Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα ειναι customized το firmware και αυτο μπορεις να το επιβεβαιωσεις και απο το NAVI

 

δεν ειναι customized οπως αναφερθηκε και απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου σπασαν τα νευρα διοτι εξεχει η καμερα δεν μπορω να το αφησω σαν ανθρωπος (ειμαι και λιγο υποχονδριος,ειναι και καινουργιο ειναι και μεταλικο...).

Τελικα με τον οπερα ολα καλα με τη ρυθμιση για το πληκτρολογιο.

Εχω χρονια σιμπιαν.

1.Τελικα ειναι πιο γρηγορο απο ολα τα προηγουμενα αλλα οχι ταχυτατο.

2.Η καμερα ειναι πολυ καλη.

3.Η ποιοτητα κατασκευης αριστη.

4.Μετρια εργονομια

5.Πλοηγος απαραδεκτος.

6.Απιστευτη ταχυτητα σε συνδεσιμοτητα.

7.Κορυφαια αναδραση στην οθονη!!!!

8.Αρκετα θερμο μετα απο ενα τεταρτο παιζοντας τα "θυμομενα πουλακια"!!!?!??

(δεν ξερω αν αυτο ειναι θεμα φλας διοτι στο "αναγκη για ταχυτητα" δεν μασαγε απο θεμα θερμοκρασιας)

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι... Αυτο δεν γινεται...

 

οκ φίλε σεβαστή η άποψή σου. Επέτρεψέ μου όμως να διαφωνήσω.

 

 

Με ολο το σεβασμο αλλα αυτο δεν στεκει.αφου εχει προχωρησει η διαδικασια αγορας τοτε στο ανοιγουν για να δεις οτι ολα τα εξαρτηματα ειναι μεσα.

Αν πηγαινει ο καθενας ξεσφραγιζει τακουτια και δεν τα παιρνει για χ λογο τοτε τι θα γινει?θα παω εγω μετα απο σενα και θα μου το φερει ανοιχτο?

Για σκεψου το λιγο.

 

Έτσι είναι, όταν αγοράζω κινητό (αυτοπροσώπως όχι διαδικτυακά) και λίγο πριν ολοκληρώσω την διαδικασία στο ταμείο, πάντα ζητώ το άνοιγμα του πακέτου ώστε να είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν όλα τα αξεσουάρ. Ποτέ δεν παραπονέθηκε υπάλληλος στην απαίτηση μου (αν θυμάμαι καλά), αλλά και εγώ ποτέ δεν έχω συναντήσει (ως τώρα) πακέτο στο οποίο δεν υπάρχουν τα απαραίτητα παρελκόμενα.

 

Κι εγώ ζητάω να μου το ανοίξουν πριν το πάρω και δεν μου έχουν αρνηθεί ποτέ, όμως είναι άλλο αυτό και άλλο να είσαι τηλεφωνητής σε Nokia Care και να σε παίρνει ο κάθε καμένος ανά την Ελλάδα να σου δίνει το IMEI για να τους πεις το product code. Φαντάσου να το κάνουν όλοι (όπως συμβουλεύουν κάποιοι). Αυτό είναι υστερία. Το να σου το ανοίξει ο πωλητής δεν είναι, αν και πάλι υπάρχει γι' αυτόν ένα ρίσκο, γιατί μπορεί εσύ για οποιονδήποτε λόγο να σηκωθείς να φύγεις, και ο επόμενος πελάτης να μην δέχεται να το πάρει γιατί θα είναι ανοιχτό το κουτί. Αν και δεν είναι όλοι οι πελάτες ψείρες σαν εμάς, οπότε όλο και κάποιος θα βρεθεί να πάρει και το ανοιγμένο κουτί.

 

Αφού το θέμα ΙΜΕΙ καλύφθηκε για προφανείς λόγους μένει το θέμα του ανοίγματος του κουτιού για να διαπιστώσεις τι όμως,το product code,την "ελληνικότητα" του κινητού,ή αν λειτουργεί και όλα τα παρελκόμενα είναι μέσα στο κουτί..?

