Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ατέλειες έχει το 24, και κάποιες σεναριακές υπερβολές αλλά όπως και να χει είναι κατά γενική ομολογία η πλέον εθιστική σειρά στην ιστορία της τηλεόρασης.

Bλέποντας όλη τη σίζον 1 και σχεδόν μισή (ως τώρα) σίζον 2, οι σεναριακές ατέλειες είναι ελάχιστες και πάντα μέσα στα κινηματογραφικά πλαίσια. Π.χ. δε βλέπουμε ατέλειες του τύπου πηδάμε από το βουνό και φτάνουμε το αεροπλάνο που ήδη έχει πάρει βολή προς το κάτω όντας ακυβέρνητο και μάλιστα το ισορροπούμε και ταξιδεύουμε κανονικά... (Τζέιμς Μπόντ, Goldeneye) :blink:

 

Είναι πολύ προσεγμένο το 24 (ως τώρα επαναλαμβάνω που είδα) και μπράβο του. Αυτό τον χαρακτήρα της θεάς κατά τα άλλα Ελίσα Κουθμπερτ (κόρη του Τζακ Μπάουερ) δε μπορώ να καταλάβω... Πού πάει και μπλέκει συνέχεια; Μου την έχει βιδώσει πολύ :p, αν και είναι πολύ :love: κοπέλα... :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α και για όσους έχουν ανάγκη τους υπότιτλους, πριν απο λίγο ανέβηκαν για το

11 και 12 ελληνικοί υπότιτλοι, όπως πάντα στο http://www.greektvsubs.gr

Και σε λίγα λεπτάκια, δυο "δωράκια" για τους συλλέκτες!

Enjoy!

Thanks για την πολύ καλή (και ταχύτατη) δουλειά που κάνετε. :)

 

Σήμερα το πρόγραμμα λέει "Jack Bauer mini-marathon" με σύναξη πωρωμένων για την προβολή των επεισοδίων 9-10-11-12. :lol:

 

που ειναι ???:wacko:

Λογικά πρέπει να εννοεί αυτά εδώ ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να εννοεί αυτά εδώ ;)

 

Ναι μαλλον αυτα εννοει! Μια χαρα ειναι !

Ειδα και εγω τα επεισοδια 11 και 12.:blink:

 

Δεν ειδα να εχει γραφτει αλλα ο

ηθοποιος που κανει τον Χενριξον - εκανε τον ROBOCOP στην ομονυμη ταινια!

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να εχει γραφτει αλλα ο

ηθοποιος που κανει τον Χενριξον - εκανε τον ROBOCOP στην ομονυμη ταινια!

:p :p :p

 

nai. os tora exoume idi ena

ena hobbit kai ton robocop

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η 4η σεζόν επιτέλους κυκλοφόρησε και στα video club. Αποτελείται απο 6 DVD (4 επεισόδια το καθένα) συν ένα ακόμα DVD με έξτρα υλικό. Την Δευτέρα ξεκινάω τον 4ο κύκλο και ευελπιστώ μεχρί το τέλος του μήνα να σας έχω φτάσει.
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα χθες το βράδυ και είδα το πρώτο dvd και σήμερα είδα το 2.

 

Όπως έχουν πει πολύ και ποιο πάνω απο εμένα απλά καταπληκτική.

Η αγωνά στο κατακόρυφο απο την αρχή!

 

Αλλά γιατί πρέπει πάντα να υπάρχει μια σκύλ@ που μοιάζει στην Sherry?:down:

 

Επίσης ελπίζω να συνεχίσει ο

tony να παίζει γιατί πιστεύω ότι είναι απο τους καλύτερους στο 24, όπως επίσης λυπήθηκα όταν έμαθα για ότι τον "παράτησε" η μισέλ;)

 

 

Kόλλημα και με την τέταρτη season!! :up:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Pantws o Jack poli gkantemis...se oles tis seasons den egkrinoun auto pou kanei kai ton snobaroun...kai ektos apo auto...osoi ton empisteuontai kai ton boithan

tous rixnoun podi opws twra

stin 4i

me tin cloy

...(eimai akoma stis 13.00)

Stin 4i emfazizetai katholou

i misel kai o tony

?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pantws o Jack poli gkantemis...se oles tis seasons den egkrinoun auto pou kanei kai ton snobaroun...kai ektos apo auto...osoi ton empisteuontai kai ton boithan

tous rixnoun podi opws twra

stin 4i

me tin cloy

...(eimai akoma stis 13.00)

Stin 4i emfazizetai katholou

i misel kai o tony

?

