Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη ενημερωσε στο πρωτο ποστ για την Omega alexander να γραφει εκδοση 3.01 και οχι εκδοση 3.0.

 

Το Radio 2.12.50.02_2 το εχεις δοκιμασει ? ειναι καλυτερο απο το 2.10 ?

 

τωρα κατεβασα την 3.01 (που γραφεις 3.0) και θα δω τον dialer.

 

το radio Μπορω να το περασω οποιαδηποτε στιγμη χωρις να χρειαστει hard reset ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιαννη ενημερωσε στο πρωτο ποστ για την Omega alexander να γραφει εκδοση 3.01 και οχι εκδοση 3.0.

 

Το Radio 2.12.50.02_2 το εχεις δοκιμασει ? ειναι καλυτερο απο το 2.10 ?

 

τωρα κατεβασα την 3.01 (που γραφεις 3.0) και θα δω τον dialer.

 

το radio Μπορω να το περασω οποιαδηποτε στιγμη χωρις να χρειαστει hard reset ?

 

Καλύτερο είναι πιστεύω. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να κάνεις update στο ράδιο χωρίς hard reset, σου συστήνω όμως αν θέλεις να περάσεις νέα ROM, να κάνεις task29 με το ράδιο που θέλεις

 

http://www.vbnfiles.com/xda/HTC%20HD2%20(Leo)/Radios/ (Σου συστήνω το τελευταίο Radio να δοκιμάσεις 2.11.50.26_7 από Leo 3.0 . Επίσης μιας και θα φλασάρεις νέα ROM δεν φλασάρεις με HSPL 2.08 να δούμε τι παίζει κιόλας ;. !!!

 

Από τις 10 το βράδυ, που το έβγαλα από το laptop το κινητό, η ώρα είναι 4:30 το μεσημέρι και έχω μπαταρία 81% (Radio 2.12--> το είχα ξεχάσει στον φάκελο του task29)

30 λεπτά κλήσης με bluetooth, 3 ανανεώσεις καιρού. Πιστεύω ότι είναι καλά (A...και τώρα που μιλησαμε 17 λεπτά, με Bluetooth κατανάλωση 7%. Το wi-fi ανοιχτό επίσης)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο είναι πιστεύω. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να κάνεις update στο ράδιο χωρίς hard reset, σου συστήνω όμως αν θέλεις να περάσεις νέα ROM, να κάνεις task29 με το ράδιο που θέλεις

 

Από τις 10 το βράδυ, που το έβγαλα από το laptop το κινητό, η ώρα είναι 4:30 το μεσημέρι και έχω μπαταρία 81%

30 λεπτά κλήσης με bluetooth, 3 ανανεώσεις καιρού. Πιστεύω ότι είναι καλά

πολυ καλα ειναι Αντωνιο.

δωσε μου το link του ραδιο 2.12 για να μην ψαχνω να το βαλω τωρα μαζι με το task29.

αντε κι'εγω στη γιορτη σου ξερω τι δωρο θα σου παρω (βλεπε εξωτερικη μπαταρια στυλο).

χα χα χα χα

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Από τις 10 το βράδυ, που το έβγαλα από το laptop το κινητό, η ώρα είναι 4:30 το μεσημέρι και έχω μπαταρία 81%

30 λεπτά κλήσης με bluetooth, 3 ανανεώσεις καιρού. Πιστεύω ότι είναι καλά

 

 

Μόνο καλά!!!! τέλεια :)

 

Είναι η πρώτη φορά που δεν έχω βάλει την νεότερη OMEGA (συνήθως τις φλασάρω ζεστές) :lol:

Πως μπορείς να αλλάξεις κάτι τόσο καλό!!! :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα ειναι Αντωνιο.

δωσε μου το link του ραδιο 2.12 για να μην ψαχνω να το βαλω τωρα μαζι με το task29.

αντε κι'εγω στη γιορτη σου ξερω τι δωρο θα σου παρω (βλεπε εξωτερικη μπαταρια στυλο).

χα χα χα χα

 

Στα γενέθλια μου είναι καλύτερα πιστέυω :) 4 Αυγούστου περιμένω το δώρο σου :p Εγώ θα σου κάνω δώρο ένα Iphone. Eλπίζω όμως να είσαι αριστερόχειρας !!!... διαβάστε τι έγινε με το Iphone4, και πως πρέπει οι χρήστες να κρατάνε πλέον το τηλέφωνο !!! χαχαχαχαχα

 

Αλλά plz.. Κάνε με hspl 2.08 να δούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες την v3.01 με τον μαύρο dialer??

