Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειδα κι εγω σημερα απο κοντα επιτελους σε nokia care του κορυδαλλου.

μου ειπαν απο τελος του μηνα γυρω στα 550(καλα λεω απο μεσα μου οτι πεις)

Λοιπον να πω την γνωμη μου για το πως το ειδα.Οι φωτος το κανουν πολυ πιο μεγαλο και ασχημο.Ειναι πολυ πιο λεπτο απο οτι φαινεται ειναι στιβαρο και η καμερα δεν εξεχει τοσο πολυ απο πισω.ισα ισα μου φανηκε πως φαινοταν και ωραιο ετσι οπως εξεχει τεσπα γουστα ειναι αυτα.Το κινητο φαινεται να τα σπαει.....αντε να το φερουν να το παρουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

+1

Sorry guys, αλλά αυτά που γράφουν μερικοί μου προκαλούν νευρικό γέλιο. Το stylus είναι μόνο με τη χρήση γαντιών και για την συγγραφή ιδεογραμμάτων. Από όσο ξέρω στην Ελλάδα φοράμε γάντια μια φορά στα 5 χρόνια και από ιδεογράμματα την τελευταία φορά που κοίταξα την ελληνική αλφάβητο δε βρήκα κανένα! Την κράζουμε τη Nokia για πολλά και διάφορα αλλά όχι και γι'αυτό. Σου δίνει ένα κουτί γεμάτο αξεσουάρ. Για πηγαίνετε να πάρετε το iPhone με 700 ευρώ να δούμε τι θα βρείτε μέσα στο κουτί.

 

 

Συμφωνώ αλλά ας μην είμαστε υπερβολικοί. Εγω προσωπικά ακόμα και stylus να μου έδιναν τσαμπα δε θα το κουβάλαγα μαζί μου γιατί δε βρίσκω κανένα λόγο. Αλλά για μένα είναι λάθος η έλλειψη βασικών hardware κουμπιών. Σκέψου κάποιους που στη δουλειά τους φοράνε γάντια για διάφορους λόγους. Αν τον πάρει κάποιος τηλ θα είναι αναγκασμένος να βγάλει το γάντι να απαντήσει. Έστω και τη μια φορά στο χρόνο που θα τύχει σε κάποιον να φοράει γάντια λόγω κρύου και θα είναι έξω, πάλι θα πρέπει να βγάλει το γάντι. Και άσε την Ελλάδα, σκέψου λίγο και τι γίνεται και στην υπόλοιπη Ευρώπη. Για μένα η παντελής έλλειψη κουμπιών για αποδοχή απόρριψη κλήσεων είναι λάθος. Αυτό που έχουν κάνει στο C7 προσωπικά πιστεύω ότι είναι πιο σωστό.

 

Μια λύση στο Ν8 θα ήταν να χρησιμοποιηθούν τα κουμπιά της έντασης στο πλάι και πατώντας κάποιος εναλλακτικά το volume up να απαντάει στην εισερχόμενη κλήση και πατώντας το volume down να το βάζει στο αθόρυβο πχ. Το να υπάρχει τέτοια επιλογή αυτό θα ήταν το ιδανικό για μένα. Τα υπόλοιπα stylus κλπ, μικρή σημασία έχουν σε ένα κινητό με capacitive οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις την εγγυηση software. Προφανως αυτο ισχυει γιατι αν δεν εχεις ελληνικα στο κινητο και βαλεις ξερω γω ελληνικη εφαρμογη μπορει να κολλαει το κινητο ή να παει ακνενας ασχετος να πει οτι δεν δουλευει η εφαρμογη ???

 

Καλα κρασια δηλαδη.