Για κάποιον λόγο ο κατασκευαστής(η ΝΟΚΙΑ) το σφραγίζει το κουτί στα "ελληνικά"(και κάποιων άλλων χωρών πχ. Βουλγαρία) με την ταινία ΝΟΚΙΑ Sealed,τελεία και παύλα(αυτό δεν άλλαξε,μπορεί η Alpha Copy να μην είναι πλέον η αντιπροσωπεία και άλλα πολλά αλλά η ταινία λέει και θα λέει ΝΟΚΙΑ Sealed).

Αν κάποιος που θα αγοράσει το κινητό και πλέον έχει δεσμευτεί προφορικά ότι θα το πάρει τότε και μόνο τότε πρέπει ο πωλητής να ανοίξει το κουτί(προσωπικά μια-δυο φορές που πηγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ να αγοράσω ΝΟΚΙΑ κινητό μου έδειξαν ανοιχτό κουτί με την δικαιολογια ότι το έδειξαν σε κάποιον αλλά δεν το πήρε τελικά,του λέω τα ξέρει αυτά ο Γεράρδος ή......χλώμιασε ο πωλητής....φυσικά δεν θα έπαιρνα ποτέ ως καινούργιο ένα ανοιγμένο κουτί επειδή ένας άλλος λαλακας άλλαξε τελικά γνώμη...αν είναι έτσι παίρνω και μεταχειρισμένο...;)),όλα τα άλλα δεν έχουν καμμία λογική,εκτός και αν ζούμε σε τσιχλόφουσκα......

 

 

Και τώρα αν ξαναδιαβάσετε προσεκτικά όλοι σας τα ποστ που κάνετε, θα καταλάβετε ότι λίγο πολύ συμφωνείτε μαζί μου :)

 

 

Και φυσικά δε γίνεται στο στυλ...

 

-καλημέρα

-καλημέρα

-ενδιαφέρομαι για τη χ συσκευή

-οκ καλή επιλογή

-θέλω να μου ανοίξεις το κουτί να το δώ

 

εκεί εννοείται ότι ο σωστός πωλητής θα σας δώσει άκυρο. Όταν όμως έχει προχωρήσει η διαδικασία αγοράς, είναι προφανές ότι πρόκειται να αγοράσετε, και πριν καταλήξετε να δώσετε τα μετρητά στο ταμείο τότε το ζητήσετε με σωστό τρόπο και δικαιολογημένα, ο σωστός πωλητής δε θα σας δώσει άκυρο γιατί πολύ απλά δεν έχει τίποτα να φοβηθεί.

 

 

Αλλά αν έχουν πέσει αναβροχιές, όταν δεν υπάρχει ιδιαίτερη ζήτηση για μια στοκαρισμένη συσκευή και σκάσει κάποιος που πει ότι θέλω τη συσκευή αλλά θέλω απλά πρώτα να τη δω στα χέρια μου αν μου αρέσει και δεν έχει live demo το μαγαζί, παίζει να γίνει και το παραπάνω ακραίο σενάριο.

 

 

Βέβαια υπάρχει και η άλλη περίπτωση το κινητό να έχει τρελή ζήτηση και περιορισμένη προσφορά (πχ όλο αυτόν τον πρώτο καιρό με το Ν8) τότε ο πωλητής ούτε καν να πλησιάσετε δε θα σας αφήσει :) Όχι γιατί έχει γίνει κάτι περίεργο ή πονηρό με το κινητό, απλά γιατί ο νούμερο ένας κανόνας στο εμπόριο που καθορίζει τα πάντα είναι η αναλογία προσφοράς και ζήτησης.

 

 

Τεσπα νομίζω το υπερεξαντλήσαμε το όλο ζήτημα, λίγο πολύ όλοι το ίδιο λέμε και οι περισσότεροι έχουν καταλάβει πλέον τι πρέπει να προσέχουν.

 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παράδειγμα που θα πάω Τετάρτη να το πάρω από Nokia Care τι πρέπει να κάνω,τι να προσέξω και να ελέγξω στην συσκευασία ή στο κινητό και τι να ρωτήσω τον πωλητή.

 

Ποια είναι τα βασικά δηλαδή που πρέπει να τσεκάρουμε κατά την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες. :) Μπορεί το ταψί να είναι πολύ καλύτερο για browsing αλλά το Ν8 είναι μια φανταστική overall συσκευή που θα καλύψει περισσότερες ανάγκες. Τα έχουμε πει και στο άλλο θέμα. ;)

 

Ισως :lol: αλλα οκ νεα συσκεη ειναι θα βρω να την πουλησω και σε πολυ καλη τιμη μαλιστα οποτε μικρο το κακο :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τι μανία σας έχει πιάσει με τις παρα-εισαγωγές βρε παιδιά.

