Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά...

 

Μόλις αγόρασα το wildfire και δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω με το πρόγραμμα HTC Sync για να φτιάξω τις επαφές μου.

Κατέβασα και εγκατέστησα κανονικά το HTC Sync, αλλά όταν βάζω το Γιου Ες Μπι στο ΠιΣι και επιλέγω από το κινητό HTC Sync, μου βγάζει σφάλμα το κινητό ότι το πρόγραμμα δεν μπορεί να βρεθεί στον υπολογιστή!

Δοκίμασα και με κλειστό το πρόγραμμα στο ΠιΣι και με ανοικτό αλλά τίποτα.. No device connected λέει...

 

Καταρχήν κατέβασε το HTC Sync, απο το ευρωπαϊκό & όχι το ελληνικό site.

Εκεί υπαρχει η τελευταία έκδοση, στο ελληνικό καθυστερεί να ανεβει.

Στο κινητό, θα πας:

ρυθμίσεις>εφαρμογές>ανάπτυξη>

εντοπισμός σφαλμάτων usb.

Επέλεξε το & θα συνδεθεις κανονικά.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση.Θυμάμαι στα windows mobile με τη χρήση του resco file explorer μπορούσα να ''δω'' τα αρχεία του υπολογιστή μου απο το κινητό αλλά και το αντίστροφο δλδ είχα προσθέσει το κινητό στο οικιακό δίκτυο που έχω.Μπορεί να γίνει και με android?Μάλλον πρέπει να γίνεται το έχει δοκιμάσει κανείς???

 

 

Πρωτα απ ολα για εφαρμογες μιλαμε ΕΔΩ.

 

Πιστευω οτι η ερφαρμογη που ψαχνεις ειναι το EStrongs File Explorer που εχει και δυνατοτηες lan & ftp.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

θα το φερω απο αγγλια το κινητακι κ ψαχνω λιγο βοηθεια....μην την πατησω!

πως μπορω να περασω τα ελληνικα στο κινητο δηλ να γραφω ελληνικα sms μιας κ θα εχει αγγλικο μενου.κ σε περιπτωση που ειναι κλειδωμενο,ξεκλειδωνει ευκολα? δεν εχω ξαναασχλοληθει με android κ δεν εχω ιδεα.διαφωτιστε με please!!!

Link to comment
Share on other sites

θα το φερω απο αγγλια το κινητακι κ ψαχνω λιγο βοηθεια....μην την πατησω!

πως μπορω να περασω τα ελληνικα στο κινητο δηλ να γραφω ελληνικα sms μιας κ θα εχει αγγλικο μενου.κ σε περιπτωση που ειναι κλειδωμενο,ξεκλειδωνει ευκολα? δεν εχω ξαναασχλοληθει με android κ δεν εχω ιδεα.διαφωτιστε με please!!!

 

Οταν θα ενεργοποιησεις το κινητο φροντισε να εχεις μεσα Ελληνικη SIM. Τοτε θα τη δει και θα σου φορτωσει ελληνικο μενου, στα παντα. Δεν εχει σημασια απο που θα το παρεις. Εγω εχω παρει ενα Legend απο Expansys, εβαλα τη SIM Cosmote και επαιξε κανονικα Ελληνικα.

Δεν χρειαζεται κανενα ξεκλειδωμα. Απλα ειναι. Μη στεναχωριεσαι. Καλη συνεχεια :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

θα το φερω απο αγγλια το κινητακι κ ψαχνω λιγο βοηθεια....μην την πατησω!

πως μπορω να περασω τα ελληνικα στο κινητο δηλ να γραφω ελληνικα sms μιας κ θα εχει αγγλικο μενου.κ σε περιπτωση που ειναι κλειδωμενο,ξεκλειδωνει ευκολα? δεν εχω ξαναασχλοληθει με android κ δεν εχω ιδεα.διαφωτιστε με please!!!

 

Αλλιως κατεβασε το morelocale2 απο market

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα ενεργοποιησεις το κινητο φροντισε να εχεις μεσα Ελληνικη SIM. Τοτε θα τη δει και θα σου φορτωσει ελληνικο μενου, στα παντα. Δεν εχει σημασια απο που θα το παρεις. Εγω εχω παρει ενα Legend απο Expansys, εβαλα τη SIM Cosmote και επαιξε κανονικα Ελληνικα.

Δεν χρειαζεται κανενα ξεκλειδωμα. Απλα ειναι. Μη στεναχωριεσαι. Καλη συνεχεια :D

 

thanks για τη βοηθεια....δεν φανταζομουν οτι ηταν τοσο απλο.ομως υπαρχουν 2 περιπτωσεις.1ο: να εχει ανοιχτει το κινητο με ξενη sim k 2o: να ειναι κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

thanks για τη βοηθεια....δεν φανταζομουν οτι ηταν τοσο απλο.ομως υπαρχουν 2 περιπτωσεις.1ο: να εχει ανοιχτει το κινητο με ξενη sim k 2o: να ειναι κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο.

