Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το αγορασα αυτες τις μερες,εχω εκδοση firmware 2.1 update 1 ,εκδοση kernel 2.6.29

ειμαι οκ?

 

Δεν υπαρχει νεοτερη αναβαθμιση επισιμη μεσω kies

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Λοιπόν καινούριος και εγώ στο προβληματικό (για μένα) samsung galaxy 3. Ούτε βδομάδα δεν έκλεισα και έχω απογοητευτεί.

 

εργοστασιακή ρομ δεν άλλαξα τπτ

 

α) πως περνάει κάποιος επαφές από htc hd ή nokia 6500s στο samsung? Απο outlook 2007 βγαίνει αρχείο CSV στο οποίο τα ελληνικά ονόματα γίνονται ?????? και βέβαια το Android δεν το αναγνωρίζει το αρχείο. Το πρόβλημα με τα ???? συνάντησα όταν πήγα να το ανεβάσω το ίδιο αρχείο στο gmail. Με bluetooth από το htc δεν γίνεται, λέει κάτι για λάθος όταν τις λαμβάνει.. Μία μία από το Nokia γίνεται, αλλά θα γεράσω. Οι επαφές έχουν πάνω από ένα τηλέφωνο, φωτογραφία και γενέθλια, οπότε μεταφορά μέσω sim δεν με εξυπηρετεί. Μεταφορά από το nokia, αλλάζει τη μορφή των γενεθλίων και την κάνει μια σειρά αριθμών μπερδεμένων με τελίτσες ανάμεσα...

 

β) στα sms έβαλα αυτόματα και αυτόματη κεφαλαιοποίηση, αλλά τα μηνύματα πάνε unicode μικρά. Πως μπορώ να στέλνω μόνο κεφαλαία και όταν γράφω να βλέπω πόσοι χαρακτήρες μου μένουν;

 

γ) πως μπορώ να κρατάω το bluetooth απεριόριστα ορατό; και όχι μόνο 120 δευτερόλεπτα;

 

δ) βάζω το usb καλώδιο, δεν βλέπω ούτε την κάρτα στον υπολογιστή μου, ούτε βέβαια με το kies γίνεται δουλειά. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για συγχρονισμό με windows?

 

Ξέρω ότι είναι σπαστικό να απαντάτε τα ίδια και τα ίδια. Διάβασα καμια 20 σελίδες και είδα αρκετά προβλήματα, λύθηκαν κάποια, κάποια όχι. Ευχαριστώ για όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει..

Edited by tolise
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Λοιπόν καινούριος και εγώ στο προβληματικό (για μένα) samsung galaxy 3. Ούτε βδομάδα δεν έκλεισα και έχω απογοητευτεί.

 

εργοστασιακή ρομ δεν άλλαξα τπτ

 

α) πως περνάει κάποιος επαφές από htc hd ή nokia 6500s στο samsung? Απο outlook 2007 βγαίνει αρχείο CSV στο οποίο τα ελληνικά ονόματα γίνονται ?????? και βέβαια το Android δεν το αναγνωρίζει το αρχείο. Το πρόβλημα με τα ???? συνάντησα όταν πήγα να το ανεβάσω το ίδιο αρχείο στο gmail. Με bluetooth από το htc δεν γίνεται, λέει κάτι για λάθος όταν τις λαμβάνει.. Μία μία από το Nokia γίνεται, αλλά θα γεράσω. Οι επαφές έχουν πάνω από ένα τηλέφωνο, φωτογραφία και γενέθλια, οπότε μεταφορά μέσω sim δεν με εξυπηρετεί.

 

β) στα sms έβαλα αυτόματα και αυτόματη κεφαλαιοποίηση, αλλά τα μηνύματα πάνε unicode μικρά. Πως μπορώ να στέλνω μόνο κεφαλαία και όταν γράφω να βλέπω πόσοι χαρακτήρες μου μένουν;

 

γ) πως μπορώ να κρατάω το bluetooth απεριόριστα ορατό; και όχι μόνο 120 δευτερόλεπτα;

 

δ) βάζω το usb καλώδιο, δεν βλέπω ούτε την κάρτα στον υπολογιστή μου, ούτε βέβαια με το kies γίνεται δουλειά. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για συγχρονισμό με windows?

 

Ξέρω ότι είναι σπαστικό να απαντάτε τα ίδια και τα ίδια. Διάβασα καμια 20 σελίδες και είδα αρκετά προβλήματα, λύθηκαν κάποια, κάποια όχι. Ευχαριστώ για όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει..

 

1.Μετεφερε στην sd το CSV.Πηγαινε επαφες αριστερο πληκτρο περισσοτερα εισαγωγη απο sd.

