Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας

εχω spl-2.08.hspl και θελω να το αλλαξω γιανα τρεχει το android apo sd me haret .

εβαλα hspl2 kai hspl3 αλλα δεν κανει τιποτα . εχω rom 1.66.482.1 kai radio 2.06.51.07 . τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας

εχω spl-2.08.hspl και θελω να το αλλαξω γιανα τρεχει το android apo sd me haret .

εβαλα hspl2 kai hspl3 αλλα δεν κανει τιποτα . εχω rom 1.66.482.1 kai radio 2.06.51.07 . τι μπορω να κανω ?

 

 

πρέπει να αλλάξεις ρομ . να βάλεις κάποια συμβατή

με το android. δες τις ρομ omega του iothe ( Γιάννης)

. αν βάλεις την τελευταία την v14

τότε μπορείς να τρέξεις android από τη sd κάρτα

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο γιατι βαζω και καινουριες υπενθυμισεις και ουτε αυτες φαινονται. Θα το κοιταξω λιγο παραπανω και θα σου πω.

 

 

EDIT : Οχι δυστυχως ουτε με hard reset λυθηκε το προβλημα με το ημερολογιο

 

EDIT 2: Αυτο με το σημα του 3g και του hsdpa πρεπει να εχει να κανει με τη ρομ.Εβαλα το ραδιο 2.06.51 που ειχα πριν και εδειχνε παλι 3g. Αντιθετως οταν εβαλα παλι τη μαμα ρομ, εδειξε αμεσως παλι hsdpa.

 

 

Δοκιμασα και energy rom me radio 2.14 και Omega XT v14.x Με Co0kie's Home Tab 1.8.5 και παλι δειχνει hsdpa !

Τελικα μονο στην omega την κανονικη δειχνει μονο 3g

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

Με τις ρυθμίσεις του WiFi που δεν βγαίνουν σωστά, έχουμε κανένα fixακι?

 

παρακαλω να το κοιταξετε αν ευκαιρισεται,ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμασα και energy rom me radio 2.14 και Omega XT v14.x Με Co0kie's Home Tab 1.8.5 και παλι δειχνει hsdpa !

Τελικα μονο στην omega την κανονικη δειχνει μονο 3g

 

Παράξενα πράγματα. Με την v14 βλέπω κανονικά το H.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην Omega XT v14.x Με Co0kie's Home Tab 1.8.5 γινεται να βλεπουμε το animation του καιρου στην αρχικη καρτελα ? Μπηκα στις ρυθμισεις του Cookies και εθεσα το animation του καιρου στην επιλογη original. Παραυτα δεν το δειχνει παλι. (δηλαδη δεν γεμιζει ολη η οθονη συννεφα οπως κανει κανονικα)
Link to comment
Share on other sites

Στην Omega XT v14.x Με Co0kie's Home Tab 1.8.5 γινεται να βλεπουμε το animation του καιρου στην αρχικη καρτελα ? Μπηκα στις ρυθμισεις του Cookies και εθεσα το animation του καιρου στην επιλογη original. Παραυτα δεν το δειχνει παλι. (δηλαδη δεν γεμιζει ολη η οθονη συννεφα οπως κανει κανονικα)

 

Καλημέρα σε όλους :)

Ο Γιάννης εχει αφήσει τον ανάστροφο διακόπτη (εναλλαγή καιρού) στην πρώτη σελίδα των εικονιδίων του home tab, κοίτα αν είναι ενεργό.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Ο Γιάννης εχει αφήσει τον ανάστροφο διακόπτη (εναλλαγή καιρού) στην πρώτη σελίδα των εικονιδίων του home tab, κοίτα αν είναι ενεργό.

 

Ευχαριστω πολυ ! Όντως αυτο ειναι !

Μια ερωτηση στο ιδιο θεμα ειναι οτι πριν μου εδειχνε ακριβως σε ποια περιοχη ειμαι (μεσω του αυτοματου εντοπισμου) ενω τωρα γραφει μονο Greece στον καιρο (στην καρτελα του αυτοματου εντοπισμου) ? Διορθωνεται και αυτο καπως ?

 

Edit: Εκανα καινουρια ληψη δεδομενων quick gps και με βρηκε μετα αμεσως. Ολα οκ. Ευχαριστω φιλοι για την βοηθεια στις αλλεπαληλες ερωτησεις μου !