 

Νομιζω πως δεν ειναι κλειδωμενα σε εταιρειες. Αν δεν θες να κανεις Hard Reset με ελληνικη SIM μεσα, εγκατεστησε το morelocale2 και επελεξε ελληνικη γλωσσα και εισαι ετοιμος. :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει με τα mms?ειναι αδυνατον να στειλω και να λαβω...μου βγαζει συνεχεια "γενικη αστοχια δικτυου".εχω βαλει τις ρυθμισεις σωστα στο apn αλλα δεν στελνει...εχω vodafone

 

τελικα το βρηκα μονος μου...οσοι εχουν αντιστοιχο προβλημα με vodafone ας προσπαθησουν να αλλαξουν απο θυρα 9201 σε 5080...σε εμενα δουλεψε

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί αν κλείσουμε το κινητό;;;

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να χτυπάει και με κλειστό κινητό;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το εχω ψάξει παραπάνω, ξέρω οτι αυτό ειναι περιορισμός του αντροιντ και όχι της εκάστοτε εφαρμογής. Οποτε νομίζω οτι δε γίνεται κάτι ούτε με κάποια εφαρμογη. Μπορείς να βάζεις το κινητό σε λειτουργια πτήσης

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί αν κλείσουμε το κινητό;;;

 

Σε καμία συσκευή του είδους (όπως συμβαίνει και στα windows mobile).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση...

εχει δοκιμασει κανενας απο εσας να βαλει το wifi στο αεροδρομιο ελ. βενιζελος κ να βρει το wiz???

σου δινει το αεροδρομιο ελευθερο ιντερνετ απλα καποιες συσκευες δεν συνδεονται με αυτο γιαυτο ρωταω...

εχω δοκιμασει το lg gm750 αλλα δεν...

Keep The Scene UP...
Link to comment
Share on other sites

Mία ερώτηση προς τους κατόχους: Τι δε σας αρέσει στο κινητό;

 

Είναι το θέμα της ανάλυσης της οθόνης τόσο τραγικό; Η ποιότητα των φωτό και του βίντεο επίσης; Η αυτονομία του;

 

Update: Φωτογραφίες και βίντεο βλέπονται ευχάριστα στην οθόνη; Αναπαραγωγή avi/mp4 υποστηρίζεται;

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα αρκετά σαφης.

Το κινητό έχει συγχρονιστει με κανονικά με το outlook (2003).

Εμφανίζονται μέχρι & οι εικόνες απο τις επαφές.

Αυτό που δεν εμφανίζεται ή δεν έχει συγχρονιστει,

είναι μια συγκεκριμένη κατηγορία τηλεφωνων στις επαφες:

οι 'άλλοι αριθμοί', ή 'άλλα τηλεφωνα'.

Εχω δεκάδες τηλέφωνα σε αυτή την κατηγορία (δευτερα κινητά, εξοχικα κ.α).

Απο ότι είπε ο φίλος πιο πάνω, δεν υπάρχει τέτοια κατηγορια, στις επαφές της Google..

Έχει κάτι βομβητες, αυτοκίνητο..

Υπάρχει τρόπος να συγχρονισω/εμφανισω τους αριθμούς αυτους & με ποιο τρόπο?

Να καθήσω να βάλω τους αριθμούς αυτούς, σε άλλη κατηγορία (αυτοκίνητο..)

στο outlook, με το χέρι?

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου απο το outlook στο gmail.

Αν τις συγχρονισω μέσω gmail θα κερδίσω κατι

(θα μπορέσω να αλλάξω πχ όνομα στην κατηγορία επαφής, για να τη βλέπει το κινητό?)?

Ευχαριστώ

 

Εγώ πάντως στις επαφές στο gmail βλέπω ότι σε αφήνει να φτιάξεις custom label. Πχ φτιάξε ένα label "Other" ή όπως φαίνεται στο outlook, και δοκίμασε το sync από outlook <> gmail και μετά gmail <> στη συσκευή σου over the air. Επίσης καλό είναι να διαγράψεις τις επαφές στο τηλ για να μην γίνει μπάχαλο.

Δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις και με αυτό τον τρόπο.

