Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

φιλε μου εγω το galaxy s advance με τα ιδια specs! σε 2.3.6 ο boat ηταν απαισιος πριν 2 βδομαδες εκανα update σε jelly bean 4.1.2 και τωρα τρεχει τελεια :ninja:

 

Άρα ίσως σε ics να μην ταιριάζει όσο σε jelly bean!

Link to comment
Share on other sites

Άρα ίσως σε ics να μην ταιριάζει όσο σε jelly bean!

 

Ισως ναι! Δηλαδη δεν ειναι θεμα browser αλλα θεμα συμβατοτητας πιο πολυ ξερω γω

Link to comment
Share on other sites

Mε την ics δεν ειχα προλαβει για να τον δοκιμασω αλλα με jb μονο 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καταλήξει στον Next Browser αλλά βλέποντας όλο και περισσότερα posts για τον Boat εδώ του έριξα περισσότερη προσοχή απ' ότι συνήθως και τώρα πια χρησιμοποιώ αυτόν. Και λέω περισσότερο από συνήθως γιατί κάθε μήνα κατεβάζω 5-6 browsers και κάνω τα τεστ μου :p

 

Είμαι με tipo (custom rom ics) και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, βέβαια ίσως με jb να ήταν ακόμα καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

Μο

Εγώ είχα καταλήξει στον Next Browser αλλά βλέποντας όλο και περισσότερα posts για τον Boat εδώ του έριξα περισσότερη προσοχή απ' ότι συνήθως και τώρα πια χρησιμοποιώ αυτόν. Και λέω περισσότερο από συνήθως γιατί κάθε μήνα κατεβάζω 5-6 browsers και κάνω τα τεστ μου :p

 

Είμαι με tipo (custom rom ics) και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, βέβαια ίσως με jb να ήταν ακόμα καλύτερος

 

Αυτα τα τεστ κανω και καθε βδομαδα :-P χαχα ! Καλος και ο μποατ και ο νεξτ

Χθες εβαλα να δοκιμασω τον baidu browser ο οποιος εχει 4.7 βαθμολογια και ειναι πολυ πολυ καλος!!

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Μο

 

Αυτα τα τεστ κανω και καθε βδομαδα :-P χαχα ! Καλος και ο μποατ και ο νεξτ

Χθες εβαλα να δοκιμασω τον baidu browser ο οποιος εχει 4.7 βαθμολογια και ειναι πολυ πολυ καλος!!

Εγώ αφαίρεσα τον uc, παρότι μου άρεσε πολύ, γιατί μπήκα στο Google plus σήμερα και στο scrolling αγκομαχούσε (ναι, μου φτάνει ένα άσχημο κόλλημα για να στείλω εφαρμογή) και έβαλα dolphin που ποτέ δεν του είχα δώσει σοβαρή ευκαιρία.

Τώρα μου ανοίγεις κι άλλες δουλειές με αυτόν που αναφέρεις.. Χαχα.. Θα τον δω..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφαίρεσα τον uc, παρότι μου άρεσε πολύ, γιατί μπήκα στο Google plus σήμερα και στο scrolling αγκομαχούσε (ναι, μου φτάνει ένα άσχημο κόλλημα για να στείλω εφαρμογή) και έβαλα dolphin που ποτέ δεν του είχα δώσει σοβαρή ευκαιρία.

Τώρα μου ανοίγεις κι άλλες δουλειές με αυτόν που αναφέρεις.. Χαχα.. Θα τον δω..

 

Χαχα συμφωνω και γω με ενα κολλημα σουταρω apps! Ο baidu εχει ενα δικο του addon θα το λεγα το οποιο καλυτερευει την πλοηγηση στα παντα σε ταχητυτα και ειδικα στο scroll :O ειναι πολυ διαφορετικο!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω baidu! Πολύ καλός! Στην αρχική οθόνη του κινητού που όταν πατάς ένα κρυμμένο εικονίδιο του baidu και βγάζει κάποια shortcuts, αυτά αλλάζουν και πως;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε baidu τα δύο κουτάκια τα τικαρω;

 

Κανε και τα δυο! To t5 engine ειναι ενα addon βελτιωσης της πλοηγησης! Τικαρε το να εγκατασταθει και μετα παιξε μπαλα και για να δεις τη διαφορα δες πως ειναι με αυτο και χωρις αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Κανε και τα δυο! To t5 engine ειναι ενα addon βελτιωσης της πλοηγησης! Τικαρε το να εγκατασταθει και μετα παιξε μπαλα και για να δεις τη διαφορα δες πως ειναι με αυτο και χωρις αυτο!

 

1...Για το προηγούμενο ερώτημα μου για το floating εικονίδιο; ξέρεις αν αλλάζουν αυτά που έχει; YouTube, Facebook, Twitter.

