Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την ics τα παίζει. Κολάει το σύμπαν. Και για το wildfire αυτό που είναι η cyanogen με 7.2 stable είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την ics τα παίζει. Κολάει το σύμπαν. Και για το wildfire αυτό που είναι η cyanogen με 7.2 stable είναι μια χαρά.

 

Οπότε θα προτιμήσω το 2.3.7. καλύτερα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bέβαια αν έχεις κάποια "παλαιότερη" έκδοση της cm7, δε νομίζω ότι θα δεις τρομερή βελτίωση από 2.3.6 σε 2.3.7 αλλά σίγουρα δεν υπάρχει κάτι πιο γρήγορο για το wildfire όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρουμε κάποιον που να επισκευάζει κινητά και μην χρεώνει μια περιουσία θέλω να αλλάξω οθόνη στο wildfire γιατί σε ένα σημειο δεν ανταποκρίνεται το touch ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδια Sos , μου εδωσε ενας φιλος το Wildfire , και το τηλεφωνο δεν εκκινει στο Android , δηλαδη κανει bootloop το animation της Vodafone...

Κατεβασα HTC sync , και την τελευταια επισιμη Rom που εχει βγει για το κινητο , αλλα ενω το βρισκει , μου βγαζει σφαλμα 131...

 

Μηπως φταιει το οτι ειναι branded (?) vodafone?

Τι κανουμε τωρα? Που μπορω να βρω την τελευταια Vodafone branded Rom? (ελληνικη;;; Βρηκα κατι γερμανικες , να αρχιζω να κατεβαζω?:wacko: )

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Sos , μου εδωσε ενας φιλος το Wildfire , και το τηλεφωνο δεν εκκινει στο Android , δηλαδη κανει bootloop το animation της Vodafone...

Κατεβασα HTC sync , και την τελευταια επισιμη Rom που εχει βγει για το κινητο , αλλα ενω το βρισκει , μου βγαζει σφαλμα 131...

 

Μηπως φταιει το οτι ειναι branded (?) vodafone?

Τι κανουμε τωρα? Που μπορω να βρω την τελευταια Vodafone branded Rom? (ελληνικη;;; Βρηκα κατι γερμανικες , να αρχιζω να κατεβαζω?:wacko: )

 

Αν μπαίνεις σε fastboot, δεν κοιτάς μήπως του κάνεις ρουτ, unbrand, κτλ...;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδια έχω πρόβλημα με το να συνδεσω το email μου τόσο με το playstore όσο και με την εφαρμογή του gmail προκειμένου να διαβάζω τα emai μου. Κάθε φορά που προσπαθώ μου βγάζει σφάλμα κ μου λέει να ανατρεξω στις ρυθμίσεις του λογαριασμού μου χωρίς να βρίσκω κάτι λάθος εκεί... Καμια ιδέα κανεις τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

εχεις ενεργοποιησει το 2 step verification της google?

αν ναι δες εδω: https://support.google.com/mail/answer/1173270?hl=el

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είμαι καινούργιος σρο forum.έκανα ρουτ το κινητό αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα..δεν μου ανοίγει τις εικόνες ξέρει κανείς τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς οι roms που βασίζονται στην ice cream sandwich (δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι θα υπάρχουν και σε jelly bean) είναι γεμάτες bugs για τη συγκεκριμένη συσκευή και δεν το αποκλείω να είναι κάπου εκεί το πρόβλημα. Απ'την άλλη νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα έπαιζε, οπότε γίνε λίγο πιο αναλυτικός. Δε σου παίζουν από την έκθεση; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα; Αν βάλεις μια εφαρμογή όπως το quickpic;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τώρα που είμαι σπίτι και μπροστά στο πς ας γίνω πιο αναλυτικός...

 

όταν μπαίνω στην "Συλλογή" δεν μου εμφανίζονται οι φωτο όλες αν πατήσω πάνω στην οθόνη τότε εμφανιζόνται..το έλυσα με το quickpic αλλά όταν πάω να βάλω μια φωτογραφία ως ταπετσαρία τότε και πάλι δεν μου εμφανίζει την φωτο...αλλά τελος πάντων μικρό το κακό

άλλο ένα θέμα που έχω είναι το ράδιο ενώ με την προηγούμενη έκδοση είχα τώρα σε αυτήν δεν μου το έχει σαν επιλογή....

Link to comment
Share on other sites

bug της rom ειναι, το λέει και στο πρωτο ποστ στο xda αν κοιτάξεις.

θα σου πρότεινα να βάλεις την CM7.2, που ειναι stable και με ελαχιστα, αν οχι καθόλου bugs

Link to comment
Share on other sites

γεια κ χαρα σας,

 

οταν εχουμε βαλει custom rom στο κινητο μας και του κανουμε Εργοστασιακες ρυθμισεις χανεται η rom ?

