Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες μου επιτρεπεται να στειλω αυτο εδω, το εκανα ως ενα βαθμο και μου ελησε τα χερια!!!!!!!!!!

 

Following the steps below is an alternative to performing a hard-reset of your Android phone. When you perform a hard-reset on Androids if takes your cell phone back to factory settings and all contacts and third-party applications will be lost.

 

Press Menu option to Access Settings option

 

Once you are in the Settings option Go to Applications

 

You want to select the Clear Data option under this applications. Make sure each application shows the data has been cleared.

 

1. Gmail

2. Gmail Storage

3. Goggle Apps

4. Google Talk

5. Google Talk Services

6. IM

 

καλη επιτυχια!!!!!!!!

 

*** Το talk services & google apps Δεν βρηκα αυτα,εκτος αν δεν καταλαβα κατι..

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους σας,

 

θα ηθελα ενα προγραμμα με το οποιο θα μπορω να βλεπω τις φωτογραφιες μου και να μπορω να δημιουργησω φακελους και να τις ταξινομησω...

 

π.χ οπως η εφαρμογη galley που υπαρχει για μερικα κινητα android ...

 

αν μπορει καποιος να με βοηθησει με καποιο link θα του ημουν υποχρεος...

 

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του μικρού γίγαντα;

 

Με την εκδοση 2.1 και με νορμαλ χρηση 2 μερες τις ειχε ανετα. Με την 2.2 εκδοση δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι εχω παρατηρησει οτι αδειαζει καπως πιο γρηγορα η μπαταρια. Αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 2.1 και με νορμαλ χρηση 2 μερες τις ειχε ανετα. Με την 2.2 εκδοση δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι εχω παρατηρησει οτι αδειαζει καπως πιο γρηγορα η μπαταρια. Αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ.

 

Αντιθέτως, με το 2.2 έχω 3 μέρες με αρκετό "παίξιμο"

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως, με το 2.2 έχω 3 μέρες με αρκετό "παίξιμο"

 

me too.3 Μέρες

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως μεταφέρουμε τις εφαρμογες που έχουν εγκατασταθεί απο το μαρκετ στην εξωτερική κάρτα γιατί η εσωτερική γέμισε και μετα βίας εγινε και η εγκατάσταση. Ακόμα πως απενεργοποιώ το προγραμμα για τα sms που έχει προεγκατεστημενο το κινητο γιατιμου τα εμφανιζει χ2 (εχς εγκαταστησει το Handcent)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ενα κάρο εφαρμογές εχει αυτο το κινητό μια που να μπορώ να το κλείνω και να λειτουργεί το ξυπνητήρι δεν υπάρχει :mad: ;;;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως μεταφέρουμε τις εφαρμογες που έχουν εγκατασταθεί απο το μαρκετ στην εξωτερική κάρτα γιατί η εσωτερική γέμισε και μετα βίας εγινε και η εγκατάσταση. Ακόμα πως απενεργοποιώ το προγραμμα για τα sms που έχει προεγκατεστημενο το κινητο γιατιμου τα εμφανιζει χ2 (εχς εγκαταστησει το Handcent)

 

αν εχεις 2,2 τοτε και αν η εφαρμογη το επιτρεπει πας ρυθμισεις εφαρμογες και απο εκει μεταφορα στην καρτα.για το δευτερο πας στο default δεκτη μυνηματων και απενεργοποιεις ολες τις ειδοποιησεις,τπτ παραπανω.οκ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια !

Ειμαι σε αναζητηση κινητου και εχω καταληξει σε δυο αλλα δεν μπορω ακομα να αποφασισω..εχω διαβασει μεχρι τωρα αρκετες σελιδες και συνεχιζω αλλα εχω πολυ δρομο ακομα...

θελω να ρωτησω λιγα πραγματα για το wildfire

εχει αρκετες δυνατοτητες σε σχεση με ενα nokia symbian που ειναι η αλλη επιλογη μου αλλα καποια πραγματα τα θελω απλα στο κινητο...

-μπορω να εχω απλα ενα καταλογο με ονοματα-τηλεφωνα ?και οταν στελνω μνματα να εμφανιζεται αυτος ο καταλογος και αν γινεται τιποτα αλλο? γιατι πολλα διαβαζω για συχρονισμους με outlook, επαφες google κλπ... οι επαφες google τι ειναι?

-επειδη με ενδιαφερει το καλο gps σαν λειτουργια...

υπαρχει κατι καλο δωρεαν για παντα για ελλαδα με πλοηγηση?κατι σαν αυτο που δινει η νοκια δηλαδη... αν οχι τα μη δωρεαν τα αγοραζεις μια φορα και τελος?με δωρεαν ενημερωση απο κει και περα?