Χαλαρώστε λίγο.:)

 

 

 

Εγώ για παράδειγμα που θα πάω Τετάρτη να το πάρω από Nokia Care τι πρέπει να κάνω,τι να προσέξω και να ελέγξω στην συσκευασία ή στο κινητό και τι να ρωτήσω τον πωλητή.

 

Ποια είναι τα βασικά δηλαδή που πρέπει να τσεκάρουμε κατά την αγορά του.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Platform FAQ

Περί παράλληλων εισαγωγών

 

Έχει δοθεί αρκετές φορές...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πολλές συζητήσεις έχουν γίνει περί φορτίσεων και οι πληροφορίες βρίσκονται συγκεντρωμένες εδώ.

 

 

2. Προσπαθήστε πάντα να φορτίζετε την μπαταρία σας, μόνο μετά από μία πλήρη αποφόρτιση.

 

Εγώ με το παραπάνω τονισμένο θα διαφωνήσω, αλλά μικρή σημασία έχει. Ούτως ή άλλως πάντα στο τέλος ο καθένας κάνει ό,τι αισθάνεται αυτός καλύτερα, και πάλι οι μπαταρίες αντέχουν :)

Link to comment
Share on other sites

4.Μετρια εργονομια

5.Πλοηγος απαραδεκτος.

8.Αρκετα θερμο μετα απο ενα τεταρτο παιζοντας τα "θυμομενα πουλακια"!!!?!??

(δεν ξερω αν αυτο ειναι θεμα φλας διοτι στο "αναγκη για ταχυτητα" δεν μασαγε απο θεμα θερμοκρασιας)

 

4. Εμένα μια χαρά μου φαίνεται μέχρι στιγμής. Μου κρατάει μια μέρα με λιώσιμο. Από Angry Birds και NFS σε internet, ovi store, nimbuzz (msn), camera, videos κτλ. Δεν έχω δοκιμάσει να δω πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση γιατί πάντα το λιώνω.

 

5.Γιατί απαράδεκτος? Το OVI Maps πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ καλό. Δοκίμασες τη νέα (beta) έκδοση?

 

8. Εμένα πάλι δεν έχει ζεσταθεί ποτέ και πίστεψε με, το'χω λιώσει. Την άλλη φορά ήμουνα μόνος μου στη δουλειά κ δεν είχα να κάνω τίποτα, οπότε για 2 ώρες συνεχόμενες έπαιζα Angry Birds. Κανένα πρόβλημα.

 

 

και κάτι άσχετο...Δεν ξέρω πως το έπαθε, αλλά έχει μια μικρή γρατζουνιά στη μέση της οθόνης. Το προσέχω πάρα πολύ και μόνο μια φορά μου έχει πέσει από το κρεβάτι. Πώς έγινει αυτή η γρατζουνιά, δεν ξέρω. Πρέπει να το κοιτάς από συγκεκριμένη γωνία και αν δεν ξέρεις ότι είναι εκεί ή δεν το ψάξεις, δεν το βλέπεις, αλλά κ παλί. Μου την έσπασε.

Edited by Kal_1138
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άσχετο...Δεν ξέρω πως το έπαθε, αλλά έχει μια μικρή γρατζουνιά στη μέση της οθόνης. Το προσέχω πάρα πολύ και μόνο μια φορά μου έχει πέσει από το κρεβάτι. Πώς έγινει αυτή η γρατζουνιά, δεν ξέρω. Πρέπει να το κοιτάς από συγκεκριμένη γωνία και αν δεν ξέρεις ότι είναι εκεί ή δεν το ψάξεις, δεν το βλέπεις, αλλά κ παλί. Μου την έσπασε.

 

Απορώ κι εγώ φίλε μου! Γιατί η αντοχή της οθόνης του Ν8 δεν παίζεται! Δες αυτό το

για να καταλάβεις...
Link to comment
Share on other sites

2. Προσπαθήστε πάντα να φορτίζετε την μπαταρία σας, μόνο μετά από μία πλήρη αποφόρτιση.