 

 

και στην 4τη και στην 5τη. Απλα η Μισελ στην πεμπτη παιζει "λιγο"... :X :X :X :X :X

 

Link to comment
Share on other sites

Bλέποντας όλη τη σίζον 1 και σχεδόν μισή (ως τώρα) σίζον 2, οι σεναριακές ατέλειες είναι ελάχιστες και πάντα μέσα στα κινηματογραφικά πλαίσια. Π.χ. δε βλέπουμε ατέλειες του τύπου πηδάμε από το βουνό και φτάνουμε το αεροπλάνο που ήδη έχει πάρει βολή προς το κάτω όντας ακυβέρνητο και μάλιστα το ισορροπούμε και ταξιδεύουμε κανονικά... (Τζέιμς Μπόντ, Goldeneye) :blink:

Καλά, εννοείται. Αν είχε τέτοια ποζεριλίκια (μουσική ορολογία :p ) θα είχα ξενερώσει. Όταν λέω ατέλειες εννοώ κάποιες δευτερεύουσες πλοκές κυρίως της 2ης και 3ης σαιζόν που ήταν λίγο "σαπουνοπερέ" και δεν είχαν και μεγάλη σχέση με το κεντρικό, καθηλωτικό σενάριο. Πάντως θεωρώ κατόρθωμα που οι συντελεστές της σειράς έχουν κρατήσει την ποιότητα τόσο ψηλά, δίχως συμβιβασμούς στον χαρακτήρα της (προσωπικά και η season 3 μου άρεσε πολύ, η 4η έχει ξεκινήσει δυνατά, ενώ από τα σχόλιά σας και η 5η δεν πάει πίσω)

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 13....

Χμμ.... Το επεισόδιο δεν είχε δράση... Ή μάλλον είχε ελάχιστη...

Αλλά είναι το πιο συγκινητικό επεισόδιο που έχω δει. Όχι μόνο γι' αυτή την σεζόν,

αλλά και γενικότερα... Στα τελευταία δευτερόλεπτα, σου 'ρχεται να βάλεις τα κλά-

ματα... Συγκίνηση, σοκ και φρίκη... Αυτό μόνο θα πω!

Καλή παρακολούθηση!

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 13....

Χμμ.... Το επεισόδιο δεν είχε δράση... Ή μάλλον είχε ελάχιστη...

Αλλά είναι το πιο συγκινητικό επεισόδιο που έχω δει. Όχι μόνο γι' αυτή την σεζόν,

αλλά και γενικότερα... Στα τελευταία δευτερόλεπτα, σου 'ρχεται να βάλεις τα κλά-

ματα... Συγκίνηση, σοκ και φρίκη... Αυτό μόνο θα πω!

Καλή παρακολούθηση!

 

Ως προς τη "δράση", θα διαφωνήσω. Βέβαια, είναι προσωπικό θέμα το πώς το αντιλαμβάνεται ο καθένας, αλλά για μένα, το 513 είναι από τα κορυφαία επεισόδια, ακριβώς γιατί υπάρχει "πλοκή" που φαίνεται πως θα συνεχιστεί στα επόμενα (διαπλοκή). Στα προηγούμενα επεισόδια, οι εξελίξεις ανάγκαζαν το σεναριογράφο να προχωρήσει σε εντελώς νέα κατεύθυνση. Προσωπικά, είχα κάπως βαρεθεί να βλέπω πως βρίσκουν ένα στοιχείο, μαθαίνουν από λίγα έως τίποτα, μετά να χάνουν το στοιχείο και να ψάχνουν για κάτι άλλο και πάλι από την αρχή. Είχε καταντήσει κάπως σαν αυτοτελή επεισόδια. Τώρα, όμως, περιμένουμε ανυπόμονα το επόμενο, για να δούμε την εξέλιξη σε μια πραγματικά καθηλωτική σειρά.

Αυτό σε συνδυασμό με το ψυχολογικό κομμάτι, με κατέπληξαν.

 

Όσο για τα spoilers, ας τα αποφύγουμε για λίγο. Είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σ' αυτό που λες...

απλώς χρησιμοποίησα την "δράση" με την έννοια που έχουμε συνηθίσει να

την ακούμε και να την χρησιμοποιούμε... κάτι παρόμοιο με την λάθος χρήση

της λέξης "δράμα" ή "δραματικός", που τα έχουμε συνδέσει λάθος με κάτι

καταθλιπτικές κλαψιάρικες σειρές που μόνο πλοκή και εξέλιξη δεν έχουν...

έχουμε φθάσει στο σημείο οι Αμερικάνοι να χρησιμοποιούν πιο σωστά αυτές

τις λέξεις από εμάς τους ίδιους...

