Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Παιδιά χθες βγήκε ο next browser από την ομάδα που φτιάχνει τον go launcher κλπ. Και είναι καταπληκτικός μέχρι τώρα για πρώτη έκδοση, πολύ smooth και με πολλά χαρακτηριστικά. Δοκιμάστε το αν θέλετε: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jiubang.browser

 

Πραγματικά είναι και ταχύτατος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες βγήκε ο next browser από την ομάδα που φτιάχνει τον go launcher κλπ. Και είναι καταπληκτικός μέχρι τώρα για πρώτη έκδοση, πολύ smooth και με πολλά χαρακτηριστικά. Δοκιμάστε το αν θέλετε: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jiubang.browser

 

flash παίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

flash παίζει;

 

Yeap........

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έχει και ο καινούριος opera κουμπί εξόδου, πατώντας συνεχόμενα το πλήκτρο πίσω.;)

Όντως. Σελιδοδείκτες όμως..Κι αυτή η βλακεια στη 3η καρτελα στην αρχικη καλά θα ταν να μπορουσε να βγει, ή να παραμετροποιηθεί περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Σελιδοδείκτες όμως..Κι αυτή η βλακεια στη 3η καρτελα στην αρχικη καλά θα ταν να μπορουσε να βγει, ή να παραμετροποιηθεί περισσότερο

 

Οι σελιδοδείκτες που είναι; Εγώ βάζω 5-6 σελίδες στην "ταχεία κλήση". Αυτό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Οι σελιδοδείκτες που είναι; Εγώ βάζω 5-6 σελίδες στην "ταχεία κλήση". Αυτό εννοείς;
Δεν υπάρχουν πια σελιδοδείκτες στο νέο opera..

Και το opera link δεν λειτουργεί.πως θα κανουμε import σελιδοδείκτες από όπερα μινι πχ;
δεν γίνεται. δεν εχουν καν σελιδοδείκτες :p ελπίζω σε νεότερη αναβάθμιση να τα ξαναπροσθέσουν σιγά σιγά..

Αλλιώς κρατάμε το Opera classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε ΌΛΟΙ τον puffin browser. Εδώ δε μιλάμε για μικροδιαφορές, this shit is crazy :p

Επειδή ο free έχει flash sport για 14 μέρες, μπορείτε να βάλετε στην οθόνη που θα σας βγάλει αυτόν τον κωδικό και να κερδίσουμε και οι 2 ένα μήνα έξτρα. ahbcacdmjikpb

 

 

 

Ο puffin free εχει text reflow?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι σελιδοδείκτες μου υπάρχουν και είναι στο speed dial εκεί που λέει legacy bookmarks. Επίσης μου δουλεύει και το opera link
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι σελιδοδείκτες μου υπάρχουν και είναι στο speed dial εκεί που λέει legacy bookmarks. Επίσης μου δουλεύει και το opera link

 

Το opera link ακόμα δεν δουλεύει.βγάζει προειδοποίηση ότι θα σου ανοίξει μεν τα bookmarks αλλα σε περιβάλλον web.όχι να στα δείξει μέσα από το νέο όπερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες βγήκε ο next browser από την ομάδα που φτιάχνει τον go launcher κλπ. Και είναι καταπληκτικός μέχρι τώρα για πρώτη έκδοση, πολύ smooth και με πολλά χαρακτηριστικά. Δοκιμάστε το αν θέλετε: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jiubang.browser

 

τον δοκιμαζω εδω και 2 μερες(σαν δευτερο για φλασ παντα οπως ειχα και τον puffin) και με εχει εντυπωσιασει ευχαριστα,φυσικα ξηλωθηκε ο Puffin...ταχυτατος,σταθερος,με ομορφο ui και πολυ πιο ελαφρυς,προσωπικη αποψη παντα..την δοκιμη την αξιζει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

τον δοκιμαζω εδω και 2 μερες(σαν δευτερο για φλασ παντα οπως ειχα και τον puffin) και με εχει εντυπωσιασει ευχαριστα,φυσικα ξηλωθηκε ο Puffin...ταχυτατος,σταθερος,με ομορφο ui και πολυ πιο ελαφρυς,προσωπικη αποψη παντα..την δοκιμη την αξιζει σιγουρα

 

Θα συμφωνήσω εξαιρετικός browser.