2. Δεν ασχολουμε με την μαμισια εφαρμογη μυνηματων.Βρηκα την υγεια μου με το hancend sms το βρισκεις στο market

3.Δεν γινεται

4.Ρυθμισεις αποθηκευτικος χωρος αποσυνδεση sd και συνδεσε με υπολογιατη με ανοιχτο το kies.Ετσι θα συνδεθει αλλα θα βλεπεις μονο το τηλ.Για να βλεπεις την sd πηγαινε ρυθμισεις πληροφοριες τηλ ρυθμισεις usb.Τσεκαρε η το παντα με ερωτηση η το μαζικη αποθηκευση

Link to comment
Share on other sites

από τις 105 επαφές μέχρι το πολύ 31 κατάφερα να περάσω.. βγάζει μήνυμα δεν είναι δυνατή η ανάγνωση και αναφέρει τα ονόματα των επαφών που δεν μπόρεσαν να εισαχθούν..

 

*********

 

λάθος μου... άλλο ήταν αυτό. έβαλα το αρχείο όπως είπες, αλλά μου λέει δε βρέθηκαν αρχεία Vcard

Edited by tolise
Link to comment
Share on other sites

από τις 105 επαφές μέχρι το πολύ 31 κατάφερα να περάσω.. βγάζει μήνυμα δεν είναι δυνατή η ανάγνωση και αναφέρει τα ονόματα των επαφών που δεν μπόρεσαν να εισαχθούν..

 

Μηπως τις ειχες αλλες με μικρα αλλες με κεφαλαια αλλες ελληνικα αλλες αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τις ειχες αλλες με μικρα αλλες με κεφαλαια αλλες ελληνικα αλλες αγγλικα?

 

ναι ετσι είναι

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι είναι

 

Για αυτο στις βγαζει ετσι.Δεν ειναι πολλες .Κανε επεξεργασια η στο gmail η στο outlook και περασε τες μετα

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο στις βγαζει ετσι.Δεν ειναι πολλες .Κανε επεξεργασια η στο gmail η στο outlook και περασε τες μετα

 

sorry εγώ φταίω για το μπέρδεμα. αυτές ήταν κάτι επαφές που έστειλα σαν vcard. Δεν ήταν όλες. Τις έσβησα από τη συσκευή. Δ

ιόρθωσα τις επαφές που είχαν μικρά, αποθήκευσα από Outlook σε CSV και το μετέφερα στην SD. Πάω να κάνω εισαγωγή και μου λέει δε βρέθηκαν αρχεία Vcard!!!

Link to comment
Share on other sites

sorry εγώ φταίω για το μπέρδεμα. αυτές ήταν κάτι επαφές που έστειλα σαν vcard. Δεν ήταν όλες. Τις έσβησα από τη συσκευή. Δ

ιόρθωσα τις επαφές που είχαν μικρά, αποθήκευσα από Outlook σε CSV και το μετέφερα στην SD. Πάω να κάνω εισαγωγή και μου λέει δε βρέθηκαν αρχεία Vcard!!!

 

Αφου τις εχεις στο Outlook κανε αποθηκευση ως Vcard και περασε το στην sd

Link to comment
Share on other sites

Αφου τις εχεις στο Outlook κανε αποθηκευση ως Vcard και περασε το στην sd

 

σορρυ παλι εχω κάψει κύτταρα τόσο καιρο... μία μία τις επαφές αποθήκευση ως vcard; ευχαριστώ για τη λύση με τα sms η εφαρμογή που πρότεινες δουλεύει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παλι εχω κάψει κύτταρα τόσο καιρο... μία μία τις επαφές αποθήκευση ως vcard; ευχαριστώ για τη λύση με τα sms η εφαρμογή που πρότεινες δουλεύει τέλεια!

 

επελεξε τες ολες και παρα αρχειο αποθηκευση ως vcard

Link to comment
Share on other sites

επελεξε τες ολες και παρα αρχειο αποθηκευση ως vcard

 

μου βγάζει μόνο text only.. outlook 2007.

τις κάνω μία μία.

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα κεγω!!!!!!!!!σημερα δλδ!!!!!!!!!!!!!

 

ευχαριστώ πολύ astronaytis έκανα ανάσταση!!! χαχαχα

 

makismas καλό κουράγιο φίλος!!! υπομονή και καλό διάβασμα!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ astronaytis έκανα ανάσταση!!! χαχαχα

 

makismas καλό κουράγιο φίλος!!! υπομονή και καλό διάβασμα!!

