Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα. Μόλις χθες πήρα το πρώτο μου android κι έχω εντυπωσιαστεί από τις δυνατότητες και τις επιλογές στην παραμετροποίηση.

Έχω όμως 2-3 βασικές απορίες που θα σας παρακαλούσα να με βοηθήσετε αν είναι δυνατόν:

 

α) υπάρχει κάποιο πρόγραμμα τύπου PC Suite ώστε να κάνω αλλαγές στις επαφές κλπ από το PC μου;

 

β) πως κλείνω τις διάφορες εφαρμογές που τρεχουν και τα προγράμματα που έχω ανοίξει;

 

γ) αν πατήσω κοφτά το HOME μου βγάζει ένα παράθυρο με 6 προγράμματα. Είναι τα ανοιχτά;

 

δ) υπάρχει κάποια λίστα με τα must have applications να συμβουλευτώ;

 

ε) στα sms έχει ενεργοποιηθεί μόνιμα το caps lock και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω

 

στ) τις 2 πρώτες μέρες κατέβαζα 10 ΜΒ την ημέρα και άδειαζα την μπαταρία χωρίς wifi και bluetooth. Είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη που σας ζάλισα...

:X

Όταν πατάς κοφτά το HOME BUTTON σου δείχνει όλες σου τις οθόνες για να επιλεξεις.

Για τα κεφαλαία στα SMS, εχω την εντύπωση ότι όπως κι αν το γράψεις ο παραλήπτης το λαμβάνει με κεφαλαία .

 

 

Work did not have the devil ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks everyone for the answers.

 

Κάτι ακόμη. Υπάρχει τρόπος να κάνω export απο ΝΟΚΙΑ Ν79 ημερολόγιο και μηνύματα και import σε Wildfire?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, όταν είχα πρωτοσυνδεθεί με δίκτυο κινητής (vodafone) μου είχε βγάλει το εικονίδιο "H", γιατί είχε αυτό και όχι το 3G?

Επίσης διαβάζοντας εδώ οτι για εξοικονόμηση μπαταρίας θα ήταν καλύτερο να βάλω μόνο GSM είδα οτι απο τότε όταν συνδέομαι με δίκτυο κινητής βγάζει ένα G πλέον.

 

Τι διαφορές κάνουν αυτές οι επιλογές στο "Λειτουργία δικτύου"?

1)Μόνο WCDMA

2)Μόνο GSM

3)GSM/WCDMA αυτ.

 

Και τι διαφορά έχει να συνδέομαι στο νετ με 3G, GPRS και HSDPA?

 

Τα 100 Mb της vodafone είναι και για τους 3 τρόπους?

 

Και κάτι άλλο, κάθε βράδυ το κινητό με ρωτάει να συγρονίσει την ώρα και μου βγάζει επιλογή GMT+2, αλλά ενώ το ρυθμίζω, κάθε βράδυ με ρωτάει ξανά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!

Πηρα στα χερια μου επιτελους το πρωτο μου smartphone και μου φαινεται απιστευτο με τις μπακατελες που ειχα εδω και χρονια.

Πολυ ωραιο εμφανισιακα το wildfire, πιο ωραιο απο τις φωτο!

Θελω βοηθεια γιατι θα κανω καμια πατατα και δεν υπαρχουν και λεφτα για πεταμα.

Εχω ενα απλο προγραμμα με 2-3 ωρες ομιλιας χωρις ιντερνετ.

Στο προηγουμενο κινητο μου (χωρις wifi εννοειται) για να μην χρεωνομαι με κουμπια που πατουσα κατα λαθος (:)) ειχα παει στο καταστημα και μου απενεργοποιησε το ιντερνετ ο φιλτατος εκει και ησυχασα δια παντος.

Με το νεο κινητο ομως ψιλοχαθηκα, καταλαβα οτι χρεωνομαι ηδη για την αυτοματη ενημερωση του καιρου και την καταργησα.

Επισης καταργησα και κατι αυτοματες ενημερωσεις τις κεντρικης σελιδας που ειχα, εψαξα απο εδω, εψαξα απο εκει, το παλεψα..:) Λοιπον:1)Μπορω απο καποια ρυθμιση να απενεργοποιησω ΟΡΙΣΤΙΚΑ την δυνατοτητα ληψης δεδομενων απο το δικτυο της vodafone?

