Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάω να του αλλάξω τα φώτα τώρα. Πλέον μοιάζει πολύ με τον μεγάλο του αδερφό ( galaxy tab)

 

:lol:

 

 

Edit: Α, ναι..του κάνω τώρα!! Πρόσθεσε αν είναι στον οδηγό του τις πληροφορίες για το firmware, να τσεκάρουν τι έχουν και να κάνουν όπως έκανα κι εγώ για να επαναφέρω τον τραυματία!! Αν και πρέπει να γίνει STICKY /ΥΠΟΜΝΗΜΑ ο οδηγός σου!!

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

LoL. Για πες υπάρχει τρόπος να τραβήξω τις επαφές ή μόνο χειροκίνητα?

 

Πάς Contacts-Πατάς Μενού button-Στο More έχει import/export στην SD...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Tα μηνύματα που αφορούν firmware flashes, odin, leaked froyo κτλ, μεταφέρθηκαν στο θέμα Hacks/Root/Bελτιώσεις του Galaxy 3, παρακαλώ να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση. Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tα μηνύματα που αφορούν firmware flashes, odin, leaked froyo κτλ, μεταφέρθηκαν στο θέμα Hacks/Root/Bελτιώσεις του Galaxy 3, παρακαλώ να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση.

 

tyxerakia αν μπορείς κάνε copy τον οδηγό για το firmware στο πρώτο ποστ κάτω από official update, (κάνε copy ώστε να παραμείνει για να μπορώ να κάνω update τον οδηγό)

 

EDIT: thanks

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Στο Froyo έχει και ΓΑΜΑΤΕΣ επιλογές στο πληκτρολόγιο, έχει ξεχωριστό μενού για γλώσσες γραφής ( όπως και στο froyo του tab ) και όταν γράφεις μήνυμα σου εμφανίζει στο space "greek" και κάνοντας κύλιση δαχτύλου αριστερά - δεξιά αλλάζεις την γλώσσα ^^
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πριν φρογιο ειχα το mobile data controller για να ανοιγοκλεινω το ιντερνετ.δεν μπορω να το βρω στο μαρκετ.ξερετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις το Quick Settings. Δωρεάν στο market.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις το Quick Settings. Δωρεάν στο market.
το Quick Settings το εχω αλλα το ιντερνετ δεν ανοιγει για καποιο λογο
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πριν φρογιο ειχα το mobile data controller για να ανοιγοκλεινω το ιντερνετ.δεν μπορω να το βρω στο μαρκετ.ξερετε κατι?

 

έχει μόνο του εφαρμογή το 2.2 για να κλείνεις το mobile data. πάτα το power για 2-3 δεύτερα και λέει κάπου για mobile data. Εγώ από εκεί τα απενεργοποίησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στις εξής απορίες?

1 Το android 2.2 που βγήκε είναι επίσημο(δηλαδή ισχύει η εγγύηση του κινητού)?

2 flash παίζει?

3 Από παιχνίδια πώς πάει? Δηλαδή μπορεί να παίξει βαριά παιχνίδια απο το μάρκετ και είναι συμβατό με όλα ή υπάρχουν παιχνίδια που χρειάζεσαι 1 ghz επεξεργαστή η/και μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης για να τα παίξει?

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάτι από τα παραπάνω και δεν το πήρα χαμπάρι, σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στις εξής απορίες?

1 Το android 2.2 που βγήκε είναι επίσημο(δηλαδή ισχύει η εγγύηση του κινητού)?

2 flash παίζει?

3 Από παιχνίδια πώς πάει? Δηλαδή μπορεί να παίξει βαριά παιχνίδια απο το μάρκετ και είναι συμβατό με όλα ή υπάρχουν παιχνίδια που χρειάζεσαι 1 ghz επεξεργαστή η/και μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης για να τα παίξει?

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάτι από τα παραπάνω και δεν το πήρα χαμπάρι, σας ευχαριστώ!

 

καλησπέρα.

1) το android 2.2 το συγκεκριμένο είναι κάτι σαν beta. Αλλά δεν πάυει να ισχύει η εγγύηση του, ακόμα και αν το περάσεις.

2) όχι ακόμα, στην τελική έκδοση του 2.2 θα υποστηρίζει flash.

3) δεν μπορεί να παίξει βαριά παιχνίδια λόγο hardware. (ο επεξεργαστής δεν υποστηρίζει 3d games.)