 

Λοιπον μολις το παρηγγειλα απο easybuy και εγω ενω ειναι ηδη εκτος διαθεσιμοτητας. Μαλλον πηρα το τελευταιο γιατι χτες τους εκανα ερωτηση και το στειλανε απο Αθηνα στο easybuy εδω κοντα χωρις να τους πω να κανουν κρατηση. Απλα με την ελπιδα οτι θα το αγορασω αφου ενδιαφερθηκα οπως και εκανα τελικα

 

Επισης μολις εμαθα οτι το κινητο εκτος απο Γερμανικα και Ελληνικα εχει επανω και σλοβενικα και διαφορα αλλα βαλκανιοειδη (Σλοβενικα κτλ). Αυτο δε σημαινει τπτ σιγουρα για το αν εκαναν flash ή οχι (με διαβεβαιωσαν πως δε μπορουν να κανουν flashing και να ασχοληθουν να το κανουν) αλλα ισως το product code του απλα να εχει επανω και βαλκανια. Αλλιως δε μπορω να καταλαβω πως μπορει να το εψαξαν τοσο να βρουν product code με navifirm που να εχει μεσα και γερμανικα (απο οτι ειπε ο φιλος που το πηρε ηδη απο easybuy εχει γερμανικο product code) και γλωσσες βαλκανιων.

 

Θα το εχω αυριο. Θα ελεγξω και εγω το product code αν και προφανως θα ειναι το ιδιο με του φιλου επανω.

 

Πανω απο ολα αυτοι που το πηραν και αυτοι που θα το παρουν πρεπει να προσεχουν το κινητο ωστε να μην χρειαστουν ποτε Nokia service οχι για λογους εγγυησης ή οχι αλλα για λογους εξυπηρετησης

Και ΄γω από EasyBuyWorld με γερμανικό product code το πήρα,μπορεί να έχει και ελληνικά από μόνο του αυτό το product code αλλά ακόμα δεν ρίσκαρα να κάνω reinstall το firmware μέσω Ovi Suite,θα δούμε......αλλά και να πάει στραβά υπάρχει και ο Φοίνικας...;)

Οσον αφορά την εγγύηση δεν ισχύει τίποτα εδώ στο Ελλαδιστάν με ελληνικά ή μη ελληνικά:

Είχα αγοράσει ενα 6710 Navigator ελληνικό από Saturn(με ελληνικό product code και φυσικά ελληνικούς χαρακτήρες πληκτρολογίου) το οποίο μετά από 2 μήνες πούλησα σε έναν γνωστό.

Εκείνος μετά από 1 μήνα διαπίστωσε πρόβλημα στο zoombar(το γνωστό πρόβλημα) και έτσι επισκέφτηκε NOKIA Care(φέτος όχι επί Alpha Copy εποχής) όπου ζήτησε να του το επισκευάσουν εντός εγγύησης φυσικά(αφού αγοράστηκε 6/2010).

Του το έστειλαν 2 φορές(μια στα κεντρικά και μια στην Τσεχία) με αναμονή συνολικά 1 μήνα και στο τέλος του ζητούσαν απόδειξη αγοράς και δεν ήθελαν να τον καλύψουν στην εγγύηση,βέβαια με τα πολλά και την όλη ταλαιπωρία τον κάλυψαν αλλά τι να το κάνεις....και χωρίς συσκευή έμεινε και του έσπασαν και τα νεύρα....τελικά το θέμα με τα ελληνικά και παραεισαγωγής ΝΟΚΙΑ είναι πιο σύνθετο και πλέον δεν βγάζεις άκρη....;).

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κι απο μενα... Παίδες, σημερα το ειδα απο κοντα live κ το επεξεργαστηκα για αρκετή ώρα...

Λοιπον, εχω να πω τα εξής:

1) Ο music player τα σπαει στην κυριολεξία...ειναι παρα πολυ καλός κ γρήγορος με τα αλμπουμ-coverflow σε σχέσει κ με iphone (πιο λειτουργικός), όπως επίσης κ ο fm πομπός ο οποιος εκπέμπει κατα την γνώμη μου αρκετα καλα...πολυ καλυτερα απο μια μαμακια που είχα αγοράσει απο γερμανο για το αυτοκίνητο...