-οι μη δωρεαν εφαρμογες σε τι επιπεδα τιμων κυμαινονται?θελουν πιστωτικη η μπορουμε να τα χρεωνουμε στην καρτα?(καρτοκινητο)

 

ευχαριστω πολυ :)

Edited by bill91
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με το froyo βγηκε για το κινητο μας?

 

:blink:

...πριν απο τα Χριστούγεννα :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

...και μετά παραπονιέστε ότι τα τόπικς γεμίζουν άσκοπα και φτάνουν τις χίλιες μύριες σελίδες με σκόρπιες πληροφορίες...

συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα με το wildfire. Εγκατέστησα το Go Launcher και έχω περάσει home screen και μερικές εφαρμογές που είναι περασμένες στην κάρτα. Δυστυχώς δε μου βγάζει το εικονίδιο της κάθε εφαρμογής, αλλά το custom εικονίδιο του android , σα να μη φορτώνονται καθόλου τα εικονίδια των συγκεκριμένων, ενώ αν τις επιλέξω φορτώνουν κανονικά σαν εφαρμογές. Ακόμη ενώ οργανώνω τις εφαρμογές στο app drawer, μερικές σε κάθε επανεκκίνηση ''ξεστρατίζουν'' και εμφανίζονται εκτός φακέλων. Λέτε να έχω πρόβλημα με την κάρτα μου? Σημείωση, έχω εγκαταστήσει το sdk και μερικές εφαρμογές τις περνάω βιαίως στην κάρτα, αλλά το πρόβλημα το έχουν και αυτές που ήταν απο πρίν μέσα. Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ενα κάρο εφαρμογές εχει αυτο το κινητό μια που να μπορώ να το κλείνω και να λειτουργεί το ξυπνητήρι δεν υπάρχει :mad: ;;;;;;;;;;;;

 

Δεν γίνεται στο Android αυτό.

 

Αλλά αυτό που κάνω εγώ και πολλοί άλλοι, είναι να βάζουμε το κινητό σε "Λειτουργία Πτήσης" το βράδυ, αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μη λειτουργεί η SIM, δηλαδή δεν έχεις δίκτυο, και σου τρώει μόνο 1% έως 2% απο την μπαταρία. Και το ξυπνητήρι λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! :happy:

 

Παιδες μου επιτρεπεται να στειλω αυτο εδω, το εκανα ως ενα βαθμο και μου ελησε τα χερια...

*** Το talk services & google apps Δεν βρηκα αυτα,εκτος αν δεν καταλαβα κατι..

Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι το talk services το θυμόμουν, αλλά ψάχνοντας το τώρα δεν το είδα πουθενά... Το άλλο ούτε το θυμόμουν, ούτε το βρήκα. Απ'τη στιγμή που σου έγινε η δουλειά, μην το ψάχνεις (προς το παρόν) άλλο! :p

Γεια σε ολους σας,

 

θα ηθελα ενα προγραμμα με το οποιο θα μπορω να βλεπω τις φωτογραφιες μου και να μπορω να δημιουργησω φακελους και να τις ταξινομησω...

 

π.χ οπως η εφαρμογη galley που υπαρχει για μερικα κινητα android ...

 

αν μπορει καποιος να με βοηθησει με καποιο link θα του ημουν υποχρεος...

 

ευχαριστω πολυ.

Τέτοιες απορίες καλύτερα να γίνονται εδώ... Φαντάζομαι ότι η εφαρμογή gallery υπάρχει σε όλα τα android κινητά, αλλά όπως και να'χει ακούω πολύ καλά λόγια για την εφαρμογή JustPictures.

 

Ρε παιδιά πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του μικρού γίγαντα;

Όπως σου είπανε και οι υπόλοιποι, γύρω στις 3 μέρες. Με πολλή χρήση μου βγάζει 2-2,5 μέρες!

πως κάνουμε Hard Reset είπαμε;

Αν και απαντήθηκε η ερώτησή σου, μπορείς να κοιτάξεις λίγο το πρώτο μήνυμα του θέματος, όπου υπάρχει ένας οδηγός.

Δεν το λέω για σένα και μην το πάρεις προσωπικά, αλλα έιναι κρίμα να γίνονται συνέχεια οι ίδιες απορίες και να γεμίζει μετά το θέμα με τα ίδια μηνύματα ουσιαστικά που το καθιστούν πιο δυσχρηστο! ;)

Χαιρομαι που το διαβαζω. Οποτε λογικα καποια εφαρμογη θα κανει την δουλεια:)

Ή σκάποια ρύθμιση που μπορεί να άλλαξες (πχ συνεχείς ανανεώσεις καιρού, κλπ)!

