Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Καλός ο Boat αλλά μόνο σ'εμένα φαίνεται ότι χρησιμοποιεί πολλούς πόρους σε σχέση με τους άλλους; Για την ώρα πέρα από τον default δουλεύω τον Next και είμαι πολύ ικανοποιημένος με ταχύτητα, ui κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλός και χρυσός ο Next αλλά όσο δεν λύνει τα θέματά του με τα Downloads δεν είναι για 1ος browser. Αναγκάζεσαι να έχεις κι άλλον ή να χρησιμοποιείς τον stock για να κάνεις τη δουλειά σου.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά οι προγραμματιστές του Boat ετοιμάζουν έκδοση ειδικά σχεδιασμένη για tablet. Είμαστε στη διαδικασία μετάφρασης στα Ελληνικά και σύντομα θα αναρτηθεί στο GooglePlay.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά οι προγραμματιστές του Boat ετοιμάζουν έκδοση ειδικά σχεδιασμένη για tablet. Είμαστε στη διαδικασία μετάφρασης στα Ελληνικά και σύντομα θα αναρτηθεί στο GooglePlay.

 

Αυτά είναι καλά νέα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβασμένο το add on του boat για τα passwords και πάντα μου τρώει τουλάχιστον ένα 3% της μπαταρίας. Πως εξηγείται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

@istrios, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά στη μετάφραση στον Boat :bow:

Συμφωνώ κι εγώ, συγχαρητήρια για την μετάφραση

Καλός ο Boat αλλά μόνο σ'εμένα φαίνεται ότι χρησιμοποιεί πολλούς πόρους σε σχέση με τους άλλους; Για την ώρα πέρα από τον default δουλεύω τον Next και είμαι πολύ ικανοποιημένος με ταχύτητα, ui κλπ.

Αντιθέτως, είναι ο πιο ελαφρύς ο Boat, και με ταχύτατη φόρτωση της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

@istrios, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά στη μετάφραση στον Boat :bow:

Συμφωνώ κι εγώ, συγχαρητήρια για την μετάφραση

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ο Firefox όντως δεν αναβαθμίζεται όταν είναι στην SD ή μόνο σε μένα το κάνει;

Εάν δεν κάνω λάθος μέχρι και πριν το τελευταίο update δεν είχα πρόβλημα και δεν θυμάμαι να τον μετακίνησα πρόσφατα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις του Firefox είναι σε πολύ καλό επίπεδο πάντως, όσοι τον έχετε διαγράψει κάντε ακόμα μία δοκιμή. Προσωπικά αποτελεί την πρώτη μου επιλογή εδώ και κανένα 3μηνο.

Και μιλάμε για συσκευή με 512ΜΒ που απλά τρέχει Android 4.2.2

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις του Firefox είναι σε πολύ καλό επίπεδο πάντως, όσοι τον έχετε διαγράψει κάντε ακόμα μία δοκιμή. Προσωπικά αποτελεί την πρώτη μου επιλογή εδώ και κανένα 3μηνο.

Και μιλάμε για συσκευή με 512ΜΒ που απλά τρέχει Android 4.2.2

Πες κάτι στο οποίο πλεονεκτεί έναντι του boat...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ο Firefox όντως δεν αναβαθμίζεται όταν είναι στην SD ή μόνο σε μένα το κάνει;

Εάν δεν κάνω λάθος μέχρι και πριν το τελευταίο update δεν είχα πρόβλημα και δεν θυμάμαι να τον μετακίνησα πρόσφατα.

 

 

 

 

 

 

 

κάνε απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση,ίσως διορθωθεί.

 

Τελικά το βρήκα.

Ήτανε γεμάτη η κάρτα και έτσι δεν μπορούσε να κάνει αναβαθμίσεις.

