Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν, αγόρασα το Samsung Galaxy 3 (από oteshop με χάρτες mls) και είναι αρκετά γαμάτο!! gps αρκετά καλό, wifi καλούτσικο, οθόνη αρκετά καλή και ANDROID απλά γαμάτο !!!!!!!! καμιά καλή εφαρμογή ή παιχνίδι ? Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά να ρωτήσω κάτι και εγώ ,

την απόρριψη κλήσης με μύνημα μπορώ να την απενεργοποιήσω?

Ψάχνω στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να βρω σχετική επιλογή.

Επίσης πατώντας το πλήκτρο για το κλείσιμο μιας κλήσης , δεν κάνει μόνο του αυτόματα απόρριψη?

ty

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το αγορασε η γυναικα μου για να αντικαταστησει το αναντικαταστο SE P1 που ειχε για 4,5χρονια. Λαμβανοντας υποψη τη τιμη κτησης, ειναι παρα πολυ καλο κινητο. Το wi fi του ειναι σχετικα αδυναμο σε συγκριση με το iPhone 3GS και ισως στο ιδιο επιπεδο με το SE P1. Μπαταρια μια χαρα. Εκτος απο το να πειραξεις το root, δειτε εδω γιατι http://www.androidcentral.com, υπαρχει τροπος να εγκαταστησεις εφαρμογες στην SD;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το αγορασε η γυναικα μου για να αντικαταστησει το αναντικαταστο SE P1 που ειχε για 4,5χρονια. Λαμβανοντας υποψη τη τιμη κτησης, ειναι παρα πολυ καλο κινητο. Το wi fi του ειναι σχετικα αδυναμο σε συγκριση με το iPhone 3GS και ισως στο ιδιο επιπεδο με το SE P1. Μπαταρια μια χαρα. Εκτος απο το να πειραξεις το root, δειτε εδω γιατι http://www.androidcentral.com, υπαρχει τροπος να εγκαταστησεις εφαρμογες στην SD;

 

Από οτι έχω διαβάσει και εγώ, όχι αν δεν αναβαθμιστεί σε 2.2 το οποίο μάλλον θα γίνει μέσα στον Νοέμβριο.

 

Χτες το παρήγγειλα και εγώ από Vodafone on line store με επιδότηση. Βγήκε στα 14 ευρώ not bad at all. Βρισκόμουν σε δίλλημα ανάμεσα στο Wildfire και σ'αυτό αλλά τελικά λόγω καλύτερης ανάλυσης οθόνης , ταχύτερου επεξεργαστή και καλύτερης μπαταρίας προτίμησα το ι5800. Εξάλλου σετάροντας το Wildfire της αδελφής μου το βαρέθηκα...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!root εχει κανει κανείς?η διαδικασια του root στο galaxy s είναι ιδια και για το galaxy 3 που θέλω να κάνω?ακολουθώ ακριβως την ίδια διαδικασια?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

vagos αν διαβάσεις και τις 12 σελίδες του θρεντ δεν θα βρείς κάποιον που να έχει κάνει ροοτ το κινητό ή που να γνωρίζει τον τρόπο επίσης οι οι 2 συσκευές έχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ τους.

 

Εχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα κατά τη σύνδεση με το KIES δοκίμασα σε win7 και σε win xp αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!root εχει κανει κανείς?η διαδικασια του root στο galaxy s είναι ιδια και για το galaxy 3 που θέλω να κάνω?ακολουθώ ακριβως την ίδια διαδικασια?

 

Δεν ξερω για galaxy s, αλλά για το galaxy 3 από ότι έχω δει rooting, unrooting κ.α. εδώ:

 

h**p://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880

 

Διαβάστε καλά πριν τα επιχειρήσετε. Αν δεν βρίσκετε απάντηση ρωτήσε στο forum πριν το κάνετε. Δεν χρειάζεται να γίνει αν δεν θέλει κάποιος να βάλει custom firmware, wifi tethering κλπ. Μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα ασφάλειας ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284056 ).

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!root εχει κανει κανείς?η διαδικασια του root στο galaxy s είναι ιδια και για το galaxy 3 που θέλω να κάνω?ακολουθώ ακριβως την ίδια διαδικασια?

 

Λοιπόν, έκανα σήμερα το Galaxy 3 root επιτυχώς ακολουθώντας αυτό το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880. (Ο βασικός λόγος που το έκανα ήταν για την εφαρμογή adfree, η οποία μπλοκάρει τις διαφημίσεις σε εφαρμογές και internet. )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρε ένας φίλος το Galaxy 3 και θέλαμε να βάλουμε ένα Live Wallpaper, αλλά δεν είδα πουθενα την Επιλογή. Τα υποστηρίζει το κινητό, ή όχι?

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρε ένας φίλος το Galaxy 3 και θέλαμε να βάλουμε ένα Live Wallpaper, αλλά δεν είδα πουθενα την Επιλογή. Τα υποστηρίζει το κινητό, ή όχι?

Ευχαριστώ.

 

Δεν υποστηρίζεται "επίσημα" από το κινητό αλλά υπάρχει τρόπος. Τον δοκίμασα και λειτουργούν μια χαρά τα Live wallpapers. Πρώτον πρέπει να κάνεις root το κινητό (δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880), και μετά δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880&page=11

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ετοιμασει το κινητό για root εχω συνδεσει το κινητο με debug αλλα όταν παω να τρεξω το oneclickroot.exe βγαζει ενα σφαλμα και σταματαει...εχω windows 7..τι μπορει να φταιει??