 

ΥΓ: Για να συγχρονίσεις το outlook με το gmail, κάνε export όλες τις επαφές σου με όλα τα στοιχεία σαν ένα .vcf ή .csv αρχείο και στη σελίδα του gmail, πάτα contacts > more actions >import. Είναι λίγο μπακάλικος ο τρόπος και ίσως στο επόμενο sync με το πρόγραμμα της htc να υπάρχει θέμα αλλά ποτέ δεν μου άρεσε το πρόγραμμα της htc.

Edited by lazarost
Link to comment
Share on other sites

Mία ερώτηση προς τους κατόχους: Τι δε σας αρέσει στο κινητό;

 

Είναι το θέμα της ανάλυσης της οθόνης τόσο τραγικό; Η ποιότητα των φωτό και του βίντεο επίσης; Η αυτονομία του;

 

Update: Φωτογραφίες και βίντεο βλέπονται ευχάριστα στην οθόνη; Αναπαραγωγή avi/mp4 υποστηρίζεται;

Φίλε μου το έχω εδώ και 1-1,5 μήνα περιπου και μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Με την ανάλυση δεν είχα κανένα πρόβλημα και το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό. Προερχόμουν από κινητά με καλύτερη ανάλυση (ένα lg viewty με 240x400 κι ένα nokia n80 με 352x416) και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλλον το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας κάπου που το έχουν και να το δεις απο κοντά.

Για μπαταρία ένα διήμερο με αρκετά βαριά χρήση το βγάζεις. Δηλαδή είμαι αρκετές ώρες wifi-3g και συνολικά ένα 20λεπτο ομιλίας και καμια 10 sms, βγάζω διήμερο. Τώρα για ποιότητα φώτο και βίντεο δεν ξέρω αν εννοείς την ποιότητα απεικόνισης στην οθόνη ή την ποιότητα που τα "τραβάει" η κάμερα. Προσωπικά σαν απεικόνιση μου φαίνονται πολύ ικανοποιητικά όλα. Σαν ποιότητα φωτογραφιών-βίντεο, δεν εχω δει κάτι από αυτά που έχω τραβήξει στον υπολογιστή :p Πάντως mp4 παίζει από τη "μάνα" του. Για avi θες άλλον player από το market, αλλά δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κάποιο βίντεο...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρηκα κάτοχος και εγώ του wildfire εδώ και 3 εβδομάδες ακόμα ψάχνομαι μιας και είναι το πρώτο μου android κινητό.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει δώρεαν gps για το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω εδώ και 1-1,5 μήνα περιπου και μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Με την ανάλυση δεν είχα κανένα πρόβλημα και το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό. Προερχόμουν από κινητά με καλύτερη ανάλυση (ένα lg viewty με 240x400 κι ένα nokia n80 με 352x416) και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλλον το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας κάπου που το έχουν και να το δεις απο κοντά.

Για μπαταρία ένα διήμερο με αρκετά βαριά χρήση το βγάζεις. Δηλαδή είμαι αρκετές ώρες wifi-3g και συνολικά ένα 20λεπτο ομιλίας και καμια 10 sms, βγάζω διήμερο. Τώρα για ποιότητα φώτο και βίντεο δεν ξέρω αν εννοείς την ποιότητα απεικόνισης στην οθόνη ή την ποιότητα που τα "τραβάει" η κάμερα. Προσωπικά σαν απεικόνιση μου φαίνονται πολύ ικανοποιητικά όλα. Σαν ποιότητα φωτογραφιών-βίντεο, δεν εχω δει κάτι από αυτά που έχω τραβήξει στον υπολογιστή :p Πάντως mp4 παίζει από τη "μάνα" του. Για avi θες άλλον player από το market, αλλά δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κάποιο βίντεο...

Σ'ευχαριστώ πολύ. Οποιαδήποτε παραπάνω πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.. Ανεβάστε κανα βίντεο και καμμιά φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω lazarost.

Θα δοκιμασω αυτα που μου λες, αλλα οσα χρονια εχω κινητο, δεν εχω δει μεγαλυτερο μπαχαλο

στο συγχρονισμο & στη λειτουργια της αναζητησης στον καταλογο.

Ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση στη 2.2.

Ερωτησεων συνεχεια:

Τι ακριβως ειναι το root?

Κατι σαν το jailbreak, σε πιο ελαφρια μορφή?

Εφαρμογες που υπαρχουν στο market το ζητανε, οποτε υποθέτω πως ειναι 'νομιμη' διαδικασια.

Υπαρχει επισημο root?

Ευχαριστω!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω lazarost.

Θα δοκιμασω αυτα που μου λες, αλλα οσα χρονια εχω κινητο, δεν εχω δει μεγαλυτερο μπαχαλο

στο συγχρονισμο & στη λειτουργια της αναζητησης στον καταλογο.

Ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση στη 2.2.