2...Επίσης import bookmarks φαντάζομαι δεν έχει,ε;

3...η συμπίεση δεδομένων που λέει ότι κάνει που είναι η ρύθμιση για αυτό;

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

1...Για το προηγούμενο ερώτημα μου για το floating εικονίδιο; ξέρεις αν αλλάζουν αυτά που έχει; YouTube, Facebook, Twitter.

2...Επίσης import bookmarks φαντάζομαι δεν έχει,ε;

3...η συμπίεση δεδομένων που λέει ότι κάνει που είναι η ρύθμιση για αυτό;

 

γιαυτα δεν γνωριζω κατι φιλε μου σορυ :)

Link to comment
Share on other sites

Στο desire s μου πάντως με 768 ram και μόνο πυρηνο πάει πολύ γρήγορα! Δοκιμάζω λίγο ακόμα και γίνεται ο προεπιλεγμένος μου! Μετά από πολλά χρόνια όπερα! Είναι και φοβερό text wrapping! Απλά μετακινώντας την αθέατη κάτω μπάρα κάνει και ωραίο ζουμ! Έγινε ο προεπιλεγμένος μου ήδη! Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Στο desire s μου πάντως με 768 ram και μόνο πυρηνο πάει πολύ γρήγορα! Δοκιμάζω λίγο ακόμα και γίνεται ο προεπιλεγμένος μου! Μετά από πολλά χρόνια όπερα! Είναι και φοβερό text wrapping! Απλά μετακινώντας την αθέατη κάτω μπάρα κάνει και ωραίο ζουμ! Έγινε ο προεπιλεγμένος μου ήδη!

 

Μιλας για baidu?

Link to comment
Share on other sites

flash παίζει σε JB;

εχει επιλογη για flsh αλλα δεν εχω jb.ics εχω!σε εμενα παιζει μια χαρα και ειναι ο μονος που δεν μου μαμαει το κινητο λογω μικρης ραμ

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο baidu γτ τρεχει στο background :O ! Απενεργοποιησα το ανθρωπακι ποθ βγαινει στην οθονη αλλα παλι τρεχει

 

ναι και εμενα αλλα τρωει μονο 3-4 Mb.δεν ξερω γιατι αλλα ειναι πολυ καλος για να με πειραζει αυτο.anyway και τους αλλους browser να κλεισεις εαν πας διαχειρηση εφαρμογων στον καθενα παλι θα ειναι ενεργο το κουμπακι "αναγκαστικη διακοπη"

Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο γρηγορος απο τον boat και μου αρεσε πολυ το περιβαλλον του και το ρομποτακι. Θα δοκιμαστει κι αλλο για να δω απο καταναλωση data πως παει.

Αν ειναι και εκει καλος,εμεινε.Το speed dial ειναι αυτο που με κερδιζει στους browsers επειδη αυτο ειναι το πρωτο που χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο γρηγορος απο τον boat και μου αρεσε πολυ το περιβαλλον του και το ρομποτακι. Θα δοκιμαστει κι αλλο για να δω απο καταναλωση data πως παει.

Αν ειναι και εκει καλος,εμεινε.Το speed dial ειναι αυτο που με κερδιζει στους browsers επειδη αυτο ειναι το πρωτο που χρησιμοποιω

 

αυτο το τ5 το εχετε ενεργοποιησει ολοι?ειναι απαραιτητο?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο γρηγορος απο τον boat και μου αρεσε πολυ το περιβαλλον του και το ρομποτακι. Θα δοκιμαστει κι αλλο για να δω απο καταναλωση data πως παει.

Αν ειναι και εκει καλος,εμεινε.Το speed dial ειναι αυτο που με κερδιζει στους browsers επειδη αυτο ειναι το πρωτο που χρησιμοποιω

 

ναι οντως ειναι πολυ καλος και το speed dial μετραει! να κανω μια ερωτηση με ποιο προγραμμα βλεπεις την καταναλωση data? ενα λινκ αν ειναι ευκολο? :)

 

 

αυτο το τ5 το εχετε ενεργοποιησει ολοι?ειναι απαραιτητο?

 

εγω το εχω ενεργοποιημενο γιατι ειναι απλα πιο γρηγορος ετσι και πολυ πιο smooth! τσεκαρε το και μονο μπες σε μια σελιδα κανε σκρολ και πατα κανα λινκ χωρις τ5 και μετα με τ5!

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικα το βλεπω με την εφαρμογη της wind f2g.

Παλιοτερα εβλεπα με το 3d watchdog https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog

 

Αναφερομαι σε χοντρη διαφορα μονο,οπως ειχε ο dolphin προσφατα και τον εστειλα...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εναν browser γιατι απο οτι ειδα ο stock του G3S (κινεζικο) τρωει πολλα MBs...Ποιος θα ηταν ο καταλληλος; Παλια χρησιμοποιουσα Opera mini και δεν ειχα ποτε θεμα με τα mb μου, υπαρχει κατι καλυτερο;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...