Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βασικο νομιζω ειναι οι εφαρμογες. Παιζουν ολες κανονικα?

 

Γιατι την μια ακουω οτι υποστηριζονται ολες οι αναλυσεις και απο την αλλη οτι δεν εμφανιζονται ολες στο market...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλη μια ερώτηση προς τους κατέχοντες:

 

-Από μπαταρία πως πάει; βγάζει με κανονική - μέτρια χρήση 2-3 μέρες?

 

Μάλλον θα το πάρω σήμερα το απόγευμα από Vodafone...

Φίλε μου με πολύ έντονη χρηση-πρώτες δύο μέρες βλέπεις-κράτησε δύο μέρες, όπου το φορτισα στο 30 % περίπου, γιατί ήθελα να'μαι σίγουρος ότι θα με βγάλει και σήμερα που θα ήμουν μακριά από πρίζα. Οπότε σήμερα έκανα και τη δεύτερη μου φόρτιση και μπορώ να πω ότι εξεπλάγην με την μπαταρία, αφού με έντονη χρήση, εγκαταστάσεις εφαρμογών,ρυθμίσεις, και πολύ WiFi, μετά απο 2 μέρες έφτασε στο 30%.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Το βασικο νομιαω ειναι οι εφαρμογες. Παιζουν ολες κανονικα?

 

Γιατι την μια ακουω οτι υποστηριζονται ολες οι αναλυσεις και απο την αλλη οτι δεν εμφανιζονται ολες στο market...

 

Μέχρι τώρα, δεν είχα κανένα πρόβλημα με οποιαδήποτε εφαρμογή, αν και δεν είμαι σίγουρος αν είναι όλες ορατές στο μάρκετ...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια απο το μεσημερι της Τριτης που το ανοιξα (φουλ μπαταρια) μεχρι τωρα ειναι στην μεση. Ειδικα την Τριτη, σαν πρωτη μερα, επεσε και το σχετικο σκαλισμα. Βεβαια δεν μιλαω σαν τρελος, 4-5 τηλεφωνα την ημερα, λιγο wifi κτλ κτλ.

 

Ολα αυτα με ενα μονο φορτισμα. Πιστευω οτι αν στρωσει η μπαταρια, τις 2 μερες με βαρια χρηση τις εχει ανετα.

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολύ καλό και θα είναι τελικά το πρώτο σμάρτφοουν και ανροιντ μου :D

 

Η συσκευή βγαίνει μόνο σε έκδοση βόνταφον; υπάρχουν παρεμβάσεις της βονταφον λειτουργικά και εξωτερικά;

Θενκς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ εγώ κάτοχος του "μικρου" της HTC εδώ και λίγες μέρες

και μια χαρά ικανοποιημένος.

 

Ηθελα να ρωτήσω τους έχοντες αν έχουν βρει κάπου να φαίνεται ο όγκος των δεδομένων που κατεβάζει η συσκευή γιατί έχω ένα μικρό data plan για να σερφάρω απο την vodafone και καλό θα ήταν να το τσεκάρω πότε πότε για να μην ξεφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ εγώ κάτοχος του "μικρου" της HTC εδώ και λίγες μέρες

και μια χαρά ικανοποιημένος.

 

Ηθελα να ρωτήσω τους έχοντες αν έχουν βρει κάπου να φαίνεται ο όγκος των δεδομένων που κατεβάζει η συσκευή γιατί έχω ένα μικρό data plan για να σερφάρω απο την vodafone και καλό θα ήταν να το τσεκάρω πότε πότε για να μην ξεφεύγω.

 

3g watchdog πολύ καλή εφαρμογή και δωρεάν:)!!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βγαίνει μόνο σε έκδοση βόνταφον; υπάρχουν παρεμβάσεις της βονταφον λειτουργικά και εξωτερικά;

Θενκς!!

Καμία παρέμβαση της βονταφον, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό. Το λειτουργώ με μια κάρτα της κοσμοτε, χωρίς κανένα πρόβλημα κι εννοείται χωρίς αυτοκόλλητα η τίποτα παρόμοιο εξωτερικα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

3g watchdog πολύ καλή εφαρμογή και δωρεάν:)!!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου ,το κατεβασα και φαινεται αρκετά καλό!