 

Την κατεβασα σημερα το μεσημερι μαζι με την GTX. Δεν εχω προλαβει ομως να φλασαρω :(

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα σημερα το μεσημερι μαζι με την GTX. Δεν εχω προλαβει ομως να φλασαρω :(

 

 

Στην GTX βάλε αυτο το fix για το twiter tab

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Eκανα task 29 φλασαρα την 3.01 me HSPL 2.08,ολα καλα,φαινεται πολυ καλη και γρηγορη...Γιαννη κατι εκανα και μου χαθηκε το θεμα απο την οθονη και εχω ενα κοκκινο!!!Υποψιαζομαι επαναφορα απο το Home C editor...Πως το φερνω παλι εκει που θελω;;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Eκανα task 29 φλασαρα την 3.01 me HSPL 2.08,ολα καλα,φαινεται πολυ καλη και γρηγορη...Γιαννη κατι εκανα και μου χαθηκε το θεμα απο την οθονη και εχω ενα κοκκινο!!!Υποψιαζομαι επαναφορα απο το Home C editor...Πως το φερνω παλι εκει που θελω;;;

 

Οι εικόνα είναι η Alexander.png και είναι μέσα στον φάκελο τον windows.

 

Κανε την αντιγραφή σε ένα φάκελο να την βρίσκεις εύκολα και από εκεί την βάζεις σε όλα τα tab με το CHT από το μενού έναρξη.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα τον browser UzardP Beta2. O λόγος είναι ότι από 1η Ιουλίου ο Skyfire δεν θα μπορεί να λειτουργήσει στην Ελλάδα. Έχει flash και μοιάζει λιγάκι με τον Όπερα 10. Made in China Technology !!!. Aξίζει να τον δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα τον browser UzardP Beta2. O λόγος είναι ότι από 1η Ιουλίου ο Skyfire δεν θα μπορεί να λειτουργήσει στην Ελλάδα. Έχει flash και μοιάζει λιγάκι με τον Όπερα 10. Made in China Technology !!!. Aξίζει να τον δοκιμάσετε.

και σ παιζουν τα video????εμενα δεν παιζουν...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

και σ παιζουν τα video????εμενα δεν παιζουν...

 

Βίντεο από YouTube παίζει. ΄Εχεις την Beta2 ?

 

Eκανα task 29 φλασαρα την 3.01 me HSPL 2.08,ολα καλα,φαινεται πολυ καλη και γρηγορη...Γιαννη κατι εκανα και μου χαθηκε το θεμα απο την οθονη και εχω ενα κοκκινο!!!Υποψιαζομαι επαναφορα απο το Home C editor...Πως το φερνω παλι εκει που θελω;;;

 

Aσπροβάλτα!!!!!!!. Απίστευτο...

Μπορείς να μας κάνεις ένα report με την μπαταρία φίλε ?. Έχει σημασία γιατί μέσα στο xda λένε τα καλύτερα για το HSPL 2.08.

Edited by ioathe
Διπλό post.
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη που φλασαρα την V3 περασα το παλιο καλο radio 2.08.50.08.2

Eιχα πολυ καιρο να το βαλω σε ρομ και οντως μ αυτο εχω το καλυτερο σημα GSM 3g αλλα και το Wifi τα παει πολυ καλυτερα.

Oμως παραλληλα με τα καλα του μου θυμισε και τα προβλημα του. Την καταναλωση στην μπαταρια και την υπερθερμανση πχ στο γρηγορο σερφαρισμα.

Θα ηθελα καποια υπευθυνη αποψη για καποιο αλλο radio πιο προσφατο.

Aπο το 2.11...... δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη που φλασαρα την V3 περασα το παλιο καλο radio 2.08.50.08.2

Eιχα πολυ καιρο να το βαλω σε ρομ και οντως μ αυτο εχω το καλυτερο σημα GSM 3g αλλα και το Wifi τα παει πολυ καλυτερα.

Oμως παραλληλα με τα καλα του μου θυμισε και τα προβλημα του. Την καταναλωση στην μπαταρια και την υπερθερμανση πχ στο γρηγορο σερφαρισμα.

Θα ηθελα καποια υπευθυνη αποψη για καποιο αλλο radio πιο προσφατο.

Aπο το 2.11...... δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος

 

Κώστα έχεις δοκιμάσει το Radio 2.10.50.28_2, εγώ με αυτό είμαι.

αλλά και το Radio 2.12.50.02_2 λέγετε ότι είναι καλό.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη που φλασαρα την V3 περασα το παλιο καλο radio 2.08.50.08.2

Eιχα πολυ καιρο να το βαλω σε ρομ και οντως μ αυτο εχω το καλυτερο σημα GSM 3g αλλα και το Wifi τα παει πολυ καλυτερα.

Oμως παραλληλα με τα καλα του μου θυμισε και τα προβλημα του. Την καταναλωση στην μπαταρια και την υπερθερμανση πχ στο γρηγορο σερφαρισμα.