Ερωτησεων συνεχεια:

Τι ακριβως ειναι το root?

Κατι σαν το jailbreak, σε πιο ελαφρια μορφή?

Εφαρμογες που υπαρχουν στο market το ζητανε, οποτε υποθέτω πως ειναι 'νομιμη' διαδικασια.

Υπαρχει επισημο root?

Ευχαριστω!

 

Για εμένα που δεν μ'αρέσει το outlook και ούτε το έχω εγκατεστημένο πουθενά, το να κάνω export τις επαφές μου από το παλιό nokia σε vcf στη κάρτα μνήμης μετά ένα απλό import στο gmail και απλά sync over the air και τέλος, μου κάθεται καλύτερα. Και όλα αυτά cross-platform, το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας browser. Τώρα για κάποιον που το outlook είναι mission-critical στην εργασία του καταλαβαινω πως ειναι προβλημα, από τη στιγμη που η htc και όχι η google σου δίνει το sync με το outlook. Άσε που αν πάρεις και άλλη android συσκευή ή (χτύπα ξύλο) χάσεις/χαλάσει αυτή, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις το gmail σου και όλα είναι όπως τα άφησες. Και όλα αυτά χωρίς καλώδια και υπολογιστή.

 

Όσον αφορά την αναζήτηση, μπορείς να την παραμετροποιήσεις αρκετά.

 

To root είναι το αντίστοιχο του Administrator των windows σε linux/unix συστήματα. Βασικά είναι ο υπερχρήστης του συστήματος. Η διαδικασία του να αποκτήσεις root θυμίζει το jailbreak αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο.

Και το rooting αλλά ακόμα και το jailbreak είναι πλέον νόμιμο, αλλά όπως πάντα χάνεις την εγγύηση σου.

Επίσημο root με τις ευλογίες της εταιρίας, όχι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρηκα κάτοχος και εγώ του wildfire εδώ και 3 εβδομάδες ακόμα ψάχνομαι μιας και είναι το πρώτο μου android κινητό.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει δώρεαν gps για το κινητό μας.
Φίλε μου κατά 99% δεν υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα με χάρτες. Γενικά προγράμματα που να εκμεταλλέυονται το gps και να σου δίνουν κάποιες πληροφορίες υπάρχουν αρκετά, αλλά όχι με χάρτες. Με χάρτες το μόνο δωρεάν είναι το google maps, το οποίο όμως απαιτεί ίντερνετ για το κατέβασμα των δεδομένων... Γενικότερα για προγράμματα πλοήγησης, μπορείς να βρεις περισσότερα πράγματα ή και να ρωτήσεις εδώ. :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. Οποιαδήποτε παραπάνω πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.. Ανεβάστε κανα βίντεο και καμμιά φωτο...
Έχει εδώ αρκετές φωτογραφίες :). Όσο για τις πληροφορίες, τι άλλο θα ήθελες να μάθεις; Πες μας για να σου πούμε... ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

http://blog.phoneslimited.co.uk/2010/08/23/red-edition-htc-wildfire-released/

http://www.officialwire.com/main.php?action=posted_news&rid=205977

 

Αν δειτε τα παραπάνω sites το κόκκινο κυκλοφόρησε 23 Αυγούστου δηλαδή ΧΘΕΣ

το περιμένωμεν με ανοιχτές αγκάλες! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις πληροφορίες, τι άλλο θα ήθελες να μάθεις; Πες μας για να σου πούμε... ;)

Τι έχω δει αυτές.. Ευχαριστώ. Κάτι τελευταίο. Προέρχομαι από SE (Z710), θα μπορέσω να περάσω τις επαφές με bluetooth; Διαφορετικά τι μπορώ να κάνω; Χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι νέος στο forum και η αφορμή που γράφω είναι το γεγονός ότι δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω WiFi στο Internet με το HTC Wildfire το οποίο απέκτησα πριν λίγες μέρες.

Συγκεκριμένα το τηλέφωνο δεν ανιχνεύει καν το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου ενώ ανιχνεύει κανονικά τα υπόλοιπα δίκτυα στη γειτονιά.

Γεγονός είναι ότι επειδή έχω το τηλέφωνο λίγες μόνο μέρες δεν το δοκίμασα σε άλλα ασύρματα δίκτυα οπότε δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή του ασύρματου δικτύου του σπιτιού μου στο οποίο όμως μέσω laptop συνδέομαι κανονικά.

Έχει κάποιος ανιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσα απο το μενου του router, να αυξησεις λιγο την δυναμη του σηματος. Μου ειχε τυχει κατι παρομοιο με laptop και οταν δυναμωσα το σημα συνδεθηκε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...