Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ποιος είναι ο λιγότερο ενεργοβόρος browser απο τα 'μεγάλα' ονόματα; απο opera, chrome δεν είμαι ευχαριστημένος ως προς τη μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λιγότερο ενεργοβόρος browser απο τα 'μεγάλα' ονόματα; απο opera, chrome δεν είμαι ευχαριστημένος ως προς τη μπαταρία...

Δες τον Dolphin

Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin καταναλώνει πολύ μπαταρία δεν θα τον συνιστούσα, για τον uc πάλι είναι ο λιγότερο ενεργοβορος. Παρόλα αυτά πάλι δελφίνι χρησιμοποιώ εγώ γιατί είναι υπερπληρης :P
Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει κάτι ο chrome beta ή ψάξε στις ρυθμίσεις σε βαθύτερο επίπεδο, δηλαδή στο flags

o beta δεν έχει.τι είναι το flags?

εδώ μιλάμε για chrome σε ANDROID έτσι;;

ok τα βρήκα αλλά στο κινητό δεν βλέπω ρύθμιση να φαίνονται τα tab όπως στον υπολογιστή!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση στον dolphin δεν μπορω να ανοιξω δευτερη καρτελα σε μερικες σελιδες, το εβγαλα και ξαναεβαλα την παλια εκδοση και τωρα ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά ανοίγω ...56 tabs

όπως φαίνεται εδώ στην πάνω δεξιά γωνία

(π.χ. βλέπεις ένα σαιτ ότι να ναι π.χ. ειδήσεις και ανοίγεις όσες σε ενδιαφέρουν από την κεντρική σελίδα και τις τσεκάρεις μετά μία-μία)

 

http://s8.postimg.org/pi3lsbg1h/2014_12_23_21_23_08.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, ίσως ο Dolphin να είναι ο πιο πλήρης browser, αλλά κάνει πού και πού κάποια φάλτσα, που προσωπικά με ξενερώνουν. Για παράδειγμα, στο myphone, πάω να κάνω τροποποίηση σε ένα ποστ μου, και δε δέχεται κείμενο, πληκτρολογώ και δε γράφει τίποτα. Πρέπει να τον κλείσω και να ανοίξω πάλι την ίδια σελίδα, να μπω να κάνω ξανά τροποποίηση. Τσεκαρισμένο το ίδιο πράγμα πολλές φορές, το ίδιο πράγμα που σε Boat, CM, UC, Opera, Opera mini κλπ, δεν τίθεται θέμα.

Όπως και στις περισσότερες εφαρμογές, έτσι και στους browsers, δεν υπάρχει το τέλειο. Στο τέλος αναγκάζεσαι να έχεις 2-3 εφαρμογές απ' το κάθε είδος, για να καλύπτεις όλες σου τις ανάγκες. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την beta έκδοση του δελφινιού και με τα τις τελευταίες αναβαθμίσεις πάει σφαίρα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον uc αντί του boat, σαν τις on screen gestures δεν έχει τελικά, να πατάω μενού, επιλογές για να πάω σε δεύτερη καρτέλα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για note 4 ποιον browser προτεινεται?

Opera mini, αλλά εγώ χρησιμοποιώ πιο πολύ τον CM Browser

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Opera mini, αλλά εγώ χρησιμοποιώ πιο πολύ τον CM Browser

Για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσεις τον opera mini που ναι browser για παλιές συσκευές, και για χρήστες με πολύ μικρό πακέτο data καθώς κάνει συμπίεση πάντα (με ό,τι αυτό συνεπάγεται από πλευράς ασυμβατότητας) στο note 4; Εκτός αν εννοείς τον opera mobile

Link to comment
Share on other sites

Μακράν οι καλύτεροι είναι ο boat browser paid edition και ο uc... Προσωπικά αυτός τους δύο τους χρησιμοποιώ μαζί και αλλά τα έχω όλα όσα θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Μακράν οι καλύτεροι είναι ο boat browser paid edition και ο uc... Προσωπικά αυτός τους δύο τους χρησιμοποιώ μαζί και αλλά τα έχω όλα όσα θέλω...

 

Εκτός από flash.. Ή δεν έχω βρει εγώ τον τρόπο?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από flash.. Ή δεν έχω βρει εγώ τον τρόπο?

Σε Android 4.4.2 έχω κανονικά flash player σε UC και stock browser, και λογικά θα χεις και στον boat.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω θεμα και δεν μπορω σε κανεναν περιηγητη να περασω σωστα το flash player, μπορει καποιος να μου το στειλει σε ΡΜ η σε καποιο λινκ απο dropbox;
Link to comment
Share on other sites

Flash υπάρχει στον boat και φυσικά το float tab.για paid μιλάω έτσι

 

Πως βρε παιδια? Εχω Paid Boat και παλι δεν μπορω να δω flash.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πως βρε παιδια? Εχω Paid Boat και παλι δεν μπορω να δω flash.

Και σε μένα δεν παίζει πάντα. Σε κάποιες σελίδες δεν εμφανίζεται κανένα βίντεο.

Αυτό που όμως που δεν βλέπω να υπάρχει είναι το text wrapping. Δεν το έχω βρει πουθενά και έχω φυσικά την τελευταία αγορασμένη έκδοση από play.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω θεμα και δεν μπορω σε κανεναν περιηγητη να περασω σωστα το flash player, μπορει καποιος να μου το στειλει σε ΡΜ η σε καποιο λινκ απο dropbox;
http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk

 

Και σε μένα δεν παίζει πάντα. Σε κάποιες σελίδες δεν εμφανίζεται κανένα βίντεο.

Αυτό που όμως που δεν βλέπω να υπάρχει είναι το text wrapping. Δεν το έχω βρει πουθενά και έχω φυσικά την τελευταία αγορασμένη έκδοση από play.

Δεν παίζουν τα πάντα, καθώς κάποιες web εφαρμογές απαιτούν flash player 12, ενώ για android/linux υπάρχει μονο 11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...