Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί είναι το δύσκολο, πως να βελτιώσεις κάτι τέλειο.....:p

 

Όταν λες δεν μπορείς να βάλεις φωτογραφία...... που δεν σε αφήνει!!!

 

Για WALLPAPER εννοώ.

Πρέπει να είναι 480*800 φαντάζομαι για να παίξει...πως όμως και γιατί να φτιάχνω τις φωτογραφίες μου 480*800? Από photoshop τα βασικά μόνο γνωρίζω:wacko::wacko:...

Αν ορίσω για wallpaper άλλη φωτογραφία διαφορετικών διαστάσεων δεν τη δείχνει:(. Δε θυμάμαι να είχα παρόμοιο πρόβλημα σε οποιαδήποτε άλλη ρομ.Παλιότερα δεν χρειαζόταν να

τροποποιώ τις διαστάσεις των φωτογραφιών μου...πέρναγα φωτο από την ψηφιακή μηχανή και την κεφάλα του γιου την έβλεπα και την ευχαριστιόμουνα μια χαρά!!!!:lol::lol: χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για WALLPAPER εννοώ.

Πρέπει να είναι 480*800 φαντάζομαι για να παίξει...πως όμως και γιατί να φτιάχνω τις φωτογραφίες μου 480*800? Από photoshop τα βασικά μόνο γνωρίζω:wacko::wacko:...

Αν ορίσω για wallpaper άλλη φωτογραφία διαφορετικών διαστάσεων δεν τη δείχνει:(. Δε θυμάμαι να είχα παρόμοιο πρόβλημα σε οποιαδήποτε άλλη ρομ.Παλιότερα δεν χρειαζόταν να

τροποποιώ τις διαστάσεις των φωτογραφιών μου...πέρναγα φωτο από την ψηφιακή μηχανή και την κεφάλα του γιου την έβλεπα και την ευχαριστιόμουνα μια χαρά!!!!:lol::lol: χα χα χα χα

Oλα γινονται, μενου-επεηεργασια cht-γενικες ρυθμισεις-WALLPAPER MODE

ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ HD WALLPAPER ΣΕ REGULAR

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν ορίσω για wallpaper άλλη φωτογραφία διαφορετικών διαστάσεων δεν τη δείχνει:(. Δε θυμάμαι να είχα παρόμοιο πρόβλημα σε οποιαδήποτε άλλη ρομ.Παλιότερα δεν χρειαζόταν να

τροποποιώ τις διαστάσεις των φωτογραφιών μου...πέρναγα φωτο από την ψηφιακή μηχανή και την κεφάλα του γιου την έβλεπα και την ευχαριστιόμουνα μια χαρά!!!!:lol::lol: χα χα χα χα

 

Δοκίμασα μια από την ψηφιακή μου χωρίς επεξεργασία και την δείχνει κανονικά, απλά τις κόβει λίγο τα πλαϊνά, χωρίς να αλλάξω το hd wallpaper

Αυτό από "Προσαρμογή/Ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος" που βάζω πάντα την κόρη :lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ομεγα 3.0 (δοκίμασα και την ΧΤ) WWE (δεν μου αρέσουν τα ελληνικά μενου!!!). Διεπίστωσα το ίδιο πρόβλημα : το MSN Weather δεν παίζει. Συγκεκριμένα παρ' ότι εμφανίζεται το εικονίδιο κανονικά, πατώντας το δεν κάνει τίποτα!

Κατά τα άλλα μέχρι στιγμής καλά.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ ολους

 

Πέρασα την Ομεγα 3.0 (δοκίμασα και την ΧΤ) WWE (δεν μου αρέσουν τα ελληνικά μενου!!!). Διεπίστωσα το ίδιο πρόβλημα : το MSN Weather δεν παίζει. Συγκεκριμένα παρ' ότι εμφανίζεται το εικονίδιο κανονικά, πατώντας το δεν κάνει τίποτα!

Κατά τα άλλα μέχρι στιγμής καλά.

 

Μάλλον εννοείς τον καιρό στο tab του manila, γιατί MSN Weather δεν έχει μέσα η ρομ.

 

Πήγαινε στο tab του καιρού πάτησε μενού και ενεργοποίηση της θέσης μου

και είσαι οκ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ ολους

 

 

 

Μάλλον εννοείς τον καιρό στο tab του manila, γιατί MSN Weather δεν έχει μέσα η ρομ.

 

Πήγαινε στο tab του καιρού πάτησε μενού και ενεργοποίηση της θέσης μου

και είσαι οκ.

 

Οχι δεν εννοω τον καιρο του manilla - αυτο δουλέυει κανονικά. Εχω κατεβάσει από το market place το MSN Weather - πολύ καλό και αξιόπιστο! - αυτό δεν δουλεύει! Συγκεκριμένα, το προγραμμα εγκαθίσταται κανονικά, το εικονίδιο εμφανίζεται στα προγράμματα, αλλά πατώντας το, δεν κάνει τίποτα! Δοκιμάστε το και πείτε μου. Ειναι περίεργο.