 

Sent from my HTC wildfire

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χτύπησα κι εγώ χθες το απόγευμα...

 

πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!!! Πολύ γρήγορο και ποιοτικά καλό τηλ. Το μενού του είναι τέλειο!

Η οθόνη είναι μια χαρά για μένα!!!! Θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη (αν πλησιάσεις κοντά βλέπεις - ξεχωρίζεις τα pixel, όλα όμως φαίνονται μια χαρά στην κανονική απόσταση μάτι-χέρι). Βέβαια αν ήταν και καλύτερη δε θα κόστιζε 269€ αλλά 400€ όπως και το wave!!!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν ένα καλό, γρήγορο και social τηλ.. Τα συνδυάζει όλα τέλεια.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάμερα, επαφές τηλ. καταλόγου, Music player.

θα το σκαλίσω και θα σας πω πιο πολλά το Σ/Κ.

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χτύπησα κι εγώ χθες το απόγευμα...

 

πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!!! Πολύ γρήγορο και ποιοτικά καλό τηλ. Το μενού του είναι τέλειο!

Η οθόνη είναι μια χαρά για μένα!!!! Θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη (αν πλησιάσεις κοντά βλέπεις - ξεχωρίζεις τα pixel, όλα όμως φαίνονται μια χαρά στην κανονική απόσταση μάτι-χέρι). Βέβαια αν ήταν και καλύτερη δε θα κόστιζε 269€ αλλά 400€ όπως και το wave!!!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν ένα καλό, γρήγορο και social τηλ.. Τα συνδυάζει όλα τέλεια.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάμερα, επαφές τηλ. καταλόγου, Music player.

θα το σκαλίσω και θα σας πω πιο πολλά το Σ/Κ.

 

Με γειά σε όλους το πήρανε!

Εγώ προσωπικά περιμένω να κυκλοφορήσει το κόκκινο για να το κάνω δώρο στην καλή μου (και ίσως το μαύρο για μένα).

Απο ότι βλέπω θα το τσιμπήσω καλό Σεπτέμβριο μια που 1η αυγούστου την κάνω σε μέρη χωρίς Voda shops...

Θα πέρνω την δόση μου διαβάζοντας τα reviews σας :-)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω από τη Vodafone η συσκευασία, η συσκευή εμφανισιακά και το μενού της συσκευής θα έχει τίποτα της Vodafone επάνω;

 

Να μου απαντήσουν αυτοί που το έχουν αγοράσει από τη Vodafone. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω από τη Vodafone η συσκευασία, η συσκευή εμφανισιακά και το μενού της συσκευής θα έχει τίποτα της Vodafone επάνω;

 

Να μου απαντήσουν αυτοί που το έχουν αγοράσει από τη Vodafone. Ευχαριστώ.

Ισίδωρε αναφέρω και λίγο πιο πάνω ότι -το δικο μου τουλάχιστον- δεν είναι branded και ούτε έχει τίποτα αυτοκόλλητα η οτιδήποτε της vodafone πάνω ούτε στη συσκευή, αλλά ούτε και στο κουτί :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ισίδωρε αναφέρω και λίγο πιο πάνω ότι -το δικο μου τουλάχιστον- δεν είναι branded και ούτε έχει τίποτα αυτοκόλλητα η οτιδήποτε της vodafone πάνω ούτε στη συσκευή, αλλά ούτε και στο κουτί :)

 

Ωραία τότε.:) Ευχαριστώ! Από βδομάδα (Δευτέρα ή αργότερα, εκείνες τις μέρες) θα το έχω και εγώ.:D

Επειδή εντυπώσεις έχουν πει και άλλα 2 άτομα θα μου πείτε εσείς τι να σας πω (για την οθόνη σίγουρα θα πω) και θα ανεβάσω και φωτογραφίες με όποιο μέρος του κινητού θέλετε.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αγόρασα ένα από vodafone. Αν και δεν το περίμενα, επιβεβαιώνω ότι είναι καθαρό, χωρίς ίχνος vodafone τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά.

Να αναφέρω όμως ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειονέκτημα όσον αφορά τις επαφές: όταν τις ταξινομεί εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο. Δεν έχει επιλογή για το αντίθετο. Μόνη λύση να πας να πειράξεις μία μία τις επαφές. Λένε πως διορθώνεται στην 2.2 αλλά εμείς έχουμε την 2,1 και δεν γνωρίζω αν και πότε θα έχουμε αναβάθμιση...