2) Οι φωτο, αν και υπερβολικα συμπιεσμενες συμφωνα με τον γερμανο οπως εχει αποδειχτει κιολας, ειναι εκπληκτικες οπως επισης και οι βραδυνες λήψεις . . . Μου θύμισαν φωτο ψηφιακής κάμερας...πραγμα που σημαίνει πως καταργει πολυ ανετα την οποιαδηποτε ψηφιακή σας καμερα...δεν χρειαζεται να εχετε...με λιγα λογια...θα ειναι ενα περιττο εξοδο οπως επισης και το κουβαλημα που εχει καθε φορα...

3) Το μενου ειναι αρκετα γρήγορο, τουλαχιστον οταν φορτωσει για πρωτη φορα κι επειτα, ειναι φεύγα... ακομα κ με τα εφε ενεργοποιημενα...για παραδειγμα αντι να κανω δεξια ή αριστερα τον αντιχειρα μου καποια στιγμη,δοκιμασα να το κανω με τις τρεις τελιτσες που εχει κατω κεντρικα...το εκανα πολυ γρηγορα κι απ'οτι καταλαβα η μεταβαση στις αρχικες οθονες γινεται πολυ πιο γρηγορα μεσω αυτης της επιλογης διοτι ειναι ξεκαθαρο πως θες να μεταβείς στην επομενη οθόνη...ενω με το δαχτυλο δεξια κι αριστερα επιβαλλεται να καταλαβει κι η οθονη τι ακριβως θες να κανεις, ενω απο'κει πηγαινει κομματια...

ΒΕΒΑΙΑ, πρεπει να ενημερωσω πως δεν ηταν ενεργοποιημένα τα widgets να ειναι συνδεδεμενα με το ιντερνετ, που εχει ως απορροια οτι ίσως αν γινει κατι τετοιο μπορει εστω και για κλασματα να αργει...δεν ξερω..θα δειξει...Α και κατι αλλο...στις αρχικες οθονες που δοκιμασα γενικα δεν ειχε βαλει κι αρκετα widgets ουτως ωστε να το βαρυνει καταλυτικα κ να αργει...ειχε λιγα πραγματα...τελος παντων...

3) Η οθόνη ειναι αρκετα ωραία, φωτεινη κι ευκρινης αλλα . . .

οποιος είχε ή εχει το omnia HD θέλω απλα να τους μεταφέρω πως πανω κάτω ειναι ακριβως η ίδια οθόνη με την διαφορα να εγκειται στο gorilla, διοτι δεν γρατζουνιεται κ δεν προκειται να γίνει χάλια επειτα απο πεσιματα όπως το δικο μου omnia HD.... Βεβαια, δεν μπορεσα να το ελεγξω στον ήλιο για να σας πω αποτελεσματα...ισως σ αυτό το κομματι, με το φιλτρο που έχει προσθεσει η νοκια να είχε πολυ καλυτερα αποτελεσματα...

Επισης, να γνωρίζετε πως η οθόνη ακομα κ για δυο ιντσες σε σχεσει παντα με το omnia HD, φαινεται οτι ειναι ελαχιστα μικροτερη... Βεβαια ειναι κ μικροτερο το Ν8 ετσι ? σε σχεσει κ με ομνια κ με iphone4 και σε απιστευτα βολικο μεγεθος για το χερι...Το omnia μου το θεωρω λιγο μεγαλυτερο ενω το Ν8 επειδη προφανως εχει καμπύλες, δηλαδη πανω κ κατω κυρτωνει προς τα μεσα, σου δινει την αισθηση μικρου τηλεφωνου...αν το βαλεις διπλα διπλα με το iphone4 και το κρατησεις πιστευω πως θα δεις διαφορα...