2)Γινεται να ενημερωνεται ο καιρος μεσω wifi μονο, οταν ειμαι φυσικα σε δικτυο?

3)Υπαρχει καποιο αλλο "κολπο" που πρεπει να ξερω με τα ασυρματα δικτυα για να μην εχω αναγουλες?;)

Η ενδειξη "Η" που ειναι διπλα στο σημα , ειναι ουσιαστικα η ενδειξη ληψης δεδομενων απο το δικτυο?

4)Πειτε καμια καλη θηκη να παρω και γενικα τι χρειαζεται για την προστασια κινητου-οθονης..

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω οτι έχετε πολλές απορίες και πολλές ερωτήσεις σχετικά με το καινούριο σας κινητο. Πριν κάνετε όμως ερωτήσεις ψάξτε λίγο στο forum εδώ, διαβάστε το manual και θα δείτε οτι το 90% των αποριών έχει απαντηθεί. Επίσης, θα ήθελα να τονίσω οτι το πολύ το "σκάλισμα" του κινητού σας, χωρις να ξέρετε τι κάνετε θα σας δημιουργήσει πρόβλημα. Εννοώ το κακό σκάλισμα, ξέρετε τι λέω... αυτό που θέλετε δηλαδή το LADA να γίνει Ferrari. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!

Πηρα στα χερια μου επιτελους το πρωτο μου smartphone και μου φαινεται απιστευτο με τις μπακατελες που ειχα εδω και χρονια.

Πολυ ωραιο εμφανισιακα το wildfire, πιο ωραιο απο τις φωτο!

Θελω βοηθεια γιατι θα κανω καμια πατατα και δεν υπαρχουν και λεφτα για πεταμα.

Εχω ενα απλο προγραμμα με 2-3 ωρες ομιλιας χωρις ιντερνετ.

Στο προηγουμενο κινητο μου (χωρις wifi εννοειται) για να μην χρεωνομαι με κουμπια που πατουσα κατα λαθος (:)) ειχα παει στο καταστημα και μου απενεργοποιησε το ιντερνετ ο φιλτατος εκει και ησυχασα δια παντος.

Με το νεο κινητο ομως ψιλοχαθηκα, καταλαβα οτι χρεωνομαι ηδη για την αυτοματη ενημερωση του καιρου και την καταργησα.

Επισης καταργησα και κατι αυτοματες ενημερωσεις τις κεντρικης σελιδας που ειχα, εψαξα απο εδω, εψαξα απο εκει, το παλεψα..:) Λοιπον:1)Μπορω απο καποια ρυθμιση να απενεργοποιησω ΟΡΙΣΤΙΚΑ την δυνατοτητα ληψης δεδομενων απο το δικτυο της vodafone?

2)Γινεται να ενημερωνεται ο καιρος μεσω wifi μονο, οταν ειμαι φυσικα σε δικτυο?

3)Υπαρχει καποιο αλλο "κολπο" που πρεπει να ξερω με τα ασυρματα δικτυα για να μην εχω αναγουλες?;)

Η ενδειξη "Η" που ειναι διπλα στο σημα , ειναι ουσιαστικα η ενδειξη ληψης δεδομενων απο το δικτυο?

4)Πειτε καμια καλη θηκη να παρω και γενικα τι χρειαζεται για την προστασια κινητου-οθονης..

Ευχαριστω πολυ!!

Καλημέρα !!

1)Ρυθμίσεις-Ασύρματα δίκτυα-Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (Σύνδεση με το internet)

το ξεμαρκάρεις.

2)Ρυθμίσεις -Τοποθεσία μαρκάρεις το (Μέσω ασύρματων δικτύων) και απο Απόρρητο (Χρήση της τοποθεσίας μου).

3)Ναι ,το Η σημαίνει αυτό που περιγράφεις.

4)Μπές skroutz.gr γράψε το όνομα της συσκευής μας ,έχει πολλές επιλογές..;)

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούσαμε με ένα φίλο να κάνει κάποιες ρυθμίσεις με το 13830 της Vodafone.

Π.χ. να κάνουμε μια επιλογή, εμφανίζουμε το πληκτρολόγιο, πατάμε π.χ. 5, αλλά μας αναφέρει ότι αυτό που πληκτρολογήσαμε δεν είναι αποδεκτό. Κάποια λύση, τι δεν κάνουμε καλά;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση για να χτυπάει το ξυπνητήρι του κινητού ενώ το κινητό είναι απενεργοποιημένο?

