Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναζητησε στο ίντερνετ την τελευταία έκδοση του root explorer και θα το κανειs αμέσως

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Tωρα μου λεει "You cannot paste here because the file system is read only" παίζει να μην έχει γίνει σωστά το root ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tωρα μου λεει "You cannot paste here because the file system is read only" παίζει να μην έχει γίνει σωστά το root ?

 

Φαντάζομαι έχεις κάνει root την συσκευή σου. Αν ναι τότε αυτό που φταίει είναι ότι κατά την αντιγραφή έχε το νου σου το mount στο επανω μέρος να λέει r/o.Αλλαζει πατώντας πάνω του

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιποτα για αυτο εδω να φτιαξω κανενα του θρυλου?

Ο Κυριλλος δε θα απαντησει για τους προφανης λογους :lol:

 

χαχαχα οχι δεν ξέρω ακριβώς... το bootanimation είναι ένα αρχείο σε μορφή .zip που αν το αποσυμπιέσεις σου βγάζει κάτι φακέλους με εικόνες (240χ400)...

 

edit: σε 15' θα έχει ανέβει η v4.0 RC ....

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις κάνει root την συσκευή σου. Αν ναι τότε αυτό που φταίει είναι ότι κατά την αντιγραφή έχε το νου σου το mount στο επανω μέρος να λέει r/o.Αλλαζει πατώντας πάνω του

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

 

είναι r/w. Δεν μπορώ να το αλλάξω όμως ....

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω ζαλίσει...

Το αρχείο .tar δεν βρίσκω...Στο φάκελο της ρομ έχει 2 rfs 1 png ένα σκέτο αρχείο και ένα που μου βγάζει εικοννίδιο vlc.

Τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

είναι r/w. Δεν μπορώ να το αλλάξω όμως ....

 

ξαναδοκίμασε να κάνεις root!

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω ζαλίσει...

Το αρχείο .tar δεν βρίσκω...Στο φάκελο της ρομ έχει 2 rfs 1 png ένα σκέτο αρχείο και ένα που μου βγάζει εικοννίδιο vlc.

Τι κάνουμε;

Κάνεις μια αποσυμπίεση και φλασάρειs με το συμπιεσμενο που μένει. Αυτό είναι σε μορφή. tar

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους ίδιους λόγους δεν θα απαντούσε και ο αστροναύτης αν ήξερε βέβαια :-)

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

χαχαχα πολυ παναθα επεσε εδω μεσα ^^

χαχαχα οχι δεν ξέρω ακριβώς... το bootanimation είναι ένα αρχείο σε μορφή .zip που αν το αποσυμπιέσεις σου βγάζει κάτι φακέλους με εικόνες (240χ400)...

 

edit: σε 15' θα έχει ανέβει η v4.0 RC ....

 

RC τι σημαινει?Αντε αντε περιμενουμε!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 3.3. Να υποθέσω ότι η διαδικασία για partition που περιγράφεται στις οδηγίες του astronaytis δεν με αφορά ε; Λέει ότι είναι για την 3.0

 

Επίσης στην εκκίνηση μου βγάζει να επιλέξω κάποια Launcher; Ποιο να επιλέξω; Να κάνω default την επιλογή ε;

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 3.3. Να υποθέσω ότι η διαδικασία για partition που περιγράφεται στις οδηγίες του astronaytis δεν με αφορά ε; Λέει ότι είναι για την 3.0

 

οι οδηγίες είναι για όλες τις version! και για την 3.3 και για την 4.0...

 

Για launcher, προτείνω launcherpro, αλλά μπορείς να τους δοκιμάσεις όλους και να δεις ποιος σαρέσει!

 

χαχαχα πολυ παναθα επεσε εδω μεσα ^^

 

 

RC τι σημαινει?Αντε αντε περιμενουμε!! :)

 

RC = Release Candidate = Ένα βήμα πριν την final. Απλά στην final θέλω να αλλάξω και τα εικονίδια τις μπαταρίας :P

 

 

v4.0 link! http://www.multiupload.com/8BGIBV8Z4Y

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκίμασε να κάνεις root!

 

Όταν κάνω root κάθεται για πολύ ώρα το κινητό μου στην ίδια εικόνα (1 τρίγωνο με ένα θαυμαστικό και από κάτω ένα πράσινο μικρό ανθρωπάκι σαν εξωγήινος) αυτό μου το έκανε και την πρώτη φορα που έκανα root.