Τωρα οσον αφορα την οθόνη του σε σχεσει με του Iphone4, αν και ακριβως οι ιδιες ιντσες, στο τεσσαρι φαινεται να ειναι πιο μεγαλη κ πιο ευκρινης λόγω του μεγαλυτερου λογικα πλατους και πιο ευκρινης λογω αναλυσης οθόνης, ετσι ?

4) Βασικα, θα ήθελα να αναλυσω επισης πως το μενου για μενα πραγματι ψιλοφαινεται το ιδιο, σε σχεσει με το omnia που φοραει s60v5, κι αυτο το λεω καθαρα γιατι τα εικονιδια τοσα χρονια παραμενουν τα ιδια...Βεβαια, προτιμω που πολυ απλα το ανανεωνουν κ το κανουν ακομα πιο γρηγορο κ πιο πληρες, ετσι ? Τις επιλογες που εχουμε στο symbian στο μενου, δεν τις εχει κανενα android ή ios...

Αυτα ειχα να πω...Οποιος θελει να ρωτησει κατι ειμαι διαθεσιμος....οσον αφορα αυτα που ειδα...οκ ?

Α, για GPS δεν κοιταξα...ξεχαστηκα...

Εγω παντως θα περιμενω να παρω το μπλε που ειναι κουκλι...προς το παρον το omnia που το εχω χακαρει πηγαινει σφαιρα... Εχω βάλει πανω και το spb mobile shell κ τα σπαει... Χθες, που ήμουν για φαγητο εξω με κατι φιλους, ετυχε και το ειδε ενα φιλος με iphone 3gs και ειδε συγκρκριμενα το carousel κι επαθε πλακα.. βασικα δεν προκειται να το δωσω γιατι παραμενει σουπερ κινητο...απλα το χω ψιλογρατσουνισει...θα το δωσω σε καμια αδερφη μου...τελος παντων...

Α ΠΑΙΔΕΣ, εγω για παραδειγμα οταν παρω το Ν8 κ καποια στιγμη βαρεθω το symbian, θα του βαλω το spb mobile shell 5.0 που τα σπαει...Τιποτα αλλο δεν σας λεω...

χι χι χι

Ελπιζω να ελυσα καμια απορια....

Link to comment
Share on other sites

Εχουν παιξει τα νευρα μου με το ζορι κρατιεμαι αν μην το παραγγειλω απο κανενα ιντερνετικο καταστημα pf

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

 

Απο ποτε το n8 απεκτησε επεξεργαστη στο 1GHz;;;; :lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και ΄γω από EasyBuyWorld με γερμανικό product code το πήρα,μπορεί να έχει και ελληνικά από μόνο του αυτό το product code αλλά ακόμα δεν ρίσκαρα να κάνω reinstall το firmware μέσω Ovi Suite,θα δούμε......αλλά και να πάει στραβά υπάρχει και ο Φοίνικας...;)

Οσον αφορά την εγγύηση δεν ισχύει τίποτα εδώ στο Ελλαδιστάν με ελληνικά ή μη ελληνικά:

Είχα αγοράσει ενα 6710 Navigator ελληνικό από Saturn(με ελληνικό product code και φυσικά ελληνικούς χαρακτήρες πληκτρολογίου) το οποίο μετά από 2 μήνες πούλησα σε έναν γνωστό.

Εκείνος μετά από 1 μήνα διαπίστωσε πρόβλημα στο zoombar(το γνωστό πρόβλημα) και έτσι επισκέφτηκε NOKIA Care(φέτος όχι επί Alpha Copy εποχής) όπου ζήτησε να του το επισκευάσουν εντός εγγύησης φυσικά(αφού αγοράστηκε 6/2010).

Του το έστειλαν 2 φορές(μια στα κεντρικά και μια στην Τσεχία) με αναμονή συνολικά 1 μήνα και στο τέλος του ζητούσαν απόδειξη αγοράς και δεν ήθελαν να τον καλύψουν στην εγγύηση,βέβαια με τα πολλά και την όλη ταλαιπωρία τον κάλυψαν αλλά τι να το κάνεις....και χωρίς συσκευή έμεινε και του έσπασαν και τα νεύρα....τελικά το θέμα με τα ελληνικά και παραεισαγωγής ΝΟΚΙΑ είναι πιο σύνθετο και πλέον δεν βγάζεις άκρη....;).