Θα ηθελα καποια υπευθυνη αποψη για καποιο αλλο radio πιο προσφατο.

Aπο το 2.11...... δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος

 

Κοίτα φίλε το για το radio, οι απόψεις ποικίλουν. Π.χ έχω αυτή τη στιγμή την 2.12.50.02_2 . Από χθες το βράδυ στις 10 που το έβγαλα από την τροφοδοσία από το laptop, με συνολικά λεπτά ομλιάς 52 λεπτά (με bluetooth), 10 λεπτά σερφάρισμα+2 βιντεάκια από Youtube, bluetooth ανοιχτό από τις 7 το πρωί μέχρι και τώρα, wi-fi συνδεδεμένο από τις 4 το μεσημέρι, η μπαταρία μου είναι στο 59%. Η ώρα τώρα είναι 20:45. Πως σου φαίνεται ?

 

Εdit

 

Επίσης 2 προσθαφαιρέσεις προγραμμάτων, 5 sms, και έχω background σε όλες τις οθόνες του κινητού. Έχω την Great Alexander

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το HSPL2

 

Κανονικά ενδείκνυνται τα παρακάτω...

 

με βάση 1.66 επιλέγουμε 1,66 HSPL

με βάση 1.72 τι επιλέγουμε? 1.66.HSPL

με βάση 2.10 τι επιλέγουμε? 2.08.HSPL

με βαση 2.11 τι επιλέγουμε? 2.08.HSPL

κτλ

 

Εντούτοις... οποιοδήποτε HSPL και να έχεις κάνει (πχ. το 1.66.HSPL) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Δεν είναι λίγοι εξάλλου οι "μάγειρες" που προτείνουν HSPL ανάλογα τη συσκευή σου και όχι της ROM.

 

Για παράδειγμα έχεις ευρωπαική συσκευή; 1.66.HSPL.

Έχεις Αμερικάνικη συσκευή; 2.08.HSPL.

 

Συμπέρασμα:

Με το 1.66.HSPL είμαστε οκ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οι εικόνα είναι η Alexander.png και είναι μέσα στον φάκελο τον windows.

 

Κανε την αντιγραφή σε ένα φάκελο να την βρίσκεις εύκολα και από εκεί την βάζεις σε όλα τα tab με το CHT από το μενού έναρξη.

 

Καλησπέρα συννησιώτη, που δεν είμαστε αυτή τη στιγμή, γιατί είμαι πιο κοντά στον apitsakh... επανέρχομαι σύντομα όμως..

Εχω το ίδιο (σχεδόν, γιατί εμένα η οθόνη είναι μαύρη) πρόβλημα.

Το αρχείο που έγραψες το βρήκα. Πάω μενού-->καθορισμός ταπετσαρίας-->καρτέλλα home και όλες οι καρτέλες πάω και ορίζω την εικόνα που λες ή επεξεργαστής για cookie's Home Tab-->διαδρομή που δε γνωρίζω?

Το αρχείο alexander4 το χρησιμοποιώ κάπου??

Ελπίζω να μάθω γρήγορα με την omega και τα cht για να μη σας ζαλίζω.

 

@apitsakhs δεν είμαι και τόσο φανατικός του spb mobile shell πια :O..απλά τώρα στα γεράματα είναι δύσκολο να μαθαίνεις καινούρια πράματα!!!!θα μου λείψει μόνο ο dialer του...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο το γυρισα στο HSPL 2.08...Οσες ρομ φλασαρα δεν ειχα προβλημα...

Τωρα απο της 4 το μεσημερι εως τωρα με κανενα 5λεπτο ομιλια,ανοιχτο wi-fi(το εχω να μην σβηνει ποτε)κανενα 2ωρο και λιγο πασπατεμα για της τελικες ρυθμισεις εχω χασει 10%...

Ναι Ασπροβαλτα!!!Φτασανε και εδω τα HD2...Τους εχω κανει ανθρωπους:lol::lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

H αρχική οθόνη είναι αυτή με το ρολόι. Άρα αν θελεις να έχεις background τον Μεγα Αλεξανδρο, ΜΟΝΟ στην καρτελα με το ρολοι τοτε επιλεγεις αυτο.

Αν επιλεξεις Ολες οι καρτελες, τοτε αυτό το background Θα το έχεις παντού ακόμα και στην αρχική οθόνη (εαν αυτή γράφει μη καθορισμένο) ΕΚΤΟΣ και αν επιλέξεις διαφορετικό background στην αρχική. Και πας μενού-->καθορισμός ταπετσαρίας-->καρτέλλα home και όλες οι καρτέλες. Καταλαβες ; :p

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

H αρχική οθόνη είναι αυτή με το ρολόι. Άρα αν θελεις να έχεις background τον Μεγα Αλεξανδρο, ΜΟΝΟ στην καρτελα με το ρολοι τοτε επιλεγεις αυτο.