 

Εγώ με το παραπάνω τονισμένο θα διαφωνήσω, αλλά μικρή σημασία έχει. Ούτως ή άλλως πάντα στο τέλος ο καθένας κάνει ό,τι αισθάνεται αυτός καλύτερα, και πάλι οι μπαταρίες αντέχουν :)

Να μη διαφωνήσεις. Η μπαταρία, όπως θα ξέρεις, καλό είναι στην αρχή να ακολουθεί πλήρεις κύκλους φόρτισης-εκφόρτισης. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τη φορτίζεις μόνο όταν αδειάζει. Και η μπαταρίες σε κάθε καινούρια συσκευή δεν είναι άδειες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχουμε επισιμη ημερομηνια κυκλοφοριας απο τα Νοκια store ποτε δηλαδη θα εχει στοκ πραγματικο ομως οχι ανοησιες 1/12 η 3/12 οπως το πλαισιο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι customized οπως αναφερθηκε και απο πανω.

 

το οτι ειναι customized το εχω πληροφορηθει απο την πλεον επισημη πηγη το τμημα marketing της voda

και μιας και ποτε δεν ξερεις τι ακριβως αλλαξαν κινηθηκα σε επιλογη πλαισιου για να αγορασω το nokia n8 και οχι το vodafone n8

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχουμε επισιμη ημερομηνια κυκλοφοριας απο τα Νοκια store ποτε δηλαδη θα εχει στοκ πραγματικο ομως οχι ανοησιες 1/12 η 3/12 οπως το πλαισιο ?

 

Η ΝΟΚΙΑ με διαφήμισή της στην πρώτη σελίδα των ΝΕΩΝ χθες Παρασκευή 26 Νοεμβρίου, προανήγγειλε οτι το κινητό θα κυκλοφορήσει σε 5 μέρες. Οπότε 26+5 μας κάνει 1 Δεκεμβρίου...

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι customized το εχω πληροφορηθει απο την πλεον επισημη πηγη το τμημα marketing της voda

και μιας και ποτε δεν ξερεις τι ακριβως αλλαξαν κινηθηκα σε επιλογη πλαισιου για να αγορασω το nokia n8 και οχι το vodafone n8

Το ότι κάποια στιγμή η Vodafone θα πουλάει μόνο customised N8 (όπως και η Cosmote - :protest: Deutsche Telecom) είναι 100% σίγουρο (τα ανάλογα product codes δεν βγήκαν για πλάκα). Απλά μάλλον δεν πρόλαβαν να φέρουν τα customised από την αρχή, οπότε δίνουν το generic προς το παρόν για να μη χάσουν πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχουμε επισιμη ημερομηνια κυκλοφοριας απο τα Νοκια store ποτε δηλαδη θα εχει στοκ πραγματικο ομως οχι ανοησιες 1/12 η 3/12 οπως το πλαισιο ?

Τα Nokia Care θα διαθέσουν την συσκευή την Δευτέρα 29/12.

 

Εννοώ 29/11. :p

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Τα Nokia Care θα διαθέσουν την συσκευή την Δευτέρα 29/12.

 

29/11 θες να πεις...

 

Κλασικό λάθος. :lol:
Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Να μη διαφωνήσεις. Η μπαταρία, όπως θα ξέρεις, καλό είναι στην αρχή να ακολουθεί πλήρεις κύκλους φόρτισης-εκφόρτισης. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τη φορτίζεις μόνο όταν αδειάζει. Και η μπαταρίες σε κάθε καινούρια συσκευή δεν είναι άδειες.

 

άλλο λέω εγώ αλλά δεν πειράζει. Δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξω κουβέντα για το όλο ζήτημα γιατί θα καταλήξουμε πάλι να ψειρίζουμε τη μαιμού χωρίς ιδιαίτερο λόγο, όπως με τα product codes και τις παραεισαγωγές :p

Link to comment
Share on other sites

άλλο λέω εγώ αλλά δεν πειράζει. Δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξω κουβέντα για το όλο ζήτημα γιατί θα καταλήξουμε πάλι να ψειρίζουμε τη μαιμού χωρίς ιδιαίτερο λόγο, όπως με τα product codes και τις παραεισαγωγές :p

Αν και στις δύο περιπτώσεις άλλο εννοούσες κι άλλο έγραψε, τότε πρέπει μάλλον να δεις τις διατυπώσεις σου. :p

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, αυτή η ρύθμιση βοηθάει στο να μην κρασάρει ο opera; Εγώ γράφω το κείμενο στην φόρμα του νέου sms και την κάνω επικόλληση στον opera και δεν μου έχει κρασάρει.