 

Το n8 ή το κινητο που πουλησες μετα πηρες απο easy buy? Με το μυνημα σου εννοεις οτι και ελληνικο Product code να εχεις παλι τραβας ζορι στα νοκια μαγαζια? διαφωτισε με λιγο εδω.

 

Eγω εκτος του n95 που εστειλα μια φορα και δε θυμαμαι ποσο εκανε να αλλαξουν μια οθονη, εδωσα το κινητο της μητερας μου που σταματησε να δουλευει λογω υγρασιας, ε εκτος του οτι δε μπορουσαν να το φτιαξουν εδω, το εστειλαν μετα απο καμμια βδομαδα στα κεντρικα Αθηνα, μια βδομαδα να το δουν, μια βδομαδα να το στειλουν. Συνολο περιμενα κανα μηνα κοντα για να βγαλουν την υγρασια. Και παλι διορθωσαν μονο το προβλημα που τους ειπα, δηλαδη να ανοιξει το κινητο, κατα τα αλλα εχει ακομα υγρασια στην οθονη, υγρασια στην καμερα κτλ. Το κινητο ηταν στην εγγυηση και πληρωσαμε συνολικα καπου 50 ευρω για να βγαλουν την υγρασια (απο τη πλακετα μονο προφανως) γιατι υγρασια μεσα στο κινητο το βγαζει εκτος εγγυησης.

 

Aνταλλακτικα στο ebay να υπαρχουν και Bye bye nokia.

 

Το θεμα ειναι οτι (αν πηρες το n8 απο το easybuy) το πηραμε στην καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη και ισως και αργοτερα αν κρινω απο τις τιμες που ανακοινωθηκαν απο καταστηματα που θα το φερουν κατα τα Χριστουγεννα. Και χωρις να παιδευομαστε με γλωσσες.

 

Κατα τα αλλα πως παει δουλευει ok?

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΛΟΥΣΑ ΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΣΤΟ ΝΤΟΥΜΠΑΪ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ Ν8 . ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ . 398 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΚΥΡΙΟΙ . 300 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ . ΕΜΕΙΝΑ ΧΑΖΟΣ. ΤΕΛΟΣ , ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ WIND ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ Ν8 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ . ΠΕΡΙΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν νομίζω πως σου τα είπε καλά ο φίλος σου 602 δολλάρια είναι η χαμηλότερη τιμή για το Ν8 στο Dubai:) Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακια με ξεχασατε εμενα!!!!:( πηρα το nokiα n8 απο τον λιβανο που βρισκομαι και δεν εχει μεσα την ελληνικη γλωσσα.ξερει κανεις πως μπορω να την εγκαταστησω?????:D
Link to comment
Share on other sites

Το n8 ή το κινητο που πουλησες μετα πηρες απο easy buy? Με το μυνημα σου εννοεις οτι και ελληνικο Product code να εχεις παλι τραβας ζορι στα νοκια μαγαζια? διαφωτισε με λιγο εδω.

 

Eγω εκτος του n95 που εστειλα μια φορα και δε θυμαμαι ποσο εκανε να αλλαξουν μια οθονη, εδωσα το κινητο της μητερας μου που σταματησε να δουλευει λογω υγρασιας, ε εκτος του οτι δε μπορουσαν να το φτιαξουν εδω, το εστειλαν μετα απο καμμια βδομαδα στα κεντρικα Αθηνα, μια βδομαδα να το δουν, μια βδομαδα να το στειλουν. Συνολο περιμενα κανα μηνα κοντα για να βγαλουν την υγρασια. Και παλι διορθωσαν μονο το προβλημα που τους ειπα, δηλαδη να ανοιξει το κινητο, κατα τα αλλα εχει ακομα υγρασια στην οθονη, υγρασια στην καμερα κτλ. Το κινητο ηταν στην εγγυηση και πληρωσαμε συνολικα καπου 50 ευρω για να βγαλουν την υγρασια (απο τη πλακετα μονο προφανως) γιατι υγρασια μεσα στο κινητο το βγαζει εκτος εγγυησης.

