Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εμενα αυτο εχει φιλε......

Παιδιά Product Code 059F047. Δεν είναι κάποια από αυτά της αρχικής σελίδας!!!! Να ανησυχήσω;;;;

Εφόσον έχει τη γνωστή "ελληνική" ταινία ασφαλείας και συνάμα τα εγχειρίδια είναι στα ελληνικά και όχι φωτοτυπίες, δεν χρειάζεται να ανησυχείτε.

 

Καλορίζικο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτο εχει φιλε......

 

Με γεια σου φίλε! Μου φαίνεται .......ή είμαστε οι πρώτοι που έχουμε στα χέρια μας ελληνικό τηλέφωνο; (ή πιστεύουμε πως έχουμε με τέτοιο product code:p)

Link to comment
Share on other sites

Οπα κατσε εχει αρχισει να σκαει μυτη στα καταστηματα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φίλε! Μου φαίνεται .......ή είμαστε οι πρώτοι που έχουμε στα χέρια μας ελληνικό τηλέφωνο; (ή πιστεύουμε πως έχουμε με τέτοιο product code:p)

 

για να δουμε.....δεν με νοιαζει να σου πω...απο τη στιγμη που ειναι ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω οσοι το πηρατε απο βοντα πχ το πηρατε σκετο η επαιζε καμια ρπιδοτηση αυριο κιολας να παω να ρωτσω αν θα το εχουν διαθεσιμο και εβαλα αγγελια το hd εκεινη την στιγμη καλο χρυσο καταπληκτικο αλλα πολυ μεγαλο τελικα , ειδωμεν

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είστε παιδιά, ελληνικότατο

059F047: N8-00 RM-596 Country Variant Greece GR Dark Grey V1

 

Ρε παιδια εχω χασει την μπαλλα με τα product codes. Τελικα τι παιζει; Οντως το συγκεκριμενο που εχουνε οι δυο φιλοι δεν βρικεται στις σημειωσεις του forum μηπως ειναι vodaphone live; Εγω πχ που το χω παραγειλει απο μαγαζι που λεει οτι θα το προμηθευτει απο wind τι code θα πρεπει εχω;:p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

054F047 country variant greece dark grey

Μια χαρα ελληνικη συσκευη εχετε παρει

καλοριζικη!!!!!!

 

 

με προλαβε ο mirror.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν απανταει κανεισ στη ερωτηση μου και καιγομαστε :P

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δεν απανταει κανεισ στη ερωτηση μου και καιγομαστε :P

 

φιλε εμενα μου το πουλησε στην αρχη σκετο....ασχετα αν τελικα εκανα ανανεωση για αλλους λογους...οταν το εκλεισα τηλεφωνικα με ρωτησε αν θελω επιδοτηση συμβολαιο η σκετο.

και της λεω σκετο και μου το κρατησε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το παραγγειλες τηλεφωνικος σε ποιο τηλεφωνο πως ? Το ειχεσ κανει προπαραγγελλια στο site τους ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 193 σελίδες διαπιστώνω πως το Ν8 είναι λίγο παραπάνω από μια συσκευή....

Κυρίως είναι μια απάντηση..... και όχι μόνο....

 

Να το χαίρεστε όσοι το πήρατε αλλά και όσοι πρόκειται....

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι!

Αναγκαζομαι και γραψω στο φορουμ γιατι καποια παιδια αφησαν αιχμες οτι ταχα το πηρα ελαφρα το μπρικαρισμα της συσκευης και οτι ταχα κατι βρωμαει.