Link to comment
Share on other sites

έχει μόνο του εφαρμογή το 2.2 για να κλείνεις το mobile data. πάτα το power για 2-3 δεύτερα και λέει κάπου για mobile data. Εγώ από εκεί τα απενεργοποίησα.
για να το απενεργοποιησεις.εμενα δεν μου ανοιγει καν το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους κι από μένα. Μετά την πρώτη αναβάθμιση δεν συνδέεται η συσκευή με το kies αν δεν βγάλω την sd. Εκανα δυο φορές απεγκατάσταση - εγκατάσταση τους drivers αλλά τιποτα. Ούτε το *#7284# πιάνει... Καμιά ιδέα;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους κι από μένα. Μετά την πρώτη αναβάθμιση δεν συνδέεται η συσκευή με το kies αν δεν βγάλω την sd. Εκανα δυο φορές απεγκατάσταση - εγκατάσταση τους drivers αλλά τιποτα. Ούτε το *#7284# πιάνει... Καμιά ιδέα;

 

Ναι, δυστιχώς δεν γίνεται να συνδεθείς με το kies ακόμα με το καινούριο firmware.. περιμένουμε αναβάθμιση του kies

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον διαολο μου μεσα , τελικα απέτυχα ! το αναβάθμισα ανοιξε φόρτωσε ολα καλα αλλα μου πετουσε τρεις και λιγο σφαλμα και δεν δουλευε ο τομεας τηλεφωνο . το ξαναγύρισα σε 2.1 και τι να κανουμε μην το γαμ..... δεν πειραζει θα περιμενουμε την επισημη μεσο kies .

 

ΥΓ ξενερωσα εντελως , πως δεν το εσπασα το μπου......

 

έκανες factory reset μετά το update σε froyo??

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εκανα κατα λεξη αυτα που εγραψες, και μαλιστα το εκανα 16 φορες φλασαρισμα μπας και κατσει καλα , αλλα και τις 16 φορες τιποτα , τα ιδια , ετσι τοο γυρισα σε 2,1 και ευελπιστω να γινει με το επισημο μεσο Kies , ασε ειμαι turbo , εφτασα τοσο κοντα ρε γαμ.....

 

γαμ... καντεμία. :/ μέχρι το επίσημο θα έχει βγει και άλλο leaked 2.2 να δοκιμάσεις μήπως παίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εκανα κατα λεξη αυτα που εγραψες, και μαλιστα το εκανα 16 φορες φλασαρισμα μπας και κατσει καλα , αλλα και τις 16 φορες τιποτα , τα ιδια , ετσι τοο γυρισα σε 2,1 και ευελπιστω να γινει με το επισημο μεσο Kies , ασε ειμαι turbo , εφτασα τοσο κοντα ρε γαμ.....

 

16 φορές !!! :wacko::wacko::wacko:

Το έλιωσες το τηλέφωνο... Λειτουργεί ακόμα;;; :lol::lol::lol: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

16 φορές !!! :wacko::wacko::wacko:

Το έλιωσες το τηλέφωνο... Λειτουργεί ακόμα;;; :lol::lol::lol: :ninja:

 

ahahah όντως απορώ πως και τις 16 φορές είχε επιτυχία το flashing και δεν σου κόλαγε στο boot :0

Link to comment
Share on other sites

να πω και την δικη μου εμπειρια!ειναι σαν να πηρα δευτερο κινητο..το κινητο φυσαει με τη 2.2!!που να βγει και η επισημη..ο οδηγος που εβαλαν τα παιδια ειναι παρα πολυ καλος και απλος.δεν δυσκολευτηκα πουθενα.καταχωρηστε με στην επιτυχη αναβαθμιση

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εκανα κατα λεξη αυτα που εγραψες, και μαλιστα το εκανα 16 φορες φλασαρισμα μπας και κατσει καλα , αλλα και τις 16 φορες τιποτα , τα ιδια , ετσι τοο γυρισα σε 2,1 και ευελπιστω να γινει με το επισημο μεσο Kies , ασε ειμαι turbo , εφτασα τοσο κοντα ρε γαμ.....

 

Μήπως είχες κανα ασύμβατο 2.1 firmware σαν εμένα; Μόλις έβαλα το firmware που μου δωσε ο Κυρίλλος, ΟΛΑ ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

να πω και την δικη μου εμπειρια!ειναι σαν να πηρα δευτερο κινητο..το κινητο φυσαει με τη 2.2!!που να βγει και η επισημη..ο οδηγος που εβαλαν τα παιδια ειναι παρα πολυ καλος και απλος.δεν δυσκολευτηκα πουθενα.καταχωρηστε με στην επιτυχη αναβαθμιση

 

έγινε :)

 

το εκανα και με φλασαρισμα 2.1 που εδωσε ο Κυριλλος και μετα 2.2 και παλι τιποτα !ασε δοκιμασα τα παντα ,μονο ultrex δεν δοκιμασα

 

αντε περιμένουμε την επόμενη leaked froyo για να διορθώσει τα bugs αυτής :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα άδικο! Μέχρι πριν λίγο ΟΚ η μπαταρία..βάζω λίγο ένα παιχνιδάκι..ήταν στο 50%, βγαίνω από το παιχνίδι δείχνει 40%...μετά απο 5 λεπτά πάει στο 15% ! Το κλείνω, το ανοίγω ..δείχνει 60%...μετά από 5 λεπτά..30% :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα άδικο! Μέχρι πριν λίγο ΟΚ η μπαταρία..βάζω λίγο ένα παιχνιδάκι..ήταν στο 50%, βγαίνω από το παιχνίδι δείχνει 40%...μετά απο 5 λεπτά πάει στο 15% ! Το κλείνω, το ανοίγω ..δείχνει 60%...μετά από 5 λεπτά..30% :lol:

 

Μια από τα ίδια δηλαδή. :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...