 

Aνταλλακτικα στο ebay να υπαρχουν και Bye bye nokia.

 

Το θεμα ειναι οτι (αν πηρες το n8 απο το easybuy) το πηραμε στην καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη και ισως και αργοτερα αν κρινω απο τις τιμες που ανακοινωθηκαν απο καταστηματα που θα το φερουν κατα τα Χριστουγεννα. Και χωρις να παιδευομαστε με γλωσσες.

 

Κατα τα αλλα πως παει δουλευει ok?

Το Ν8 το πήρα από EBW στα 489 χθες,το 6710 είναι άλλη υπόθεση του πρόσφατου παρελθόντος που απλώς ανέφερα σε σχέση με εγγύηση/service από ΝΟΚΙΑ Care.

Δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση του firmware μέσω Ovi Suite,δες αν χάνονται τα ελληνικά και μου λές.......:D:confused:;)....(πλάκα).

Πάντως σε τελική ανάλυση οι αναβαθμίσεις μέσω Wifi είναι πολύ πιο γρήγορες,βολικές και ακίνδυνες(μια στις χίλιες αν κοπεί το ρεύμα με desktop τό ΄ψησες το κινητάκι,τούβλο για οικοδομή....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα σήμερα το πρωί το πήρα και εγώ ...

Το τηλέφωνο είναι απίστευτο πραγματικά είναι τελειο σε όλους τους τομείς . Αν κάποιος θέλει να του κάνω κάποιο τεστ προς ενημερωση σας μπορεί να με ρωτήσει ...

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία και καλογραμμένη mini παρουσίαση του Digital Life ανέβηκε στις σελίδες του myphone. Αξίζει να την διαβάσετε:

 

Nokia N8 (mini review), Οι Φιλανδοί ξανάρχονται

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/3094/medium/DSC001552.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 το πήρα από EBW στα 489 χθες,το 6710 είναι άλλη υπόθεση του πρόσφατου παρελθόντος που απλώς ανέφερα σε σχέση με εγγύηση/service από ΝΟΚΙΑ Care.

Δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση του firmware μέσω Ovi Suite,δες αν χάνονται τα ελληνικά και μου λές.......:D:confused:;)....(πλάκα).

Πάντως σε τελική ανάλυση οι αναβαθμίσεις μέσω Wifi είναι πολύ πιο γρήγορες,βολικές και ακίνδυνες(μια στις χίλιες αν κοπεί το ρεύμα με desktop τό ΄ψησες το κινητάκι,τούβλο για οικοδομή....;)

 

μπορει να το κανω για να επιβεβαιωσω ή οχι αυτα που ειπα. Αρκει να μου φυγει λιγο η νιλα στην αρχη. Αλλωστε ξερω ακριβως πως να κανω flashing με το phoenix αν δεν επιβεβαιωθω

 

Γιαυτο εχω notebook με μπαταρια, εχει δυνατοτητες ισχυρου desktop αλλα τλπ . ¨)

 

Μια ωραία και καλογραμμένη mini παρουσίαση του Digital Life ανέβηκε στις σελίδες του myphone. Αξίζει να την διαβάσετε:

 

 

 

απο το review: Αψεγάδιαστες εικόνες, ελάχιστα αναλογικά θόρυβος, τρομακτική λεπτομέρεια και εικόνες που κανένα κινητό δεν μπορεί να ανταγωνιστεί επί του παρόντος, με εξαίρεση ίσως το iPhone .

 

 

Χωρις σχολια...