 

Nαι ακριβώς αυτό κάνει, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την πρόβλεψη εισαγωγής κειμένου, δοκίμασε και με το πληκτρολόγιο της Nokia αλλα χωρίς ενεργοποιημένη την πρόβλεψη γιατι δυστυχώς με το πληκτρολόγιο του Opera δε μπορείς να γράψεις σε φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

2. Προσπαθήστε πάντα να φορτίζετε την μπαταρία σας, μόνο μετά από μία πλήρη αποφόρτιση.

 

Εγώ με το παραπάνω τονισμένο θα διαφωνήσω, αλλά μικρή σημασία έχει. Ούτως ή άλλως πάντα στο τέλος ο καθένας κάνει ό,τι αισθάνεται αυτός καλύτερα, και πάλι οι μπαταρίες αντέχουν :)

 

Να μη διαφωνήσεις. Η μπαταρία, όπως θα ξέρεις, καλό είναι στην αρχή να ακολουθεί πλήρεις κύκλους φόρτισης-εκφόρτισης. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τη φορτίζεις μόνο όταν αδειάζει. Και η μπαταρίες σε κάθε καινούρια συσκευή δεν είναι άδειες.

 

 

Αν οι παραπάνω δύο διατυπώσεις είναι το ίδιο

 

τότε όντως έχεις δίκιο πρέπει να το κοιτάξω λίγο γιατί έχω ζήτημα :) εγώ δεν καταλαβαίνω το ίδιο πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις και απορίες Νο2

 

Απαντώντας και σε κάποια παιδιά που έχουν ρωτήσει παραπάνω έχω να πω τα εξής:

1. Το φλασ είναι πολύ δυνατό για κινητό. Σε τυφλώνει στην κυριολεξία. Γενικά η φωτογραφίες δεν είναι σαν μια καλής 12αρας ψηφιακής, ωστόσο για κινητό είναι αρκετά καλές (άλλοι θα έλεγαν πολύ μπροστά, αλλά επειδή εγώ ασχολούμαι και με το θέμα είμαι πιο αυστηρός)

2. Δεν έχει internet radio. ΗΜΑΡΤΟΝ, τόσο πολύ θα τους χαλούσε να το έχουν μέσα;!!!! Και το κακό είναι ότι μετά από μισή ώρα ψαξίματος και στο OVI store δεν βρήκα εφαρμογή (εάν έχει κανείς υπόψη του καμία ας με κατατοπίσει!)

3. Χρειάζεται ακριβώς 2 ώρες να φορτίσει τελείως από μια πλήρη ξεφόρτιση με το καρφάκι των 2,5. Ωστόσο, από το λιώσιμο που τρώει τώρα δύο μέρες, η μπαταρία δεν καταφέρνει να κλείσει 24 ώρες...

Μέχρι στιγμής το έχω φορτίσει 2 φορές (βάσει της "σωστής" διαδικασίας). Ήθελα ωστόσο να ζητήσω από τα παιδια που το έχουν περισσότερες μέρες να μου πουν αν η μπαταρία βελτιώνεται λίγο ή αισθητά και μετά από πόσες φορτίσεις! Άκουγα εδώ μέσα ότι κρατάει 2 μέρες με σκίσιμο και ότι οι 2 μπάρες βγάζουν τη μέρα, ωστόσο εγώ βλέπω άλλα και αν μείνει έτσι το πράγμα δεν είμαι ευχαριστημένος! Αγωνιώ για τις απαντήσεις σας σε αυτό το θέμα!!!!!

4. Όσον αφορά το λεξιλόγιο του Τ9 (το οποίο είναι σχετικά φτωχό) υπάρχει τρόπος να το εμπλουτίσουμε από το λεξιλόγιο της υφιστάμενης συσκευής μας (που πολλοί από εμάς έχουμε κάνει εκατοντάδες προσθήκες) με την εφαρμογή Νokia Custom Dictionary (υπάρχει στα betalabs.nokia.com). Ωστόσο, η εφαρμογή S60v5 δεν υποστηρίζεται πλήρως από το τηλέφωνό μας και ενώ σου λέει ότι κάνει εισαγωγή των νέων λέξεων, στην πράξη το λεξικό δεν στις βγάζει στα μηνύματα κλπ. Αν το έχει ψάξει κανείς άλλος κι έχει βρει κάτι ας μου πει. Μέχρι τότε, θα στείλω feedback στη σελίδα της εφαρμογής. Μάλλον είναι θέμα χρόνου να λυθεί το παραπάνω το οποίο με τη σειρά του θα μας λύσει τα χέρια.