 

Επίσης: όπως έχω πεί έβαλα την Omega 3.0 WWE (οχι την ΧΤ γιατί θέλω να παραμετροποιήσω κατά το δοκούν). Γνωρίζετε ποιά βερσιον της Dinik Slider δουλεύει με αυτά τα manilla?

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοω τον καιρο του manilla - αυτο δουλέυει κανονικά. Εχω κατεβάσει από το market place το MSN Weather - πολύ καλό και αξιόπιστο! - αυτό δεν δουλεύει! Συγκεκριμένα, το προγραμμα εγκαθίσταται κανονικά, το εικονίδιο εμφανίζεται στα προγράμματα, αλλά πατώντας το, δεν κάνει τίποτα! Δοκιμάστε το και πείτε μου. Ειναι περίεργο.

 

Επίσης: όπως έχω πεί έβαλα την Omega 3.0 WWE (οχι την ΧΤ γιατί θέλω να παραμετροποιήσω κατά το δοκούν). Γνωρίζετε ποιά βερσιον της Dinik Slider δουλεύει με αυτά τα manilla?

 

Δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτε το MSN Weather, αν ξερει καποιος τοπρογραμμα ασ βοηθησει :)

 

Δουλευουν ολες οι βερσιον της Dinik Slider, βαλε αφοβα.

 

Σου στέλνω pm, κοιταξε το.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτε το MSN Weather, αν ξερει καποιος τοπρογραμμα ασ βοηθησει :)

 

Δουλευουν ολες οι βερσιον της Dinik Slider, βαλε αφοβα.

 

Σου στέλνω pm, κοιταξε το.

 

Εβαλα το slider 1.7 - μια χαρά - ευχαριστώ - περιμένω το 2ο pm σου!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτε το MSN Weather, αν ξερει καποιος τοπρογραμμα ασ βοηθησει

 

Το είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα αλλά εχω την εντύπωση οτι δεν δούλευε από μόνο του, και κάτι άλλο πρέπει να χρειάζεται...... θα το κοιτάξω

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δειτε υπογραφη μου στο ΧDA........:lol:

V4 που την βρηκα κιολας αραγε?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δειτε υπογραφη μου στο ΧDA........:lol:

V4 που την βρηκα κιολας αραγε?

 

Μήπως έχεις μέσον......:p:lol::lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aμε αφου ειμαστε συγγενεις απο την Λαμια :lol:

Βρε Γιαννη μπας και ειμαστε? Στειλε μου σε πμ το επιθετο της μαμας σου, ειναι μεσα απο την Λαμια? η εκτος?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν... μόλις τελείωσα το στήσιμο της 4.0 - απλά έχει πολύ καλύτερη - σταθερή αίσθηση από την 3.0 - βάλτε τη!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν... μόλις τελείωσα το στήσιμο της 4.0 - απλά έχει πολύ καλύτερη - σταθερή αίσθηση από την 3.0 - βάλτε τη!

 

Συμφωνείς με τα οκτάνια που λέγαμε πιο πίσω......

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνείς με τα οκτάνια που λέγαμε πιο πίσω......

 

συμφωνώ ώς προς την 4.0 - πολύ καλή.:)

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την 4.0 που μιλάτε μπορούν να την βάλουν όλοι ή πρέπει να περιμένουμε την επίσημη κυκλοφορία της???

 

@ vasilis_hd2: αυτό που είπες το χω κάνει..(screenshot1). απλά αν ορίσω wallpaper όπως λέει ο apozafeir από το menu-->καθορισμός ταπετσαρίας-->καρτέλλα home στο portrait

που γράφει 480*800 και του ορίσω διαφορετική φωτογραφία, τότε μετά από ένα soft reset μου εμφανίζει ενα ΟΛΟΛΕΥΚΟ BACKGROUND (screenshot3)...τι να πω... δε μου χει ξανατύχει...

 

@ apozafeir για την lockscreen μαλλον δεν το έχω ψάξει για να ξέρω...βλέπω αυτό το 480*800 και νομίζω θα μου κάνει τα ίδια...

 

.....Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως....περιμένουμε την 4.0!!!

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση στους επαείωντες μιας και είμαι πολύ νέος στις cooked roms - μολις 24 ώρες. Εχω τα SK tools. μία απο τις standard διαδικασίες που προσφέρουν είναι και το optimasation συγκεκριμένων παραμέτρων του μηχανήματος για καλύτερη ταχύτητα κλπ. Οι τιμές που δίνει σε αυτές τις παραμέτρους είναι πολύ διαφορετικές από αυτές που έρχεται η rom από την μάνα της (ή τον μάγειρά της). Το έχετε δοκιμάσει? ή θεωρείται ότι ο μάγειρας έχει ήδη κάνει τον βέλτιστο συνδυασμό ήδη και δεν πρέπει να πειραχθούν?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση στους επαείωντες μιας και είμαι πολύ νέος στις cooked roms - μολις 24 ώρες. Εχω τα SK tools. μία απο τις standard διαδικασίες που προσφέρουν είναι και το optimasation συγκεκριμένων παραμέτρων του μηχανήματος για καλύτερη ταχύτητα κλπ. Οι τιμές που δίνει σε αυτές τις παραμέτρους είναι πολύ διαφορετικές από αυτές που έρχεται η rom από την μάνα της (ή τον μάγειρά της). Το έχετε δοκιμάσει? ή θεωρείται ότι ο μάγειρας έχει ήδη κάνει τον βέλτιστο συνδυασμό ήδη και δεν πρέπει να πειραχθούν?