Έχω πάθει πλάκα...

Και θα τον βελτιώσουν και άλλο.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω για τον next.Πολυ καλος και κανει πολυ καλη διαχεiριση του flash(θα το ψαξω λιγο παραπανω και θα επιστερεψω).

Απλα θα ηθελα εναν πιο αμεσο τροπο να μπορω να αλλαζω μεταξυ desktop-mobile site.Προς το παρον γινεται ή μεσα απο τις ρυθμισεις ή αν σβησεις το "m. " μπροστα απο τη διευθυνση.

Τελος, ειδε κανεις σας αν η εικονα στην αρχικη σελιδα αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά όποιον κι αν έχω δοκιμάσει πάντα γυρίζω στον στοκ του Android 4.2.2...σε κανέναν άλλον δεν έχω βρει την ταχύτητα, το smoothness και την απροβλημάτιστη λειτουργία του στοκ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά όποιον κι αν έχω δοκιμάσει πάντα γυρίζω στον στοκ του Android 4.2.2...σε κανέναν άλλον δεν έχω βρει την ταχύτητα, το smoothness και την απροβλημάτιστη λειτουργία του στοκ...

 

Και εγω μια απο τα ιδια!(4.1.2 για μενα)

Τον next δευτερη μερα τον εχω και δεν τον εχω δουλεψει πολυ αλλα ειναι η πρωτη φορα που ενας αλλος browser "κατι" μου κανει και θελω να τον δοκιμασω περισοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εδω και μια εβδομάδα εχω custom rom στο s3 μου με 4.2.2 ενω πριν ειχα κα τεβασει και εγκαταστησει το apk του flash player χειροκινητα και ολα ηταν οκ τωρα στην 4.2.2 δεν δουλευει σε οποιον browser και να δοκίμασα . Καμιά ιδεα κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με κανατε να το βαλω και εγω να το δω αν και δεν ξεκολλαω απο τον στοκ.

Το πρώτο που παρατηρώ ειναι πως ειναι αρκετα όμορφος.

Δεν ξέρω βέβαια πψς θα τα πηγαίνει με την κατανάλωση.

Ακομα για ταχύτητα δεν μπορω να πω γιατί εχω χαλια wifi σημα αυτη τη στιγμή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το opera link ακόμα δεν δουλεύει.βγάζει προειδοποίηση ότι θα σου ανοίξει μεν τα bookmarks αλλα σε περιβάλλον web.όχι να στα δείξει μέσα από το νέο όπερα

 

Τι εννοείται δεν δουλεύει το Opera link?

Μια χαρά ανοίγει τα bookmarks, αλλά κάνει σύνδεση με τον server και δεν τα περιλαμβάνει σαν offline.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείται δεν δουλεύει το Opera link?

Μια χαρά ανοίγει τα bookmarks, αλλά κάνει σύνδεση με τον server και δεν τα περιλαμβάνει σαν offline.

 

Τις πρώτες μέρες δεν δουλεύε.τωρα οκ αλλα ειναι τόσο χάλια ο νέος όπερα που γύρισα στον classic που τον επαναφερανε

Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζουμε αρχική σελίδα στον next browser;

Πάντως σε μια σύγκριση με τον chrome που χρησιμοποιώ σαν βασικό δεν είδα καμία τεράστια διάφορα. Ίσα ίσα που ο chrome σε κάποιες βαριές σελίδες είχε καλύτερη απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραίος αλλά είναι πιο αργός από τον στοκ που δουλεύω ;)

 

Ένα ακόμη θέμα για μένα είναι οι αποθηκευμένες σελίδες (αυτό ευτυχώς λύνεται εύκολα) που έχω και το κυριότερο οι αποθηκευμένοι κωδικοί. Αν ήταν να αφήσω τον chrome, θα το έκανα μέχρι στιγμής μόνο για τον boat.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...