memory" effect, should be recharged as often as possible, actually likes to be charged, and draining it regularly can cause the usage time to be shortened.

 

Πηγή: Batteryuniversity.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μηπως θα ηταν δυνατον να μου παραθεσετε καποιο λινκ σχετικα με το πως γινεται root η συσκευη μας καθως και πως να περασω την σταθεροτερη custom rom κατα τη γνωμη σας? Υπαρχουν σχετικοι οδηγοι στο google αλλα δεν τους εμπστευομαι οσο αυτα που εχω διαβασει σε αυτο το forum.

ΥΓ : μεχρι τωρα περιμενα την επισημη froyo για να γινει πιο απλα η αναβαθμιση αλλα εις ματην...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μηπως θα ηταν δυνατον να μου παραθεσετε καποιο λινκ σχετικα με το πως γινεται root η συσκευη μας καθως και πως να περασω την σταθεροτερη custom rom κατα τη γνωμη σας? Υπαρχουν σχετικοι οδηγοι στο google αλλα δεν τους εμπστευομαι οσο αυτα που εχω διαβασει σε αυτο το forum.

ΥΓ : μεχρι τωρα περιμενα την επισημη froyo για να γινει πιο απλα η αναβαθμιση αλλα εις ματην...

 

κατεβασε αυτην τη εφαρμογη για root http://www.filecrop.com/Z4-root.html στο κινητο σου.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε απάντηση με το delay στα SMS? Κάποιος άλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα?

 

Εισαι σιγουρος οτι οφειλεται στο κινητο και οχι στην εταιρια?βλ.cosmote.

αν δεν βαριεσαι δοκιμασε μια επαναφορα εργ.ρυθμισεων.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps μου δέν κλειδώνει σχεδόν ποτέ χωρίς να συνδεθώ ιντερνετ. Είναι γενικό το πρόβλημα ή παρουσιάζεται μόνο σε μένα.. Και αν γνωρίζει κανείς κάποια λύση ας την παραθέσει παρακάτω..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Φιλικά

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps μου δέν κλειδώνει σχεδόν ποτέ χωρίς να συνδεθώ ιντερνετ. Είναι γενικό το πρόβλημα ή παρουσιάζεται μόνο σε μένα.. Και αν γνωρίζει κανείς κάποια λύση ας την παραθέσει παρακάτω..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Φιλικά

Παύλος

 

Καλησπέρα φίλε, δοκίμασε τις παρακάτω ρυθμίσεις (για android 2.1)

 

 

From your phone dialer type *#*#1472365#*#*- This will bring up the secret GPSSetup2 application.

 

Settings\Parameter Settings\Address\Server Type: 1x MPC

 

Settings\Parameter Settings\Position mode: option3

 

Settings\Fix Request Settings\Session Operation: Standalone

 

Settings\Fix Request Settings\Server Option: Local

 

gpsOne XTRA\Xtra Enable: Enable

 

 

After the following steps: Save the settings by exiting and then turn off and on your phone.

 

After this: use*#*#1472365#*#* and again enter GPSSetup2 application.

 

Enter: Commands/TTFF test and press start test. It will run the test 5 times. Exit the application.

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησουλες ??????

1. copy paste στο ημερολογιο γινεται???

2. μπορω αν εγκαταστησω μια third party εφαρμογη ημερολογιου να βγαλω την default?

3. εχει κανεις υποψη του καποια εφαρμογη για να φτιαχνεις λιστες όπως το μαγικο Listpro για windows????

4. sidebar ελληνικη στις επαφες υπαρχει??

5. χρησιμοποιώ το anysoftkeabord αλλα τα ελλληνικα σε sms εμφανιζονται ως ????????? στους ληπτες. Μπορω να κανω κατι γιατι στο default Πληκτρολογιο δε εχει ελληνικα

 

ευχαριστω:)

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I5800DKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Ειδα αυτο και αναρωτιεμαι βγηκε επισημη 2.2 απο την sam?

5. Τα παιδιά εδώ το έχουν παρατηρήσει ήδη αυτό...

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...