 

Αυτό δεν είναι εφικτό σε android κινητά δυστυχώς. Η μόνη λύση είναι να το γυρνάς σε airplane mode. Αν ο σκοπός σου είναι να μην σε ενοχλούν με τηλεφωνήματα. Αλλά και πάλι θα είναι ανοιχτό, οπότε θα καταναλώνει μέρος της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι θα είναι ανοιχτό, οπότε θα καταναλώνει μέρος της μπαταρίας.

 

Το οποιο ειναι πολυ μικρο, δηλαδη μιλαμε για 1 το πολυ 2%.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι όλοι θα έχετε παρατηρήσει το σηματάκι που λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στη μνήμη του τηλεφώνου-ότι λιγοστεύει.

εμένα αυτό μου εμφανίζεται όταν έχω περίπου λιγότερα από 15-20mb... τότε όμως δεν μπορώ να λάβω και μηνύματα... όταν ελευθερωθεί χώρος, μετά από λίγη ώρα, έρχεται...είναι λογικό?μπορώ να κάνω κάτι?

χρησιμοποιώ φυσικά handcent sms όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Bobmarin για την απαντηση.

Βρηκα τα περισσοτερα, ολα καλα για να μην χρεωνομαι τζαμπα.

Εχω πολυ διαβασμα ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε περιοχή με φτωχό σήμα. Το ρύθμισα μόνο σε gsm και μπαίνω internet μονο από wifi. Η μπαταρία κρατάει 4-5 ημέρες με σχετικά λίγη χρήση wifi. Το σήμα ΄πλέον ειναι πολύ καλό αφού παλιά που το ειχα στην αυτόματη ρύθμιση ειχε πολλά προβλήματα. Ειχα παρατηρήσει ότι παρόλο που το 3g ηταν χαμηλό δεν γύρναγε σε gsm..........
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου καταναλώνει περίπου 7-8 ΜΒ την ημέρα και δεν ξέρω από που. Δεν μπαίνω στο internet παρά μόνο με wifi. Μόνο ο καιρός κατεβάζει data, οι ειδήσεις που τις ανανεώνω μια φορά την ημέρα χειροκίνητα και το gmail, όπου έρχονται μόνο οι τίτλοι και όχι το περιεχόμενο και τα συννημένα. Προφανώς κάποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που όχι μόνο να μετράει τον όγκο των δεδομένων αλλά και από ποιά εφαρμοφή αυτά καταναλώνονται, ώστε να ανακαλύψω τον "ένοχο".

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατεβασα απο το Market ενα Εορτολογιο,βασικα 1 applic Εχει διαθεσιμο αλλο δεν μ βγαζει κ αλλο

 

παω να το τρεξω παταω στο εικονιδιο κ μετα βγαζει μαυρη οθονη κ crash

 

τοσο μουφα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατεβασα απο το Market ενα Εορτολογιο,βασικα 1 applic Εχει διαθεσιμο αλλο δεν μ βγαζει κ αλλο

 

παω να το τρεξω παταω στο εικονιδιο κ μετα βγαζει μαυρη οθονη κ crash

 

τοσο μουφα ειναι....

Γεια χαρά ..

Έχω το "Greek Eortologio with widget"(mantzavakos) σαν widget μου δουλεύει μια χαρά , όταν βρει wifi ενημερώνει καθημερινά και αν πατήσω πάνω στη συντόμευση με ενημερώνει για όλο το μήνα.:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

 

Γιατί στο ημερολόγιο δεν εμφανίζονται ως γεγονότα τα γενέθλια ατόμων από τη λίστα επαφών μου αλλά εμφανίζονται όλα τα γεγονότα (γενεθλια κλπ) από το facebook, gmail?

 

δεν θα έπρεπε να εμφανίζονται αυτόματα;

 

υπάρχει κάτι αξιόλογο ώστε να έχουμε τις αργίες ή ακόμα καλύτερα να μας ενημερώνει για τις γιορτές των ονομάτων από τη λίστα επαφών; επιλεκτικά δηλαδή...:happy:

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

 

Γιατί στο ημερολόγιο δεν εμφανίζονται ως γεγονότα τα γενέθλια ατόμων από τη λίστα επαφών μου αλλά εμφανίζονται όλα τα γεγονότα (γενεθλια κλπ) από το facebook, gmail?