όταν σε ρωτάει όμως κάποιος φίλος σου, ρε συ varadero, "το 24 τι είδους

σειρά είναι;" εσύ τι απαντάς; δραματική; δράσης; κατασκοπίας; αστυνομική;

τέλος πάντων, μεγάλη κουβέντα πιάσαμε. δεν έχει δράση εννοούσα για σκη-

νές με μάχες, πυροβολισμούς και τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το 13

:(

Εντωμεταξυ αυτην την Colette δεν πρεπει να την εχουμε δει σε προηγουμενες σεζον ετσι?

Το google earth το προσεξατε ?:p

http://img64.imageshack.us/img64/6263/bscap00002hd.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να βλέπω τον 4ο κύκλο. Είναι πραγματικά μια συγκινητική στιγμή. Μετά απο 7 ολόκληρους μήνες χωρίς 24... Σύνδρομο στέρησης λέμε.

 

Πολλές καινούρις φάτσες στα γραφεία της CTU (αλήθεια τα αρχικα τι σημαίνουν - δεν μπορώ με τίποτα να θυμιθώ) ενώ έχουν αποχωρήσει αρκετές των πρώτων 3ών κύκλων. Ο Πάλμερ που πήγε; Ελπίζω να εμφανιστεί κα΄ποια στιγμή γιατί είναι απο τα δυνατά χαρτιά της σειράς. Κορυφαία στιγμή μέχι στιγμής η επανεμφάνιση του Τόνι (αξιαγάπητος χαρακτήρας επίσης).

 

Ευτυχώς δεν έχει εμφανιστεί μέχρι τώρα καθόλου η κόρη του Τζάκ. Κουκλάρα δεν λέω, αλλά ολίγον αντιπαθητικός ο ρόλος της (ειδικά στον 2ο κύκλο).

 

Ελπίζω ο ελεύθερος χρόνος να μου επιτρέψει να ξεκινήσω την άλλη βδομάδα και τον 5ο κύκλο. Μεχρί στιγμής οι εντυπώσεις απο τον 4ο κύκλο είναι άριστες. Η μοναδική σειρά που μου έχει κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον σε ΟΛΑ τα επεισόδια που έχω παρακολουθήσει (μιλάω βέβαια για σειρές άνω των 3 κύκλων).

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχικά είναι από τις λέξεις

Counter-Terrorism Unit

Αντι-Τρομοκρατική Μονάδα

(Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία σε ελεύθερη απόδοση)

 

Όντως η είσοδος του Τόνι στην 4η σεζόν είναι η καλύτερη είσοδος ever.

Όσο για τις υπόλοιπες ερωτήσεις σου, θα μπορούσα να σου απαντήσω...

Αλλά η ερώτηση είναι: Θα ήθελες πραγματικά να μάθεις αν εμφανίζεται

ο Πάλμερ ή η Κιμ; Εγώ στην θέση σου, όχι.

 

"Ελπίζω ο ελεύθερος χρόνος να μου επιτρέψει να ξεκινήσω την άλλη βδομάδα και τον 5ο κύκλο."

Τα λέμε πιο αναλυτικά την άλλη βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Tι κόλλημα αυτό το 24 ρε παιδιά... Και απορώ πώς δε το δείχνει κανένα ελληνικό κανάλι. :down: Υποθέτω θα είναι πανάκριβα τα δικαιώματα, αλλά νομίζω ότι αξίζει από το να μας δείχνει κάθε μέρα Κωνσταντίνου και Ελένης...

 

Είμαι στο μέσον σχεδόν της season 3. Προχωράω με ταχείς ρυθμούς. :shifty:

Αλλά η ερώτηση είναι: Θα ήθελες πραγματικά να μάθεις αν εμφανίζεται ο Πάλμερ ή η Κιμ; Εγώ στην θέση σου, όχι.

Γουστάρω μυστήρια και ανατροπές. :D

Link to comment
Share on other sites

Tι κόλλημα αυτό το 24 ρε παιδιά... Και απορώ πώς δε το δείχνει κανένα ελληνικό κανάλι. :down:

 

δεν είχε ξεκινήσει σε κάποια φάση να το δείχνει ο ΑΝΤ1 ? ή κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

δεν είχε ξεκινήσει σε κάποια φάση να το δείχνει ο ΑΝΤ1 ? ή κάνω λάθος ?

Nαι είχε ξεκινήσει, αλλά έδειξε μόνο τα μισά σχεδόν (season 1). :blink: Και μάλιστα κάθε επεισόδιο όποτε γούσταρε ο ΑΝΤ1... Δεν υπήρχε σταθερή ώρα/μέρα...

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά; δεν το ήξερα αυτό...

την "έκαψε" την σειρά, δηλαδή, ο ΑΝΤ1... απερισκεψία!

παγκόσμιο φαινόμενο είναι το 24, αλλά η Ελλάδα έχει

ανοσία! βλέπει μόνο καφέ της χαράς!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...