Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Μολις δοκιμασα Οπερα μινι και δελφινι μινι αλλα τα ελληνικα μου τα βγαζει ερωτηματικα, ετσι: ????????????????????????????????????

 

Ξερει κανεις αν γινεται κατι απο ρυθμισεις η καποια αλλη προταση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Samsung Galaxy S4 και το tablet samsung note 2014... Τους εβαλα κανονικα το flash απο το site abode. Μπορω να δω πλεον τραγούδια κλπ όμως σε παιχνίδια π χρειαζεται flash (οπωςπχ dod games) δε μπορω να μπω. Ενω το εμφανιζει κανονικα κ μπορω να το δω κ να πατησω συμμετοχη, δεν μπορω να "παιξω" δεν μπορω να μετακινησω φυλλα τηε τραπουλας ή να ζωγραφίσω.

Ένας γνωστός μου έχει το s3 κ μπαινει κανονικα...

Καμια ιδεα για το τι κανω λαθος?

Συγγνωμη αν εκανα το post σε λαθος thread...

Love all. Trust a few. Do wrong to none.

If you love something let it go free. If it doesn't come back, you never had it. If it comes back, love it forever.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Samsung Galaxy S4 και το tablet samsung note 2014... Τους εβαλα κανονικα το flash απο το site abode. Μπορω να δω πλεον τραγούδια κλπ όμως σε παιχνίδια π χρειαζεται flash (οπωςπχ dod games) δε μπορω να μπω. Ενω το εμφανιζει κανονικα κ μπορω να το δω κ να πατησω συμμετοχη, δεν μπορω να "παιξω" δεν μπορω να μετακινησω φυλλα τηε τραπουλας ή να ζωγραφίσω.

Ένας γνωστός μου έχει το s3 κ μπαινει κανονικα...

Καμια ιδεα για το τι κανω λαθος?

Συγγνωμη αν εκανα το post σε λαθος thread...

 

Χρειάζεσαι και έναν browser συμβατό με flash. Boat / Dolphin / Flashfox και άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα οι γνωστοί περιηγητές δεν λειτουργούν με φλας. Μόνο ο FlashFox και ακόμα ένας του οποίου το όνομα μου διαφεύγει (αλλά ο πρώτος υπερτερεί)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τον puffin δεν το δοκίμασα, πάντως οι αναγκες μου για φλας είναι μηδενικές οποτε βολευομαι με τον opera η τον chrome
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω εγκαταστησει τον mozilla ο οποιος δειχνει αρκετα καλος. Μονο θεμα μου οτι δεν εχω βρει τροπο να εμφανιζονται αμεσα οι σελιδοδεικτες μου ενω ειμαι ηδη σε μια σελιδα.

 

Ειναι κατι μπροστα μου και δεν το βλεπω;

 

Θα πατήσεις στη μπάρα αναζήτησης>θα σου εμφανιστούν τα top site >κάνεις slide δεξιά κ εμφανίζονται οι σελιδοδείκτες σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Firefox δεν χρησιμοποιεί κάνεις;; Μόνο σε μένα αρέσει;;

 

Αγαπητέ φιλέ τον χρησιμοποιώ εδώ κ πολύ καιρό στο n4, για μένα πρωτοπόρος! Αν προσθέσεις κ τη δυνατότητα που σου προσφέρουν τα add-ons, όπως block στις διαφημίσεις σε no root συσκευή (εγώ είμαι root αλλά οκ) κ πολλά άλλα, γίνεται εξαιρετικός ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις στη μπάρα αναζήτησης>θα σου εμφανιστούν τα top site >κάνεις slide δεξιά κ εμφανίζονται οι σελιδοδείκτες σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αγαπητέ φιλέ τον χρησιμοποιώ εδώ κ πολύ καιρό στο n4, για μένα πρωτοπόρος! Αν προσθέσεις κ τη δυνατότητα που σου προσφέρουν τα add-ons, όπως block στις διαφημίσεις σε no root συσκευή (εγώ είμαι root αλλά οκ) κ πολλά άλλα, γίνεται εξαιρετικός ;)

 

Έκανα συγχρονισμό του Firefox στο κινητό και στον υπολογιστή και μου άλλαξε στο bookmarks folder του υπολογιστή την σειρά με την οποία είχα τα bookmarks.γίνεται να μην μου αλλάζει την σειρά στην εφαρμογή του υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα συγχρονισμό του Firefox στο κινητό και στον υπολογιστή και μου άλλαξε στο bookmarks folder του υπολογιστή την σειρά με την οποία είχα τα bookmarks.γίνεται να μην μου αλλάζει την σειρά στην εφαρμογή του υπολογιστή;

 