5. Το Accuweather δούλεψε μόνο μια φορά και έκτοτε είναι κολλημένο στο "finding location" και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. Το επανεγκατέστησα 3 φορές αλλά μάταια. Δεν ξενερώνω πολύ καθότι σε όλα μου τα κινητά έχω αντιμετωπίσει να μη δουλεύει καλά μια σημαντική εφαρμογή (πχ στο Ε52 το worldmate), ωστόσο εδώ δεν υπάρχει άλλη δωρεάν εφάμιλλου επιπέδου εφαρμογή που να υποστηρίζει και widget στην αρχική οθόνη και δεν ξέρω τι θα κάνω.

6. Οι mail clients (μέχρι στιγμής έχω βάλει gmail Και hotmail) υποστηρίζουν τα πάντα: φακέλους υποφακέλους, συγχρονισμούς ανά αριθμό μηνυμάτων κλπ κλπ κλπ. Έπαθα την πλάκα μου.

7. Υπάρχει πλέον τελείως αυτοματοποιημένο σύστημα στη διαχείριση συνδέσεων ώστε όποτε υφίσταται wifi (ακόμα και όχι οικείο νομίζω, ωστόσο free) να επιλεγεται αυτό αντί της σύνδεσης μέσω παρόχου κινητής.

8. Ξανακάνω αναφορά στα σημεία που όσο κι αν τα έχουμε διαβάσει εδώ μέσα, μόλις πάρετε το κινητάκι στα χέρια σας θα συνειδητοποιήσετε ότι είναι πέραν κάθε περιγραφής: Ένταση ηχείου, αντίδραση οθόνης στα αγγίγματα, ταχύτητα, όχι κολλήματα (για κανένα λόγο με κανονική χρήση, αλλά μέχρι στιγμής ούτε και με σκίσιμο)

 

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις και απορίες Νο2

 

 

2. Δεν έχει internet radio. ΗΜΑΡΤΟΝ, τόσο πολύ θα τους χαλούσε να το έχουν μέσα;!!!! Και το κακό είναι ότι μετά από μισή ώρα ψαξίματος και στο OVI store δεν βρήκα εφαρμογή (εάν έχει κανείς υπόψη του καμία ας με κατατοπίσει!)

 

υπαρχει το nokia internet radio που εχει βγει συμβατη εκδοση με symbian 3. Ψαξε Nokia Internet Radio v2.0.1 S^3 SymbianOS9.5 Signed στο google. Aν δε το βρεις πες να σου δωσω Link. Καλοριζικο.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις και απορίες Νο2

 

2. Δεν έχει internet radio. ΗΜΑΡΤΟΝ, τόσο πολύ θα τους χαλούσε να το έχουν μέσα;!!!! Και το κακό είναι ότι μετά από μισή ώρα ψαξίματος και στο OVI store δεν βρήκα εφαρμογή (εάν έχει κανείς υπόψη του καμία ας με κατατοπίσει!)

 

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος.

 

Δοκιμασε το και πες μας αν λειτουργει, δεν εχω ακομα την συσκευη, τυχερε!;)

 

http://http://www.4shared.com/file/ME_ubDhk/Public_sign_InternetRadio_50_2.html

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καλοριζικο στους νεους κατοχους, δυο ερωτησουλες ...

1) πως βλεπεται τη συσκευη στο σερφαρισμα γενικα?

2) ειχατε καποια δυσκολια σε συχρονισμο επαφων με outlook μεσω υπολογιστη?

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν οι παραπάνω δύο διατυπώσεις είναι το ίδιο

 

τότε όντως έχεις δίκιο πρέπει να το κοιτάξω λίγο γιατί έχω ζήτημα :) εγώ δεν καταλαβαίνω το ίδιο πράγμα...

Έχεις δίκιο, δεν πρόσεξα το "πάντα". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...