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια η 14.0 wwe black GA που ειναι ?Γιατι αν και λεει οτι υπαρχει δεν την βρισκω εγω ...
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..εχω ένα πρόβλημα με την ρομ..

όταν ανοίγω το κινητό μου λέει το bttrayce.exe δεν βρέθηκε..

το ορολογία είναι το bluetooth..δεν μπορώ να στείλω ούτε να λάβω..υπάρχει λύση??

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάποιο πρόβλημα τα links της version 14; Προσπαθώ εδώ και ώρα και μου κατεβαίνουν άδεια τα .rar
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάποιο πρόβλημα τα links της version 14; Προσπαθώ εδώ και ώρα και μου κατεβαίνουν άδεια τα .rar

 

Καλησπέρα :)

Όντως απ'οτι βλέπω υπάρχει κάποιο πρόβλημα, σαν να έχει πέσει ο server :(

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα για κάποιο γρήγορο mirror όπως το rapid?

 

PS..

Αν κάποιος έχει την rom κατεβασμένη και έχει την όρεξη ας ανοίξει κάποιο mirror...

Edited by sarakinos

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα..εχω ένα πρόβλημα με την ρομ..

όταν ανοίγω το κινητό μου λέει το bttrayce.exe δεν βρέθηκε..

το ορολογία είναι το bluetooth..δεν μπορώ να στείλω ούτε να λάβω..υπάρχει λύση??

 

Δεν είναι γενικότερο πρόβλημα αυτό. Θα συνιστούσα να ξαναφλασάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στο ιδιο θεμα ειναι οτι πριν μου εδειχνε ακριβως σε ποια περιοχη ειμαι (μεσω του αυτοματου εντοπισμου) ενω τωρα γραφει μονο Greece στον καιρο (στην καρτελα του αυτοματου εντοπισμου) ? Διορθωνεται και αυτο καπως ?

 

Edit: Εκανα καινουρια ληψη δεδομενων quick gps και με βρηκε μετα αμεσως. Ολα οκ. Ευχαριστω φιλοι για την βοηθεια στις αλλεπαληλες ερωτησεις μου !

 

Παλι μονο Greece μου βγαζει. Γιατι αραγε ? Υπαρχει καποιο προβλημα με την υπηρεσια εντοπισμου ?

Link to comment
Share on other sites

Παλι μονο Greece μου βγαζει. Γιατι αραγε ? Υπαρχει καποιο προβλημα με την υπηρεσια εντοπισμου ?

 

Καλημέρα παιδιά

 

Για δοκίμασε με διαφορετική σύνδεση, εμένα όταν κάνει ενημέρωση από το wifi σπίτι μου τις μισές φορές είναι λάθος η τοποθεσία ενώ μέσω usb είναι πάντα σωστή.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα σήμερα τις Omega XT Dinik WWE + ELL v14

H Black + GTX δεν είναι έτοιμες ακόμα γιατί δεν εχω χρόνο.

 

Η ν. 14 που βρίσκεται αυτή τη στιγμή προς κατέβασμα, είναι με τα bugs ή έχει αλλάξει;

 

Η Omega XT CHT v14 WWE διορθώθηκε είναι στο πρώτο post

H Omega XT CHT v14 ELL ειναι οκ με το fix που εδωσα (πρώτο post )

 

Καλημέρα σε όλους. Έβαλα λοιπόν την Omega V14 CHT. Κατέβηκε και το Radio 2.14.50 (Thanks vasilis_hd2). Λοιπόν :

1. Για τους αριθμολόγους. Καρέ του 4 και του 14! Έχουμε Omega V14, Radio 2.14, Build 24xxx, Base Rom 3.14, και τελείωσα το φλασάρισμα στις 4 το πρωί. Και είναι η 4 ROM του φλασάρω από Omega! Αν σκεφτώ ότι γενήθηκα και 4 του μηνός, καλό μου ακούγεται και θα τη κρατήσω!

2. Βρήκα και άλλο! Εκτός από τα Ρώσικα στον τίτλο του 'Κάρτα SD,μνήμη τηλεφώνου', στα μυνήματα, Προβολή λεπτομερειών μην. στο bottom της οθόνης η επιλογή Απάντηση είναι γραμμένη ως Απ?ντηση.