καλησπέρα ενα κάρο εφαρμογές εχει αυτο το κινητό μια που να μπορώ να το κλείνω και να λειτουργεί το ξυπνητήρι δεν υπάρχει :mad: ;;;;;;;;;;;;
Δεν μπορεί μια εφαρμογή να αλλάξει το λειτουργικό σύστημα. Εξαιρουμένων των symbian κινητών, στα υπόλοιπα smartphones δε δουλεύει το ξυπνητήρι με σβηστό το κινητό. Και αυτό δεν μπορεί να το αλλάξει μια εφαρμογή!

 

Γεια σας παιδια και καλη χρονια !

Ειμαι σε αναζητηση κινητου και εχω καταληξει σε δυο αλλα δεν μπορω ακομα να αποφασισω..εχω διαβασει μεχρι τωρα αρκετες σελιδες και συνεχιζω αλλα εχω πολυ δρομο ακομα...

θελω να ρωτησω λιγα πραγματα για το wildfire

εχει αρκετες δυνατοτητες σε σχεση με ενα nokia symbian που ειναι η αλλη επιλογη μου αλλα καποια πραγματα τα θελω απλα στο κινητο...

-μπορω να εχω απλα ενα καταλογο με ονοματα-τηλεφωνα ?και οταν στελνω μνματα να εμφανιζεται αυτος ο καταλογος και αν γινεται τιποτα αλλο? γιατι πολλα διαβαζω για συχρονισμους με outlook, επαφες google κλπ... οι επαφες google τι ειναι?

-επειδη με ενδιαφερει το καλο gps σαν λειτουργια...

υπαρχει κατι καλο δωρεαν για παντα για ελλαδα με πλοηγηση?κατι σαν αυτο που δινει η νοκια δηλαδη... αν οχι τα μη δωρεαν τα αγοραζεις μια φορα και τελος?με δωρεαν ενημερωση απο κει και περα?

-οι μη δωρεαν εφαρμογες σε τι επιπεδα τιμων κυμαινονται?θελουν πιστωτικη η μπορουμε να τα χρεωνουμε στην καρτα?(καρτοκινητο)

 

ευχαριστω πολυ :)

Καλησπέρα φίλε μου και καλως ήρθες στο φόρουμ!

Γενικότερα συζητήσεις για επιιλογή κινητών, γίνονται εδώ! :)

Απαντώντας γενικότερα στις απορίες σου, έχουμε και λέμε:

 

1) Εννοείται ότι μπορείς. Οι συγχρονισμοί που βλέπεις με outlook ή gmail, είναι ένας τρόπος για να γράψεις μια φορά τις επαφές σου (στο outlook ή στο gmail) και μετά να περνιούνται με το συγχρονισμό στο κινητό (βασικά να συγχρονίζονται αμφίδρομα οι αλλαγές). Αν εσύ θες να γράψεις απλά κάποια ονόματα με τους αριθμούς, μπορείς. Για τις επαφές google, είναι απλά κάποιες επαφές που τις κάνεις μέσω του gmail σου (στον υπολογιστή κατά προτίμηση) και στη συνέχεια με συγχρονισμό του κινητού με το gmail, περνιούνται αυτόματα οι επαφές σου.

2) Δωρεάν gps σαν το ovi maps δεν έχει. Υπάρχει προεγκατεστημένο το google maps, το οποίο απαιτεί ίντερνετ και δεν ξέρω καν αν η πλοήγησή που παρέχει υποστηρίζεται επίσημα στη χώρα μας! Μπορείς να αγοράσεις κάποια εφαρμογή (οι οποίες ακόμα έχουν κάποιες ελλείψεις-τουλάχιστον σε σχέση με τις αντίστοιχες εφαρμογές για windows mobile) και η τιμή αν δεν κάνω λάθος είναι για μια και μόνο φορά.

3) Στην κάρτα δεν μπορείς (τουλάχιστον όχι ακόμα) να τις χρεώσεις. Η google θέλει να το κάνει έτσι, αλλά δεν ξέρω αν και πότε. Χρειάζονται πιστωτική και μάλιστα επειδή η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται στη λίστα με τις χώρες που έχουν πλήρη πρόσβαση στο μάρκετ, δε φαίνονται οι πληρωτέες εφαρμογές στο μαρκετ του κινητού. Υπάρχουν βέβαια τρόποι για να γίνει αυτό...