Μετά από 5-6 λεπτά που περίμενα πάτησα πάλι το home button και εκείνη την ώρα κάτι έκανε γρήγορα και αμέσως έκανε restart. Το αποτέλεσμα ?? Μου βγάζει στις εφαρμογές το καινούριο εικονίδιο η και εναλλάξ όταν κάνω unroot.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση: μπορω να αλλαξω launcher μετά αν κάνω τώρα default κάποιον;

 

Ναι απλα να θυμασαι ποιον εχεις.Πηγαινεις ρυθμισεις εφαρμογες διαχειρηση εφαρμογων βρισκεις αυτον που εχεις βαλει και οταν πατησεις πανω του βρισκεις διαγραφη προεπιλογων

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω root κάθεται για πολύ ώρα το κινητό μου στην ίδια εικόνα (1 τρίγωνο με ένα θαυμαστικό και από κάτω ένα πράσινο μικρό ανθρωπάκι σαν εξωγήινος) αυτό μου το έκανε και την πρώτη φορα που έκανα root.

Μετά από 5-6 λεπτά που περίμενα πάτησα πάλι το home button και εκείνη την ώρα κάτι έκανε γρήγορα και αμέσως έκανε restart. Το αποτέλεσμα ?? Μου βγάζει στις εφαρμογές το καινούριο εικονίδιο η και εναλλάξ όταν κάνω unroot.

 

root & unroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Τελευταία ερώτηση: μπορω να αλλαξω launcher μετά αν κάνω τώρα default κάποιον;

 

κατέβασε το home switcher for froyo από το market

Link to comment
Share on other sites

root & unroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

 

 

κατέβασε το home switcher for froyo από το market

 

αυτό το βήμα δεν το έκανα με την sdcard... "Make sure you DO NOT mount your SD card.

If you still can't get something to run, try doing it in recovery mode."

 

 

edit : τώρα έγινε σωστά το root, thanks

Edited by Gladius
Link to comment
Share on other sites

αν περασω την 4.0 του κυριλλου και δεν κανω partition στη memory card πειραζει;

 

Οχι

 

Sent from my Awesome Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξενυχτησα χθες και δεν καταφερα και κατι μετα απο πολλαπλα περασματα του Kyrillos ROM 3.3

Να πω τι κανω και τι μου συμβαινει:

Ανοιγω το ODIN, διαλεγω το ops,διαλεγω one package και διαλεγωτο αρχειο της ROM και παταω start (ενω το κινητο ειναι σε download mode και το αναγνωριζει κανονικα το ODIN).Προχωραει κανονικα και καποια στιγμη μπαινει σε Recovery mode..Απο εκει παταω wipe data και κολλαει εκει...Αν πατησω clear cache γινετε κανονικα αλλα οταν θα πατησω wipe data κολλαει αιωνια εκει...Τι πρεπει να κανω;;Ή τι κανω λαθος;

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο τον καλό κόσμο, παίδες αν και χρήστης symbian, πήρα για τη γυναίκα μου το Galaxy 3 οπότε πρέπει να μάθω και τα του android. :D

 

Έχω κάποιες πρώτες αποριες αν μπορείτε βοηθήστε με.

1.Η κάρτα που δίνει στο πακέτο δουλεύει μεν στο τηλέφωνο αλλά στο pc δεν ανοίγει (τη δείχνει ως device αλλά όταν πάω να την ανοίξω γράφει please insert a disk).

2. Έβαλα την 8άρα του δικού μου τηλεφώνου αφού τη φόρμαρα φυσικά αλλά δεν την βλέπει το τηλέφωνο.

3. Κατεβάζω Kies μπας και βρω καμιά αναβάθμιση

 

Αυτά προς το παρόν, θα σας ξαναενοχλήσω με ερωτήσεις :rolleyes:

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα να περάσω τη custom rom του Κύριλλου αλλά στο 2ο βήμα δεν κατάλαβα

 

2.Make a backup of sdcard and your data (with Titanium), and format sdcard (from settings => sdcard & phone storage => format sdcard

 

με το φορμάτ δε θα σβηστεί το backup που κάναμε;

Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα να περάσω τη custom rom του Κύριλλου αλλά στο 2ο βήμα δεν κατάλαβα

 

2.Make a backup of sdcard and your data (with Titanium), and format sdcard (from settings => sdcard & phone storage => format sdcard

 

με το φορμάτ δε θα σβηστεί το backup που κάναμε;

 

τo μπακ απ το σωνεις πρωτα σε ενα φακελλο του υπολογιστη!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά υπάρχουνε 3 είδη εικόνων στο ξεκίνημα του κινητού. Η μια είναι με το που ανοίγουμε το κινητό μας (boot picture). Η δεύτερη είναι το bootanimation . Και μια τρίτη η οποια παίζει αμέσως μετά το bootanimation και πριν το home screan.

Χτες προσπάθησα να βρω το boot screan ώστε να το αλλάξω.. Στην προκειμενη περίπτωση του galaxy 3 δείχνει το μοντέλο του κινητού . .

Καμια ιδέα για το που βρίσκετε ? Καθώς και για το που βρίσκετε η μουσική του boot animation ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...