Στον Firefox του υπολογιστή σου πήγαινε στις ρυθμίσεις, στη καρτέλα που λέει συγχρονισμό, έχει ρυθμίσεις για τον συγχρονισμό, μπορείς να επιλέξεις τι θέλεις να συγχρονίζει , από ποια συσκευή σε ποια να γίνεται ο συγχρονισμός κ κάποια αλλά που δεν τα θυμάμαι απέξω αυτή τη στιγμή. Δες το κ κάνε τις επιλογές που είναι ιδανικές για σένα.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Στον Firefox του υπολογιστή σου πήγαινε στις ρυθμίσεις, στη καρτέλα που λέει συγχρονισμό, έχει ρυθμίσεις για τον συγχρονισμό, μπορείς να επιλέξεις τι θέλεις να συγχρονίζει , από ποια συσκευή σε ποια να γίνεται ο συγχρονισμός κ κάποια αλλά που δεν τα θυμάμαι απέξω αυτή τη στιγμή. Δες το κ κάνε τις επιλογές που είναι ιδανικές για σένα.
τελεια αυτο ηταν εκανα το κινητο να παιρνει τον συγχρονισμο απο τον υπολογιστη και οχι το αναποδο ευχαριστω!

EDIT στην εφαρμογη firefox για το κινητο οταν την ανοιγουμε εχει ενα tab "top sites" αυτο τι δειχνει?μπορουμε να σβησουμε οτι εχει και δειχνει?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

τελεια αυτο ηταν εκανα το κινητο να παιρνει τον συγχρονισμο απο τον υπολογιστη και οχι το αναποδο ευχαριστω!

 

Τέλεια :) :)

Top site.... Αυτά είναι τα οποία επισκέπτεσαι περισσότερο... κ είναι από τους σελιδοδείκτες σου, κάτι σαν στατιστικά ας πούμε.

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια :) :)

Top site.... Αυτά είναι τα οποία επισκέπτεσαι περισσότερο... κ είναι από τους σελιδοδείκτες σου, κάτι σαν στατιστικά ας πούμε.

 

κατι αλλο...

οταν κανω η double tap η με τα δακτυλα να ζουμαρω το κειμενο ενω μεγαλωνει δεν "μενει " μεσα στην οθονη.δεν εχει text wrapping ο firefox?

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο...

οταν κανω η double tap η με τα δακτυλα να ζουμαρω το κειμενο ενω μεγαλωνει δεν "μενει " μεσα στην οθονη.δεν εχει text wrapping ο firefox?

 

Έχει, εγώ δεν έχω κάποιο θέμα σε αυτό, θα σου πρότεινα να αλλάξεις το user agent σε desktop Firefox.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Έχει, εγώ δεν έχω κάποιο θέμα σε αυτό, θα σου πρότεινα να αλλάξεις το user agent σε desktop Firefox.
μονιμα πως γινεται αυτο?μονο σε καθε σελιδα εαν παταω μενου>request desktop site γινεται.υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

μονιμα πως γινεται αυτο?μονο σε καθε σελιδα εαν παταω μενου>request desktop site γινεται.υπαρχει αλλος τροπος?

 

Ναι, μέσα από τον Firefox του τηλεφώνου κατέβασε το add-on "phony" και από εκεί θα το επιλέξεις μια φορά μόνο ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

πως και δεν υπάρχει ανάλογο πολ εδώ όπως για τους λάντσερς?

 

Νομίζω τα poll δεν έχουν και πολύ νόημα. Οι browsers αναβαθμίζονται συχνά, προσθέτουν features, ξεπετάγονται νέοι στο Play Store. Θα πρέπει να γίνεται poll κάθε μήνα. Και το άλλο είναι πως είναι για περιήγηση γενικότερα και όχι μόνο για Browsers το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν μπορώ να μπω google play...! way..? έκανα εκκαθάριση δεδομένων, επανεκκίνηση..! αλλά αρνείται πεισματικά να συνδεθεί..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν μπορώ να μπω google play...! way..? έκανα εκκαθάριση δεδομένων, επανεκκίνηση..! αλλά αρνείται πεισματικά να συνδεθεί..!

 

Νωρίτερα το έκανε και σε μένα αλλά προ ολίγου που δοκίμασα πάλι μπήκε κανονικά. Κάνε μια απόπειρα τώρα μήπως και..:)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα browser ελαφρυ οπως ο opera mini αλλα πιο ταχυ ή και με υποστηριξη flash, τι προτεινετε; Ο dolphin αν και γρηγορος εδω και πολυ καιρο πλεον εχει γινει πολυ βαρυς. Δοκιμασα και τον boat mini, αν και γρηγορος, δεν ειναι και παναλαφρος.

 

Δυστυχως σε καποιες εφαρμογες οπως ο browser επρεπε να μεναμε στις παλιες εκδοσεις για παλιοτερα κινητα. Σιγα τα ανουσια features που δινουν.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα Οπερα μινι και δελφινι μινι αλλα τα ελληνικα μου τα βγαζει ερωτηματικα, ετσι: ????????????????????????????????????

 

Καμμια αλλη προταση?

 

(Υπενθυμιση)

Browser για mail.mycosmos.gr (GT-S5300 android 2.3.6)

Link to comment
Share on other sites

ο dolphin δεν μου κρατά τους κωδικούς. Έχω ενεργοποιημένη την επιλογή στις ρυθμίσεις.

Κάποιος;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...