Τέλος καλό όλα καλά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βλέπω πως παρόλο που έχω το adaway, οι διαφημίσεις στην έκδοση για κινητά του myphone, περνάνε κανονικά στον chrome. Το κάνει και σε εσάς αυτό; αν συνεχίσει πάντως, ο chrome θα φύγει.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βλέπω πως παρόλο που έχω το adaway, οι διαφημίσεις στην έκδοση για κινητά του myphone, περνάνε κανονικά στον chrome. Το κάνει και σε εσάς αυτό; αν συνεχίσει πάντως, ο chrome θα φύγει.

Απενεργοποίησε την συμπίεση στο chrome,γιατί έτσι περνάνε τα δεδομένα από server για συμπίεση

Οι τελευταίες εκδόσεις του Firefox είναι σε πολύ καλό επίπεδο πάντως, όσοι τον έχετε διαγράψει κάντε ακόμα μία δοκιμή. Προσωπικά αποτελεί την πρώτη μου επιλογή εδώ και κανένα 3μηνο.

Και μιλάμε για συσκευή με 512ΜΒ που απλά τρέχει Android 4.2.2

Ποια συσκευή έχεις με 4.2.2 και 512MB RAM? Και τρέχει ανεκτά? Και firefox?!

Πες κάτι στο οποίο πλεονεκτεί έναντι του boat...

User interface

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την συμπίεση στο chrome,γιατί έτσι περνάνε τα δεδομένα από server για συμπίεση

 

Ούτε που το είχα φανταστεί!

Link to comment
Share on other sites

Πες κάτι στο οποίο πλεονεκτεί έναντι του boat...

 

Δεν έχω ιδέα, δεν χρησιμοποιώ τον Boat. Απλά ανέφερα ότι είναι μια χαρά και σχετικά γρήγορες οι τελευταίες εκδόσεις του.

Ίσως τα bookmarks και τα settings που γίνονται sync με τον desktop?

 

Ποια συσκευή έχεις με 4.2.2 και 512MB RAM? Και τρέχει ανεκτά? Και firefox?!

 

Xperia Arc, ROM CM10.1+Kernel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2147958

Μια χαρά τρέχει. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις του Firefox είναι σε πολύ καλό επίπεδο πάντως, όσοι τον έχετε διαγράψει κάντε ακόμα μία δοκιμή. Προσωπικά αποτελεί την πρώτη μου επιλογή εδώ και κανένα 3μηνο.

Και μιλάμε για συσκευή με 512ΜΒ που απλά τρέχει Android 4.2.2

 

Εκανα δοκιμή πάλι και όντως έχει καλυτερέψει αλλά όμως ο boat είναι πολύ πιο γρήγορος.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετες δοκιμες,εβαλα πριν λιγες μερες τον Boat.

Ο πιο γρηγορος που εχω βαλει (xperia s)

Link to comment
Share on other sites

Είναι και με διαφορά.

Mετα απο αρκετες δοκιμες,εβαλα πριν λιγες μερες τον Boat.

Ο πιο γρηγορος που εχω βαλει (xperia s)

Εκανα δοκιμή πάλι και όντως έχει καλυτερέψει αλλά όμως ο boat είναι πολύ πιο γρήγορος.
εγώ οπότε διαβάζω καλά λόγια για τον boat τους ξανά κατεβάζω και τους δύο αλλά σέρνονται τραγικά στο δικό μου κινητό! Και όλο γυρνάω στους όπερα! Έχω 768 ραμ,snapdragon επεξεργαστή 1ghz μονοπυρηνο android 4.0.4 HTC desire s Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

εγώ οπότε διαβάζω καλά λόγια για τον boat τους ξανά κατεβάζω και τους δύο αλλά σέρνονται τραγικά στο δικό μου κινητό! Και όλο γυρνάω στους όπερα! Έχω 768 ραμ,snapdragon επεξεργαστή 1ghz μονοπυρηνο android 4.0.4 HTC desire s

 

φιλε μου εγω το galaxy s advance με τα ιδια specs! σε 2.3.6 ο boat ηταν απαισιος πριν 2 βδομαδες εκανα update σε jelly bean 4.1.2 και τωρα τρεχει τελεια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...