Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα παιδια.μια ερωτησουλα καθως σημερα αγορασα το galaxy 3.μπορει να ειναι ακυρη ερωτηση αλλα δε μπορω να βρω ακρη.εχω ανοιξει ενα σωρο εφαρμογες και δε ξερω πως κλεινουν!καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο εμενα παιδια.μια ερωτησουλα καθως σημερα αγορασα το galaxy 3.μπορει να ειναι ακυρη ερωτηση αλλα δε μπορω να βρω ακρη.εχω ανοιξει ενα σωρο εφαρμογες και δε ξερω πως κλεινουν!καμια βοηθεια?

 

Καλησπερα. Μεγια το κινητο. Μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη advanced task killer για να κλεινεις εφαρμογες.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσυπογραφω για το advanced task killer που ειδα και εγω εδω μεσα την προταση και το εβαλα!

 

kyrillos13 thanx για την ενημερωση!

 

Ηθελα επισης να ρωτησω αν πρεπει να κατεβασω καμμια εφαρμογη για τη μπαταρια κτλ

 

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι εχω το advanced task killer και το APNdroid να μου κλεινει το 3g οποτε + αλλη μια εφαρμογη να τρεχει ισως καταναλωσει περισσοτερη μπαταρια.

 

Αλλα εχω την εντυπωση οτι σου λεει οτι τελειωνει και μετα το κλεινεις και το ξανανοιγεις και ειναι στο μισο ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

προσυπογραφω για το advanced task killer που ειδα και εγω εδω μεσα την προταση και το εβαλα!

 

kyrillos13 thanx για την ενημερωση!

 

Ηθελα επισης να ρωτησω αν πρεπει να κατεβασω καμμια εφαρμογη για τη μπαταρια κτλ

 

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι εχω το advanced task killer και το APNdroid να μου κλεινει το 3g οποτε + αλλη μια εφαρμογη να τρεχει ισως καταναλωσει περισσοτερη μπαταρια.

 

Αλλα εχω την εντυπωση οτι σου λεει οτι τελειωνει και μετα το κλεινεις και το ξανανοιγεις και ειναι στο μισο ξερω γω.

 

λοιπόν για μπαταρία δοκίμασε το widget "battery life" είναι αρκετά καλό και δεν νομίζω να καταναλώνει πολλή μπαταρία.

πιστεύουμε να διορθωθεί σύντομα αυτό με την μπαταρία που είναι 15% και το βάζεις πχ για φόρτιση και πάει κατευθείαν 50%... σε κάνα 2 μήνες θα βγεί η τελική έκδοση 2.2 :P

Link to comment
Share on other sites

εχω ανοιξει ενα σωρο εφαρμογες και δε ξερω πως κλεινουν!καμια βοηθεια?

 

Η android φιλοσοφία κι η αρχιτεκτονική είναι διαφορετική από αυτή των windows που μπορεί να έχεις συνηθίσει. Η διαχείριση μνήμης που έχει, ελευθερώνει χώρο κλείνοντας εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο όταν είναι απαραίτητο. Βέβαια αυτό που συμβαίνει στην πράξη είναι λίγο μακρυά από την ιδανική λειτουργία που περιέγραψα παρόλα αυτά εφαρμογές σαν το task killer μάλλον κακό κάνουν πάρα καλό...

 

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω έχω τη γλώσσα γραφής στο

αυτόματο. όταν πάω να γράψω μύνημα

πως μπορώ να ενναλάσω το πληκτολόγιο

από τα ελληνικά στα αγγλικά ? πως ακριβώς

γίνεται?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κυριλε αν καπιος θελει να μη κανει root και να βαζει μονο τις επισημες εκδοσεις ποια ειναι η τελευταια επισημη???
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω έχω τη γλώσσα γραφής στο

αυτόματο. όταν πάω να γράψω μύνημα

πως μπορώ να ενναλάσω το πληκτολόγιο

από τα ελληνικά στα αγγλικά ? πως ακριβώς

γίνεται?

 

σύρε το δάχτυλο σου από την κάτω μεριά της οθόνης προς τα πάνω με ταχύτητα.

 

καλησπερα. κυριλε αν καπιος θελει να μη κανει root και να βαζει μονο τις επισημες εκδοσεις ποια ειναι η τελευταια επισημη???