 

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα με το wildfire. Εγκατέστησα το Go Launcher και έχω περάσει home screen και μερικές εφαρμογές που είναι περασμένες στην κάρτα. Δυστυχώς δε μου βγάζει το εικονίδιο της κάθε εφαρμογής, αλλά το custom εικονίδιο του android , σα να μη φορτώνονται καθόλου τα εικονίδια των συγκεκριμένων, ενώ αν τις επιλέξω φορτώνουν κανονικά σαν εφαρμογές. Ακόμη ενώ οργανώνω τις εφαρμογές στο app drawer, μερικές σε κάθε επανεκκίνηση ''ξεστρατίζουν'' και εμφανίζονται εκτός φακέλων. Λέτε να έχω πρόβλημα με την κάρτα μου? Σημείωση, έχω εγκαταστήσει το sdk και μερικές εφαρμογές τις περνάω βιαίως στην κάρτα, αλλά το πρόβλημα το έχουν και αυτές που ήταν απο πρίν μέσα. Ευχαριστώ...
Μήπως απλά είναι αργή η κάρτα; Δυστυχώς δεν ξέρω για το συγκεκριμένα launcher, οπότε δοκίμασε να ρωτήσεις και στο θέμα με τις εφαρμογές εδώ, μήπως και είναι κάποιο πρόβλημα της εφαρμογής και όχι της κάρτας, γιατί σα να το έχω ξαναδεί αυτό κάπου!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα σήμερα σε 2.2 και άρχισαν τα προβλήματα.πρώτα απολα η μπαταρια δεν κραταει ουτε μερα και παρατηρώ ότι τρέχουν από μόνες ένα σωρο εφαρμογές. Ειδικά όταν ενεργοποιω το WiFi ή το 3g αρχίζουν και τρέχουν εφαρμογές όπως Google και yahoo mail,μηνύματα και 5-6 άλλα. Κάνω kill τα καταργω απο τις ρυθμισεις, απενεργοποιω τον συγχρονισμο όλων στο background αλλα αυτα εκει τον χαβα τους. Τα κάνω kill και τσουπ νατα παλι. Θα με τρελάνει τι να:confused: κανω; Με το 2.1 δεν είχα κανενα πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, ότι η χρήση task killers δε συνίσταται γι'αυτόν ακριβώς το λόγο. Οι εφαρμογές θα ξανανοίξουν, οπότε πιο πολύ τρώει την μπαταρία σου, παρά σε βοηθάει. Έχει κολλήσει ο κόσμος απο την wm εποχή...

Κατ'αρχάς σβήσε τις αυτόματες ενημερώσεις από όσες εφαρμογές τις έχουν κι επίσης για σίγουρη λύση, κάνε ένα hard reset το κινητό σου!

Κι επίσης και στο 2.1 έτσι ήταν... Πάντα ανοίγουν οι εφαρμογές ξανά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο σας (επειδή κι άλλοι κάνουν το ίδιο παράπονο) ενοχλεί να τρέχουν στο παρασκήνιο... Βλέπεις κολλήματα και θες την παραπάνω μνήμη δηλαδή; Τι σε πειράζει να πέσει και στο 1 mb, αν όλα πηγαίνουν καλά;

 

Edit: Προσοχή με το hard reset (οδηγίες στο πρώτο post), θα σβηστούν τα πάντα από το κινητό σου (επαφές, εφαρμογές, ρυθμίσεις, κλπ) σε περίπτωση που δεν το ήξερες!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Villis σε ευχαριστω πολυ...

Οι χρεωσεις σε τι επιπεδα παιζουν για εφαρμογες gps+πλοηγηση?

Edited by bill91
Link to comment
Share on other sites

οι ελληνικοί χάρτες για το ndrive έχουν γύρω στα 40€... φαντάζομαι και για τις άλλες εφαρμογές πάνω κάτω θα είναι το ίδιο..
Link to comment
Share on other sites

οι ελληνικοί χάρτες για το ndrive έχουν γύρω στα 40€... φαντάζομαι και για τις άλλες εφαρμογές πάνω κάτω θα είναι το ίδιο..

 

και πολυυυ πιο πισω που καποιοι αναφερουν απο 2-3 gps ο καθενας εχουν δωσει απο 40ευρω πανω κατω για την καθε μια?

Link to comment
Share on other sites

40€ έχουν οι ελληνικοί χάρτες, όχι το πρόγραμμα... το πρόγραμμα το κατεβάζεις δωρεάν και μπορείς να το δοκιμάσεις συνήθως για να δεις αν σου κάνει...

το αν έχει δώσει ο καθένας λεφτά για τους χαρτες το ξέρει μόνο ο ίδιος και είναι και λίγο άσχετο με το τόπικ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...