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε τελική ανάλυση οι αναβαθμίσεις μέσω Wifi είναι πολύ πιο γρήγορες,βολικές και ακίνδυνες(μια στις χίλιες αν κοπεί το ρεύμα με desktop τό ΄ψησες το κινητάκι,τούβλο για οικοδομή....;)

 

Γιαυτο εχω notebook με μπαταρια, εχει δυνατοτητες ισχυρου desktop αλλα τλπ . ¨)

 

Δε παθαίνει τίποτα το κινητό - "Dead usb"

Link to comment
Share on other sites

απο το review: Αψεγάδιαστες εικόνες, ελάχιστα αναλογικά θόρυβος, τρομακτική λεπτομέρεια και εικόνες που κανένα κινητό δεν μπορεί να ανταγωνιστεί επί του παρόντος, με εξαίρεση ίσως το iPhone .

 

 

Χωρις σχολια...

 

Τι να πούμε ρε συ Αριστοτέλη, κάποιοι συνεχίζουν το χαβά τους. Ένα σωρό φωτογραφικά κινητά μπορούσαν να συγκριθούν με το Ν8, και μάλιστα με 8ρηδες και 12ρηδες φακούς. Όχι, αυτοί εκεί, κολλημένοι με το μηλόφωνο. Έλεος... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

520E τελη του μήνα απο την Νόκια...

 

αμα εχει 520 μηπως συμφερει να παμε να το παρουμε απο κανα nokia care για να μην εχουμε και θεμα με τις παραεισαγωγες?

Link to comment
Share on other sites

αμα εχει 520 μηπως συμφερει να παμε να το παρουμε απο κανα nokia care για να μην εχουμε και θεμα με τις παραεισαγωγες?

 

Mπορείς να το πάρεις και απο πάροχο, το φυλλάδιο της Wind αναφέρει τιμή 493€ χωρίς συμβόλαιο και φυσικά δεν τίθεται θέμα παραεισαγωγής (εκτός αν πάς σε κάνα μαγαζάκι που είnai συνεργατης)

Link to comment
Share on other sites

αμα εχει 520 μηπως συμφερει να παμε να το παρουμε απο κανα nokia care για να μην εχουμε και θεμα με τις παραεισαγωγες?

 

Κι εγώ έτσι σκέφτηκα, και επομένως θα περιμένω υπομονετικά μέχρι τα τέλη Νοεμβρίου. Η τιμούλα εκεί περίπου θα κυμανθεί στα περισσότερα καταστήματα της Nokia, εγώ το προπαρήγγειλα με 518€.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα με τι το παραγγειλα το μονο που ξερω ειναι οτι εκανα μια προκρατηση και εδωσα και ενα μικρο χρηματικο ποσον , το προβλημα ειναι οτι η γυναικα στο nokia shop δεν ηξερε ουτε καν ποτε θα κυκλοφορησει ... αλλα ευτυχως για αυτο εχουμε το internet :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα με τι το παραγγειλα το μονο που ξερω ειναι οτι εκανα μια προκρατηση και εδωσα και ενα μικρο χρηματικο ποσον , το προβλημα ειναι οτι η γυναικα στο nokia shop δεν ηξερε ουτε καν ποτε θα κυκλοφορησει ... αλλα ευτυχως για αυτο εχουμε το internet :D

 

Λογικά σου έδωσε απόδειξη ότι πλήρωσες την προκράτηση. Εκεί θα πρέπει να φαίνεται πόσο σου το χρέωσε. Εννοείται ότι αν έχεις τέτοιο χαρτί, δεν θα πρέπει να το χάσεις... ;)

Κι εγώ έδωσα μία προκαταβολή 50 Ευρώ, οπότε επάνω στο χαρτί γράφει ότι θα πρέπει να δώσω 468 € για την παραλαβή. Βέβαια δε νομίζω να αλλάξουν στην πορεία την τιμή και να μου ζητήσουν παραπάνω χρήματα... :blink:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...