Αν επιλεξεις Ολες οι καρτελες, τοτε αυτό το background Θα το έχεις παντού ακόμα και στην αρχική οθόνη (εαν αυτή γράφει μη καθορισμένο) ΕΚΤΟΣ και αν επιλέξεις διαφορετικό background στην αρχική. Και πας μενού-->καθορισμός ταπετσαρίας-->καρτέλλα home και όλες οι καρτέλες. Καταλαβες ; :p

 

Κατάλαβα Antonio, κατάλαβα...:wacko::wacko:

Μου έλυσες την βασική μου απορία, αν έπρεπε να πάω καθορισμός ταπετσαρίας ή αν έπρεπε να το κάνω μέσα από το cht...:D....το είχα κάνει ήδη αλλά η εμφάνιση δεν έμοιαζε με τα screenshots του ioathe... και βρήκα και

δύο αρχεία alexander και alexander4 και το ψαχνα. Τελικά η μία είναι για την αρχική οθόνη και η άλλη για τις υπόλοιπες.... καλά τα έχεις μάθει πάντως και έχεις πολύ καλή μεταδοτικότητα.....:p:p:p

Τις τρεις γραμμές στα quick links τις κατάφερα επιτέλους...

Καλά πάμε...

Ευχαριστώ και πάλι...

 

Υ.Γ. συγγνώμη που σε φωνάζω συνέχεια apitsakh και όχι apitsaki... :O...πριν λίγο το παρατήρησα..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποφασισα να βαλω την πρωτη custom rom!

Eβαλα την Omega v3 και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες!!

Μια ερωτηση μονο εχω, πως κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ?

Και μια προταση για task manager...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποφασισα να βαλω την πρωτη custom rom!

Eβαλα την Omega v3 και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες!!

Μια ερωτηση μονο εχω, πως κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ?

Και μια προταση για task manager...

Γιώργο καλως ηλθες. (δεν πιστευω να κανω λαθος το ονομα σου:O

Αν εβαζες την V3 XT τα εχει ολα αυτα προεγκατεστημενα.

Τωρα θα πρεπει να κατεβασεις απο το XDA το AMeBa το οποιο κλεινει τις εφαρμογες απο το «Χ» και να εγκαταστησεις τον ArKSwitch task manager.

Θα σου προτεινα λοιπον να βαλεις την V3 xt που εχει αρκετα χρησιμα προγραμματα προεγκατεστημενα συν το Co0kies tab και θα νοιωσεις σαν να αγορασες αλλο τηλέφωνο.

 

http://img.skitch.com/20100629-mfi581b4n53g8iqg6eyendiyn1.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch ,http://img.skitch.com/20100629-dxhbceddajnb1xu6t386sypdyk.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Καλησπέρα συννησιώτη, που δεν είμαστε αυτή τη στιγμή, γιατί είμαι πιο κοντά στον apitsakh... επανέρχομαι σύντομα όμως..

 

demakhs μου αρέσει η υπογραφή σου :lol::lol::lol:

 

Σημερα αποφασισα να βαλω την πρωτη custom rom!

Eβαλα την Omega v3 και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες!!

Μια ερωτηση μονο εχω, πως κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ?

Και μια προταση για task manager...

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Ο Κώστας σου απάντησε πιο πάνω.

 

@Κώστα

το αρχείο με την αλλαγή τις μπάρας επαφών το έδωσα πιο πάνω το είδες?

Τα sms notification είναι οκ, σωστά?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

@Κώστα

το αρχείο με την αλλαγή τις μπάρας επαφών το έδωσα πιο πάνω το είδες?

Τα sms notification είναι οκ, σωστά?

 

Καλημερα

Ναι το κατεβασα, φαινεται δεν ειδες το μηνυμα μου:)

Θα το χρησιμοποιησω σε επομενο φλασαρισμα γιατι τωρα εχω κανει το στησιμο μου στην V3.0 XT και δεν ειναι να ξαναρχιζω.

Εχω παρα πολλα πραγματα που θελουν χρονο στο στησιμο κυριως οι ρυθμισεις καποιων εφαρμογων που που συχρονιζουν με macbook, iPad, τα εικονιδια που μου βγαζουν την πιστη καθε φορα και για να τα αλλαξω πρεπει να χρησιμοποιησω και τους δυο editors που εχεις εγκατεστημενους στην ρομ.

καποια αλλαζουν με τον ενα και καποια με τον αλλο.

Αν κανω export τις αλλαγες, στο επομενο φλασαρισμα θα περαστουν μονο αυτες απο το ενα προγραμμα.

 

Οι notifiacations & το πληκτρολογιο στα sms δουλευουν κανονικα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...