Jump to content

iGO Primo


odytsak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για το sys αλλα δυστιχως μια απο τα ιδια κρασαρει και κληνει, και μου βγαζει μηνυμα:"Fatal error...." δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει οποια βοηθεια καλοδεχουμενη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για το sys αλλα δυστιχως μια απο τα ιδια κρασαρει και κληνει, και μου βγαζει μηνυμα:"Fatal error...." δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει οποια βοηθεια καλοδεχουμενη!

 

Μήπως κάτι δεν έγινε σωστά με το 1.2

Ξαναπέρασε απο την αρχή το 1.1.Δεν μπορεί κάπου έχεις ένα backup.

Υποθέτω οτι πριν την προσπάθεια με το 1.2 το 1.1 δούλευε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχα το igo8, πηγα κατευθειαν στο 1.2, το 1.1 δεν εχει λειτουργησει ποτε στην συσκευη μου ισως φταιει το data.zip σε συνδιασμο με το sys, θα δοκιμασω να βγαλω τελειως απο την καρτα τα προηγουμενα.

Συγκεκριμενα μου βγαζει το εξης μηνυμα αφου κρασαρει: (Fatal error ocurred in main thread Address:0x00136f50

Exception:0xc0000005)

Edited by tral
Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχα το igo8, πηγα κατευθειαν στο 1.2, το 1.1 δεν εχει λειτουργησει ποτε στην συσκευη μου ισως φταιει το data.zip σε συνδιασμο με το sys, θα δοκιμασω να βγαλω τελειως απο την καρτα τα προηγουμενα.

Συγκεκριμενα μου βγαζει το εξης μηνυμα αφου κρασαρει: (Fatal error ocurred in main thread Address:0x00136f50

Exception:0xc0000005)

 

Παιδια και παλι μου βγαζει το ιδιο μηνυμα HEEEEELP!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάτι δεν πάει καλά με την έκδοση που χρησιμοποιείς. Προτείνω στήσιμο από την αρχή και με τα σωστά data.zip κτλ. για την έκδοση που χρησιμοποιείς και την ανάλυση της οθόνης σου.

 

(Επίσης μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει και η "Τροποποίηση".)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα οκ εκανα μορφοποιηση καρτας μνημης ειχα 8giga σκουπιδια μεσα! και οχι μονο δουλευει αλλα πεταει, εβαλα και τον τελευταιο χαρτη της navteq, ειχα μεινει πολυ πισω με το 8 και τον παμπαλαιο χαρτη που ειχα.Ευχαριστω παιδια!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη αυτο ειναι καλυτερο απο το Igo8?

 

Θα λέγαμε ότι είναι η συνέχειά του.

 

ειχα μεινει πολυ πισω με το 8 και τον παμπαλαιο χαρτη που ειχα.

 

Δεν φταίει το 8 για αυτό πάντως. Primo και 8 παίρνουν τους ίδιους χάρτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
New iGo Primo ver 1.2 update.exe 9.2.1.179499

 

http://img851.imageshack.us/img851/6533/kkkko.png

 

Έχουν λυθεί τα προβλήματα με το τρεμούλιασμα της φωνής σε pda;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ρίξε αυτά τα αρχεία χύμα στον φάκελο του προγράμματος. Λένε ότι διορθώνει προβλήματα.

 

http://www.megaupload.com/?d=TSV22LP8

 

Αν θες πες μας για τα αποτελέσματα που εμφανίζονται στα PDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε αυτά τα αρχεία χύμα στον φάκελο του προγράμματος. Λένε ότι διορθώνει προβλήματα.

 

http://www.megaupload.com/?d=TSV22LP8

 

Αν θες πες μας για τα αποτελέσματα που εμφανίζονται στα PDA.

 

Το κατέβασα, αλλά θα πρέπει να πάρω πρώτα πίσω το HD2 απο την ACE.

Χύμα στον φάκελο ή στο utilities;

Τι κάνει το esc.exe, πρέπει να το ''τρέξω'';

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τίποτα, απλά τα πετάς και τα δύο αρχεία μέσα στον φάκελο.

 

Τέλος βάλε αυτό στο data.zip\common\ui.

 

http://rapidshare.com/#!download|836l33|456583629|customized.rar|0

 

(Θα σου δουλέψουν και τα TTS Voices)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
oxi η 1.1 ειναι καλυτερη για pda

 

Είναι. Τα παραπάνω ωστόσο υποτίθεται ότι λύνουν τα προβλήματα που έχει εμφανίσει η 1.2 έκδοση στα pda.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ??

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ??

 

Αν εννοείς δωρεάν όχι εδώ μιας και δεν μας επιτρέπεται να διανέμουμε παράνομο λογισμικό δημόσια στο forum.

 

Επίσης... μη γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις και το απαγορεύουν και οι κανονισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκίμασα την έκδοση 1.2 με τα αρχεία που δίνει παραπάνω ο athanaso77 αλλά τίποτα.Δεν αναγνώρισε τις TTS φωνές και γενικά ο ήχος κολλούσε πάλι.Για το σήμα του gps δεν ασχολήθηκα γιατί έσβησα τελείως το 1.2 απο την κάρτα και ξαναπέρασα την έκδοση 1.1

Ίσως το ξαναδοκιμάσω αργότερα.

