Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

εγω δεν εχω θεμα με διαφημισεις.. μαλλον "φταιει" τα sites που μπαινω.. χιχιχι..

το προβλημα με αρκετα site ειναι αυτα τα pop παραθυρακια που σου προτεινουν να συμπληρωσεις το mail για newsletter ή για like στη fb σελιδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα οτιδήποτε χωρίς ad block, με τη τόση σαβούρα που κυκλοφορεί στα sites, δεν αξίζει. Ξεκίνησα με chrome, πέρασα στο dolphin το οποίο είχε μεν ad block αλλά δε μου έχανε σελίδες όταν έβγαινα και ξανάμπαινα, πήγα στον cm, εξαιρετικός αλλά μου είχαν παίξει τα νεύρα με τις διαφημίσεις.

Κατέληξα στον uc που και ad block έχει που δεν αφήνει τίποτα να περάσει, και σχετικά γρήγορος είναι και με βολεύει προσωπικά σαν περιβάλλον και χρήση.

 

Live to ride, ride to live

 

Όντως..... Δοκίμασα τον uc για να δω αν είναι έτσι όπως τα λες για τις διαφιμησεις και όντως ισχύει. Μπήκα σε ιστοσελίδα που δεν μπορούσα με άλλον browser να μπω λόγω τον πολλών διαφιμησεων που πετούσε κ όντως δεν μου έβγαλε ούτε μια ο uc

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Κι εγώ στον UC έχω καταλήξει γιατί συνδυάζει speed dial- smooth κύλιση χωρίς stutters - adblock- κουμπιά πλοήγησης εκεί που πρέπει να βρίσκονται και flash. Οι υπόλοιποι browsers δεν με ικανοποιήσαν σε κάποιο από αυτά τα σημεία. Μιλώ για τον κανονικό UC και όχι τον mini που τον θεωρώ αρκετά μέτριο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε ad Block εννοείτε τα pop ups γιατί μόνο αυτά μπλοκάρει ο uc. Όχι τα ads γενικώς (banners etc).

 

Τα πάντα μπλοκάρει. Μπες πχ στο phonearena και θα δεις ότι κρύβει όλες τις διαφημίσεις. Βεβαιώσου ότι στις ρυθμίσεις του UC, το adblock είναι στο on όπως και το powerful adblocking ακριβώς από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στη desktop έκδοση?

Στην έκδοση για Android δε βλέπω powerful adblocking

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/5536eb7bb54813ab820ecfc6b003b889.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/802aed8ed14c6b4fccf688a242bcc1da.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/976537b696d45f8168e3e0707831ce80.jpg

Όταν λέμε μπλοκάρει τα πάντα, μπλοκάρει τα πάντα. Μόνο οι ειδοποιήσεις για τα cookies βγαίνουν.

Κι εγώ στον UC έχω καταλήξει γιατί συνδυάζει speed dial- smooth κύλιση χωρίς stutters - adblock- κουμπιά πλοήγησης εκεί που πρέπει να βρίσκονται και flash. Οι υπόλοιποι browsers δεν με ικανοποιήσαν σε κάποιο από αυτά τα σημεία. Μιλώ για τον κανονικό UC και όχι τον mini που τον θεωρώ αρκετά μέτριο.

Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου!

Βέβαια πολλά απο αυτά είναι προσωπικές προτιμήσεις, αλλά έτσι νιώθω και εγώ.

Ελπίζω Α) να μην τον χαλάσουν με κάποια αναβάθμιση και Β) να βελτιώσουν κάποια μικροπραγματάκια μικρής σημασίας.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβασμένο τον uc HD γιαυτό δεν είχε τις επιλογές που ανέφερες πιο πάνω. Κατέβασα και την κανονική έκδοση να δω.. Ευχαριστώ.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επαθα πλάκα με yandex browser! Πολύ ωραίο UI γρήγορος αλλά λείπει το adblock! Δοκιμάστε να δειτε

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη συζητατε πολλοι για το adblock , εαν ειστε ροοτ τοτε κοιταχτε sto xda για το Moaab ,mother of all adblocks
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβασμένο τον uc HD γιαυτό δεν είχε τις επιλογές που ανέφερες πιο πάνω. Κατέβασα και την κανονική έκδοση να δω.. Ευχαριστώ.