 

Καλη ανασταση φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΑΝ ΚΛΑΠΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΑΝ ΚΛΑΠΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

 

Μην γραφεις κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις και απαγορευεται απο τους κανονες του forum.Απο οσο ξερω δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και ευχαριστώ

 

Απλή παρατήρηση. Καλή ανάσταση φίλε μου

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα Χριστος Ανεστη. μηπως ξερει καποιος καμια καλη εφαρμογη msn για το κινητο μας γιατι εχω το mercury και κολλαει συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω και παλι διαβαζω!αν και η κοπελια μου που εχει το s με βοηθησε παρα πολυ μιας κ εγω ημουν φαν νοκια και htc σε wm.. διαβαζοντας πολλα εδω, οντως το ασυρματο δεν εχει καλο σημα, αλλα παει σφαιρα. ισως το σημα του ναναι πλασματικο. παντως δε με πολυ αγχωνει το σημα, μιας κ στο νετ πεταει. gps δεν εχω προλαβει να κοιταξω μιας κ ειμαι σπιτι δυο μερες τωρα και διαβαζω και κατεβαζω απο το μαρκετ!χιχιχχι..ξερω οτι ειναι λιγο ανεπιτεπτο..αλλα μηπως εχει κανεις την καλοσυνη και την ανοχη, να μου στειλει σε pm(ωστε να μη χαλασει η ροη εδω) πως κ απο που θα το αναθαμισω σε 2.2?αξιζει λετε?..παντως root δεν εχω σκοπο να του κανω, μια χαρα ειναι κ ετσι, ουτε κινουμενες εικονες θελω ναμαι με το φορτιστη στο χερι συνεχεια..μετα απο δυο μερες χρηση το συνιστω..πολυ σταθερο μετα απο συνεχη install uninstall απο διαφορα στο μαρκετ..προς το παρον ειμαι σε αναζητηση πληκτρολογιου λιγο πιο μεγαλου και απευθειας αλλαγη σε αγγλικα..αν κ γυρνωντας το στο πλαι για να το αλλαξω δε με χαλαει..πολυ τουλαχιστον!!!

 

καλημερα και καλο ψησιμο..οι ψησαντες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χρόνια πολλα σε όλους και Χριστός Ανέστη... Καλή συνεχεια σε όλους στο forum!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω και παλι διαβαζω!αν και η κοπελια μου που εχει το s με βοηθησε παρα πολυ μιας κ εγω ημουν φαν νοκια και htc σε wm.. διαβαζοντας πολλα εδω, οντως το ασυρματο δεν εχει καλο σημα, αλλα παει σφαιρα. ισως το σημα του ναναι πλασματικο. παντως δε με πολυ αγχωνει το σημα, μιας κ στο νετ πεταει. gps δεν εχω προλαβει να κοιταξω μιας κ ειμαι σπιτι δυο μερες τωρα και διαβαζω και κατεβαζω απο το μαρκετ!χιχιχχι..ξερω οτι ειναι λιγο ανεπιτεπτο..αλλα μηπως εχει κανεις την καλοσυνη και την ανοχη, να μου στειλει σε pm(ωστε να μη χαλασει η ροη εδω) πως κ απο που θα το αναθαμισω σε 2.2?αξιζει λετε?..παντως root δεν εχω σκοπο να του κανω, μια χαρα ειναι κ ετσι, ουτε κινουμενες εικονες θελω ναμαι με το φορτιστη στο χερι συνεχεια..μετα απο δυο μερες χρηση το συνιστω..πολυ σταθερο μετα απο συνεχη install uninstall απο διαφορα στο μαρκετ..προς το παρον ειμαι σε αναζητηση πληκτρολογιου λιγο πιο μεγαλου και απευθειας αλλαγη σε αγγλικα..αν κ γυρνωντας το στο πλαι για να το αλλαξω δε με χαλαει..πολυ τουλαχιστον!!!

 

καλημερα και καλο ψησιμο..οι ψησαντες!

 

Έχουμε και λέμε χρόνια πολλά. Αλλαγή πληκτρολογίου στις ρυθμίσεις επέλεξε διάταξη πληκτρολογίου 3/4.Ρυθμίσεις τοπικες ρυθμίσεις πληκτρολόγιο Samsung τύποι κατακόρυφού πληκτρολογίου. Αλλαγή γλώσσας σύρε γρήγορα το δάχτυλο από το 0 προς το 2. Για αρχή αυτα. Ότι άλλο θεs ρώτα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε πρόγραμμα και αν ανοίξω κάποιο mp3, το παίζει για 3-4 δευτερόλεπτα και μετά κλέινει η εφαρμογή... Έχω τη v4.0 rc3 του kyrillos.

Είναι κάποιο bug αυτής της έκδοσης? Γιατί από τότε που άλλαξα συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...