 

δεν θα έπρεπε να εμφανίζονται αυτόματα;

 

Δεν εχεις επιλέξει το ημερολογιο που θέλεις να εμφανίζετε απο τα settings του callendar........

 

Μπες κ διάλεξε ποιο ημερολόγιο θες να εμφανίζετε

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις επιλέξει το ημερολογιο που θέλεις να εμφανίζετε απο τα settings του callendar........

 

Μπες κ διάλεξε ποιο ημερολόγιο θες να εμφανίζετε

 

όταν δημιουργήσω ένα νέο event όλα οκ!!!

σε μια επαφή όμως που σώζεται στο τηλ. όταν προσθέσω γενέθλια αυτής της επαφής δεν εμφανίζεται στην agenda!!! στα ημερολόγια είναι τσεκαρισμένα τα εξής:

- το ημερολογιο μου

- Pc sync

- Facebook

- Gmail

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου καταναλώνει περίπου 7-8 ΜΒ την ημέρα και δεν ξέρω από που. Δεν μπαίνω στο internet παρά μόνο με wifi. Μόνο ο καιρός κατεβάζει data, οι ειδήσεις που τις ανανεώνω μια φορά την ημέρα χειροκίνητα και το gmail, όπου έρχονται μόνο οι τίτλοι και όχι το περιεχόμενο και τα συννημένα. Προφανώς κάποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που όχι μόνο να μετράει τον όγκο των δεδομένων αλλά και από ποιά εφαρμοφή αυτά καταναλώνονται, ώστε να ανακαλύψω τον "ένοχο".

 

Ευχαριστώ.

 

για να κινει τοσο ογκο δεδομενων παει να πει οτι αυτη η εφαρμογη δουλευει διαρκως.οποτε πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουνται.εκει δειχνει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν,ποτε ξεκινησαν να τρεχουν και ποση ραμ χρησιμοποιουν.λογικα καποια απο αυτες που θα δεις ειναι ο ενοχος

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφάσισα και εδώ και λίγη ώρα κρατάω μια άγρια φωτιά στα χέρια μου!!! :D

 

Μικρότερο από ότι περίμενα... Εντυπώσεις και απάντηση στο αν τελικά δουλεύει το push σε λίγες μέρες.

Απορίες... δεν ξέρω ακόμα! Θα δείξει...

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και σας ευχαριστώ για τις πολλές πληροφορίες που μας δίνετε. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός wildfire εδώ και 10 μέρες και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Θέλω μία μικρή βοήθεια να λύσω οριστικά το πρόβλημα με την σύνδεση στο pc. Έχω κάνει "διόρθωση προβλημάτων usb", έχω διαγράψει και ξανακατεβάσει 3-4 φορές το htc sync με την τελευταία έκδοση 3.0.5481 (σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει πιο πάνω) και μου γράφει τις περισσότερες φορές "Δεν υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή". Γενικά έχω συνδεθεί μόνο 4-5 φορές και αυτό μόνο αν κάνω επανεκκίνηση του κινητού . Υπάρχει οριστική λύση;;;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.καθε τοσο μου βγαζει το εξης-ορισμος τρεχουσας ωρας.αδυνατη η ανιχνευση της τρεχουσας ζωνης ωρας κτλ.επιλεγω αθηνα ελλαδα. κ ολα καλα.αλλα μετα καποια μερα παλι το ιδιο.τι παιζει εδω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! :)

 

thanks everyone for the answers.

 

Κάτι ακόμη. Υπάρχει τρόπος να κάνω export απο ΝΟΚΙΑ Ν79 ημερολόγιο και μηνύματα και import σε Wildfire?

Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά μήπως με κάποιον τρόπο μέσω outlook?

 

Έχω μια απορία, όταν είχα πρωτοσυνδεθεί με δίκτυο κινητής (vodafone) μου είχε βγάλει το εικονίδιο "H", γιατί είχε αυτό και όχι το 3G?

Επίσης διαβάζοντας εδώ οτι για εξοικονόμηση μπαταρίας θα ήταν καλύτερο να βάλω μόνο GSM είδα οτι απο τότε όταν συνδέομαι με δίκτυο κινητής βγάζει ένα G πλέον.

 

Τι διαφορές κάνουν αυτές οι επιλογές στο "Λειτουργία δικτύου"?