Έχει αναφερθεί πιο πάνω, το HD το έχουν αφήσει στη μοίρα του, και μάλιστα σε κάποια κινητά δεν είναι καν διαθέσιμο.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν κινητα με Snapdragon επεξεργαστες, τσεκαρετε RSBrowser. Ειναι μια εκδοση του Chromium project βελτιστοποιημενη για Snapdragon επεξεργαστες. Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rsbrowser.browser&hl=el
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν κινητα με Snapdragon επεξεργαστες, τσεκαρετε RSBrowser. Ειναι μια εκδοση του Chromium project βελτιστοποιημενη για Snapdragon επεξεργαστες. Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rsbrowser.browser&hl=el

Δεν 3χει αναδιπλωση κειμένου.. Αλλα είναι γρήγορος.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπορώ να βλέπω και να κατεβαζω την τελευταία έκδοση του swe browser? Caf browser

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπορώ να βλέπω και να κατεβαζω την τελευταία έκδοση του swe browser? Caf browser

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο RSbrowser που ποσταρα παραπάνω είναι ουσιαστικά ο CAF (Code Aurora Forum) browser που ζητάς. Διάφορα μεμονωμένα άτομα έχουν κάνει build την source του CAF browser και ο RSBrowser είναι ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου. Είναι βασισμένος στην 46 έκδοση του Chromium η οποία είναι και η τελευταία για την οποία κάνει builds το Code Aurora Forum

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω εδώ και καιρό τον lightning+ για ελαφρύ browser, έχετε δει κανέναν καινούριο που είναι ακόμα πιο ελαφρύς, αλλά να έχει και adblock;

 

Μόνο δοκιμασμένες προτάσεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω εδώ και καιρό τον lightning+ για ελαφρύ browser, έχετε δει κανέναν καινούριο που είναι ακόμα πιο ελαφρύς, αλλά να έχει και adblock;

 

Μόνο δοκιμασμένες προτάσεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Εχω τον naked pro και ειναι πολυ καλος, βαζεις και το adaway και εισαι τζιτζα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον Chrome προσωπικά έχω βρει πρακτικό και τον Chromer (ουσιαστικά ο chrome σε bullets).

Απλός λιτός κι απέριττος.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον Chrome προσωπικά έχω βρει πρακτικό και τον Chromer (ουσιαστικά ο chrome σε bullets).

Απλός λιτός κι απέριττος.

Σφαίρα πάει!!!!!!!! Θα τον κρατήσω και αυτόν. Έχει notification για το Facebook ο chromer όπως ο Chrome??

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ τον Chrome

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον Chrome προσωπικά έχω βρει πρακτικό και τον Chromer (ουσιαστικά ο chrome σε bullets).

Απλός λιτός κι απέριττος.

Δεν ανοίγει το λινκ με τίποτα;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα πάει!!!!!!!! Θα τον κρατήσω και αυτόν. Έχει notification για το Facebook ο chromer όπως ο Chrome??

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ τον Chrome

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια (μπορείς να το προτείνεις στον dev του αν σε ενδιαφέρει). Απλώς τον προτιμώ σε περιπτώσεις που διαβάζω κάτι σε κάποια εφαρμογή και δεν θέλω να ανοίξω εκείνη τη στιγμή τον browser. Φαίνεται όντως και γρήγορος!

Δεν ανοίγει το λινκ με τίποτα;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα ανοίγει κανονικά. Μπορείς να δοκιμάσεις μία αναζήτηση στο Play store με το όνομα του (Chromer).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει το λινκ με τίποτα;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα ανοίγει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=arun.com.chromer

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει το λινκ με τίποτα;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις βάλει την τελευταία beta έκδοση του ταπαταλκ και εμένα δεν το άνοιγε έβαλα την τελευταία που είναι ατό play store και τώρα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει την τελευταία beta έκδοση του ταπαταλκ και εμένα δεν το άνοιγε έβαλα την τελευταία που είναι ατό play store και τώρα είναι οκ

Ναι αυτό έφταιγε!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...