 

καλησπέρα, η τελευταία επίσημη έκδοση του android είναι η: I5800XWJG8.. για να την βάλεις δες εδώ πάνω πάνω.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3357293#post3357293

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω έχω τη γλώσσα γραφής στο

αυτόματο. όταν πάω να γράψω μύνημα

πως μπορώ να ενναλάσω το πληκτολόγιο

από τα ελληνικά στα αγγλικά ? πως ακριβώς

γίνεται?

 

κατέβασε απο το market το greek input και τρέξτο και θα σου βγάζει κάτω αριστερά την Ελληνική η την αγγλική σημαία και θά κάνεις εναλαγή ανάλογα τη γλώσα θέλεις να γραψης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Μόλις αγόρασα το galaxy 3 κι εγώ, όμως δεν μπορώ μάθε να μπω στο Google market :(

Βάζω ένα ονοματεπώνυμο και το gmail μο όμως δεν με συνδέει, μου λέει ότι δεν μπορεί, ξέρετε τι παίζει μήπως ;

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε απο το market το greek input και τρέξτο και θα σου βγάζει κάτω αριστερά την Ελληνική η την αγγλική σημαία και θά κάνεις εναλαγή ανάλογα τη γλώσα θέλεις να γραψης

 

Εγω κατεβασα ενα που λεγεται greek input method,αυτο εννοεις?Αυτο δε δουλευε καν,δηλαδη εκει που πηγαινα να γραψω μηνυμα δεν εβλεπα κατι.

 

Επισης το battery life,σα να προσομοιαζει τις προφανως λαθος ενδειξεις ενεργειας του κινητου.

 

Μπορει καποιος να επαναλαβει τις ρυθμισεις 3g πως τις αλλαζω?Γιατι ενεργοποιησα μεσω APNdroid το 3g και τωρα δεν μπορω να μπω.Ποια ρυθμιση του κινητου αλλαζω?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Μόλις αγόρασα το galaxy 3 κι εγώ, όμως δεν μπορώ μάθε να μπω στο Google market :(

Βάζω ένα ονοματεπώνυμο και το gmail μο όμως δεν με συνδέει, μου λέει ότι δεν μπορεί, ξέρετε τι παίζει μήπως ;

 

Για να μπεις στο market χρειάζεσαι πρόσβαση σε internet από το κινητό σου. Συνεπώς, είτε θα μπείς μέσω wifi είτε μέσω GPRS/3G. Ανάλογα με τον τρόπο που θέλεις να έχεις πρόσβαση στο internet πρέπει να κάνεις και κάποιες ενέργειες.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

μπορει καποιος που χρησιμοποιεί autokiller να μου πει τι τιμες εχει βαλει?

προσπαθω να σεταρω της κοπελιας μου και σιγουρα οι τιμες που εχω βαλει εγω για το galaxy s το δικο μου δεν κανουν..

ευχαριστω

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

μπορει καποιος που χρησιμοποιεί autokiller να μου πει τι τιμες εχει βαλει?

προσπαθω να σεταρω της κοπελιας μου και σιγουρα οι τιμες που εχω βαλει εγω για το galaxy s το δικο μου δεν κανουν..

ευχαριστω

 

Καλησπερα, εγω εχω βαλει 60 80 110...

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Entaksei to eftiaksa telika.Eixa mpei sto intetnet aplws den mou syndeotan me to google account moυ.Eprepe na kanw twlika factory reset kai meta mou sundeotan mia xara.Den kserw ti eixe paoxtei stin arxi :(
Link to comment
Share on other sites

Entaksei to eftiaksa telika.Eixa mpei sto intetnet aplws den mou syndeotan me to google account moυ.Eprepe na kanw twlika factory reset kai meta mou sundeotan mia xara.Den kserw ti eixe paoxtei stin arxi :(

 

και εμένα μου είχε τύχει αυτό. αν μπορείς γράφε ελληνικά και όχι greeklish. Καλή συνέχεια με το κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..

αν και, χωρις να θελω να σε αμφισβητησω, μου φαινεται λιγο μεγαλη στο empty apps..

τοσο ας πουμε εχω στο s που εχει διπλασια μνημη..

σου κυλαει ομαλα το κινητο ετσι?

σημειωση: το κινητο φοράει απο μαμα jg8.