 

Τίποτα, απλά τα πετάς και τα δύο αρχεία μέσα στον φάκελο.

 

Τέλος βάλε αυτό στο data.zip\common\ui.

 

http://rapidshare.com/#!download|836l33|456583629|customized.rar|0

 

(Θα σου δουλέψουν και τα TTS Voices)

Στο data δεν έχω αυτήν την διαδρομή.Έχω στο DATA.ZIP\ui_igo9\common\ui ?

 

Έβαλα το customized.lua στην διαδρομή που περιγράφω και το primo στην προσομοίωση διαδρομής ,έκανε restart και δεν εμφάνιζε το sence.Έπρεπε να το επιλέξω ξανά απο τις ρυθμίσεις.Μάλλον λόγω της εφαρμογής του ioathe

να κλείνει το sence πριν ''τρέξει'' το primo.

 

Επισης πως γινεται να έχω και την έκδοση 1. 1 στην ίδια κάρτα και να μοιράζονται τον φάκελο content αλλά και den κλπ;

 

@athanasso77

Έχεις δοκιμάσει την έκδοση 1.2 ;Δουλεύει σωστά;

Κανείς άλλος;

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Μην με ρωτήσετε πως ,δεν ξέρω το γιατί αλλά το 1.2 σήμερα δούλεψε κανονικότατα με το TTS :w00t:

Έβαλα το sys του clio1400 απο διπλανό forum (ευχαριστώ)

και ένα αρχείο ui_igo9 που έχει μέσα ένα customized.lua ,και αυτό απο το btw και τώρα δουλεύει κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην με ρωτήσετε πως ,δεν ξέρω το γιατί αλλά το 1.2 σήμερα δούλεψε κανονικότατα με το TTS :w00t:

 

Δοκίμασε το εκτεταμένα ούτως ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν χάνονται τα tts voices μετά από κάποια ώρα, και γενικότερα για τη σταθερότητά του στο HD2. Ποια rom χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εκτεταμένα ούτως ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν χάνονται τα tts voices μετά από κάποια ώρα, και γενικότερα για τη σταθερότητά του στο HD2. Ποια rom χρησιμοποιείς;

 

Rom της υπογραφής μου OMEGA v26 XT ELL

Σε προσομοίωση έφτασα μέχρι την Αθήνα :lol:

Το σήμα του gps είναι σταθερότατο ακόμη και μέσα στο σπίτι ,όπως και στο 1.1.Εντάξει είμαι και στον τέταρτο και τελευταίο όροφο.

Θα το δοκιμάσω φυσικά και στον δρόμο με την πρώτη ευκαιρία ,αλλά το θέμα είναι οτι πρίν δεν λειτουργούσε καθόλου το TTS

 

υ.γ.Νομίζω πως πρέπει να σημειώσω οτι το 1.2 το έτρεξα χωρίς την εφαρμογή του ioathe iGO primo launcher που απενεργοποιεί το sense.

 

edit:

Μετά απο σύντομη δοκιμή στο primo 1.2 ( 9.2.1.179499 15 Φεβ 2011 ) δουλεύουν τα εξής, gps, google search με λατινικούς χαρακτήρες,TTS ,scheme του Odytsak σαν default, και τα εικονίδια του Kastel απο το gpspocketpc.

Μένει να δοκιμάσω τις κάμερες ταχύτητας με τις εκφωνήσεις τους (την Τετάρτη).Ήρθε η ώρα το νέο πρόγραμμα να αντικαταστήσει το παλιό :rolleyes:

Edited by cb600f
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

cb600f, θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις συνεχόμενα post - δεν επιτρέπονται και κάνουν το θέμα δυσανάγνωστο .

 

Ευχαριστώ

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

cb600f, θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις συνεχόμενα post - δεν επιτρέπονται και κάνουν το θέμα δυσανάγνωστο .

 

Ευχαριστώ

 

Καταλαβαίνω το πρόβλημα αλλά πίστευα πως κάνοντας edit σε ένα μήνυμα τριών ή τεσσάρων ημερών παλιό, δεν θα φαίνεται στις ειδοποιήσεις παρακολούθησης θέματος, οπότε ο ενδιαφερόμενος μπορεί να μην δει κάποια αλλαγή που θα του ήταν χρήσιμη.Πάντως σεβαστή η παρατήρηση και θα προσπαθήσω να μην ξαναγίνει.

 

Σε πλοήγηση το primo 1.2 υποθέτω πως έχει ακόμη προβλήματα με το κλείδωμα δορυφόρων.Λέω υποθέτω γιατί τα προβλήματα άρχισαν απο την στιγμή που το τηλέφωνο άρχισε να ζεσταίνετε στους 44 βαθμούς και πάνω έως τους 47 που το παρακολούθησα.

Όταν ήταν ακόμη κρύο, χωρίς να έχω πρόβλημα με την πλοήγηση ,δεν κλείδωσε ποτέ πάνω απο 7 δορυφόρους ,ενώ με το primo 1.1 στην επιστροφή είχε σταθερά απο 9 έως 11.Το τελευταίο μπορεί να είναι και άσχετο αλλά...

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με πληροφορίσει αν το Primo είναι συμβατό με συσκευή MIO P550?

Και αν ναί απο πού μπορώ να το αγοράσω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...