 

Mια ερώτηση και από μένα.... τι είναι τα SK tools?? xa xa xa xa... κάνω πλάκα αλλά μιλαω σοβαρά....:wacko::wacko::wacko:

 

Όσο για το δεύτερο σκέλος των ερωτήσεών σου μάλλον τις απάντησες και μόνος σου στο τέλος ;):p;)

 

Για την Great Alexander ένα θα σου πω: φόρα την και θα με θυμηθείς (αν εξαιρέσουμε το wallpaper #$$^%$&%#^%&$&$%7)

EDIT: μόλις είδα πως έχεις περάσει την 4.0....sorry...

Edited by demakhs
ΔΙΟΡΘΩΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση και από μένα.... τι είναι τα SK tools?? xa xa xa xa... κάνω πλάκα αλλά μιλαω σοβαρά....:wacko::wacko::wacko:

 

Όσο για το δεύτερο σκέλος των ερωτήσεών σου μάλλον τις απάντησες και μόνος σου στο τέλος ;):p;)

 

Για την Great Alexander ένα θα σου πω: φόρα την και θα με θυμηθείς (αν εξαιρέσουμε το wallpaper #$$^%$&%#^%&$&$%7)

EDIT: μόλις είδα πως έχεις περάσει την 4.0....sorry...

 

εχω περάσει την 4.0 την "απλή" (όχι ΧΤ και Αλέξανδροι κλπ.) Πιστεύω ότι στην βάση της είναι η ίδια - απλά χωρίς φιοριτούρες - προτιμώ να τα βάζω μόνος μου. Δυστυχώς λόγω δουλειάς (πολλά -πολλά ταξίδια) δεν μπορώ να κάνω flash κάθε λίγο και λιγάκι μόλις βγεί κάτι καινούργιο. (Μου πήρε περί τις 3.5 ώρες να φέρω την 4.0 εκεί που την ήθελα...). Μέχρι στιγμής τρέχει πολύ καλά - δεν έχω δει κάποιο bug εκτός από το ανεξήγητο MSN weather (κρίμα γιατι πρόκειται για πολύ καλο αν και απλοικο στην όψη προγραμμα με 4 ημερες πρόβλεψη - συνήθως σωστή αλλά το κυριότερο, ωριαία πρόβλεψη για τις επόμενες 12 ώρες).

Για να πω την αλήθεια, σε σχέση με την στανταρ 1.66WWE που φόραγα μέχρι χθες δεν είδα διαφορές σε ταχύτητα - τουλάχιστον αισθητές στην χρήση. Αλλά προσφέρει τα 6.5.5 που είναι πολύ καλύτερα για touch screen και είναι ιδιαίτερα λιτή με μπολικη ελεύθερη μνήμη. Θα την κρατήσω για αρκετό καιρό μου φαίνεται.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

@ apozafeir για την lockscreen μαλλον δεν το έχω ψάξει για να ξέρω...βλέπω αυτό το 480*800 και νομίζω θα μου κάνει τα ίδια...

 

.....Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως....περιμένουμε την 4.0!!!

 

Σε μένα δεν το κάνει, αλλά επιδή έχω την v4.0 (και ας μην είμαι από την Λαμία :lol::lol::lol:)μην σε πάρω στον λαιμό μου, ελάχιστη υπομονή ακόμα :D

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mια ερώτηση και από μένα.... τι είναι τα SK tools?? xa xa xa xa... κάνω πλάκα αλλά μιλαω σοβαρά....:wacko::wacko::wacko:

 

Αν και δεν κατάλαβα προς τι πλάκα ή το σοβαρά στην συγκεκριμένη ερώτηση, η απάντηση είναι ότι πρόκειται για ένα δυνατό εργαλείο παραμετροποίησης το οποίο αν χρησιμοποιηθεί σωστά μπορεί να κάνει σημαντικές παραμετροποιήσεις στη συσκευή αλλά εάν χρησιμοποιηθεί λάθος... hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η 4 λειτουργεί άψογα! Τεστάρω και το θέμα της κατανάλωσης με το 2.12.50 ράδιο για να έχω μια πλήρη εικόνα!

 

Η ρομ είναι μέχρι στιγμής σταθερή, γρήγορη και με μικρή κατανάλωση ενέργειας! Ότι πρέπει δηλαδή για να μείνει καιρό σε μια συσκευή! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το spb weather με ενημερωσεις απο το meteo.gr για αξιοπιστες πληροφοριες..

 

ευχαριστω. απλα το msn weather ειναι freeware. (...ναι ξερω για τα μαγαζακια... αλλα δεν τα προτιμω!)

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση και από μένα.... τι είναι τα SK tools??

 

Ενα φοβερο εργαλειο που δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο στο HD2. Παλιοτερα απ αυτο ξεκιναγαν το στησιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...