επισης μιας και σε βρηκα κι απο οτι εχω διαβασει εδωμεσα το εχεις λιωσει πιο πολυ απο ολους το κινητο(:p), υπαρχει τροπος εκτος απο φλασαρισμα ανεπισημης froyo(αν ηταν δικο μου θα το ειχα κανει ηδη, αλλα εκεινη φοβαται) να κανουμε το κινητο πιο γρηγορο?

κατι αναλογο με το oclf(Που δυστυχως απ'οτι καταλαβαινω δεν το σηκωνει το 3..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου είχε τύχει αυτό. αν μπορείς γράφε ελληνικά και όχι greeklish. Καλή συνέχεια με το κινητό :)

Οκ, ευχαριστώ :).

Επίσης παρατήρησα ότι μέσω της εφαρμογής youtube δεν μου βρίσκει όλα τα video του youtube.Μήπως ξέρετε γτ γίνεται αυτό?Επίσης υπάρχει τρόπος να μου παίζουν όλα τα video στο youtube??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν 2 μερες αγόρασα κι εγώ το Galaxy 3 και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Ομως το πρόβλημα μου είναι ότι δεν πιάνω 3G/GPRS σήμα καθόλου ενώ ξέρω ότι στην περιοχή μου σίγουρα έχει κάλυψη. Εχω ψάξει τις ρυθμίσεις όλες δεν εχω βρει κατι απενεργοποιημενο και φοβαμαι μήπως έχει καποιο πρόβλημα το κινητό. :-(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ενα Bluetooth της nokia το hs-21w αλλα δε μπορω να το συνδεσω με το κινητο..Μένει στο "δημιουργια ζευγους με αυτην την συσκευη".Εχετε καποια βοηθεια σε αυτο?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

vassilikint για δοκιμασε να πας ρυθμισεις/ασυσματη επικοινωνια/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/ονοματα σημειων προσβασης. Τι λεει εκει? Τι εταιρια εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ενα Bluetooth της nokia το hs-21w αλλα δε μπορω να το συνδεσω με το κινητο..Μένει στο "δημιουργια ζευγους με αυτην την συσκευη".Εχετε καποια βοηθεια σε αυτο?Ευχαριστω πολυ

 

Εχεις ενεργοποιησει σιγουρα την επιλογη "ορατο" στις ρυθμισεις του bluetooth??

Link to comment
Share on other sites

vassilikint για δοκιμασε να πας ρυθμισεις/ασυσματη επικοινωνια/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/ονοματα σημειων προσβασης. Τι λεει εκει? Τι εταιρια εχεις?

 

Εκει το ανοιγω και δεν εχει τιποτα. ειναι κενο. Εχω Vodafone. Πηρα τηλεφωνο και στην τεχνικη υποστηριξη της Vodafone μου λενε δεν υπαρχει θεμα με το δικτυο καλυψη εχω εδω που ειμαι. Υποψιαζομαι οτι κατι εχει το κινητο γιατι βαζω την sim μου στο κινητο του αδερφου μου και πιανει κανονικα 3G στο δικο του κινητο. Επισης δοκιμασα και την δικη του στο galaxy και παλι δεν πιανει.( Αυτο το εκανα γιατι ολοι μου λεγανε οτι φταιει η sim επειδη ειναι παλια)

Link to comment
Share on other sites

Εκει το ανοιγω και δεν εχει τιποτα. ειναι κενο. Εχω Vodafone. Πηρα τηλεφωνο και στην τεχνικη υποστηριξη της Vodafone μου λενε δεν υπαρχει θεμα με το δικτυο καλυψη εχω εδω που ειμαι. Υποψιαζομαι οτι κατι εχει το κινητο γιατι βαζω την sim μου στο κινητο του αδερφου μου και πιανει κανονικα 3G στο δικο του κινητο. Επισης δοκιμασα και την δικη του στο galaxy και παλι δεν πιανει.( Αυτο το εκανα γιατι ολοι μου λεγανε οτι φταιει η sim επειδη ειναι παλια)

 

δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. θα χάσεις όλες τις εφαρμογές και τα δεδομένα σου αλλά μπορεί να λυθεί το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει σιγουρα την επιλογη "ορατο" στις ρυθμισεις του bluetooth??

Ναι το εχω κανονικα ορατο.κανω σαρωση βρισκω το ακουστικο στην λιστα αλλα μενει απλα στο "δημιουργια ζευγους με αυτην την συσκευη"...καμια βοηθεια plz..70 ευρω το ειχα παρει το bluetooth της Nokia ^^

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...