Λοιπον εχουμε και λεμε

¨Χθες γυρω στις 10 που εγραφα το email και υστερα απο τρεις ωρες προπαθειων να το αναψω (μου εφυγε το δαχτυλο) τελικα αναψε.Αμεσως το κινητο λειτουργησε κανονικα αλλα ειχε μια ασταθεια .Δηλαδη παγωνε το σκρολαρισμα , μετα ξεκολαγε και εκανε αυτοματη επανεκκινηση απο την εικονα της χειραψιας της νοκια χωρις να ζηταει πιν ή οτιδηποτε αλλο.Το αφησα να ηρεμισει χωρις να το αγγιζω και αποφασισα να το σβησω.Απο τοτε και μεχρι τις 1 τα ξημερωματα ΝΕΚΡΟ παλι!!! ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΥΝΕΧΩς ΣΥΝΔΕΜΕΝΟς με ΤΟ WIFI MOY οταν δουλευε το κινητο.Φυσικα αμεσως εστειλα RMA αντικαταστασης στο online shop που το παρηγγειλα. Επειδη κυριολεκτικα!!!! δεν ειχα αλλο ρολοι-ξυπνητηρι-κινητο ,συσκευη τελος παντων να μου δειξει την ωρα και να με ξυπνησει το πρωι εκανα μια ακομα απελπιδα προσπαθεια να το αναψω.Απο καθαρη κωλοφαρδια αναψε και επιχειρησα αμεσως

το hard reset *#7370#.(To αλλο με τα τεσσερα πληκτρα δεν κανει τιποτα οταν το τηλεφωνο ειναι νεκρο.).Μαλιστα το εκανα και 3 φορες.

Το τηλεφωνο το αφησα ανοικτο ολο το βραδυ χωρις να το ΑΓΓΙΞΩ εκτος απο την ωρα.Μεχρι σημερα το απογευμα το ανοιγοκλεισα τουλαχιστον 50 φορες χωρις να κανει κιχ φυσικα παιζοντας και τηλεφωνωντας.Οταν συνεννοηθηκα με το ηλεκτρονικο μαγαζι να μην το παω σημερα , αφου δουλευε μια χαρα, ηρθα σπιτι να το ξαναφορτωσω με ovi store και ρυθμιση.Συνδεθηκα με wifi και μπαινοντας στο OVI αμεσως εφαγε επανεκκινηση.Δεν εδωσα σημασια, φορτωσα παιχνιδια αλλα καθως επαιζα εφαγε 2 η επανεκκινηση.Στο ιντερνετ που μπηκα εφαγε μαυρη οθονη , εσβησε, και παπαλα παλι!Δεν ξανααναψε δεν προσπαθησα παλι.

Λοιπον τα συμπερασματα μου ειναι οτι το ν8 χωλαινει οταν κανεις browsing .Ειδα λιγο ζεστη την πλατη του, δινοντας μου την αισθηση οτι κρατας το κινητο με την παλαμη ,πραγμα που δεν εκανα,και επειδη το λυσσαξα στο browsing καταλληγω οτι πλακετα εχει θεμα .Το πακεταρισα και αυριο ειναι για service.Παντως οταν δουλευει σχιζει.Δεν μου αρεσε καθολου ο μαμα browser (πως καταφεραν και τον εκαναν να αποδιδει χειροτερα απο το innov8 αναρωτιεμαι??) και το οτι δεν κραταει (τουλαχιστον στο δικο μου) τα settings η καμερα.

Στα υπολοιπα δεν νομιζω οτι εχει να φοβηθει τιποτα απο τις αλλες ναυαρχιδες.

Αυτα απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγάλεις άκρη με την συσκευή σου φίλε bmw316turbo και να μην μείνεις πολύ καιρό χωρίς αυτή. Δεν έχω νιώσει την συσκευή μου να ζεσταίνεται ούτε χθες που είδα ολόκληρη ταινία από αυτήν.

 

Κρατάει τις προσωπικές ρυθμίσεις σου αρκεί να κάνεις το παρακάτω

Εργαλεία κάμερας - Λειτουργίες σκηνής - Ορίζεται από χρήστη - Επιλογή - Επεξεργασία - ορισμός ως προεπιλογή - Ναι

Και στις ρυθμίσεις του προφίλ Ορίζεται από χρήστη μπορείς να αλλάξεις τα πάντα και κάθε φορά που ανοίγεις την κάμερα θα έχει τις ρυθμίσεις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το παραγγειλες τηλεφωνικος σε ποιο τηλεφωνο πως ? Το ειχεσ κανει προπαραγγελλια στο site τους ?

 

οχι βρε δεν ειχα προπαραγγειλει απλα ειδα που εγραψε ενα παιδι πιο πισω οτι το πηρε απο βοντα.ε και πηρα τηλ σε 2 καταστηματα και τυχαι το ειχαν φερει στο ενα.