3. Το ουσιαστικό feedback τώρα. Κάνοντας τις ίδιες λειτουργίες με την V13.2 με bluetooth και WiFi και μυνήματα και mail, το κινητό με την V14, ΔΕΝ κόλλησε ούτε μια φορά. Ακόμα και στο restore των 1814 μυνημάτων τα πήγε μια χαρά.

Για μένα το 24ΧΧΧ είναι μακράν καλύτερο build. Και έχει και 4!....

 

Τα συγχαρητήρια στο Μάγειρα. Τι Μάγειρας δηλαδή που με τέτοια ζωγραφιά ROM καλλιτέχνης έγινε πλέον... :):):):)

 

Σ ευχαριστώ πολύ και για το feedback και για τα σχολια :):)

 

Το Απ?ντηση και τα Ρωσικα στο manila ειναι απο την HTC και ειναι το ιδιο και στην μαμα ρομ.

 

@ioathe:

Γιάννη παλαιότερα μου είχες πει ότι βρίσκεις ασυμβατότητα στη χρήση του νέου manila 2.5.2019 σε συνδυασμό με το CHT 1.8.5. Δεν είναι λίγοι όμως οι μάγειρες που τα έχουν συνδυάσει. Γιατί όχι και εσύ;

 

Γιαννη εκτος απο εναν άγνωστο μάγειρα δεν εχω δει καποιον αλλο να το εχει βαλει σε HD2.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=534

 

Με τις ρυθμίσεις του WiFi που δεν βγαίνουν σωστά, έχουμε κανένα fixακι?

 

Τι εννοεις, εχεις προβλημα με το WiFi??

 

Αληθεια η 14.0 wwe black GA που ειναι ?Γιατι αν και λεει οτι υπαρχει δεν την βρισκω εγω ...

 

H Black + GTX δεν είναι έτοιμες ακόμα γιατί δεν εχω χρόνο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Για δοκίμασε με διαφορετική σύνδεση, εμένα όταν κάνει ενημέρωση από το wifi σπίτι μου τις μισές φορές είναι λάθος η τοποθεσία ενώ μέσω usb είναι πάντα σωστή.

 

Παλι το ιδιο με το usb. Αντιθετως εμενα παντα το εβρισκε σωστα. Πρωτη φορα βγαζει σκετο Greece. Αλλα και Greece ? Αν οχι την περιοχη επρεπε τουλαχιστον να βγαζει την πολη θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη εκτος απο εναν άγνωστο μάγειρα δεν εχω δει καποιον αλλο να το εχει βαλει σε HD2.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=534

 

Στην αρχή είχε χρησιμοποιηθεί από αρκετούς, αλλά προφανώς μάλλον για λίγο. Πάντως με το νέο CHT2 δεν θα υπάρχει θέμα συμβατότητας με το 2019 manila.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλι το ιδιο με το usb. Αντιθετως εμενα παντα το εβρισκε σωστα. Πρωτη φορα βγαζει σκετο Greece. Αλλα και Greece ? Αν οχι την περιοχη επρεπε τουλαχιστον να βγαζει την πολη θεσσαλονικη.

Το θέμα είναι γενικότερο. Μου έχει τύχει να βγάζει Greece στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική αλλά και στην Κρήτη που πήγα την προηγούμενη βδομάδα. Δεν νομίζω οτι είναι θέμα ROM.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι γενικότερο. Μου έχει τύχει να βγάζει Greece στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική αλλά και στην Κρήτη που πήγα την προηγούμενη βδομάδα. Δεν νομίζω οτι είναι θέμα ROM.

 

Και μένα μου έκανε κάτι τέτοια, αλλά έφτιαξε μόνο του.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi εχουμε κανα νεοτερο?Οι ρυθμισεις δεν εμφανιζονται.Εμφανιζει απλα μια σελιδα και αυτη ειναι κομμένη δεξια.

Η σελιδα εμφανιζετε οταν παταμε προχωρημενες ρυθμισεις στην σελιδα που φαινονται τα ασυρματα δικτυα..

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi εχουμε κανα νεοτερο?Οι ρυθμισεις δεν εμφανιζονται.Εμφανιζει απλα μια σελιδα και αυτη ειναι κομμένη δεξια.

Η σελιδα εμφανιζετε οταν παταμε προχωρημενες ρυθμισεις στην σελιδα που φαινονται τα ασυρματα δικτυα..

 

Πήγαινε -> Πίνακας Ελέγχου -> Συνδέσεις -> Wi-fi -> Ασύρματα δίκτυα

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...