Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το ανέφερα και χτες.Έχω ένα προβληματάκι και δεν ξέρω πως να το λύσω. Λοιπόν συγχρονίζω το τηλέφωνο με htc sync και outlook όλα καλά μέχρι εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. 'Οτι γράφω από το outlook στο ημερολόγιο όλα καλά, δλδ φαίνεται στο ημερολόγιο του τηλεφώνου μου. Όταν γράφω από τηλέφωνο στο ημερολόγιο και συγχρονίζω δεν φαίνεται στο ημερολόγιο του outlook. Δεν συμβαίνει όμως και με τις επαφές μου αυτό, αφού όλα λειτουργούν τέλεια.!!! Γιατί συμβαίνει αυτό με το ημερολόγιο;;; Ξέρει κανείς να βοηθήσει;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ το βρίσκω εδώ. http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=36754.

και βλέπω λένε το ίδιο πράγμα "Πολλαπλές γλώσσες, μεταξύ των οποίων και τα ελληνικά "

ευχαριστώ παιδία για την βοήθεια γιατί το θελω για δωράκι. ότι ξέρετε πείτε μου!!

 

παιδιά λέτε να είναι σωστό ή απ' έξω. Μπορώ κάπως να το επιβεβαιώσω πριν την αγορά?

Link to comment
Share on other sites

ρώτα τους στο μαγαζί... ελπίζω να σου πουν την αλήθεια :p

βασικά πάρε την htc στην ελλάδα και ρώτα τους αν, αν τους πεις ένα IMEI, αν μπορούν να σου πουν αν είναι από ελλάδα ή εισαγωφής.. αν ναι, πας στο μαγαζί, κοιτάς το IMEI από το κουτί-το γράφει σε ενα αυτοκόλλητο απέξω, δε χρειάζεται να ανοιχτει το κουτί, στο δικό μου τουλάχιστον) και παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς...

 

αλλιώς, για εμένα, πήγαινε στην ασφαλή λύση ενός άλλου μαγαζιού, εκτός και αν μπορούν και στο μαγαζί να σου εγγυηθούν ότι δεν θα έχεις πρόβλημα(να τονίσεις ότι δεν φαίνονται στη λίστα με τα επίσημα), έστω και αν δώσεις 30€ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

ρώτα τους στο μαγαζί... ελπίζω να σου πουν την αλήθεια :p

βασικά πάρε την htc στην ελλάδα και ρώτα τους αν, αν τους πεις ένα IMEI, αν μπορούν να σου πουν αν είναι από ελλάδα ή εισαγωφής.. αν ναι, πας στο μαγαζί, κοιτάς το IMEI από το κουτί-το γράφει σε ενα αυτοκόλλητο απέξω, δε χρειάζεται να ανοιχτει το κουτί, στο δικό μου τουλάχιστον) και παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς...

 

αλλιώς, για εμένα, πήγαινε στην ασφαλή λύση ενός άλλου μαγαζιού, εκτός και αν μπορούν και στο μαγαζί να σου εγγυηθούν ότι δεν θα έχεις πρόβλημα(να τονίσεις ότι δεν φαίνονται στη λίστα με τα επίσημα), έστω και αν δώσεις 30€ παραπάνω...

 

αυτοί λένε ότι είναι οκ. στην htc θέλουν IMEI. Το θέμα είναι ότι θα το παραγγείλω on line οποτε δεν θα δώ IMEI.

Γενικά αν είναι εισαγωγής, ποιό είναι το θέμα? τα ελληνικά ή η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση... Ελληνικά θα έχει και απ'έξω αν είναι, αλλά και να μην έχει είναι πολύ εύκολο να βάλεις! Απλά δε γνωρίζω τι γίνεται στην περίπτωση που αυτοί λένε ότι είναι από εδώ και τελικά δεν είναι... Εγώ θα έπαιρνα από κάπου που είμαι σίγουρος. Απ'την άλλη δεν ξέρω και για τη διαφορά τιμής ;)

Δική σου είναι η επιλογή φίλε μου...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αλλιώς, για εμένα, πήγαινε στην ασφαλή λύση ενός άλλου μαγαζιού, εκτός και αν μπορούν και στο μαγαζί να σου εγγυηθούν ότι δεν θα έχεις πρόβλημα(να τονίσεις ότι δεν φαίνονται στη λίστα με τα επίσημα), έστω και αν δώσεις 30€ παραπάνω...

 

Συμφωνω. Πρεπει να εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι παραεισαγωγης για να μην ταλαιπωρεισαι σε περιπτωση που παθει κατι. Εστω και αν ειναι λιγο πιο ακριβο...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Είδα χθες βράδυ ότι το πλάισιο το έριξε και αυτό κοντά στη τιμή των άλλων που κοίταζα, οπότε το τσιμπάω σίγουρος πλέον.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και εγώ αυτό φοβάμαι γιατί μετά την αναβάθμιση έφαγε ένα κόλλημα και για κανα 10λεπτο είχε κολήσει στην οθόνη μπουταρίσματος (την λευκή με το logo της HTC).