 

παιδια εχω ετοιμασει το κινητό για root εχω συνδεσει το κινητο με debug αλλα όταν παω να τρεξω το oneclickroot.exe βγαζει ενα σφαλμα και σταματαει...εχω windows 7..τι μπορει να φταιει??

 

οκ..το βρηκα!!!

 

ενω εκανα το κινητο root ξεκινησα την διαδικασια για live wallpapers.βαζω τα τρια αρχεια στην sd card οπως λεει στο xda αλλα οταν παταω τις τρεις εντολες για τα τρια αρχεια μου βγαζει read-only file και δεν γινεται κατι.τι φταιει?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Σε XP ετρεξε κανονικα, σε Win7 τιποτε. Το κατεβασα απο δυο διαφορετικα site (ελληνικο, αγγλικο) τα ιδια...

 

Δοκίμασες Run as Administrator?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

το πηρα και εγω και μου φενεται πολυ καλο

το πρωτο που θα κανω θα ειναι root

 

@RadiactiveToy

υπαρχουν custom roms για το galaxy 3 ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

το πηρα και εγω και μου φενεται πολυ καλο

το πρωτο που θα κανω θα ειναι root

 

@RadiactiveToy

υπαρχουν custom roms για το galaxy 3 ?

 

Για custom ακόμα χλωμό... νομίζω οτι είναι νωρίς. Αν βρω κάτι θα το γράψω.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Για custom ακόμα χλωμό... νομίζω οτι είναι νωρίς. Αν βρω κάτι θα το γράψω.

 

ok ευχαριστω

υποθετω μετα το root μπορουμε να αφαιρεσουμε εφαρμογες μεσω adb, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια με τα live wallpapers!!!πως παρακαμπτω το read only???

 

που ακριβώς σου βγάζει read only? εμένα δεν μου έτρεχε η εφαρμογή terminal emulator, αλλά κατέβασα μία ολόιδια, που λέγεται andoid terminal emulator. για δοκίμασε μαυτή

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει read only οταν δινω τις τρεις εντολες cat.to android emulator εχω βαλει και εγω.

 

:/ αν βρω κάτι θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ 10 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΣΒΗΣΕ!!!!! ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΛΕΠΤΑ!!!!! ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ;;;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

συνολικα υπαρχει καποιος οδηγος για τα Live Wallpapers και με τα πιθανα error που θα βγαλει ,για να ακολουθησω ? ειμαι πλεον και εγω ενας απο τους κατοχους του κινητου αυτου.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από λίγες μέρες αγόρασα μέσω Vodafone το Samsung i5800. "Παίζοντας" μαζί του για να το μάθω, ανακάλυψα οτι κάποιες εφαρμογές συνδεόντουσαν στο δίκτυο μέσω της κινητής τηλεφωνίας. Μετά από τηλεφώνημα στην τεχνική εξυπηρέτηση, μου πρότειναν να δημιουργήσω ένα "ψευτικο" λογαριασμό μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έτσι ωστε οι εφαρμογές να μην μπορούν να συνδεθούν αυθαίρετα. Μετά από μια εβδομάδα κι αφου ενημερώθηκα για τις μέχρι τότε χρεώσεις μου, διαπίστωσα οτι ούτε και αυτή η λύση με έσωζε (μέσα σε μία εβδομάδα χρεώθηκα με 10Ε, χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα, εγώ τουλάχιστον!!!).

Τελικά έχω βάλει την εφαρμογή Mobile Data Controller κι ελπίζω αυτή να δουλέψει. Θα φανεί σε λίγες μέρες.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! λοιπόν σε νέους χρήστες που δεν γνωρίζουν αρκετά από smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από λίγες μέρες αγόρασα μέσω Vodafone το Samsung i5800. "Παίζοντας" μαζί του για να το μάθω, ανακάλυψα οτι κάποιες εφαρμογές συνδεόντουσαν στο δίκτυο μέσω της κινητής τηλεφωνίας. Μετά από τηλεφώνημα στην τεχνική εξυπηρέτηση, μου πρότειναν να δημιουργήσω ένα "ψευτικο" λογαριασμό μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έτσι ωστε οι εφαρμογές να μην μπορούν να συνδεθούν αυθαίρετα. Μετά από μια εβδομάδα κι αφου ενημερώθηκα για τις μέχρι τότε χρεώσεις μου, διαπίστωσα οτι ούτε και αυτή η λύση με έσωζε (μέσα σε μία εβδομάδα χρεώθηκα με 10Ε, χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα, εγώ τουλάχιστον!!!).

Τελικά έχω βάλει την εφαρμογή Mobile Data Controller κι ελπίζω αυτή να δουλέψει. Θα φανεί σε λίγες μέρες.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! λοιπόν σε νέους χρήστες που δεν γνωρίζουν αρκετά από smartphones.

 

Δεν γνωριζω πολλα τωρα αρχιζω να μαθαινω αλλα ,παλι καλα ειμαι με καρτα κινητου οποτε και να θελει εαν το κανει μια φορα μετα θα βγαλω την ακρη σιγουρα.:p

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...