Κατά τα άλλα το κινητό είναι best value for money. Ναι, έχει μικρή ανάλυση οθόνης, αλλά στοιχίζει περίπου τα μισά από το desire!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω όμως ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειονέκτημα όσον αφορά τις επαφές: όταν τις ταξινομεί εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο. Δεν έχει επιλογή για το αντίθετο. Μόνη λύση να πας να πειράξεις μία μία τις επαφές. Λένε πως διορθώνεται στην 2.2 αλλά εμείς έχουμε την 2,1 και δεν γνωρίζω αν και πότε θα έχουμε αναβάθμιση...!

Kατ' αρχάς, απ'ότι έχω ακούσει, το wildfire θα πάρει τη 2.2, χωρίς βέβαια να έχουμε μια επίσημη απάντηση για την ημερομηνία. Τώρα σχετικά με τις επαφές... Η αλήθεια είναι ότι εμένα οι επαφές μου μπήκαν όλες με Επιθετο-Ονομα... Tώρα βέβαια θα παίζει σίγουρα ρόλο το πως περάσαμε τις επαφές... Εγώ πάντως μέσω google (είχα ήδη επαφές στο gmail)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko::wacko:παιδια τη βοηθειας.κατι πειραξα και εχασα απο την οθονη το εικονειδιο του wi-fi αυτο που ευγεναι πανω στην οθονη διλπα απο την ενδιξει σηματος και εδιχνε την ενδηξει του wi-fi
Link to comment
Share on other sites

..............Να αναφέρω όμως ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειονέκτημα όσον αφορά τις επαφές: όταν τις ταξινομεί εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο. Δεν έχει επιλογή για το αντίθετο. Μόνη λύση να πας να πειράξεις μία μία τις επαφές............

 

Η λυση για μενα ειναι Dialer One. Δεν ειναι free βεβαια, αλλα μπορεις να κανεις ανιχνευση επαφης πληκτρολογωντας ονομα η επιθετο, σου δινει τη δυνατοτητα να sortάρεις με το επιθετο, πολυ καλη εφαρμογη γενικα. :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Με τα χρώματα η HTC πάντα ήταν δυσκίνητη..

 

Υ.Γ. προς διαχειριστές: αλλάξτε στον τίτλο το "Προς κυκλοφορία" .. μιας και κυκλοφόρησε.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα που περνάει μου αρέσει όλο κ πιο πολυ το wildfire!

Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα είναι στις επαφές,στην καρτέλά του Facebook, δεν μου φορτώνει τις επαφές κ λιγο μετά βγάζει σφάλμα σύνδεσης.

Ενώ από την γκαλερί μου δείχνει κανονικά τις επαφές και τις φωτογραφίες τους. Έχει εντοπίσει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση σε android 2.2 θα γινει κανονικα..?γνωριζετε κατι..!??

 

Η HTC έχει πει ότι όλα τα κινητά που βγήκαν το 2010 θα πάρουν κανονικά αναβάθμιση στο 2.2. Τώρα πότε θα γίνει δεν ξέρουμε. Μερικοί λένε το Σεπτέμβριο και μερικοί αργότερα αυτό το χρόνο.

Πάντως θα είναι μέσα στο 2010.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που εχει google maps λαμβανει δεδομενα απο το gps ή δουλευει μονο με το Wifi? Οσες φορες το εχω δοκιμασει με κλειστο το wifi δεν βγαζει αποτελεσματα.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που εχει google maps λαμβανει δεδομενα απο το gps ή δουλευει μονο με το Wifi? Οσες φορες το εχω δοκιμασει με κλειστο το wifi δεν βγαζει αποτελεσματα.

Το google maps δυστυχως λειτουργει Μονο μεσω του δικτυου κινητης τηλεφωνιας.

 

Ψαξε εδω για αλλα προγραμματα που λειτουργουν με Gps

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=307

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Οι φημες λενε desire με froyo μεσα στον αυγουστο....εμεις μεταξυ σεπτ-οκτ και θα ειναι και το τελευταιο μιας και το επομενο λειτουργικο 3.0 θα θελει min 1ghrz επεξεργαστη :) Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...