Eρώτησης: Με hard reset θα είναι η συσκευή όπως την μέρα που την αγόρασα(με το 2.1) ή θα σβηστούν τα πάντα αλλά θα παραμείνει η 2.2; Γίνεται χωρίς την sim γιατί όλες μου οι επαφές είναι σε αυτήν και δεν θέλω να το ριψοκινδυνεύσω

 

Θα παραμείνει η 2.2.

 

Η σιμ δε θα πάθει τίποτα αν κ γίνετε κ χωρίς αυτήν. Τα έκανα στου ξαδέρφου μου που είναι άσχετος κ το είχε κάνει μπ********ο.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς προς το παρόν θα το γλυτώσω γιατί μετά από 2-3 restart και μια full φόρτιση το κινητό κράτησε γύρω στις 50 ώρες ανοιχτό (με ελάχιστη όμως χρήση wifi). Θα δω πόσο αυτονομία θα έχει ξανά και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Αλλά και πάλι αν χρειαστεί να του κάνω ένα hard δεν μου είναι και πολύς κόπος καθώς δεν του έχω περάσει και πολλά πράγματα μέσα .

 

Kαι κάτι άλλο παρατηρώ ότι δεν μου παίζει πολλά βιντεάκια απο του youtube. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή που είχε προεγκατεστημένη. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να φταίει η χαμηλή ανάλυση της οθόνης που είναι μικρότερη από τα video. Πως μπορώ να το παρακάμψω και να μου τα παίζει όλα;

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων...
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει τις επαφές μου στο outlook να τις έχω για back up.

Τώρα όμως που πέρασα νεες επαφές στο κινητό, θέλω να περάσω και τις καινούργιες να τις έχω κ αυτες.

πως να το κάνω? διότι αυτό που βλέπω αν το κάνω είναι να μου ξαναπεράσει στο κινητό τις παλιές απο το outlook... όχι το ανάποδο που θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ανέφερα και χτες.Έχω ένα προβληματάκι και δεν ξέρω πως να το λύσω. Λοιπόν συγχρονίζω το τηλέφωνο με htc sync και outlook όλα καλά μέχρι εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. 'Οτι γράφω από το outlook στο ημερολόγιο όλα καλά, δλδ φαίνεται στο ημερολόγιο του τηλεφώνου μου. Όταν γράφω από τηλέφωνο στο ημερολόγιο και συγχρονίζω δεν φαίνεται στο ημερολόγιο του outlook. Δεν συμβαίνει όμως και με τις επαφές μου αυτό, αφού όλα λειτουργούν τέλεια.!!! Γιατί συμβαίνει αυτό με το ημερολόγιο;;; Ξέρει κανείς να βοηθήσει;;;

 

Με το HTC Sync προσπαθείς να κάνεις τον συγχρονισμό; Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθείσω με αυτό. Το HTC Sync είναι ένα πρόβλημα από μόνο σαν πρόγραμμα :)

 

Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι να χρησιμοποιήσεις το Google Calendar (μιας και θα έχει ήδη gmail λογαριασμό) σε συνδυασμό με αυτό (http://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?answer=89955) για να συγχρονίζεις το Outlook χωρίς πρόβλημα (και το αντίθετο).

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος του wildfire.ικανοποιημενος ειμαι.το κινητακι ειναι μια χαρα.τo προβλημα ειναι οτι θελω ενα προγραμματακι το οποιο να κλεινει τα δεδομενα μεσω δικτυου και να το ενεργοποιω οποτε θελω εγω και τι προγραμμα για χαρτες να βαλω?και πως μπορω να δω τα ερχεια που ειναι στη καρτα sd.εψαξα παντου αλλα φως δε βλεπω Edited by diver86
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος του wildfire.ικανοποιημενος ειμαι.το κινητακι ειναι μια χαρα.τo προβλημα ειναι οτι θελω ενα προγραμματακι το οποιο να κλεινει τα δεδομενα μεσω δικτυου και να το ενεργοποιω οποτε θελω εγω και τι προγραμμα για χαρτες να βαλω?και πως μπορω να δω τα ερχεια που ειναι στη καρτα sd.εψαξα παντου αλλα φως δε βλεπω

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου!

Mάλλον δεν έψαξες και τόσο παντού τελικά :p

Το κλείσιμο των δεδομένων μέσ δικτύου γίνεται και χωρίς ξεχωριστό πρόγραμμα. Μπορείς να δεις τον τρόπο στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος...

Παραθέτω τον εαυτό μου:

Πώς να μπλοκάρετε τη χρήση Internet (data) μέσω κινητής τηλεφωνίας

1ος τρόπος: Ρυθμίσεις->Ασύρματα δίκτυα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (απενεργοποίηση).