1)Μόνο WCDMA

2)Μόνο GSM

3)GSM/WCDMA αυτ.

 

Και τι διαφορά έχει να συνδέομαι στο νετ με 3G, GPRS και HSDPA?

 

Τα 100 Mb της vodafone είναι και για τους 3 τρόπους?

 

Και κάτι άλλο, κάθε βράδυ το κινητό με ρωτάει να συγρονίσει την ώρα και μου βγάζει επιλογή GMT+2, αλλά ενώ το ρυθμίζω, κάθε βράδυ με ρωτάει ξανά..

Το Η (HSDPA) είναι το 3g και το G (GPRS) είναι το 2g. H διαφορά έσκειται στο ότι το 3g είναι πολύ γρηγορότερο για χρήση ίντερνετ και το 2g πιάνει σχεδόν παντού, ενώ το 3g σε πολλά σημεία δεν έχει καλό σήμα... Τα 100 mb είναι για όλα...

Για το άλλο με την ώρα, μήπως σβήνεις κάποια προσωρινή μνήμη;

 

φαντάζομαι όλοι θα έχετε παρατηρήσει το σηματάκι που λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στη μνήμη του τηλεφώνου-ότι λιγοστεύει.

εμένα αυτό μου εμφανίζεται όταν έχω περίπου λιγότερα από 15-20mb... τότε όμως δεν μπορώ να λάβω και μηνύματα... όταν ελευθερωθεί χώρος, μετά από λίγη ώρα, έρχεται...είναι λογικό?μπορώ να κάνω κάτι?

χρησιμοποιώ φυσικά handcent sms όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι....

Έχει τύχει να είμαι μέρες με το σηματάκι ότι γέμισε η μνήμη και ποτέ δεν το παρατήρησα... Τώρα είμαι οκ, οπότε την επόμενη φορά θα το προσέξω... Πόσο πια πιάνει το sms και δε χωράει;; Αν και δεν ξέρω μου φαίνεται πιθανό... :(

 

Ειμαι σε περιοχή με φτωχό σήμα. Το ρύθμισα μόνο σε gsm και μπαίνω internet μονο από wifi. Η μπαταρία κρατάει 4-5 ημέρες με σχετικά λίγη χρήση wifi. Το σήμα ΄πλέον ειναι πολύ καλό αφού παλιά που το ειχα στην αυτόματη ρύθμιση ειχε πολλά προβλήματα. Ειχα παρατηρήσει ότι παρόλο που το 3g ηταν χαμηλό δεν γύρναγε σε gsm..........

 

Το κινητό μου καταναλώνει περίπου 7-8 ΜΒ την ημέρα και δεν ξέρω από που. Δεν μπαίνω στο internet παρά μόνο με wifi. Μόνο ο καιρός κατεβάζει data, οι ειδήσεις που τις ανανεώνω μια φορά την ημέρα χειροκίνητα και το gmail, όπου έρχονται μόνο οι τίτλοι και όχι το περιεχόμενο και τα συννημένα. Προφανώς κάποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που όχι μόνο να μετράει τον όγκο των δεδομένων αλλά και από ποιά εφαρμοφή αυτά καταναλώνονται, ώστε να ανακαλύψω τον "ένοχο".

 

Ευχαριστώ.

Τα δεδομένα αυτά είναι μέσο 3g ή wifi; Γιατί αν είναι μέσω 3g, μήπως απλά να απενεργοποιούσες τα δεδομένα μέσω δικτύου; :confused: Εφαρμογή τέτοια υπάρχει, αλλα δυστυχώς θέλει 2.2 android και συνεπώς δεν κάνει για εμάς (εκτός άν έχεις κάποια custom rom)!

 

Να ρωτήσω κάτι;

 

Γιατί στο ημερολόγιο δεν εμφανίζονται ως γεγονότα τα γενέθλια ατόμων από τη λίστα επαφών μου αλλά εμφανίζονται όλα τα γεγονότα (γενεθλια κλπ) από το facebook, gmail?

 

δεν θα έπρεπε να εμφανίζονται αυτόματα;

 

υπάρχει κάτι αξιόλογο ώστε να έχουμε τις αργίες ή ακόμα καλύτερα να μας ενημερώνει για τις γιορτές των ονομάτων από τη λίστα επαφών; επιλεκτικά δηλαδή...:happy:

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του google calendar και να το κάνεις μόνος σου να σου εμφανίζει τα γενέθλια των επαφών. Έχει τέτοια επιλογή...