 

και μια 2η ερωτηση ποσο κοστος εχει ενα μεταχειρισμενο wildfire.

 

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

γεια κ χαρα σας,

 

οταν εχουμε βαλει custom rom στο κινητο μας και του κανουμε Εργοστασιακες ρυθμισεις χανεται η rom ?

 

και μια 2η ερωτηση ποσο κοστος εχει ενα μεταχειρισμενο wildfire.

 

 

ευχαριστω.

 

όχι, η rom μένει, και επανέρχονται οι ρυθμίσεις αυτής. δεν γυρίζεις σε στοκ δηλαδή.

προσωπικά δεν θα έδινα πάνω από 50€ για το κινητό.

είναι μοντέλο του 2010, με android 2.2 επίσημα, μικρό αποθηκευτικο χώρο, λίγη ram και χωρίς τη δυνατότητα για πολλά γραφικά -πχ στο angry birds όταν ειχε βγει κολλούσε-

ειναι οκ για απλή χρήση, αλλά τα βρίσκει σκούρα σε κάτι πιο πολύπλοκο.

-βρήκα 1-2 αγγελίες για το wildfire s στα 65-75€, οπότε σκέψου αυτό που είναι και ένα μοντελο πίσω-

 

που τη βρίσκω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1143125

Link to comment
Share on other sites

όχι, η rom μένει, και επανέρχονται οι ρυθμίσεις αυτής. δεν γυρίζεις σε στοκ δηλαδή.

προσωπικά δεν θα έδινα πάνω από 50€ για το κινητό.

είναι μοντέλο του 2010, με android 2.2 επίσημα, μικρό αποθηκευτικο χώρο, λίγη ram και χωρίς τη δυνατότητα για πολλά γραφικά -πχ στο angry birds όταν ειχε βγει κολλούσε-

ειναι οκ για απλή χρήση, αλλά τα βρίσκει σκούρα σε κάτι πιο πολύπλοκο.

-βρήκα 1-2 αγγελίες για το wildfire s στα 65-75€, οπότε σκέψου αυτό που είναι και ένα μοντελο πίσω-

 

 

 

 

το εχω αδερφε απλα μου το ζητησαν, κ ρωτησα τιμη για να ξερω ποσο να πω.

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν θα το υποστηρίζει η rom που έχεις τώρα..

στην 7.2 αποσο θυμάμαι είχε κανονικά

αλλιώς μπορείς να αγοράσεις αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikersmicros.fm_unlock&hl=el και πιστεύω θα παίζει. αν όχι, παίρνεις full refund οποτε θες, στελνεις ενα mail στον developer και σου δινει τα λεφτα σου πισω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

φίλε μου τρελή αποτυχία...

1.το κινητό κολλάει αραιά και που

2.δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες κλήσεις είτε σαν default είτε το πειράξω...μου λέει συνέχεια οτι είμαι κατειλημένος

3.δεν κλειδώνει.πατάω το κουμπί απο πάνω και τίποτα (και πάλι έχω πειράξει όλες τις ρυθμίσεις....)

4.το κουμπί home(Σπιτάκι) ενώ το πατάω δεν κάνει τπτ ούτε αρχική οθόνη ούτε τπτ...και πάλι πήγα στο cyanogenMod και ADWlauncher το έχει σαν ρύθμιση αλλά σε όλες τις επιλογές δεν κάνει τπτ....

και

5.στο google play δεν συνδέεται και μου αναγράφει πρόβλημα διακομιστή

Edited by jokerakias
Link to comment
Share on other sites

http://download.cyanogenmod.org/?type=stable&device=buzz

εδώ είναι το official link

 

πάντως κατι δεν πρεπει να εκατσε καλα στην εγκατασταση, θα το εβρισκα λογικο να πηγαινει λιγο αργα με πιο συγχρονες εφαρμογές, αλλά όχι αυτό το χάλι που περιγράφεις..

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το φοβερό στις εφαρμογές πήγαινε σφαίρα αλλά μ αυτά τα προβλήματα που προανέφερα απλώς δε την πάλευε το κινητό....χρειάζεται να βάλω και το gapps?
Link to comment
Share on other sites

με το να φλασαρεις τα gapps θα λυθει το προβλημα με το google play λογικα

για τα αλλα, δοκιμασε να βαλεις αλλον launcher και εφαρμογες για τηλεφωνο και μηνυματα.

για τα κουμπια που δεν κανουν τιποτα δεν μπορω να σκεφτω κατι, εφοσον λες οτι τσεκαρες και τις ρυθμισεις... :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...