2ος τρόπος: Χρησιμοποιήστε κάποια εφαρμογή από το market (γνωρίζω μόνο την APNdroid που αλλάζει τις ρυθμίσεις του internet μέσω της εκάστοτε εταιρίας και δεν μπορείτε να συνδεθείτε μέσω 3g. Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να απεγκαταστήσει την εφαρμογή, να επανεενεργοποιήσει πριν το internet μέσω της εφαρμογής, γιατί αλλιώς θα χάσει τις ρυθμίσεις internet της εταιρίας κινητής του.

Για να δεις τα αρχεία που είναι στην κάρτα sd, εγκατέστησε έναν δωρεάν file manager από το market. Κάποιοι γνωστοί είναι οι astro file manager, estrongs file manager, linda file manager...

Tέλος για τους χάρτες, έχει ειπωθεί ότι παίζουν καλά στο κινητό μας τα copilot, sygic mobile maps, navigon, ndrive. Επίσης για να σε προλάβω, να τονίσω ότι απαγορεύονται εδώ ερωτήσεις για σπασμένο λογισμικό ;)

Πληροφορίες για τα προγράμματα πλοήγησης μπορείς να βρείς κι εδώ! :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο εχθές το βράδυ που έκανα αναβάθμιση το handcent sms στα μηνύματα το σ μου το βγάζει <?>.Τι έχει συμβεί;Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι στην καινούρια έκδοση του handcent έχει πάθει κάτι η υποστήριξη στα ελληνικά, τουλάχιστον στα σχόλια του market είδα πολλά παράπονα για το ότι δεν στέλνει πλέον με 160 ελληνικούς χαρακτήρες... φαντάζομαι θα βγει σύντομα αναβάθμιση για να λυθεί το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θεωρείτε ότι είναι ο πιο γρήγορος/ελαφρύς launcher?

GoLauncher - LauncherPro - ADW - Κάποιος άλλος (π.χ. Zeam)

Οπτικά δεν έχουν μεγάλες διαφορές για να προτιμήσω κάποιον αλλά σίγουρα δεν θέλω να μου βαρύνει τη συσκευή και να σέρνεται.

 

Επίσης, ποιο battery widget θα προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ go launcher και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

μπορείς να κατεβάσεις το fancy widget, το οποίο είναι ρολόι που θυμίζει το ρολόι του sence, δείχνει δηλαδή και καιρό, αλλά μπορείς να βάλεις να δείχνει και την μπαταρία ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ go launcher και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

μπορείς να κατεβάσεις το fancy widget, το οποίο είναι ρολόι που θυμίζει το ρολόι του sence, δείχνει δηλαδή και καιρό, αλλά μπορείς να βάλεις να δείχνει και την μπαταρία ;)

 

Και την μπαταρία?? Πως?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι στην καινούρια έκδοση του handcent έχει πάθει κάτι η υποστήριξη στα ελληνικά, τουλάχιστον στα σχόλια του market είδα πολλά παράπονα για το ότι δεν στέλνει πλέον με 160 ελληνικούς χαρακτήρες... φαντάζομαι θα βγει σύντομα αναβάθμιση για να λυθεί το θέμα...

εγω δεν εχω κανενα προβλημα. δουλευει οπως και πριν.

 

μια αλλη ερωτηση:

υπαρχει καποιος τροπος για προσβαση σε web disk? με το estrongs βλεπω αρχεια στο pc. αλλα δεν εχει επιλογη γι'αυτο που θελω

Link to comment
Share on other sites

Και την μπαταρία?? Πως?

 

πας στις ρυθμίσεις του fw και μετά clock settings, extra information και επιλέγεις show battery level

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω κανενα προβλημα. δουλευει οπως και πριν.

 

μια αλλη ερωτηση:

υπαρχει καποιος τροπος για προσβαση σε web disk? με το estrongs βλεπω αρχεια στο pc. αλλα δεν εχει επιλογη γι'αυτο που θελω

 

Κι εγώ μια απ'τα ίδια πρόβλημα με το handcent sms.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεων συνέχεια (και ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις τους). Ένα απλό πρόγραμμα για να παίζει μουσική και να διαθέτει κάποιο dsp ή equaliζer, γιατί το πρόγραμμα που έχει πάνω της η συσκευή δεν διαθέτει τέτοιες ρυθμίσεις και όταν συνδέεται σε "καλό" ηχοσύστημα ή ακουστικά ακούγεται να σαν παίζει στο loud.

 

Και κάτι τελευταίο. Το ραδιόφωνο πολλές φορές τρώει κόλλημα και δεν λέει να κλείσει. Δεν κλείνει ούτε με το κουμπάκι on\off πάνω αριστερά αλλά ούτε με task killer. Ο μόνος τρόπος για να απενεργοποιηθεί είναι με την αφαίρεση των ακουστικών. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Είναι γνωστό bug; Ποια εφορμογή να κατεβάσω για αξιοπρεπές ραδιόφωνο (Εχω δει μερικές αλλά είναι πολύ φορτωμένες με ίντερνετ ράδιο κλπ )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...