Υπάρχουν επίσης εφαρμογές με εορτολόγιο, που σου δείχνουν ποιοι γιορτάζουν...

 

Τελικά το αποφάσισα και εδώ και λίγη ώρα κρατάω μια άγρια φωτιά στα χέρια μου!!! :D

 

Μικρότερο από ότι περίμενα... Εντυπώσεις και απάντηση στο αν τελικά δουλεύει το push σε λίγες μέρες.

Απορίες... δεν ξέρω ακόμα! Θα δείξει...

Καλορίζικο φίλε μου και περιμένω νέα για το push :)

Θέλω κι εγώ να το ψάξω (είδα λίγα στο google ότι το android υποστηρίζει μέσω της εφαρμογής gmail), απλά μόλις βρω λίγο χρόνο θα το τσεκάρω και ιδίοις όμασιν :)

 

Καλησπέρα σε όλους και σας ευχαριστώ για τις πολλές πληροφορίες που μας δίνετε. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός wildfire εδώ και 10 μέρες και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Θέλω μία μικρή βοήθεια να λύσω οριστικά το πρόβλημα με την σύνδεση στο pc. Έχω κάνει "διόρθωση προβλημάτων usb", έχω διαγράψει και ξανακατεβάσει 3-4 φορές το htc sync με την τελευταία έκδοση 3.0.5481 (σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει πιο πάνω) και μου γράφει τις περισσότερες φορές "Δεν υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή". Γενικά έχω συνδεθεί μόνο 4-5 φορές και αυτό μόνο αν κάνω επανεκκίνηση του κινητού . Υπάρχει οριστική λύση;;;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δυστυχώς δεν έχω δει κάποια λύση για το θέμα αυτό. Όλοι έχουν προβλήματα με το htc sync :(

 

καλησπερα.καθε τοσο μου βγαζει το εξης-ορισμος τρεχουσας ωρας.αδυνατη η ανιχνευση της τρεχουσας ζωνης ωρας κτλ.επιλεγω αθηνα ελλαδα. κ ολα καλα.αλλα μετα καποια μερα παλι το ιδιο.τι παιζει εδω?

Το διάβασα και αλλού αυτό το πρόβλημα τελευταία. Μήπως καθαρίζεις κάποια cache και σβήνονται τα δεδομένα;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.καθε τοσο μου βγαζει το εξης-ορισμος τρεχουσας ωρας.αδυνατη η ανιχνευση της τρεχουσας ζωνης ωρας κτλ.επιλεγω αθηνα ελλαδα. κ ολα καλα.αλλα μετα καποια μερα παλι το ιδιο.τι παιζει εδω?

 

Το ρώτησα μερικές σελίδες πριν αυτό, αλλά δεν απάντησε κανείς.

 

Όμως βρήκα τη λύση. (Νομίζω)

 

Πας Ρυθμίσεις -> Ημερομηνία & ώρα και κάνεις uncheck το "Αυτόματο".

 

Λογικά θα προσπαθούσε το κιν να το κάνει μέσω δικτύου. Τεσπα,είδωμεν αν θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να είμαι μέρες με το σηματάκι ότι γέμισε η μνήμη και ποτέ δεν το παρατήρησα... Τώρα είμαι οκ, οπότε την επόμενη φορά θα το προσέξω... Πόσο πια πιάνει το sms και δε χωράει;; Αν και δεν ξέρω μου φαίνεται πιθανό...

 

ρε, δεν ηταν καν γεμάτη, απλά υπήρχε το σηματάκι... δηλαδή καμιά 10αριά mb τα είχε σίγουρα... και την γέμισα επίτηδες μέχρι να βγάλει το σηματάκι και έστειλα στον εαυτό μου, και πάλι που δεν ερχόταν, μέχρι που έβγαλα μερικές εφαρμογές, ελευθερώθηκε χώρος, μετά από λίγο ήρθε..

επίσης όταν έχει βγει το σηματάκι δεν μπορώ να εγκατάστήσω καινούρια εφαρμογή, ακόμα και αν υπάρχει χώρος...μόλις απελευθερώνεται αρχίζει να την κατεβάζει και την εγκαθιστά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...