την ρωτησα αν ειναι vodafone live μου ειπε οχι.της λεω μπορειτε να μου το κρατησετε?

εδωσα ονομα πηγα και το πηρα:)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγάλεις άκρη με την συσκευή σου φίλε bmw316turbo και να μην μείνεις πολύ καιρό χωρίς αυτή. Δεν έχω νιώσει την συσκευή μου να ζεσταίνεται ούτε χθες που είδα ολόκληρη ταινία από αυτήν.

 

Κρατάει τις προσωπικές ρυθμίσεις σου αρκεί να κάνεις το παρακάτω

Εργαλεία κάμερας - Λειτουργίες σκηνής - Ορίζεται από χρήστη - Επιλογή - Επεξεργασία - ορισμός ως προεπιλογή - Ναι

Και στις ρυθμίσεις του προφίλ Ορίζεται από χρήστη μπορείς να αλλάξεις τα πάντα και κάθε φορά που ανοίγεις την κάμερα θα έχει τις ρυθμίσεις αυτές.

Αληθεα η προβολη ταινιας πως ηταν ? Περιεργια εχω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε δεν ειχα προπαραγγειλει απλα ειδα που εγραψε ενα παιδι πιο πισω οτι το πηρε απο βοντα.ε και πηρα τηλ σε 2 καταστηματα και τυχαι το ειχαν φερει στο ενα.

την ρωτησα αν ειναι vodafone live μου ειπε οχι.της λεω μπορειτε να μου το κρατησετε?

εδωσα ονομα πηγα και το πηρα:)

 

δηλαδη το product code σου δεν ειναι το

custοmized της voda αλλα αυτα της πρωτης σελ?

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεα η προβολη ταινιας πως ηταν ? Περιεργια εχω

Άψογο, με όλη την σημασία της λέξης. Όταν ήθελα να το γυρίσω πίσω (κάθε 5 λεπτά το γύρναγα) το έκανε χωρίς δισταγμό ή κόλλημα. Το μόνο που θα ήθελα είναι το rewind να μην γυρίζει τόσο γρήγορα. Με το δάχτυλο στον κέρσορα βρίσκεις με ακρίβεια το σημείο της ταινίας που θέλεις. Από κάθε άποψη, άψογο (αν υποστήριζε και srt).

Ευχαριστω φιλε μου.Ολα τα κουλα μου τα κανει μονο οταν σερφαρω πολυ ωρα.Θα δειξει...

Χθες το ζόρισα πολύ. Είχα ανοιχτό τον μαμίσιο browser και τους δύο opera (έκανα συγκρίσεις), παράλληλα κατέβαζα συνέχεια εφαρμογές από το ovi store και τα δοκίμαζα ενώ δούλευα όλη την ώρα με το spb shell (έτσι και αλλιώς δεν ήξερα πως κλείνει). Δεν ένιωσα ότι ζεστάθηκε πολύ η συσκευή (σίγουρα ανέβασε θερμοκρασία - φυσιολογικό). Με παρόμοια χρήση άλλες συσκευές καίγανε, πχ το 5800.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το product code σου δεν ειναι το

custοmized της voda αλλα αυτα της πρωτης σελ?

 

 

Το Νavifirm βγάζει τα παρακάτω Ελληνικά Product Code:

 

059F047: N8-00 RM-596 Country Variant Greece GR Dark Grey V1

059F061: N8-00 RM-596 Country Variant Greece GR Green V1_COLOR

059F053: N8-00 RM-596 Country Variant Greece GR Silver White V1_COLOR

 

059D2V9: N8-00 RM-596 Vodafone GR GR Dark Grey V1

059D2V9: N8-00 RM-596 Vodafone GR GR Dark Grey V1

059D2V9: N8-00 RM-596 Vodafone GR GR Dark Grey V1

 

059D427: N8-00 RM-596 Cosmote GR Dark Grey V1

059D427: N8-00 RM-596 Cosmote GR Dark Grey V1

059F3B2: N8-00 RM-596 Cosmote GR White Silver V1_COLOR

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παντως τωρα που το εβαλα στο κουτι του και εκανα αποπειρα να το ανοιξω , αναψε με τα χιλια.Το Ν8 ειναι παγωμενο, αρα μαλλον ρεταρει λογω Υπερθερμανσης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...